Aktuálně - archiv sezóny roku 2010-11

Závěrečný táborák

Závěrečný táborák 2011 Rozloučení s první sezónou 2010/11 proběhlo u rybníka v oboře 28.6.. Sešli jsme se celkem v hojném počtu i když jsem čekal účast trošku větší. Proběhlo malé vyhodnocení a každý si odnesl drobnou maličkost na památku prvního soutěžního roku. Za nejlepší docházku byl odměněn Tomáš Vancl, který se zúčastnil 82 akcí z celkového počtu 93, které náš oddíl dohromady uspořádal. Na druhém místě byl Petr Šidlichovský a třetí místo obsadil Tomáš Holata. M

ΛΛ

Florbalmanie 2011

Turnaj v Jablonci 14.6. se jeli naši členové reprezentovat ZŠ TGM Lomnice na turnaj do Hradce Králové v kategorii 1-5 tříd. (více zde)

ΛΛ

Rodičovská schůzka

Po tréninku 26.4. jsme se sešli u Jardova bufíku v hale s rodiči, kde jsme probrali uplynulou sezónu 2010/11 a řekli změny pro nadcházející období. Shrnutí schůzky bylo rozdáno na tréninku v úterý. Ke stažení zde.

ΛΛ

Turnaj v Jablonci

Turnaj v Jablonci V neděli 22.5. jsme s mladšími (do 12 let včetně) jeli na turnaj který pořádal 1. FBK Jablonec n.N. Do turnaje jsme přihlásili dvě družstva: Rovensko a Lomnici (více zde)

ΛΛ

Naposledy Výběry 2010/11

Naposledy Výběry 2010/11 O víkendu 21. - 22.5. vyjeli tři naši členové na Výběry talentované mládeže do Spořic u Chomutova. (více zde)

ΛΛ

Test starších žáků

Test starších žáků Ve čtvrtek 12.5. jsem vyjeli na přátelské utkání na Smržovku a v pondělí 16.5. si mohli kluci zkusit změřit síly v Lomnici se staršími z DDM Sluníčko. (více zde)

ΛΛ

Za Stonožkou do Paky

V úterý 10.5. jsme podruhé vyjeli na přátelský zápas do Nové Paky. Zápas byl připraven pro mladší členy. Od sportovní haly jsme odjeli v 15 hodin. Děkuji paní Skalické a panu Zemánkovi za pomoc při odvozu.
V Pace nás přivítala čistá hala (bohužel bez značeného brankoviště a časomíry) ale jinak velmi hezké prostředí včetně velké a čisté šatny.
Za Stonožkou do Paky Zápas jsme hráli na 3 x 15 minut. I.třetina skončila 5:0 pro Lomnici, II. třetina 2:2 a třetí třetina 3:3, kterou odchytal po domluvě s Frantou Honza. Celkově zápas skončil tedy 10:5. Musím pochválit oba týmy za bojovnost a předvedenou hru, která se stále zlepšuje.
Za Lomnici skórovali 5 x Matěj Fišera., hattrick dal Jan Macháček a po gólu přidali Monika Braunerová a Milan Sucharda.
Po zápase nám zbyla ještě chvilka a tak jsme zkusili dovednostní disciplínu a to – nájezdy.
Nájezdy dopadli nerozhodně 2:2. V naší brance zůstal Honza Macháček a góly vstřelili Šimon Polach a Monika Braunerová.
Před 18 hodinou jsme se vrátili do Lomnice.

ΛΛ

Účast na tréninku

Účast "nečlena" na tréninku musí povolit trenér. (Jedná se o kluky co si to chtějí zkusit do prázdnin a nemají uhrazený členský příspěvek.)
Trenér zváží zda je účast na tréninku přínosná a pokud zájem bude trvat je nutné donést potvrzení od rodičů se souhlasem a nezbytným kontaktem. Za trénink v tomto případě bude před zahájením vybírán poplatek 20Kč.

ΛΛ

Starší žáci začínají

Od 3.5. proběhnou každé květnové úterý první seznamovací tréninky pod vedením pana Jiřího Sekery. Jedná se o hlavně o ročníky 97, 98 které budou doplňovány 99.

ΛΛ

Výběry v Dobiášovce

V neděli 17.4. se konalo druhé kolo Výběrů tentokrát v Dobiášovce. První část byla vedena jako klasický trénink a druhá odpolední již byla plně nominační. Do konečné nominace se z našeho klubu dostal Dominik Mach (gólman), Michal Lábek, Dominik Sekera a Adam Starý. Jako náhradníci byli od nás vybráni Tomáš Kutek a Kristián Mikule. Gratulujeme. V případě zranění nebo jiného závažného důvodu ihned informovat Martina!

 turnaj výběrů mladších a starších žáků Odkaz na ČFbU - aktualizováno

ΛΛ

Rada starších

Dne 12.4. proběhla první přípravná schůzka trenérů. Za Lomnici jsme byli všichni - David Polach, Roman Kubánek, Martin Matušů a Jiří Sekera. Rovensko se nedostavilo. Krátce se diskutovalo o financích, trénincích a rozdělení dětí, včetně registrace starších žáků.

Výběry mladších žáků (více zde)

ΛΛ

Přátelák se Stonožkou

Přátelák se Stonožkou Naše pozvání přijal DDM Stonožka z Nové Paky. S našimi mladšími hráči přijeli poměřit síly dne 5.4. Přátelské utkání jsme vyhráli 11:3. (více zde)

ΛΛ

Poslední turnaj

Poslední turnaj v České Lípě Poslední turnaj sezóny 2010/11 se konal v České Lípě 2.4.. Na nás tentokrát zbylo poslední místo a do sbírky poslední tedy "bramborová" medaile. (více zde)

ΛΛ

Přátelák na Smržovce

Přátelák na Smržovce Na pozvání jsem se vydali 24.3. s našimi mladšími na Smržovku do oblíbené haly. Přátelské utkání jsme vyhráli 12:9 a byla to příjemná změna čtvrtečního tréninku. (více zde)

ΛΛ

Zkouška starších žáků

Zkouška starších žáků Podařilo se mi domluvit přátelák v Jablonci nad Nisou s 1 FBK Campus Jablonec n/N. Přátelák jsme odehráli v sokolovně s výsledkem 7:4 pro Campus. (více zde)

ΛΛ

Stříbrná Lomnice

Stříbrná Lomnice Pro nás předposlední turnaj v sezóně 2010/11 připadl pro pořádání do Lomnice. Sešly se zde celky z České Lípy, Jablonce nad Nisou, Liberce a my Lomničáci. Očekával se velký boj, protože volno pro tento turnaj mělo družstvo Black z Liberce.
Turnaj jsme zahájili vítězně s celkem FBC PD Dědek Česká Lípa 3:2. Druhou překážkou v cestě za domácí obhajobou zlata byl celek 1. FBK Campus Jablonec n/N. a ten nám sebral iluze výsledkem 2:5. Posledním soupeřem byl FBC Liberec Blue a s tím jsme si poradili 7:1. Kluci získali stříbro. (více zde)

ΛΛ

Sportovní komise

Dne 17.2. zasedala poprvé Sportovní komise města Lomnice nad Popelkou. Jejím předsedou je pan Stanislav Dlouhý a i florbal má v komisy své zastoupení. Novým členem je Martin Matušů. Zápis z první schůze si můžete přečíst i vy zde.

ΛΛ

Zaříznutá Smržovka

Turnaj na SmržovceTřináctého jsme oslabeni o marody vyjížděli na další turnaj. Tentokrát nás čekala příjemná hala na Smržovce. První zápas s Blue jsme vyhráli 4:2. Druhým soupeřem byl Black a díky nepřiměřenému trestu "vyloučení hráče" jsme prohráli 5:4 a to nás rozhodilo. V posledním zápase jsme podlehli Campusu 8:4 a ze Smržovky jsme si odvezli bronz. Škoda. (více zde)

ΛΛ

Pololetí - aktualizace

Máme za námi první pololetí tréninků a doufám, že už nikdo nepochybuje, že to v Lomnici s florbalem myslíme vážně. Na tréninky chodí okolo 30 dětí. Tréninků bylo celkem 40. 39 tréninků se zúčastnil Tomáš Holata a František Šubrt, 38 tréninků absolvovali Tomáš Vancl, Petr Šidlichovský, Lucie Skalická a Milan Sucharda a na pomyslném třetím místě v docházce s 37 tréninky byli Tomáš Martin Matušů, Kryštof Vejnar a Matěj Fišera. Děkuji všem za dochvilnou docházku a těm, kteří se dokáží omluvit, když nemohou.

ΛΛ

Výběr mladších žáků

V sobotu 5.2. jsme za náš oddíl poslali do Liberce 8 členů pro výběr na turnaj krajů, který se uskuteční v květnu v Ústí nad Labem. Vyslali jsme Adama S., Tomáše H., Dominika S., Filipa F., Michala L., Kristiána M., Tomáše K. a Dominika M.. Nominovaných na turnaj má být 5 členů. Výběr probíhal formou dvou tréninkových jednotek pod vedením trenérů z Liberce a kluci dostali pořádně zabrat, ale drželi ve všem krok a žádný viditelný rozdíl nebyl znatelný. Dopolední jednotka byla plná cvičení od rozcvičky, techniky hole a dovednostních úkolů. Odpolední jednotka byla zaměřena více na hru. Bohužel se na "Výběry" nedostavila Česká Lípa a i Jablonec nebyl kompletní, což způsobilo drobné problémy. Čekalo se okolo 40 účastníků a bylo jenom 22 kluků. Děkuji tatínkům za odvoz a podporu při tréninkových jednotkách. (ČFbU)

ΛΛ

Nabitý víkend

Turnaj v Liberci v "Dobiášovce" V sobotu 29.1. se odehrál další ze série turnajů pro "Mladší žáky" v Liberci v "Dobiášovce". Po nepříliš bojovném začátku jsme obsadili sice třetí místo, ale spokojeni být nemůžeme. (více zde)
Turnaj o pohár Vikýře v Jablonci nad Nisou V neděli 30.1. jeli naši nejmladší bojovat pod "Rovenským praporem" na turnaj O pohár Vikýře do Jablonce nad Nisou. První polovina turnaje nám moc nevyšla a přes obrovskou bojovnost se nám to v druhé polovině turnaje nepodařilo zvrátit. Zůstalo pro nás páté místo. Odkaz: "Naše Jablonecko", kde je i malá fotogalerie.

ΛΛ

Dva vydařené přáteláky

Přátelské utkání v Benátkách nad Jizerou V neděli 16.1. jsme odjeli na odložené přátelské utkání do Benátek nad Jizerou. Utkání s mladými "Sokolíky" jsme zvládli dobře a zaslouženě jsme si odvezli vítězství 13:0. (více zde)
Přátelské utkání v Nové Pace V úterý 18.1. jsme místo tréninku s našimi nejmladšími jeli odehrát přátelské utkání do Nové Paky. Poprvé v dresech a po zaslouženém výkonu si naši svěřenci odvezli vítězství 5:2. (více zde)

ΛΛ

Vánoční Florbalování

O víkendu 18.-19.12.2010 připravili trenéři "Teambuildingovou akci" (Stmelovačku) pod názvem "Vánoční florbalování". Jednalo se o večer a dopoledne naplněné hrou a dovednostními soutěžemi. Setkalo se nás opravdu hodně – z členské základny bylo Lomničáků 29 a Roveňáků 12 plus všichni trenéři a několik věrných rodičovských fanoušků.
Po postavení mantinelů, rozdělil David starší členy do 4 družstev, které vedli trenéři Roman, David, Pavel a Radek. Tyto 4 družstva sehrála mezi sebou turnaj a vítězem se stalo družstvo vedené Davidem ve složení Filip, Dominik S., bratři Kutkové, Tomáš P. a Tomáš V.. Mladší byli rozděleni na dvě družstva, která se potkala několikrát během turnaje formou třetin a vítězem se stalo družstvo oranžových.
Po zápasech začaly dovedností soutěže: nájezdy a střelba na brankáře, které byly přerušeny podáváním večeře v bufetu "U Jardy". Buřtguláš zmizel rychle z talířů a pak už začala nejtěžší část večera a to uložení a uspání našich drobečků.
Malá tělocvična se proměnila na velkou ložnici, ale naše představa o brzkém usnutí byla mylná. Martin nastínil plány na rok 2011 a podrobně představil naše www stránky, ale zhasnutím se rozpoutalo špitání, vrh plastovou láhví, …. a pod vedením Míši L. se usnutí oddálilo těsně k půlnoci.
"U Jardy" se u bufetu setkali trenéři s rodiči a probíralo se opravdu všechno - od družstva starších žáků, které bychom chtěli příští rok přihlásit do ligové soutěže až po rozdíl mezi kuřetem a biokuřetem, …. a mnoho jiných témat.
Nedělní ráno nám otevřel budíček o půl osmé a snídaně. David s Pepou pokračovali v evidenci dalších dovednostních soutěží: střelba na látkového brankáře, střelba do branky přes lavičku a střela do bedny. Vyhlašování výsledků

Dopoledne ubíhalo rychle, ale ještě zbyl čas na zápasy mezi členy, mezi členy a trenéry (4:4!), členy a rodiči a posledním zápasem byl souboj tatínků a trenérů.
Okolo 10-té hodiny bylo naše "Vánoční florbalování" ukončeno vyhlášením výsledků a rozdáním účastenských listů včetně drobné sladkosti. Poté jsme se rozešli do svých domovů.

ΛΛ

Omluvenky na tréninky

Přestože už většina členů (rodičů) dá informaci o nepřítomnosti na tréninku, pořád je mezi námi mnoho, kteří toto pravidlo nedodržují. Stačí krátká sms nebo email. Děkuji Martin

ΛΛ

Odřeknutá přátelská utkání

Tento měsíc jsme měli odehrát přátelská utkání v Benátkách nad Jizerou a u nás doma s Jičínem.
T.J. Sokol Benátky nad Jizerou se omluvili, protože jim halu na poslední chvíli přebrala extraliga volejbalu. Náhradní termín byl domluven na 16.1.2011.
FBK Jičín sám požádal o přátelské utkání a odvolal ho z důvodu nezájmu rodičů dopravit hráče do Lomnice.
(Doufám a přeji si, aby se nám podobné problémy vyhnuly.)

ΛΛ

Čtvrtý ligový turnaj v Lomnici nad Popelkou

Čtvrtý ligový turnaj v Lomnici nad Popelkou Čtvrtý a pro nás poslední letošní turnaj hostil v Lomnici nad Popelkou náš oddíl 27.11.2010. První zápas jsme sehráli s FBC Liberec Blue a s velkou chutí jsme naši nadílku ukončili na čísle 10. Petr nám vychytal první nulu. (10:0) Druhým soupeřem byl druhý tým z Liberce a to FBC Liberec Black. Jednalo se o velmi vyrovnané, ale i vyhrocené utkání které se nám podařilo vyhrát těsně 6:5. Posledním soupeřem nám bylo družstvo 1.FBK Campus Jablonec n/N a obě družstva věděla z vývoje turnaje, že se bude hrát o zlato. Kluci fantastickým nasazením vyhráli 7:1 a vybojovali na domácí půdě zlato. Díky kluci , fanoušci …. (více zde)
Odkaz na ČFbU

ΛΛ

Třetí ligový turnaj v České Lípě

Třetí ligový turnaj v České Lípě 13. 11. 2010 jsme sehráli třetí ligový turnaj ve sportovní hale v České Lípě, pořadatelem byl tým FBK PD Dědek Česká Lípa.
První zápas jsme sehráli s FBC Liberec Blue vítězně 4:3. Druhým soupeřem byl tým FBC Liberec Black a přestože jsme první dvě třetiny odehráli celkem vyrovnaně, zápas skončil naší prohrou 2:8. Posledním soupeřem který nás v turnaji čekal byl tým FBC PD Dědek Česká Lípa a protože se hrálo o celkové druhé místo v turnaji nebylo o napětí nouze. Zápas jsme vyhráli 4:3. Na turnaji jsme obsadili díky dvěma výhrám skvělé 2 místo. (více zde)
Odkaz na ČFbU

ΛΛ

Prodloužený trénink

Trénink Protože při čtvrtečním tréninku chceme stavět mantinely, bude trénink již od 17 hodiny. (Většina rodičů se vyjádřila v dotazníku "PRO".) Vzhledem ke stavění a bourání mantinelů a závěrečnému hraní, kdy v daný moment hraje maximálně 12 hráčů bude čistý tréninkový čas činit stejně okolo 90 minut. Připomínáme dostatek pití a vhodná je i nějaká drobná sladkost na doplnění energie.

Upozornění

Prosíme členy aby se při čekání na trénink chovali slušně. Vestibul haly není žádné sportoviště. Kdo se chce honit ať se vybije před halou nebo na oválu. Nechceme přece na sebe upozorňovat neslušným chováním!

ΛΛ

ČSTV

Dne 9.11. proběhlo osobní jednání na regionální pobočce ČSTV v Semilech ve Sportovním centru. Podal jsem přihlášku za náš Sportovní klub, která bude projednána koncem listopadu.

ΛΛ

Nominace na ligové turnaje

 Po zkušenostech z prvních dvou ligových turnajů, jsme se rozhodli na další turnaje nominovat vždy 12 hráčů plus dva náhradníky. Hlavní slovo v nominacích mají hlavní trenéři. (více zde)

ΛΛ

Druhý ligový turnaj na Smržovce

Druhý ligový turnaj na Smržovce 30.10. jsme sehráli druhý ligový turnaj ve sportovní hale na Smržovce, pořadatelem byl tým FBK Campus Jablonec n/N. První zápas jsme sehráli s pořadatelem a opět zápas dopadl nerozhodně 3:3. Druhým soupeřem byl tým FBC PD Dědek Česká Lípa a přestože jsme na konci druhé třetiny prohrávali 3:1 podařilo se nám bojovným výkonem vyrovnat a zápas skončil 5:5. Posledním soupeřem který nás v turnaji čekal byl tým FBC Liberec Black a ten potvrdil roli favorita a my prohráli 15:1. Na turnaji jsme obsadili díky dvou remízám 3 místo. (více zde)
Odkaz na ČFbU

ΛΛ

Druhý přátelák s Rovenskem

Druhý přátelák s Rovenskem Druhý přátelák s Rovenskem Dne 28.10. jsme opět uvítali v hale naše spolubojovníky z Rovenska. Trénink jsme pojali formou přátelského turnaje ve dvou kategoriích. Starší, kteří spolu bojují v ligových turnajích a mladší, kteří teprve sbírají zkušenosti. Starší hráli 9:5 a Lomnice měla mírnou převahu. V mladších nás školili hráči z Rovenska a to 7:1.

ΛΛ

První ligový turnaj v Liberci

První ligový turnaj v Liberci V sobotu 16.10. odjel náš tým mladších žáků sbírat první zkušenosti na turnaj do Liberce. Ligový turnaj se konal ve sportovní hale při ZŠ Dobiášova. Potkali jsme se s našimi třemi soupeři, kteří nás budou provázet v letošní sezoně. První zápas jsme sehráli s "FBC PD Dědek Česká Lípa" a prohráli 2:4. Druhý zápas s "1.FBK Campus Jablonec n/N" byl vyrovnaný a plný zvratů až do konce. Výsledkem byla remíza 3:3. A jako poslední nás čekal tým "FBC Liberec Blue", který jsme porazili 6:2. Po sečtení bodů a skóre jsme vybojovali druhé místo a odvezli si stříbrné medaile.
Kluci díky! (více zde)     Odkaz na ČFbU

ΛΛ

Dresy

FBC Lomnice n. P. - dresy Ihned po prvním tréninku v září se začalo intenzivně pracovat na dresech, které nás budou provázet při soutěžích. Základem byl dres, který donesl David Polach. Jednalo se o dres FBK Lomnice n. P., na jehož činnost se snažíme volně navázat.
Z typu dresů jsem se rozhodl o typ "POLO" s límečkem, který je elegantní a nadčasový. Finální podobu dodal dresu grafik společnosti Inter Flag s.r.o. pan Aleš Ulrych a aby se nevyskytla chyba, vznikl i papírový mini model na kterém jsme si mohli vše zkontrolovat a poupravit rozmístění.
Hlavní barvou je zlatožlutá (Pantone® 1235 C) s černými, bílými a šedými doplňky. Výroba byla zadána koncem září a dresy se poprvé objevili na tréninku ve čtvrtek 14.10., kde jsme je rozdělovali podle velikostí. V pátek došlo i k rozdělení velkostí a přidělení dresů na naší farmě v Rovensku pod Troskami.

Vytváření dresůNávrh dresu klubu FBC Lomnice n. P.

ΛΛ

Přátelské měření sil s Rovenskem pod Troskami

FBC Lomnice n. P. x Rovensko pod Troskami V úterý 28.9. jsme ve sportovní hale postavili mantinely a již od 16 hodin jsme přivítali hráče z rovenské farmy.
Sehráli jsme celkem 5 utkání.
Tři utkání si zahráli naši starší hráči, s výsledky - Lomnice x Rovensko (3:2, 2:5 a 1:2).
Dvě utkání si zahráli naši mladší hráči a nováčci - Lomnice x Rovensko (0:3 a 0:1).
Přestože v hale bylo chladno, hra nás pohltila a myslím, že jsme si sváteční odpoledne dobře užili.

Zápasy nám odkryly slabiny, na které se můžeme při tréninku lépe zaměřit. Přestože jsme ještě na začátku a tým se teprve sehrává, je vidět velký pokrok v herním projevu. Potvrdili rovenští trenéři, kteří své svěřence trénují dvakrát týdně již několik let.

ΛΛ

První trénink s mantinely

První trénink s mantinely První trénink s mantinely se uskutečnil 21.9. Děkujeme firmě Schrama, zastoupenou Ing. Pavlem Mákou a Milanem Mákou a jejich zaměstnanci panu Ladislavu Šidlichovskému za realizaci uzamykatelného prostoru v hale pro naše věci.

ΛΛ

Naše první společná klubová fotografie ze dne 9.9.2010.

FBC Lomnice n. P. - 9.9.2010

ΛΛ

První trénink

První oficiální trénink FBC Lomnice n. P. proběhl 2.září od 17,30 – do 19,00 hodin ve sportovní hale při ZŠ T.G.M. Lomnice nad Popelkou. Tréninku se zúčastnilo 15 chlapců a 1 dívka pod vedením trenéra Davida a pomocného trenéra Martina. První hra s mantinely byla z důvodu uskladnění ve škole odsunuta cca o 14 dní, kdy si oddíl vytvoří za pomoci lomnické firmy Schrama zabezpečené zázemí.

ΛΛ