Aktuálně - archiv sezóny roku 2011-12

Hodnocení kategorie starších žáků

Trenéři starších žáků zhodnotili uplynulou sezónu. (více zde)

ΛΛ

Závěrečný táborák

Závěrečný táborák 2012 Již druhé rozloučení proběhlo v oboře u rybníka 28.6., kde jsme oficiálně zakončili sezónou 2011/12. U haly jsme se sešli v 16,30 a mě vyděsil poměrně malý počet účastníků, naštěstí jsme se ale dotrousili do obory skoro všichni a tak se i poslední akce povedla.
Proběhlo vyhodnocení docházky mladších žáků a elévků a každý si odnesl praporek na památku druhého soutěžního roku. Za nejlepší docházku na tréninky byli odměněni bratři Petr a Matěj. Petr se zúčastnil 79 a Matěj 78 tréninků z celkového počtu 82, které náš oddíl dohromady odvedl v hale a to Petr občas zůstal i trénink starších. Na třetím místě byl Ondra a Milánek. Speciální cenu za účast na nejvíce akcích pořádaných oddílem obdržel Tomáš Polyák, který se zúčastnil 89 z celkového počtu 124.
Kromě tradičních špekáčků, které si skoro každý donesl z domova, jsme obdrželi od rodičů Lucky sladkosti a mamky od Ondry s Matějem a Tomáše s Šimonem se blýskly skvělými koláči.

Děkuji všem za práci, docházku, fandění a vše okolo našeho FBC Lomnice n. P. a pevně doufám, že s námi zůstanete i v příští sezóně.

ΛΛ

OpenGame v Brně zažili i někteří naši hráči

V termínu 22.-24.6 se konal v Brně druhý největší turnaj. Osobně jsme si dal za cíl účastnit se letos jenom jednoho turnaje a to v Liberci (vzhledem k našim fotbalistům – kde neustále nemáme jasno v termínech , ale vzhledem i k finančním možnostem klubu) , ale mohu říct, že tohoto rozhodnutí jsme litoval a do Brna jsme měli taky vyjet.
Asi necelé tři týdny před tímto turnajem jsem byl požádán a dostal jsem nabídku od FBC Liberec k doplnění jeho sestavy mladších žáků našimi hráči a gólmanem. Využil jsem nabídku a do Brna poslal Marka Bláhu, Tomáše Polyse s Jakubem Pěničkou a gólmanské příležitosti se chopil Ondra Volejník.
Liberec si kluky vyzvedl v pátek ráno v Lomnici a naši se vydali sbírat zkušenosti. Chtěl bych tímto poděkovat manželům Jarošovým za to, že jim umožnili start, a klukům za reprezentaci oddílu.                     Martin

ΛΛ

Pohled očima Ondry - gólmana

Ráno v 8:30 hod. jsme vyrazili do Brna. Když jsme dorazili, tak jsme měli rozcvičku s paní Jarošovou, po ní jsme si dali běžeckou abecedu. Pak jsme odešli do haly, tam jsme se koukali ještě chvíli na zápas, potom jsme šli hrát se Spartou Praha. Sparta byla hratelná, ale klukům se moc nedařilo a tak jsme prohráli 3:1. Po zápase jsme se šli ubytovat, na pokoji jsem byl s Kubou Jarošem a Kubou Pejznochem. Pak jsme se vydali na zápas proti FBK Vosy Praha, jeli proti mě nájezd a dali, nakonec jsme prohráli 8:5. Z noci jsem byl nevyspanej, protože vedle byla diskotéka 80 let. Ráno jsme měli dobrou snídani: bábovka, zavináče…
Pak jsme se vydali na zápas do pěkné haly se sokolem Brno, klukům se vůbec nedařilo a tak jsme prohráli 2:6.
V noci jsme se pořádně vyspali a bylo to vidět i na výsledcích proti Bohemians Praha B jsme vyhráli 10:0. Po dobrém obědě jsme se vydali do haly kde jsme hráli s Pelhřimovem prohráli 9:3, vyřadili nás a stříleli hodně do stran. Tady ten turnaj se mi celkově hodně líbil. Příští rok by jsem chtěl jet, ale s Lomnicí.                     Ondra

ΛΛ

Jak to viděl Polys

V pátek 22.6.2012 naši čtyři hráči Polys, Pěnda, Marek Bláha, gólman Ondra Volejník vyrazili za liberecký tým do Brna na turnaj.
Po příjezdu do Brna jsme se šli rozcvičit na fotbalové hřiště. Přišel první zápas, první branku jsme vstřelili my, ale náš soupeř Sparta Praha dokázal zareagovat a po vyrovnaném zápase jsme podlehli 1:3.
Další zápas nás čekal za nějakých 6 hodin. Během pauzy jsme šli na oběd, ale před obědem jsme byli na mini golfu. Poté jsme se naobědvali a šli na ubytování na koleje. Poté přišel druhý zápas a to s týmem z Vos. Vosy nám dali na začátku pár gólů a nakonec jsme prohráli 8:5. Večer nás všechny paní Jarošová namasírovala.
Druhý den jsme hráli v jiné hale s domácím týmem z Brna. Opět jsme prohráli a to 6:2. Potom jsme jeli zase do jiné haly, tam jsem s chutí porazili Bohemians 10:0. Ten den v sobotu jsme ještě hráli a takže, když přijde výhra, budeme hrát ještě v neděli, když prohrajeme, jedeme domů. Vedli jsme nečekaně 2:0, ale opět špatný průběh v zápasu - prohráli jsme 9:3. V sobotu jsme v Brně ještě přespali a v neděli jsme se zase stavili na Minigolfu a také jsme se byli kouknout na libereckou přípravku, která se umístila na skvělém třetím místě.
Děkuji za předvedenou hru.                     Tomáš

ΛΛ

Dostřelná 2012 pro starší žáky

23. - 24.6. se konala opakovaně poslední akce našich starších žáků v Rovensku pod Troskami.
Akci i podruhé připravil po domluvě a větší ochotě ze strany „Lomnických“ Pavel Fišera.
Přestože jsem se akce zúčastnil jen v sobotu večer, myslím, že si všichni užili kola a „hokeje“ na místním stadiónu, kde našli na tento víkend i útočiště.
Děkuji všem za odvedenou práci v sezóně 2011/12 a přeji hezké léto.            Martin

Možná že se dočkáte článku i fotek, záleží na dodání.

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách Lomnické noviny  - červen 2012

ΛΛ

80.výročí školy

V sobotu 16.6. jsme byli požádání o ukázkový trénink s hrou ve sportovní hale ZŠ TGM, které slaví 80 let od otevření.
Sešli jsem se v takovém počtu, že jsme mohli postavit dvě družstva starších a dvě družstva mladších. Musím pochválit všechny za přístup i nasazení.
Mrzí mě ale drobná neshoda mezi staršími hráči, která zapříčinila, že jeden odešel. Mrzí mě to! Od hodnocení jsem na tréninku já a ostatní si můžou svůj názor pouze myslet a rozhodně ne někoho osočovat nebo urážet, to na trénink nepatří!

ΛΛ

Dívčí přáteláček

Dívčí přáteláček Ve středu 13.6. se začala psát nová historie našeho klubu. Na výzvu klubu z Jičína jsme se domluvili s Rovenskem a dali dohromady poprvé čisté dívčí družstvo. Sraz byl v 15:30 u haly a přáteláček se odehrál od 16 hodiny ve sportovní hale v Jičíně na domácí půdě FBK Jičín. Rovensko dovezlo 6 hráček včetně brankářky Terezky a za nás nastoupila Lucka s Mončou a dvojčata Bláhovi. Hráli jsme 3 x 12 minut. Holky jsme rozdělili společně s Pepou na dvě útočné trojky a v obraně jme točily 5 hráček. Zápas jsme vyhráli 6:2, ale práce budeme mít v trénincích ještě hodně. Za FBK Jičín naskočil hráč s číslem „8“ Tomáš, který snižoval na konečný stav, ale myslím si že v budoucnu o šikulovi ještě uslyšíme. Na zápas se přijel podívat i Ondra Šádek, který nám příští rok přislíbil pomoc na pozici trenéra.
Přáteláček se nesl v pohodové atmosféře, holky byly nezvykle potichu, nehádaly se (tak jak jsme někdy zvyklí od kluků), řídily se našimi radami. Děkuji za dobré odpoledne. Dík patří i paní Skalické za pomoc s dopravou a asistenci při rozdělování dresů.

ΛΛ

Soustředění 2012

I letos se připravuje soustředění na Jizerkách. Je převážně určeno pro mladší věkovou hranici od elévů po (od příštího roku) starší žáky.
V současné době je přihlášeno 15 účastníků, kteří dostali osobní pozvánku. Vzhledem ke kapacitě cca 20 dětí a pouze jednomu vypsanému termínu, volil jsem výběr osobní přihláškou. Vyjádření ještě nemám od: Lukáše Z., Pěndy, Matěje Prudiče, Machajdy a Radima Sudka. Prosím o urychlené potvrzení abych mohl nabídnout dalším člennům . Další informace budou následovat.

ΛΛ

Al Capone

Al Capone V pátek 1.6. se náš úspěšný tým sešel na drobnou oslavu našeho tažení na turnaji Nisaopen.
Sešli jsme se skoro všichni, jen Milánek chyběl. Myslím, že si všichni pochutnali a užili nestandardní atmosféru. Pepa přivezl každému velkou fotografii a Martin dal každému za reprezentaci klubovou výšivku. Tímto jsme i my udělali definitivní tečku za úspěšným turnajem.

ΛΛ

Nisaopen 2012 – máme BRONZ !!!

Bronzový NISAOPEN 25.5. – 27.5. se poprvé náš oddíl s týmem elévů zúčastnil velkého turnaje Nisaopen v Liberci. (více zde)

Napsali o nás: Naše Pojizeří, Krkonošský deník

ΛΛ

Výběry 2012

Letos jsme vyslali na nominaci v kategorii mladších žáků dvě želízka Marka Bláhu a Tomáše Vancla. Na nominačním tréninku v České Lípě se do sestavy za Liberecký kraj probojoval Marek, který se zúčastnil 20.5. turnaje v Plzni.
Za starší žáky jsme vyslali na nominační trénink do Liberce tři adepty Marka Špidlena, Standu Svobodu a Dominika Macha. Na turnaj 19.5. do Plzně odjel Marek a Standa.
Gratuluji a děkuji všem za naši reprezentaci.

ΛΛ

Superfinále

V sobotu 21.4. se konalo v Praze "Superfinále florbalu 2012", za odměnu jsem vzal na tuto velkolepou akci našeho gólmana elévků Ondřeje Volejníka, který má i nejlepší docházku v tomto roce (z 62 tréninků se zúčastnil 61). Jednalo se o první akci tohoto druhu a myslím, že jsme si kvalitního florbalu užili vrchovatě.     Martin

ΛΛ

Rovenský přáteláček

Rovenský přáteláček V pátek 20.4. jsme připravili pro naše "nehrající ligu" hráče přátelák v Rovensku pod Troskami. Protože někteří z Lomnice nemohli přibral jsem i několik "ligu hrajících" a v počtu 15 dětí za doprovodu několika rodičů jsme vyrazili do Rovenska. (více zde)

ΛΛ

Nadstavba v Liberci

15.4. – si naši starší žáci jeli zahrát nadstavbu základní části, na základě dosaženého druhého místa ve své divizi (více zde)

ΛΛ

Bramborová medaile pro mladší žáky

Bramborová medaile pro mladší žáky 15.4. zbyla pro naše mladší žáky pomyslná bramborová medaile (více zde)

ΛΛ

Elévci nezaváhali a potvrdili svoji nadvládu

Elévci nezaváhali a potvrdili svoji nadvládu 14.4. si elévci odvážejí poslední možné letošní zlato (více zde)

ΛΛ

Poslední ligový dvojzápas starších žáků v České Lípě v sezóně 2011/12

31.3. – se vyjeli naši staroši poprat o poslední možné body do tabulky do České Lípy. (více zde)

ΛΛ

Předposlední turnaj mladších žáků v Liberci

Předposlední turnaj mladších žáků v  Liberci 24.3. vyjeli naši mladší žáci do Liberce (více zde)

ΛΛ

Tříbodová Krupka

24.3. si starší žáci odvážejí tři body z Krupky (více zde)

ΛΛ

3.ročník O pohár Vikýře v Jablonci n/N

3.ročník O pohár Vikýře v Jablonci n/N 18.3. vyjela naše rovenská farma na turnaj do Jablonce (více zde)

ΛΛ

Čtyřbodový Turnov

17.3. si naši starší žáci dojeli pro čtyři body do Turnova (více zde)

ΛΛ

Jarní Liberec

Jarní Liberec 17.3. – jsme si s elévky jeli rozšířit zlatou kolekci do Liberce. (více zde)

ΛΛ

Poslední domácí sezónní turnaj

Poslední domácí sezónní turnaj 11.3. jsme pozvali do domácí haly týmy mladších žáků z České Lípy a Liberce. (více zde)

ΛΛ

Za odměnu na Tygry

Za svůj přístup k tréninkům a při zápasech umožnil trenér Martin některým členům účast na "Play Off" v Liberci:
8.3. jel fandit Tygrům Šimon Stránský a Michal Lábek, 9.3. Tomáš Polyák a Tomáš Matušů, 16.3. Petr Šidlichovský a Martin Maťátko, 28.3. bratři Volejníkové.

ΛΛ

Upozornění

Po posledních výjezdech na turnaj a zápas 25.2. a 4.3. se vrátilo auto (Trafik) ne zcela v pořádku. Na zemi hranolky a vylitá minerálka, silně zašpiněné potahy ve třetí řadě, rozházené papírové kapesníky, PET láhve na zemi a pod sedačkou řidiče. Černé šmouhy na stropě nad zavazadlovým prostorem a poslední lavicí. Zamyslete se nad svým chováním v autě, doma si to také asi nemůžete dovolit, nebo?
Pokud se situace bude opakovat, auto nebude zapůjčováno!

ΛΛ

Stříbrné Ústí

Stříbrné Ústí 25.2. si naši elévci dojeli pro druhé stříbro sezóny do Ústí nad Labem. (více zde)

ΛΛ

Rodičák

Zde máte možnost přečíst si, co jsme probrali na schůzce 9.2. Prosíme o vyplnění dotazníku a donesení na trénink. Děkujeme.

ΛΛ

Turnaj elévů doma

Turnaj elévů doma 11.2. si elévové nenechali od nikoho vzít zlato a potvrdili roli favorita. (více zde)

ΛΛ

Stříbro z České Lípy

Elévové v České Lípě 5.2. došlo na finále se "Sovým" týmem a máme první stříbro. (více zde)

ΛΛ

Docházka

Vážené členstvo, rodiče, velice mě mrzí přístup z vaší strany ohledně omluvení nepřítomnosti na tréninku. Jen velmi malé procento se dokáže omluvit. Bohužel většina na tuto slušnost jaksi pozapomíná. Stejně tak jako například oznámit své ukončení činnosti v klubu. Myslím si, že krátký e.mail by nikoho asi časově nevytížil tak, že by to jako poslední gesto nemohl udělat i když za slušnější bych považoval zavolání a podání informace.
My trenéři věnujeme bezplatně svůj volný čas dětem, příprava tréninku také zabere čas a to nemluvím o turnajích, soustředěních apod.. Myslím si, že smska nebo email (,který je předpřipravený na našich stránkách - www.fbclomnice.cz/omluva.php,) je to nejmenší co můžete udělat pro dobrou komunikaci mezi oddílem a členem. Někdy se šíří nesmyslné zprávy od jiných členů a hloupě působí i omluvený člen, který například pobíhá v době tréninku po náměstí. Docházku si kdykoliv můžete zkontrolovat u trenéra Martina Matušů, aby jste měli jistotu, že se člen netoulá třeba někde jinde. Děkuji za to, že se situace ohledně omluv zlepší. Snažím se formou tohoto webu, dopisy i osobním kontaktem informovat rodiče, proto prosím i o zpětnou vazbu, pište připomínky, nápady, kritiku a můžete i pochválit.
Děkuji za pochopení.                                                                                                                Za tým trenérů Martin

ΛΛ

Stříbrná neděle

29.1. si naši mladší žáci dojeli pro druhé stříbro sezóny do Liberce. (více zde)

ΛΛ

Elévové v Turnově

Elévové v Turnově 21.1. nadělili Elévci trenérovi v Turnově další zlato (více zde)

ΛΛ

"O" bodů a "19" v síti si dovezli naši staroši z Lípy

21.1. odehráli naši starší žáci dvě utkání v České Lípě. Jablonci podlehli 5:4 a Liberec naděloval 14:1

ΛΛ

Turnaj mladších žáků v České Lípě

Mladší žáci v České Lípě 15.1. tři vítězství a dalo to "už" na druhé místo (více zde)

ΛΛ

Povinné body

7.1. si naši staroši dojeli pro 6 bodů do Lípy, ale snadné to nebylo (více zde)

ΛΛ

Vánoční florbalování

22.12. se hala proměnila na závodní kolbiště. A jak to dopadlo? Zanedlouho doplním.

ΛΛ

Pouze polovina možných bodů

17.12. si ze Smržovky odvezli starší žáci jenom 3 body (více zde)

ΛΛ

První letošní bronz

Elévové v Liberci 17.12. jsme vyjeli na poslední letošní turnaj s našimi elévky do Liberce (více zde)

ΛΛ

Páté zlato

Elévové v České Lípě 11.12. jsme vyjeli s našimi elévky podruhé v krátké době do České Lípy. (více zde)

ΛΛ

Zasloužené 4 body

10.12. v Lomnici jsme si vybojovali 4 body. (více zde)

ΛΛ

Turnaj mladších žáků v Liberci

Mlaší žáci v Liberci 3.12. tři vítězství a dalo to "jen" na třetí místo. (více zde)

ΛΛ

Čtvrté zlato

Čtvrté zlato 27.11. jsme vyjeli s našimi elévky na nejdelší výjezd do vzdálené Krupky. (více zde)

ΛΛ

Plný počet bodů

26.11. si z Liberce dovezli starší žáci 6 bodů. (více zde)

ΛΛ

Turnaj mladších žáků v Lomnici

Mladší žáci v Lomnici 19.11. jsme si vybojovali překvapivé zlato. (více zde)

ΛΛ

Třetí zlato

Třetí turnaj elévů v České Lípě 13.11. jeli bojovat naši elévové do České Lípy (více zde)

ΛΛ

Starší žáci v Kadani

12.11. zajížděli naši starší žáci do Kadaně. (více zde)

ΛΛ

Zápasy starších žáků v Turnově

30.10. nás čekaly další dva zápasy starších žáků v Turnově. (více zde)

ΛΛ

Třetí turnaj mladších žáků v České Lípě

Třetí turnaj mladších žáků v České Lípě 23.10. třetí bronz (více zde)

ΛΛ

Elévové opět zlatí

Elévové opět zlatí 16.10. na domácí půdě nenašli naši Elévové žádného přemožitele. (více zde)

ΛΛ

Starší žáci na Smržovce

Další soupeři tentokrát čekali na naše Staroše na Smržovce. (více zde)

ΛΛ

Druhý turnaj mladších žáků v Turnově

Druhý turnaj mladších žáků v Turnově9.10. vybojovalo družstvo Mladších žáků opět bronz v Turnově. (více zde)

ΛΛ

První turnaj Elévů v Turnově

První turnaj Elévů v Turnově 2.10. zahájilo družstvo Elévů svoji první sezónu turnajem v Turnově. (více zde)

ΛΛ

Druhý a třetí zápas Starších žáků

Druhý a třetí zápas Starších žáků V sobotu 1.10. jsme pořádali zápasy starších žáků v naší domácí hale. (více zde)

ΛΛ

Platba za sezónu

Karta klubu Upozorňuji na blížící se konec splatnosti ročního členského příspěvku. Platbu je nutné provést do 14.10. (více zde)
Po zaplacení si nezapomeň nechat nalepit sezónní samolepku na průkazku.

ΛΛ

První turnaj Mladších žáků na Smržovce

24.9. zahájilo družstvo Mladších žáků svoji druhou sezónu turnajem na Smržovce. (více zde)

ΛΛ

První zápasy Starších žáků

V sobotu 17.9. vyjeli na zkušenou naši Starší žáci do Ústí nad Labem. (více zde)

ΛΛ

Nábor

Vzhledem k velkému zájmu, který nejsme schopni ihned kvalitně zvládnout, pozastavujeme nábor mladších ročníků (do 1999). Pokud se uvolní nějaká místa budeme zde na webu informovat. Pro bližší informace můžete zavolat sekretáře klubu.

ΛΛ

Rozvrh tréninků:

Úterý:

  • 16:30 - 18:00     mladší
  • 18:00 - 19:30     starší

Čtvrtek:

  • 16:30 - 18:00     mladší
  • 17:30 - 19:00     starší (17:30 - 18:00 rozcvičení v malé tělocvičně)
ΛΛ

1. Florbalový Camp Jizerka 2011

Od 22.8. do 25.8. pořádal náš oddíl svoje první soustředění. - (Článek s fotografiemi, klikni.)

1. Florbalový Camp Jizerka 2011 ΛΛ