Aktuálně - archiv sezóny roku 2012-13

Florbal Camp Jizerka 2013

Pokud chcete sledovat aktuální dění z Florbal Campu Jizerka 2013, můžete na: www.facebook.com/florbalcamp.

ΛΛ

Rockie Camp

Tři borci se ho letos účastnili. Matěj, Danek a Ondra. Více zde.

ΛΛ

Prague Games 2013

Prague Games 2013 O prázdninách 10.7. vyjela tři naše děvčata pod vlajkou Turnova do Prahy … Více zde.

ΛΛ

Nisaopen 2013

Nisaopen 2013 Nisaopen 2013 Od 31. 5. se vydal bojovat náš nejstarší tým do Liberci, který o tomto druhém víkendu patřil na tomto velkém turnaji těm starším mládežnickým kategoriím. Více zde.

Od 24. 5. jsme bojovali celý prodloužený víkend se dvěma týmy v Liberci, který patřil na tomto velkém turnaji těm mladším kategoriím. Více zde.

ΛΛ

Vyhodnocení sezóny v kině

Vyhodnocení sezóny v kině U příležitosti třetích klubových narozenin 21. 5. jsme se sešli v lomnickém kině. Více zde (doplněno).

ΛΛ

Podlaha v hale

Po několika urgencích na městě a společných jednání s dodavatelem, bylo přislíbeno přebroušení a přelakování horní vrstvy (konec června 2013). Nejedná se ovšem o reklamaci, kterou dodavatel zamítl, ale o vstřícné gesto s podporou města, které zaplatí materiál. Otázkou je, zda se situace vyřeší a po dvou letech získáme standardní sportovní plochu. Bohužel ani přelakováním nezískáme plochu dle ČSN 14904, která je platná pro sportovní podlahy a povrchy sportovišť.

ΛΛ

Otevření in-line plochy v Lomnici na „Zimáku“

19. 5. nás vyzvali hokejisté, abychom si poměřili síly na novém sportovišti, které vzniklo na zimním stadiónu. Více zde (doplněno).

ΛΛ

Výběry 2013

Výběry 2013 Letos jsme měli opět možnost nominovat v jednotlivých kategoriích naše hráče. Trenéři starších žáků nikoho nevybrali. Trenéři žákyň nominovali Moniku Braunerovou, kterou bohužel vyřadila nemoc, a Karolínu Bittnerovou – která se mohla zúčastnit turnaje za Liberecký kraj v Brně. V kategorii mladších žáků, kde bohužel sedí Polys na marodce padla volba na Matušáka a Danka Golla.

28. 4. jsme vyslali na výběry MŽ do České Lípy dva naše hráče, 18.5. se konal výběrový turnaj v Králově Dvoře. Více zde (doplněno).

ΛΛ

Severské finále a jeho průběh

Severské finále a jeho průběh Severské finále 27. 4. se sjela florbalová elita mladších žáků do Lomnice nad Popelkou. Liberecký kraj si změřil síly s Ústeckým krajem. Více zde.

ΛΛ

Jednobodová Lípa

14. 4. vyjeli naši Staroši na poslední zápasy sezóny 12/13. Jak dopadli? Více zde.

ΛΛ

Elévci v Turnově nezaváhali

Elévci v Turnově nezaváhali 21. 4. vyjeli na svůj poslední lov naši elévci a tentokráte nezaváhali. Více zde.

ΛΛ

Mladší žáci vytuhli v Liberci

Mladší žáci vytuhli v Liberci 7. 4. pokračoval Hejtmanský pohár v Liberci, po vyhrané základní skupině, přišel výprask. Více zde.

ΛΛ

Oddílové focení

27. 4. u příležitosti Severského finále proběhne dopoledne v naší hale týmové focení, focení jednotlivců na web a průkazku. Důležité!!!
Pan fotograf bude v hale od 9:00 kdy se budete moci dát vyfotit jednotlivě v dresu na průkazku a web. Po prvním zápase bychom chtěli udělat skupinovou fotku týmů a celkovou. Focení by vás nemělo zdržet déle než do 11 hodin. Jednotlivci se výjimečně mohou vyfotit i v průběhu turnaje. Doufám, že dorazíte v plném počtu.
Prosím podpořte naše mladší žáky a u té příležitosti se nechte vyfotit.

ΛΛ

Hledáme dalšího Ondru, Petra ….

Hledáme dalšího Ondru, Petra …. Naši současní elévkové postoupí od září do vyšší kategorie a tak hledáme gólmana pro ty nejmladší. Na trénincích budeme testovat dobrovolníky. Kdo bude mít zájem, ten si to může vyzkoušet. Každý uvidí, že to není v brance zas tak jednoduché, jak to vypadá. Proto může dojít k drobnému prodloužení tréninku. MM

ΛΛ

Návštěva z Liberce

Návštěva z Liberce 9. 4. přijali pozvánku kluci z klubu Ice Men Liberec a naši Staroši si hezky zastříleli. Jednalo se o přátelské utkání a cílem si bylo dobře zahrát.

ΛΛ

Elévci přenechali tentokráte zlato Liberci

Elévci přenechali tentokráte zlato Liberci 6. 4. pokračovala jarní část turnajů pro elévy a na předposlední turnaj jsme zajeli do Liberce. Více zde.

ΛΛ

Staroši překvapili v Turnově

Staroši překvapili v Turnově V sobotu 6. 4. si dovezli starší žáci překvapivě 3 body z Turnova. Více zde.

ΛΛ

Fasování

Jak jsem slíbil, přináším další zaručené informace ohledně dalšího rozvoje našeho sportovního oddílu. Bohužel vzhledem k účasti Tatranských hráčů v semifinále, které doporučuji sledovat v TV, se jejich posila do našeho klubu odkládá na neurčito. Někteří se ale s nimi setkají na Rookie Campu.
V ohrožení je i fasování. Oddíl se asi bude muset letos rozloučit i s možností fasování hokejek. Bohužel se nám tato aktivita, i když jsme se ji snažili převzít od našich vzorových sportovních oddílů z Lomnicka, vymyká. Bohužel se nenašel mecenáš, který by převzal tento počin na sebe. Město na naši činnost věnuje cca 50% oproti stejně velikým nebo dokonce menším oddílům. ČSTV zvažuje, že teď budou platit oddíly, aby se nejspíše nesnížila úroveň pracovníků tohoto sdružení, které dostalo financování sportu tam kde je.
Firemní sponzoři, kterých si nesmírně vážíme, zatím postačují na běžný běh a peníze do fasování nepřebývají. Bohužel ani náš svaz, jelikož ještě nejsme olympijským sportem, neoplývá penězi, přestože jsme již druhým největším sportovním odvětvím v republice.
Takže naše výbava zůstává opět na bedrech rodičů a k tomu občas i rozhodnutí o tom, jakému sportu dají děti o víkendu přednost a který trenér jim to bude méně vyčítat.
Klidně to považujte za APRÍLA, ale pozor: „Není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu.“
Ti co se těšili na „fasování“ mohu pouze ukonejšit novou zimní čepicí, kterou si letos ještě vzhledem k počasí užijeme. Na výběr jsou dva druhy.                                                               Ahoj a bohatou koledu přeje Váš Martin

ΛΛ

V Praze nám bylo horko

V Praze nám bylo horko 26. 3. se hráči prvního stupně vydali do Prahy, aby se pokusili o další postup. Více zde.

ΛΛ

Holky bojovaly v Málkově

24.3. se děvčata vydala na nejdelší cestu do Málkova. Více zde.

ΛΛ

Staroši si zajeli pro 6 bodů do Žatce

23. 3. měli poslední dlouhý výlet starší žáci a urodilo se. Více zde.

ΛΛ

Speciální tréninky

O jarních prázdninách a poslední víkend před Prahou měli žáci prvního stupně – účastníci turnaje speciální tréninky. Tréninky nebyli zcela uzavřené a tak se tu objevili i jiní zájemci a všem se docela dařilo. Chtěl bych zde poděkovat i všem sparing partnerům, kteří nám pomáhali.
Fotogalerie

ΛΛ

Letní soustředění - „3. Florbal Camp Jizerka 2013“

Letošní soustředění proběhne opět na Jizerce od 12. - 16. 8. 2013. Soustředění je výběrové a jeho kapacitu naplňuji formou pozvánek. Pomalu se nám plní zájemci, eviduji již 13 přihlášených. (Více informací u Martina.)

ΛΛ

Nové zkušenosti

17. 3. vyjely naše slečny sbírat zkušenosti do Hradce Králové. Více zde.

ΛΛ

Hejtmanský pohár

Hejtmanský pohár Hejtmanský pohár V neděli 17. 3. se konalo první kolo Hejtmanského poháru v Liberci a Turnově pro náš kraj. Protože do Liberce nedorazilo „Florbalové srdce severu – Lípa“, asi umřelo, postavila Lomnice do turnaje dva týmy. Jak se jim dařilo? Více zde.

ΛΛ

Připravujeme fasování hokejek a příchod posil z Tatranu

Jste zvědaví, více se dozvíte 1.4. – proto čtěte pečlivě a pravidelně náš web. Informace tam nebude dlouho….

ΛΛ

1.ročník lomnického turnájku mladších žáků

1.ročník lomnického turnájku mladších žáků Na neděli 3.3. jsme pozvali klub z Děčína, Benátek a Turnova na turnájek do předjarní Lomnice. Kromě domácích týmů Yellow a Gray dorazili oddílový spolubojovníci z Rovenska Blue a jediný cizí tým z Turnova Green se neomluvil a dorazil. Více zde.

ΛΛ

Něco k „Sportovci roku“

Jak jsem slíbil, malý článek o zákulisí této soutěže, která by asi také měla být v duchu „fair play“. Více zde.

ΛΛ

Už jste na „Facebooku“? - http://www.facebook.com/FLomnice

Jedná se spíše o výzvu pro rodiče, ale výzva platí pro všechny. Taky jsem nejdříve váhal, ale vzhledem k tomu, že svět dětí (a ne, jen jich) se čím dál tím víc přesouvá do PC, tabletu a mobilu, bylo to rozhodnutí spíše z důvodu zůstat ve spojení. Stránky máme (myslím si) dobré, ale návštěvnost našich členů je kolísavá. Na facebooku máme 53 Liků (palečků), připravujeme uzavřenou skupinu FBC, chceme stránky a facebook spolu více propojovat. Můžete ihned reagovat na článečky, které jsou aktuální. Vidíte fotky, videa ………………… . Můžete být sami aktivní. Zkuste a uvidíte. Mějte i tento svět pod kontrolou.                            Tak na viděnou ne facebooku.    Martin

ΛΛ

Sobota plná emocí

Sobota plná emocí V sobotu 23.2. odjela karavana několika aut z Lomnice na Liberecký turnaj elévů (10 týmů) a přípravek (8 týmů). A jak jsme dopadli? Více zde.

ΛΛ

1.ročník Rovenských trojek

1.ročník Rovenských trojek V sobotu 16.2. se sešli „starší“ mladiství přátelé děravého míčku v Rovensku na prvním ročníku trojkového turnaje . Více zde.

ΛΛ

Žákyně v Liberci

Žákyně v Liberc 9.2. jely holky zabojovat do Liberce a jak se jim vedlo? Více zde.

ΛΛ

Liberecký rozvojový turnájek II

Liberecký rozvojový turnájek II Zlato a nové (někteří první) turnajové zkušenosti si jeli získat do Liberce naši nejmenší 2.2.. Více zde.

ΛΛ

Nejúspěšnější sportovec okresu Semily za rok 2012

Nejúspěšnější sportovec okresu Semily za rok 2012 Ve středu jsme se vydali do lomnického divadla, abychom rozvlnili stojaté vody tradičního oceňovaného sportu. Více zde.

ΛΛ

Liberecký výprask

Pro 3 body si chtěli dojet starší žáci do Liberce 27.1. Bylo to naivní. Více zde.

ΛΛ

Školní týden se 6. a 7. třídou

24.1. jela děvčata do Dvora Králové nad Labem a tam nás čekaly další vítězky krajů Královehradeckého a Středočeského. Více zde.

Boj o postup v Jablonci nad Nisou 22.1. jeli bojovat do Jablonce nad Nisou kluci o postup z kraje, očekávání bylo veliké. Více zde.

ΛΛ

Mladší žáci vyjeli do České Lípy

20.1. vyjeli „Mlaďoši“ do Lípy a skvělý článek pro nás připravil Danek. Více zde.


Pokud i někdo jiný má chuť zaslat článek, postřeh, nápad, kritiku ať neváhá a pošle na florbal@vlajky.cz.
Rádi zveřejníme.

ΛΛ

Holky se předvedly doma

Holky se předvedly doma 19.1. se holky předvedly před domácím publikem a vedlo se jim dobře. Více zde.

ΛΛ

Zlatá krajská Smržovka pro druhý školní tým

Zlatá krajská Smržovka pro druhý školní tým Druhý stupeň se účastnil turnaje škol „Orion Cup“. Z okresu postoupil tým děvčat (mladší žákyně)a ten jel bojovat 14.1.na Smržovku, kluci (mladší žáci) pojedou 22.1. do Jablonce. Družstva starších se do kraje neprobojovala. Více zde.

ΛΛ

Jen tři body doma

Jen tři body doma Starší žáci sehráli doma 13.1. dva zápasy a doma zůstaly pouze 3 body. Více zde.

ΛΛ

30 gólů v Liberci

30 gólů v Liberci 12.1. se naši elévkové vydali před ligovou mezerou do Liberce. S chutí si zastříleli a přivezli zlato. Více zde.

ΛΛ

Zlatá Smržovka

Zlatá Smržovka Kdo by čekal první turnaj na Smržovce jako nudný tak, se mýlil. Právě pro milovníky adrenalinu byla neděle jako stvořená. Více zde.

ΛΛ

Rozloučení s florbalovým rokem 2012

28.12. se nás pár (15) věrných od nejmladších Davídka a Matějů až po nejstaršího Máru sešlo okolo třetí hodiny v hale k ukončení úspěšného florbalového roku. Postavili jsme dvě hřiště a začal skoro dvouhodinový maratón. U mladších byl Tomáš s Martinem a u starších byl Radek. Upocení a utahaní jsme se rozešli okolo 17 hodiny. Ahoj v roce 2013!

ΛΛ

Dárek

Přestože si vážím všech rodičů za pomoc a podporu, dostal jsem jeden drobný dárek, který mě dostal. Chci se o něj s vámi podělit. MM Více zde.

ΛΛ

Vánoční florbalování - aktualizováno

Vánoční florbalování Poslední trénink byl věnován Vánočnímu florbalování, kde jsme si mohli vyzkoušet získané dovednosti a zahrát si proti trenérům a rodičům.
Také Martin připravil nějakou tu drobnost (a ono to nějaký čas zabere – vše připravit) a proto není divu, že ho velmi mrzí přístup těch, co se neobtěžovali omluvit a nedorazili. Více zde.

ΛΛ

Elévci ovládli Jablonec

Poslední turnaj v letošním roce zaregistroval Martin pro naše elévy + tři „01“ v blízkém Jablonci nad Nisou. Více zde.

ΛΛ

Sportovec Semilska za rok 2012

V Semilském okrese jako každý rok probíhá vyhlašování sportovce roku. Slavnostní vyhlášení proběhne 30.1. 2013 v Tylově divadle v Lomnici. Letos má florbal hned 2 želízka v ohni. V případě hezkého umístění je to dobré zviditelnění. Bez Vašich hlasů to však nejde!!
Návod na hlasování je v článku!! Více zde.

ΛΛ

K zamyšlení

Myslíte si, že je normální vydírat děti nebo, že jim bude vyhrožováno, když se ve svém volném čase chtějí věnovat i jiným zálibám nebo i jinému sportu jako třeba našemu „Florbalu“? Více zde.

ΛΛ

Články k zápasům

Aby se nám náš web dále a zajímavě rozvíjel, prosil bych o články, postřehy a jiné náměty. Nechci být jediným dopisovatelem a pořád platí nabídka, že se hledá další pravidelný redaktor. Protože dobrovolná aktivita je nulová, prosím alespoň o rychlé napsání článku trenéry nebo doprovod k odehranému turnaji nebo zápasu, děláme to pro sebe. Děkuji, Martin. I pro ostatní vznikl prostor pro jejich názor a postřeh, můžete nově využít „Návštěvní knihu“.

ΛΛ

Děvčata jela bojovat do Krupky

2.12. se děvčata vydala do Krupky pro další zkušenosti. Další turnaj je čeká v lednu doma! Více zde.

ΛΛ

Mlaďoši vyrazili do Lovosic

2.12. se na poslední turnaj v tomto roce vydali naši mladší žáci. Další zápasy čekají mladší chlapecké kategorie už v bližších destinacích. Více zde.

ΛΛ

Elévové podruhé do Ústí

Elévové podruhé do Ústí V sobotu 1.12. jeli elévové podruhé v krátké době do dalekého Ústí. Ligový turnaj je už v tomto roce nečeká. Více zde.

ΛΛ

29.11. byli kluci pozváni do ředitelny, kde jim paní ředitelka Mgr. A. Ženatá poděkovala za úspěšnou reprezentaci školy a popřála mnoho úspěchů v dalším kole.

Pohár České florbalové unie pro 1. stupeň základních škol ve florbale

Pohár České florbalové unie pro 1. stupeň základních škol ve florbale 27.11. se podařilo nečekané a naši borci postupují do nejlepší „šestnáctky“ v republice v „Poháru České florbalové unie pro 1. stupeň základních škol ve florbale“ Více zde.

Naše pojizeří

ΛΛ

Starochy potopili sudí

Starochy potopili sudí 17.11. se staroši přesvědčili o tom, jak je možné ovlivnit zápasy. Více zde.

ΛΛ

Elévská revoluce v Ústí

Elévská revoluce v Ústí V sobotu 17.11. jsme jeli s elévy oslavit státní svátek do dalekého Ústí. Více zde.

ΛΛ

Třetí turnaj - třetí místo pro „Mladší“

V neděli 11.11. se vydali naši mlaďoši do Krupky. Více zde.

ΛΛ

Okresní kolo „Poháru České florbalové unie pro 1. stupeň základních škol ve florbale“

Pohár České florbalové unie pro 1. stupeň základních škol ve florbale Ve čtvrtek 8.11. přivítala škola TGM v Lomnici nad Popelkou účastníky turnaje na své palubovce sportovní haly. Škola zažila skvělý turnaj. Více zde.
Náš tým včetně statistik.

ΛΛ

Seminář „První pomoc“

Seminář „První pomoc“ Na 14.11. je připravený pro všechny trenéry a ty co nám chtějí pomoci s turnaji nebo oddílovými akcemi seminář, nejen o florbalové první pomoci. Seminář povede lékař, který působí i u naší florbalové reprezentace pan MUDr. Petr Lisý. Sraz je ve firmě Inter Flag v 16:00 hodin.
Případné změny zveřejním v „Bleskovkách“.

ΛΛ

Pohár České florbalové unie pro 1. stupeň základních škol ve florbale

Náš oddíl se díky podpoře a souhlasu vedení ZŠ v Lomnici nad Popelkou zúčastní také tohoto projektu. Díky své poloze a za pomoci společnosti Inter Flag se bude hrát okresní kolo soutěže v domácí hale. Rozpis utkání.
První zápas nás čeká s Rovenskem, kde hrají naši dobří známí.

ΛΛ

Česká Lípa „přivítala“ děvčata

4.11. jela naše děvčata sbírat další zkušenosti. Více zde.

ΛΛ

Lomnická pevnost „Elévů“ je nedobytná

Lomnická pevnost „Elévů“  je nedobytná I když elévové přišli letos o několik skvělých hráčů, neboť čas je neúprosný, nebylo to na turnaji v Lomnici vůbec znát. Vůle zvítězit byla veliká i u nováčků, kteří si odbyli svoji premiéru. Více zde.

ΛΛ

Mladší žáci dobyli Turnov

Mladší žáci dobyli Turnov V neděli 28.10. se vypravili naši mlaďoši poprat o vítězství do nedalekého Turnova. Více zde.

ΛΛ

Starší v Chomutově zabojovali

28.10. jeli naši Staroši bojovat do Chomutova. I přes ospalé začátky zápasů dovezli cenné 4 body. Více zde.

ΛΛ

Elévové jeli sbírat zkušenosti do Liberce

Elévové jeli sbírat zkušenosti do Liberce Ve čtvrtek jsme dostali nabídku na 20.10. se jít poměřit do Liberce. Díky manželům Volejníkovým a panu Zemánkovi jsme se zúčastnili. Více zde.

ΛΛ

14.10. úspěšná neděle

Žákyně Bodové zprávy z Turnova Ráno pro mě začalo budíčkem před sedmou, když Ondra zavolal, že se zatím nedostavila Monča.
Více o děvčatech zde.
A ještě bodové zprávy z Turnova.

ΛΛ

Nevyhlášené druhé místo pro „Mladší“

Nevyhlášené druhé místo pro Mladší V neděli 7.10. jsme pořádali první turnaj mladších žáků u nás a premiéra byla stříbrná. (více zde)

To znamená, že víkend 6.-7.10. byl v Lomnici nabitý mládežnickým florbalem a celkem se odehrálo 15 utkání, které přišli podpořit v hojném počtu i diváci. Škoda jen, že máme pořád problém s velmi kluzkým povrchem v hale.

ΛΛ

První body pro „Starší“

Doma v Lomnici V sobotu se starší žáci předvedli před domácím publikem a to jednou porážkou a jednou výhrou. (více zde)

ΛΛ

Odvážní starší žáci

Minulý týden si někteří starší dokazovali svoji „sílu a um“ extrémně tvrdými střelami na gólmana, asi aby mu dokázali, jak jsou dobří. Dnes na tréninku si vybili svoje ego na testovací hokejce (bez svolení si ji někdo vypůjčil) a jen tak mimochodem na poškození upozornili, když jsem si ji uložil. Bohužel na výzvu, který super hrdina byl tak zručný, se nikdo nepřihlásil. Opravdu smekám před takovouto odvahou. Kluci, měli byste se nad sebou zamyslet.              MM

ΛΛ

Turnaj „JUNIOR & SENIOR DEVILS CUP 2012“ v Německu

Turnaj - JUNIOR & SENIOR DEVILS CUP 2012 - v Německu V sobotu 15.9. jsme se vydali s naším florbalovým oddílem sbírat zkušenosti do zahraničí a to do Německa do městečka Ilsenburg (450 km od Lomnice). Tentokrát nás jeli reprezentovat naši mladší žáci. (více zde)

ΛΛ

První tréninky a nábor

Nábor 2012 Od 4. záři se naplno rozjeli tréninky našich mladých florbalistů v hale v Lomnici nad Popelkou a celé září probíhá nábor do všech kategorií včetně prvně otevřeného družstva děvčat.

ΛΛ

Turnaj EXEL OPEN AIR

O víkendu 8. - 9. 9. se po dlouhé pauze představili naši starší žáci v Liberci. (více zde)

ΛΛ

Raketový start do sezóny

První zkouška lomnických elévů byla naplánována hned na první školní víkend. (více zde)

Raketový start do sezóny Raketový start do sezóny
ΛΛ

2. Florbalový Camp Jizerka 2012

Od 14.8. do 17.8. pořádal náš oddíl svoje druhé soustředění. - (Článek s fotografiemi, klikni.)

2. Florbalový Camp Jizerka 2012 ΛΛ