Aktuálně - archiv sezóny roku 2014-15

Konečný rozpis zápasů na sezónu 2014/15 je ke stažení

Maminkovské překvapení – předposlední trénink v sezóně 2014/15

Maminkovské překvapení „Dortový“ trénink začal 16. 6. jako obvykle. Plný počet dětí, i když je venku hezky, a najednou je trénink Romany přerušen voláním maminek na trenéry. DortTrenéři jsou odvoláni!
Nic netušící trenéři dostali milé poděkování v podobě dortů.
Super, to se nám ještě za těch pět let nestalo. Moc děkujeme a doufáme, že vaši důvěru nezklameme.
Trénink pokračuje. Pár soutěží a turnajový mixík. Nakonec všichni dostávají kus dortu a maličkost.
Probíhá ještě zkoušení brýlí, jedná se o doporučení hlavně pro děti do 10 let. I my doporučujeme a přimlouváme se za pořízení.
Maminkovské překvapení Mladší a starší žáci jsou oslabeni školními výlety, ale hrajeme na celé hřiště. Letos nás čeká ještě jeden poslední trénink 18. 6.. Uvidíme, kolik si s námi přijde zahrát rodičů. M

ΛΛ

Nisaopen 2015 - III. víkend (12. – 14. 6.)

Tentokráte už Lomnice nevyslala žádné oficiální družstvo, ale několik našich členek se bilo pod hlavičkou TJ Turnov. Děvčata uhrála skvělé třetí místo! Hrály sestry Kája a Terka, Johanka a Kačka. Gratulujeme

ΛΛ

Nisaopen 2015 - II. víkend

Nisaopen 2015 Nisaopen 2015 Tým starších žáků jel o víkendu 5. - 7. 6. měřit své síly také do Liberce. Více zde.

ΛΛ

Podlaha v hale

Na základě vývoje, kdy jsem na druhou žádost neobdržel žádnou odpověď, jsem opět poslal žádost (3) o řešení podlahy v hale a dostal konečně následující odpověď. Raději chceme mít vše podloženo písemně, protože poslední vyjádření bylo, že firmy od toho daly ruce pryč a že se to bude řešit. Ale to se bohužel neúspěšně řeší už několik let. Ani paní ředitelka ZŠ neměla upřesňující informace. Žádost 2, Žádost 3, Odpověď MÚ

ΛΛ

Nisaopen 2015

Nisaopen 2015 Hned tři týmy jely bojovat o víkendu 29. - 31. 5. do Liberce. Více zde.

ΛΛ

Výběry bojovali v Praze

23. 5. jel výběr starších žáků Libereckého kraje bojovat do Prahy. Los byl nemilosrdný a jako prvního soupeře určil Prahu, která tento zápas ovládla 18:1. Druhým soupeřem byl výběr okolo Karlových Varů a tam se naše sebevědomí začalo zvedat. Karlovarsko Liberec porazil 12:4. Boj o třetí místo se odehrál mezi námi „Liberečáky“ a Středočechy. Za Středočechy nastoupil náš známý Daniel Gól bývalý člen TJ Turnov, který také dvě sezóny hostoval u nás v Lomnici. Kluci hráli s maximálním nasazením a podařilo se jim pro Liberec vybojovat bronzové medaile. Liberecký kraj vyhrál 3:2. Náš „Vítězný“ třetí gól dával Matušák, asistenci na snížení Středočechů měl Danek.
Děkujeme za pomoc při dopravě mamce od Kuby. Klukům za skvělou reprezentaci, za kterou je pochválili i trenéři výběrů, kteří nesou na letošním úspěchu také svůj podíl. Aktivní komunikace s hráči formou sms, emaily, ale také osobně - přinesla ovoce.

Zápas o třetí místo.

ΛΛ

Vyhodnocení v kině

Vyhodnocení v kině Po roční odmlce jsme se rozhodli udělat opět 21. 5., na den výročí našeho založení, ukončení sezóny 2014/15 v kině. Více zde.

ΛΛ

Přípravka jela bojovat do Jičína

Přípravka jela bojovat do Jičína 2. 5. jsme s našimi nejmenšími jeli do nedalekého Jičína. Protože se na poslední chvíli odhlásil klub z Hořic, nabrali jsme z Lomnice rovnou týmy dva. Více zde.

ΛΛ

Výběry v Ústí

V pátek 1. 5. pokračovaly výběry v Ústí. Z našeho oddílu postoupili za mladší: Suchyn, Ondra a Šimon, který ale kvůli zažívacím problémům nejel. Za starší jeli Pěnda a Matušák.
Bohužel Ústecké výběry se už zdaleka nepodobaly těm dobře připraveným tréninkům z Turnova. Myslím si, že testy se mohli v klidu a možná i ve větším rozsahu udělat doma. Možná by to mohly dělat i oddíly a výsledky by se mohly pro porovnání zveřejňovat. ušetřil by se čas a dlouhé cestování. Oba přátelské zápasy vyhrála družstva z Ústí, otázkou je jestli se to nedalo udělat nějak zajímavěji s vyhodnocením apod.. Oba krajské výběry se zúčastní turnaje v Praze.

ΛΛ

Valná hromada v Ústí

V pondělí 27. 4. se konala florbalová VH Libereckého a Ústeckého kraje na Větruši v Ústí n. L.. Do výkonného výboru byl zvolen i náš předseda Martin Matušů. Hejtmanem Libereckého kraje se stal Honza Jaroš. Tak uvidíme …

ΛΛ

Výběry v Turnově (10. a 26. 4.)

Výběry v Turnově Trenéři David Kneř a Jan Kovář z Turnova převzali pomyslnou štafetu v pořádání výběrů pro mladší a starší žáky. První dvě kola se uskutečnila v Turnově. Z druhého kola, které se konalo 26. 4. v neděli, se postupovalo do Ústí nad Labem na testy a přátelská utkání se sousedním krajem.
Před tréninky v Turnově bylo možno zahlédnout trenérskou dvojici i na oddílových trénincích a na turnajích, kde se už rozhlíželi po možných adeptech.
Oba tréninky v Turnově byli velmi dobře připraveny a kluci dostali pořádně do těla. Možná, že až moc, obzvláště ti co na to nejsou na „trénincích“ zvyklí. Rozcvička, koordinace, dovednosti, cvičení variant, hra. Vhodné bylo i školení „Mrázy“ v době výběrů pro trenéry.
Za mladší nás reprezentovali: Bratři Volejníci, Zemik, Marťas, Suchyn a Šimon. Za straší: Matušák, Pěnda, Tadeáš a Švehlík.

ΛΛ

Podlaha se odkládá

Na pondělním pracovním zasedání zastupitelstva 13. 4., informoval pan starosta o tom, že i poslední zájemce o přelakování povrchové vrstvy v hale dal od daného úkolu ruce pryč. Nemohl by zaručit záruku. Bohužel jsme na to upozorňovali a výsledek se dal očekávat. Opravdu jedinou možností je kompletní přelakování nebo změna povrchu.
Požádal jsem paní ředitelku Mgr. Ženatou, aby apelovala na MÚ, protože jinak je ohrožena celá naše příští sezóna 2015/16, kterou musíme přihlásit do konce května 2015.
Pan starosta Mgr. Šimek na pracovní schůzce přislíbil, že se bude věc řešit změnou rozpočtu a k nějakému zásahu by mělo dojít v průběhu prázdnin. Bohužel oficiálně zatím potvrzeno není nic. MM

ΛΛ

Přátelák v Nové Pace

Přátelák v Nové Pace Ve čtvrtek 16. 4. se konečně dostalo i na ty, kteří sice společně trénují, ale kvůli věku nebo výkonnosti se neúčastní soutěžních bojů. Uskutečnil se slibovaný přátelák s Novou Pakou. My vyjeli s třemi pětkami Maxi, Mini a Střed, které se pravidelně točili. Branku nám jistil Petr.
Hra byla plná nasazení z obou stran, a přestože některé souboje se rozhodně fyzicky nedaly vyhrát, naši se nezalekli a opravdu na hřišti nechali maximum dle své formy. Hráli jsme 3 x 15 minut hrubého a na konci byl výsledek 6:5 pro nás. Děkuji rodičům za pomoc při dopravě a dětem za super sportovní odpoledne.

Tréninky tento den byli trošku posunuté a pozměněné. Večer se sešli od 18:30 starší žáci a senioři a myslím, že si společný zápas „otců a synů“ užili. Premiéru měla tentokráte dvojice od Švehlů!

ΛΛ

Starší žáci šli na Pizzu

Starší žáci šli na Pizzu V úterý 14. 4. měli naši starší žáci rezervovanou Pizzerii AlCapone v Lomnici. Drobečkové nám od poslední návštěvy trošku povyrostli a tak si každý objednal dle svoji chutě celou pizzu. Za výkon v sezóně si to určitě zaslouží. Sešli se všichni, kromě Tomáše, který je nemocen. Tak zas příště a doufejme, že to zatím ještě nebude s pivem. :-)

ΛΛ

Mladší žáci doma zklamali

Mladší žáci doma zklamali Poslední turnaj sezóny 2014/15 a k tomu domácí se konal 12. 4. a odehráli ho mladší žáci. Bohužel nasazení z Nového Boru se vytratilo. Více zde.

ΛΛ

V Turnově potvrdili naši „Staroši“ svoji neporazitelnost

V Turnově potvrdili naši „Staroši“ svoji neporazitelnost 5. 4. jeli potvrdit svoji dominanci naši starší žáci. A podařilo se. Borci z Mimoně a smíchaný Liberec padl. Více zde.

ΛΛ

Elévové končili ligovou sezónu bramboroví

Elévové končili ligovou sezónu bramboroví Netradičně 5. 4. bez Tomáše a Martina vyjeli naši elévkové pod vedením „Vlčáka“ z Rovenska a Aleše do Liberce na svůj poslední ligový turnájek do Liberce.
Do Liberce vyjela tři auta z Lomnice a jedno z Rovenska. Bojovat jelo 11 hráčů a to „bojovat“ se ukázalo hned v prvním zápase s Českou Lípou, kde už naši prohrávali 1:5, ale vyrovnali na 5:5. Štěstí se přiklonilo k Lípě a my po dramatickém boji prohráli 5:6 (1:2, 4:4). SK Štětí nekladlo takový odpor a my vyhráli 6:2 (4:0, 2:2). Pak nás čekali kluby z Liberce a my remizovali s Blacky 5:5 (3:5, 2:0), ale na rozjeté Blůčko už jsme nestačili, přestože jsme první třetinu vyhráli 3:2, ve druhé nás přestříleli 2:8 a zaslouženě vyhráli 5:10. (Více pokud někdo dodá.)
V sezoně se zlepšujeme, už to není tak jednoznačné, umíme srovnat krok, ale je potřeba více pracovat na souhře, přesných nahrávkách, tvrdší střele a tak dále …. Je toho ještě hodně a dlouhá cesta před námi. Nic víc, jen vydržet a tvrdě na sobě pracovat! A dělat sám ( nebo třeba s Martinem) něco navíc.

Fotogalerie

ΛΛ

Výběry 2015

V pátek 17. 10. se koná v Turnově první kolo výběrů a jsou pozvání i někteří naši hráči, kteří dostali ve čtvrtek na tréninku pozvánky, v obou kategoriích. Přejeme všem, aby se dostali co nejdál a ukázali, co umí.

ΛΛ

Novoborský turnájek „Mlžů“

Předposlední turnaj se konal v Novém Boru v postarší hale. Turnaj jsme absolvovali bez Šimona a podařilo se nám třikrát uspět a jen na tvrdší hru Blacků jsme nestačili. Více zde.

ΛΛ

Holky nezvládly poslední turnaj dle svých představ

Na svůj poslední turnaj odjela děvčata 22. 3. do Ústí nad Labem. Jestliže v loňské sezóně 13/14 odehrála 12 turnajů, letos to bylo pouze šest a to určitě kvalitě neprospělo, i když s holčičí docházkou je to takové všelijaké. Z Ústí si holky přivezly jen jedno vítězství a tím zakončily svoji sezónu. Více zde.

ΛΛ

Povinné body z Mostu

Povinné body z Mostu 21. 3. byl další výlet na „Divoký západ“. Tentokráte byl cílem Most, kde na nás čekali domácí a poslední z tabulky celek z Loun. FBC Vipers Most padl celkem hladce po třetinách 2:0. 2:0 a 3:1. Výsledek 7:1 nabudil naše chlapce, ale jak už to bývá tak první s posledním většinou sehrají velký zápas a i my umíme dát poslednímu šanci. První třetina opět v relativní pohodě 2:0, druhou jsme ale prohráli 2:4, i když rozhodčí uznali srovnávací gól už po odpískání, a poslední třetina i s koukatelnými akcemi 3:1. Takže „Lounská mašinka“ odpískala naše vítězství 7:5. Šest bodů je doma a to je super.

ΛΛ

Elévové bramboroví

Elévové bramboroví 14. 3. vyjel Tomáš s elévy do České Lípy. Protože organizátoři spěchali, aby večer mohli podpořit svůj mužský A tým při výjezdu, bylo to na turnaji znát. (Hrubý čas, apod.) Celý turnaj se smrskl, i když byl zahájen dříve skoro o dvě hodiny, ale to vezmi čert, to nikomu v podstatě při slunečném dni nevadí.
Liberec trochu zamíchal sestavami a tak bylo v podstatě jedno, proti komu se hraje. Prostě na barvy a stejné složení se nehraje!
Do Lípy jsme vyjeli s omezeným počtem hráčů, spíše těch „zkušenějších“.
Proti FBC Liberec Red chytal Radim, ale zase chyběl na střele. (3:2, 0:5) Prohra 3:7.
S TJ Turnov se svedl vyrovnaný boj (5:3, 2:4), remíza 7:7.
Liberec White (3:2, 2:4) nás porazil 5:6.
Jen domácí jsme porazili (4:2, 3:0) 7:2.
Výsledky už nejsou tak dramatické, ale chybí nám soustředění a nasazení po celou dobu zápasu. Přestože jsme ve všech případech vedli po první půli, nedokázali jsme toho pořádně využít.       Martin

ΛΛ

Podlaha v hale

Po úrazu Tomáše, který se stal při rozcvičování 19. 2., jsem se obrátil na další rodiče a trenéry a zaslal na vedení města „Veřejnou žádost“. Bohužel situace je nespokojivá již několik let. Uvidíme zda žádost něco ovlivní, jinak asi budeme muset iniciovat jiné akce. Děkuji všem za podporu. (Žádost)

ΛΛ

Podlaha v hale se snad dočká „opravy“

Na naši výzvu přišla velmi rychle odpověď. A dne 9. 3. na veřejném zasedání městského zastupitelstva pan starosta Mgr. Šimek slíbil, že se situace vyřeší do konce školního roku 2015. (Odpověď)

ΛΛ

Liberecké zlato

Liberecké zlato 7. 3. se konal další turnájek v Liberci. Překvapením byla nová časomíra na Dobině a to je super. Liberecké blůčko (2:0, 2:2) jsme porazili 4:2. Ústí (3:0, 0:0) jsme dali 3:0, kde jsou ty slavné souboje? Black (3:0, 2:3) pozlobil a sehrál velmi vyrovnanou jiskřivou partii 7:7. A s Děčínem pěkná hra (3:2, 2:2), kde jsme byli na konci úspěšnější my 5:4. Za dobrým umístěním tentokráte vidíme Ondru, který tým několikrát klíčově podržel. Na turnaj jsme vzali i Pavlínu, která je na tréninku velmi šikovná a hra s kluky ji může jenom pomoci se zlepšit. Zlepšení vidíme také u Honzy a Jakuba, kteří se zapracovávají do sestavy. Martin

ΛΛ

Elévové se vrací na bednu

Elévové se vrací na bednu První březnový den jsme doma pořádali dvou turnaj. My přivítali soupeře z Ústí nad Labem a Liberce. Lavička tentokráte byla plná stejně jako tribuny a tak jsme se snažili napravit poslední rozpačité výkony z Liberce. A jak se dařilo? Více zde.

ΛΛ

Starší žáci za plný počet v Chomutově

Na nejdelší výlet vyjeli chlapci 21. 2. do Chomutova. Přestože marodka byla vysoká, do pole jsme měli jen 8 hráčů, s Litvínovem 2001 B si kluci poradili 6:1. Druhý soupeř Chomutov B podlehl 7:2. (Více, pokud bude dodáno.)

ΛΛ

Holky si nenechaly vypálit svoji tvrz

Holky si nenechaly vypálit svoji tvrz 21. 2. se představily naše děvčata na domácí půdě. Holky bojovaly a před domácím publikem se chtěly ukázat a to jim vyšlo. Vyhrály všechny čtyři zápasy a ukázaly kdo je tady doma. S Českou Lípou 4:2, s Turnovem 4:3, s Libercem 7:2 a Ústím nad Labem 7:5. Více zde.

ΛΛ

Starší žáci bodovali v Turnově za VI

Starší žáci bodovali v Turnově  za VI 8. 2. jsme to měli za domem a dva další zápasy jsme odehráli v Turnově. Družstvo se tvořilo během týdne díky marodce a nad některými hráči vysel otazník ještě v sobotu. Přesto se podařilo uhrát šest bodů celkem v pohodě. Jazzmany jsme porazili 11:2 a Mocné Tuleně von Podbořany 5:0. (Pokud někdo dodá, rádi zveřejníme více.)

ΛΛ

Další „Liberecká“ lekce pro elévky

Další „Liberecká“ lekce pro elévky Elévové, z velké části to je teprve přípravka, se vydali opět 8. 2. do Liberce. Bohužel ani tento den nebyl Lomnici nakloněn a my si v každém utkání opět nechali pořádně naložit. Domů jsme si tentokráte odvezli 37 branek. Už se lepšíme a to je pozitivní, jen vydržet! Více zde.

ΛΛ

Bronz v České Lípě

Bronz v České Lípě Mladší žáci oslabeni marodkou a lomnickým fotbalovým turnajem, ale zachráněni Rovenskem vyjeli 7. 2. na kratší, pouze třízápasový turnaj do České Lípy. Více zde.

ΛΛ

Tréninky s reprezentací v Turnově

Tréninky s reprezentací v Turnově O prázdninách, bylo hraní spíše dobrovolné, ale příležitost byla. Starší měli trénink normálně v úterý a ve čtvrtek proti seniorům, které tentokráte porazili. 5. a 6. 2. byla další možnost hraní a to ne ledajaká, ale přímo s kluky z reprezentace, která měla soustředění v Turnově.
Několik lidiček od nás nabídky z Turnova využilo.

ΛΛ

Přátelák s Rovenskem

Pro naše nejmenší jsme na 29. 1. domluvili přátelák s Rovenskou farmou. Ti úplně nejmladší remizovali po vyrovnaném boji 8:8. Ti o něco starší prohráli 5:9. Zrodila se nám „Tryskomyš“ z Rovenska Anička Pergnerová, která klukům ukázala, jak se má běhat a s jakým nasazením. Svoji premiéru v brance si odbyl Matyáš Nekola.

Fotogalerie

ΛΛ

Stříbrné holky v Lípě

Stříbrné holky v Lípě 25. 1. jela naše děvčata na turnaj do České Lípy, podaří se jim opět medailová pozice? Více zde.

ΛΛ

Liberec slavil 20 + 1 rok a návrat z úspěšné Gothie

Liberec slavil 20 + 1 rok a návrat z úspěšné Gothie Po nepovedeném turnaji, jsem do auta naložil tentokráte letošní „Švédskou čtyřku“ Simona, Suchyho, Matušáka a Martina a znovu zamířil směr Liberec. Liberec si připomněl založení klubu a poděkoval děvčatům za skvělé II. místo na letošní Gothii. Kluci předali kytičku slečnám a o prvních dvou přestávkách si mezi sebou zahráli přátelák. Extraligový zápas Liberce s Ostravou skončil bohužel 6:5 pro hosty. Ještě jednou děkujeme FBC Liberci, že jsme mohli být součástí vydařené výpravy.                      Martin

ΛΛ

Liberecká lekce pro elévky

Liberecká lekce pro elévky Elévové se vydali 18. 1. do Liberce. Bohužel tento den nebyl Lomnici nakloněn a my si v každém utkání nechali nadělit pořádný náklad. Domů jsme si odvezli 43 obdržených branek Více zde.

ΛΛ

Starší žáci v Ústí

17. 1. vyjeli naši staroši do Ústí, kde je čekaly dva kvalitní celky, domácí „B“ tým a Teplice. Přestože naše hra nebyla 100% a soupeřům jsme svými chybami chvílemi dokonce pomáhali, podařilo se nám dovést šest bodů. Domácí jsme porazili 7:6 a Teplice 11:4 (Pokud někdo dodá, rádi zveřejníme více.)

ΛΛ

Mladší žáci doma 100%

Mladší žáci doma 100% 10. 1. hájili svoji tvrz mladší žáci proti nájezdníkům z Lípy a Liberce. Více zde.

ΛΛ

Školní turnaje AŠSK pokračují

Před Vánočními prázdninami 17. 12. vyhráli maldší žáci II. stupně postup do kraje v Jilemnici. Stejně tak chtěla postoupit i děvčata, která jela bojovat 9. 1. doTurnova, bohužel jim ale cestu do kraje překazila děvčata z Rovenska.

ΛΛ

Gothia 2015

Letos se hrstka čtyř statečných opět vypravila sbírat zkušenosti na sever, tentokráte pod praporem FBC Liberec. Více zde.

ΛΛ

PF 2015

ΛΛ

Vánoční florbalování

Jako každý rok se poslední trénink konalo vánoční florbalování. Odpoledne bylo rozděleno do dvou bloků dle věku. Zájem byl nad očekávání.
Mladší absolvovali soutěže ve střelbě na látkového gólmana a na plastové lahvičky.
Po střelbě jsme skupinu rozdělili na malá družstva a sehrál se oddílový miniturnaj.
Starší si mohli vyzkoušet rychlost střely a pak už si mohli zahrát proti vedoucím, kteří to mají rok od roku těžší a těžší.
O drobné ceny do soutěží se nám postaral tentokráte pan Fajfr. Děkujeme.
Za oddíl připravil jako každý rok Martin tašku s PF, hodnotícím dopisem a drobnými oddílovými věcmi (bloček, tužka, samolepky). Už vyšly 4 oddílové PF.

O co měli děti větší zájem, tak o to jsme se večer spíše s rodiči na ploše hledali. Škoda.

Tak vše dobré a pořádný skok do toho „Nového“ roku 2015!!!

Skok do nového roku

ΛΛ

Starší žáky čekal rozhodující boj

Starší žáky čekal rozhodující boj 13. 12. jsme potřebovali urvat další body, abychom postoupili v tabulce. Čekal nás duel s TJ Turnov, který je těsně před námi. Více zde.

ΛΛ

Holky jely do Krupky

Třetí turnaj zavál naše slečny 13. 12. až do daleké Krupky. Více zde.

ΛΛ

Ostatní školní turnaje

II. stupeň se účastní florbalových turnajů pořádaných AŠSK. Více zde.

ΛΛ

I. stupeň bojoval o postup do Prahy

I. stupeň bojoval o postup do Prahy S žáky prvního stupně jsme odjeli 9. 12. bojovat do „Liberecké arény“, kde nás čekala krajská eliminace. Dál postupuje ten nejlepší. Více zde.

ΛΛ

Elévové poprvé v sezóně zlatí

S elévky se 6. 12. zajíždělo do Liberce a jak se ukázalo, byl to pro nás velmi vydařený turnaj. Více zde.

ΛΛ

Váš postřeh

Pokud chcete napsat svůj článek, komentář, zveřejnit nápad, napsat nám svůj názor, doplnit nebo upřesnit co už bylo napsané …… Neváhejte a zašlete na fbclomnice@gmail.com, bude zveřejněno. Pište!

ΛΛ

Starší žáci doma přivítali hosty z Mostu a Loun

V domácím prostředí se odehrála 29. 11. další dvě utkání. Dojet měli hosté, kteří jsou jak z velké dálky, tak i z opačné strany tabulky. Podcenit se nemá nikdo, už jsme dokonce i v minulosti dokázali, že se na nás outsider chytil. Více zde.

ΛΛ

Přípravka vyjela do Liberce

Na rychlou nabídku o možnosti účasti na turnaji v Liberci 29. 11. jsme rychle přikývli. Přestože byl turnaj pro všechny mladší věkové kategorie, rozhodli jsme se jen pro přípravku, kterou nemáme oficiálně přihlášenou v lize. Snad se to podaří příští rok. Více zde.

ΛΛ

Mladší žáci si dovezli další „zlato“ z Ústí nad Labem

23. 11. vyrazili Mlži do vzdáleného Ústí. Soupeři byli velmi atraktivní a tak to slibovalo zajímavý turnaj. Někteří (trenér Tomáš a doprovod Aleš) už má za sebou včerejší Děčín, ale přesto nám jeli pomoci. Obdiv patří i Radimovi, který jede na třetí turnaj ve třech dnech. Děkujeme a vážíme si toho. Více zde.

ΛΛ

Elévové jeli bojovat do Děčína

Elévci bojovali 22. 11. v Děčíně jako lvi a podařilo se dvakrát vyhrát nad FBC Panthers DDM Větrník Liberec 5:2 (2:2, 3:2) a nad TJ Turnov 8:6 (3:5, 5:1). Jednou remizovali s domácím celkem 1. FBC DDM Děčín 4 Blue 7:7 (2:3, 5:4) a jednou se museli poklonit nad domácím umem White 8:12 (4:2, 4:10). Více zde, pokud bude dodáno

ΛΛ

Zlaté holky v Liberci

Zlaté holky v Liberci Na druhý turnaj vyjela naše děvčata 22. 11. do Liberce, a celkem soupeřkám nastřílely 32 branek. Více zde.

ΛΛ

Školní turnaj pro I. Stupeň

Po roce se nám opět podařilo v pátek 21. 11. uspořádat okresní kolo školního turnaje. Pod vedením kapitána Šimona jsme si postup do kraje nenechali utéct. Více zde.

ΛΛ

Starší žáci v Turnově zase za 6

Další dva zápasy starších žáků se konaly 16. 11. v Turnově. Prvním soupeřem byl SK Bivoj Litvínov 2001 B a druhým FbC 98 DDM Chomutov B. Více zde.

ΛΛ

Mladší žáci si dovezli „zlato“ z Lípy

8. 11. zajížděli po 14ti dnech naši Mlži opět do České Lípy. Soupeři byli opět pro změnu z České Lípy a tentokráte ještě z Děčína a Chomutova. Doufejme, že opět nedojde k nějakému zranění, jak je s Lípou obvyklé. Více zde.

ΛΛ

Elévové tvrdě sbírají zkušenosti

1. 11. jeli naši elévové sbírat další zkušenosti do Liberce. Čekaly je dva domácí celky a dva celky z Ústí nad Labem. Více zde.

ΛΛ

Starší žáci jeli do Žatce

Ráno v šest hodin odjížděla dvě auta společnosti Inter Flag s.r.o. směr Žatec. Čekali nás neznámí soupeři a my si chtěli domů dovést co nejvíce bodů. Jak to dopadlo? Více zde.

ΛΛ

„Naše“ Cheerleaders poprvé na soutěžní akci

Cheerleaders V neděli 26. 10. se konala tradiční soutěž „O pohár ze zámku“ v Kolíně. Sjelo se kolem 60 mažoretkových skupin, aby se o pohár utkalo. Soutěžilo se jak s hůlkou, tak s pompony.
S pompony Popelky soutěžily letos poprvé pod názvem „Cheerleaders FBC Lomnice“  a skončily na skvělém 3. místě. Do soutěže vstoupily se skladbou, kterou poprvé předvedly na turnaji mladších žáků v domácí hale dne 12. 10.. Premiérově si tak odvezly z Kolína pohár a bronzové medaile. Našim „Cheerleaders“ gratulujeme!!!

ΛΛ

Starší žákyně zahájily sezónu

25. 10. se poprvé představila v nové sezóně naše děvčata. Jela na turnaj do nedalekého Turnova. Omlazený tým po horším začátku předvedl výkon, který by do budoucna mohl být slibný. Více zde.

ΛΛ

Mladší žáci jeli do Lípy a pak se podívat na extraligu

Ráno 25. 10. jsme si mohli přispat a teprve okolo 10 hodiny jsme vyjeli do České Lípy. Čekali nás soupeři z Podbořan, Žatce a České Lípy. Více zde.

ΛΛ

Gothia 2015

Bohužel letos se náš klub samostatně nezúčastní velkého severského dobrodružství, ale FBC Liberec nabídl ruku a pod jeho praporem je možné bojovat. Ano, zkušenost je to drahá, ale kdy se taková příležitost bude opakovat. Zatím projevili zájem Milan, Šimon a Tomáš. S nimi je možno vyslat ještě další 2002 nebo se připojit ke starším, kteří ale zatím nejsou úplně jistí (2000-2001). Rozhodně to nejsou vyhozené peníze, jak mohou potvrdit účastníci loňského zájezdu.

ΛΛ

Elévové si vybojovali na turnaji první bronz

V neděli 19. 10. jsme jeli na druhý turnaj do Turnova. Bylo nás hodně a tým se začíná slibně budovat a tvořit. Bohužel na nás čekalo překvapení v podobě „zákazu“ ukazování aktuálního stavu. Jak jsme se probojovali turnajem? Více zde.

ΛΛ

Starší žáci doma poprvé bodovali

18. 10. jsme se poprvé představili na domácí palubovce. Našimi soupeři byli Florbal Ústí B a FBC Teplice. Jak to dopadlo? Více zde.

ΛΛ

Mladší žáci začali zlatem doma

12. 10. se představili naši Mlži doma. Soupeři dojeli z Liberce a České Lípy. Více zde.

ΛΛ

Elévové si dojeli pro první zkušenosti do České Lípy

Start pro elévy začal turnajem 5. 10. v nové hale v České Lípě. Čekali nás Partyzáni, Štětí a 2x FBC Liberec. Více zde.

ΛΛ

Starší žáci v Liberci bez bodu

První dva zápasy starších žáků se konaly 5. 10. v Liberci vedle Arény. Prvním soupeřem byl TJ Turnov a druhým FBC Česká Lípa Mimoň B. Více zde.

ΛΛ

Přátelák SŽ v Turnově

30. 9. jsme přijali pozvání a místo tréninku doma, vyjeli na přátelské utkání do Turnova. Více zde.

ΛΛ

Přestupy a hostování

V sezóně 2013/14 jsme měli hráče Martina Maťátka na hostování v FBK Jičín a Johanku Fišerovou na hostování v TJ Turnov. U nás hostoval Daniel Goll z TJ Turnov.
V letošní nové sezóně 2014/15 je zatím podepsáno hostování Káji a Báji do FBK Jičín. Chystá se hostování pro TJ Turnov, ale zatím není znám počet a jména pro dorost. Přestup byl podepsán Martinovi Maťátkovi do FBK Jičín.
Ve čtvrtek 18. 9. oznámili rodiče Danka Golla, že Dan hostování pro letošní sezónu neobnoví a z TJ Turnov přestupuje do Billy Boy Mladá Boleslav.
Všem našim hostujícím a bývalým členům přejeme mnoho zdaru a úspěchů v novém působišti.

ΛΛ

Nábor

Florbalový oddíl zahájil plně novou sezónu a tréninky se konají pravidelně každé úterý a čtvrtek dle věkových kategorií od 15 do 20 hodin. Rádi přivítáme nové členy z řad kluků i dívek. Přijďte se podívat a trénink si můžete vyzkoušet. Více informací zde.

ΛΛ

Red Devils Cup 2014

Letošního zahajovacího turnaje v Německu, který se konal 13. 9., se účastnilo z Lomnice rekordní počet šesti družstev o celkovém počtu 52 členů. Letos jsme vyjeli na turnaj již po třetí s cílem navázat na předešlé úspěchy. Více zde.

ΛΛ

Tréninky

Pro florbal máme v hale už pátým rokem zamluveny úterky a čtvrtky. Přesné rozdělení do tréninkových skupin proběhne během prvních tréninků. Více informací zde.

ΛΛ

4. Florbalový Camp Jizerka 2014

Do Jizerských hor jsme odjeli v počtu 22 dětí a čtyř trenérů v pondělí 11. srpna, abychom tam strávili do 15. 8. skvělý týden. Více zde.

ΛΛ

Rookie Camp v Králově Dvoře

20. – 27.7. se z našeho oddílu účastnilo tohoto Campu šest členů. Bratři Volejníkové, Šimon, Dan, Zemik a Matušák. Více zde.

ΛΛ

Prázdninový turnaj v Praze – Prague Games

V Praze se konal „Florbalový cirkus“ a někteří z nás se ho mohli zúčastnit a nasbírat další cenné zkušenosti. Opět se hrálo na velkém hřišti a delší čas, jak je na podobných turnajích zvykem.
Pod hlavičkou FBC Liberec startovali Šimon Stránský a Tomáš Matušů, za TJ Turnov hrály sestry Bittnerovy, Johanka Fišerová a Kačka Vlková na tomto turnaji. Kluci propluli do osmifinále kde podlehli Sniperům z Bratislavi, děvčata ukončila putování o kolo dříve. MM

Kluci
Tatran Střešovice red CZE x FBC Liberec CZE 6:3
FbC Panthers CZE x FBC Liberec CZE 2:5
FBC Liberec CZE x Zug United White SUI 4:3
FBC Liberec CZE x itelligence Bulldogs Brno CZE 4:2
AC Sparta Praha CZE x FBC Liberec CZE 3:4 SN
Snipers Bratislava SVK x FBC Liberec CZE 7:2

Děvčata
Tatran Střešovice CZE x TJ Turnov CZE 1:2
Zug United Red SUI x TJ Turnov CZE 6:0
TJ Turnov CZE x Malmö FBC SWE 1:5
TJ Turnov CZE x SB-Pro CT FIN 0:2
M-team FIN x TJ Turnov CZE 6:0
ΛΛ

Táborák

Ve čtvrtek 26. 7. jsme se sešli před prázdninami naposledy v hojném až v nečekaném počtu včetně rodičů. Závěrečný táborák se konal tradičně v oboře. Počasí bylo celý den všelijaké, ale déšť se zatím nespustil. Souběžně se konal i „Olympijský běh“, kterého se účastnila nová budoucí trenérka nemladších - Romana. Díky vývoji počasí, ale závěr táboráku nestihla.
U ohniště, které se rekonstruuje jsme se začali scházet okolo 17 hodiny. Všichni začali nosit dříví a než se začalo s programem už plápolal ohníček a hlad přemohl přítomné.
Nechali jsme tedy volný průběh opékání a volné zábavě. Letos se nás sešlo opravdu hodně.
Po nasycení žaludků někdy až uhlím jindy skoro syrovým kouskem jsme se dostali k vyhlášení sezóny 2013/14.
Vyhlašoval jsem docházku, kterou suverénně vyhrál ač „nelomnický obyvatel“ Danek Goll a jednoznačně nejlepším střelcem se stal v uplynulé sezóně Šimon Stránský (325 gólů, 137 asistencí)!
Pro každého už tradičně čekala obálka s malým dárkem včetně praporku s oddílovým umístěním v sezóně, ti nejmenší tam měli i florbalové vysvědčení.
Na hry už bohužel nedošlo, protože začalo pršet a déšť nás vyhnal do svých domovů. Tak zas za rok … MM

Fotogalerie

ΛΛ

Co se odehrálo ještě před prázdninami?

Posledním velkým turnajem před prázdninami je tradičně Hummel Open Game v Brně. Letos se konal 19. – 22. 6.. Původně jsme se chtěli turnaje zúčastnit pod svým FBC, ale Martin měl odjíždět na dovolenou a z ostatních trenérů byl ochoten jet jenom Tomáš.
Situace se ale zamotala a tak nakonec jel Matin a pět členů, kteří se rozhodně v Brně neztratili (to ukazuje i část tabulky KB, kde jsou naši členi v horní polovině) a FBC Liberci, které požádalo o doplnění soupisky, výrazně pomohli. Jistotou v zadu byl Ondra, který měl také jednu asistenci.
Turnaj byl skvěle zorganizovaný a hrálo se v halách, které můžeme „Brňákům“ jenom závidět. O náš tým se skvěle starali manžele Jarošovi, kteří sehnali i skvělé ubytování na kolejích. Trenérkou byla Verča a Gebín, který ale byl více nemocný a na lavičce moc platný nebyl.
Skupinou jsme propluli vcelku dobře až na odevzdaný zápas se Spartou. Nejhezčím zápasem ale asi byl zápas s Ostravou, která namyšleně počítala s vítězstvím. Její šamponový hráč, kterého si kluci pojmenovali Assassin byl velice pečlivě střežen a v zápase se na moc nezmohl. K celkovému skvělému výkonu pomohli určitě i fanoušci (ostatní členi FBC) , kteří přijeli na tento zápas a stali se šestým pomyslným hráčem.
V dalším postupu turnajem jsme narazili na tým JeMoBu, který svým vzhledem a vzrůstem rozhodně nepřipomínal mladší žáky. I jejich chování a arogance rozhodně na turnaj nepatřilo. Naši bojovali jak lvi, ale na kluky o hlavu větší s knírkem pod nosem prostě fyzicky nestačili. Herně ano, soupeř jenom nahazoval a těžil ze své výškové převahy. O gól jsme podlehli.
Vzhledem k výkonu a viditelnému nefér jednání jsme se rozhodli dát protest a když Honza našel některé hráče registrované na ČFbU o kategorii výš a to předložil turnajové komisi, bylo naší žádosti vyhověno a zápas byl kontumován ve prospěch FBC Liberec.
Posledním soupeřem byla Sparta, na kterou jsme i přes zlepšený výkon prostě nestačili. Osmifinále bylo maximum. Super zkušenost, pěkné zápasy. Hrálo se na velkém hřišti 2 x 15 minut, v play-off 2 x 20 minut. Tak uvidíme jestli příští rok pojedeme za sebe … MM

Jméno příjmení G K AB Vyl.
Šimon stránský 15 2 17 4
Jakub Jaroš 4 3 7 0
Tomáš Matušů 2 5 7 0
Dominik Musil 5 1 6 4
Filip Kučera 2 4 6 0
Matěj Volejník 1 5 6 0
Lukáš Lipnický 4 1 5 4
Martin Blecha 0 5 5 6
Daniel Goll 4 0 4 0

Seznam zápasů týmu - skupina

Den Čas Tým 1 Tým 2 Hala Výs.
19.06 (Čtvrtek) 12:00 FBC Liberec itelligence Bulldogs Brno Orange CAM 7:1
19.06 (Čtvrtek) 16:00 Athletics Praha FBC Liberec CEJ 6:7
20.06 (Pátek) 10:30 FBC ČPP Software Ostrava FBC Liberec STA 1:2
20.06 (Pátek) 14:15 AC Sparta Praha FBC Liberec AUT 7:1
20.06 (Pátek) 18:15 FbC Hornets Brno FBC Liberec CAM 1:7

Den Čas Tým 1 Tým 2 Hala Výs.
21.06 (Sobota) 10:00 FBC Liberec TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY TES 7:3
21.06 (Sobota) 14:00 FBC Liberec Sk JeMoBu TES 5:0 (K)
21.06 (Sobota) 18:00 AC Sparta Praha FBC Liberec TES 7:4

Fotogalerie

ΛΛ

Hostování

V sezóně 2013/14 jsme měli hráče Martina Maťátka na hostování v FBK Jičín a Johanku Fišerovou na hostování v TJ Turnov. U nás hostoval Daniel Goll z TJ Turnov a doufáme, že nám přízeň i pro další sezónu zachová.

ΛΛ