Aktuálně - archiv sezóny roku 2015-16

Předprázdninové – „Šimonovo ZLATÉ“ Brno

Posledním velkým turnajem před prázdninami je Hummel Open Game v Brně. Letos se konal 16. – 19. 7.. Pozvánku od Liberce dostalo letos pět statečných Polys, Pěnda, Matušák a Ondra s Matějem. Ale zlato si dovezl ten šestý nejmladší, který hrál o kategorii níže – Šimon – gratulujeme!

ΛΛ

Trénink s Paddym

26. 5. jsme si zatrénovali s tím nejlepším střelcem ze Superligy s Patrikem Dóžou. Kdo chtěl mohl si potěžkat a vyfotit se s pohárem, který nám Paddy dovezl ukázat.

ΛΛ

Výběry 15/16

21. 5. se v Praze v ZŠ Kunratická konaly letošní výběry. Náš oddíl reprezentovali gólman Ondra a Suchyn s Matušákem, který byl vyhlášen nejlepším hráčem Libereckého kraje. Týmově to nebylo na stupně vítězů, ale škola to byla – jako na „Startu“ pro nás vždy.

ΛΛ

Neligové zlato na Dobině pro přípravku

24. 4. jsme přijali pozvání od FBC Liberec a vyjeli na turnájek na Dobinu s těmi nejmenšími. Na posledním turnaji se výsledkově dařilo a tak jsme byli zvědaví, co naši borci předvedou s neznámými týmy. Více zde.

ΛΛ

Zakončení sezóny v Litvínově

Poslední zápasy odehráli naši nejstarší ve vzdáleném Litvínově 24. 4., kam odjeli marodkou oslabeni. Pěnda a Šimon kotník, Nektárek lázně a aby toho nebylo málo tak Radim se chtěl konečně po zimě vyspat a z brlohu raději ani nevylezl. Povolán byl Machajda a podruhé nováček Matěj Strnádek.
Na cestu se vydal Aleš a Radek a do Litvínova dorazili cca 20 minut před prvním zápasem s Děčínem. První poločas byl vyrovnaný 1:1. Druhá půle nám hned na začátku utekla, (rychlé dva góly v 9té a 66té vteřině) a další dva v průběhu, a my už stačili jen snížit na konečných 2:5 (1:1, 1:4).
Abychom měli klid, potřebovali jsme porazit Lovosice a to se podařilo, i když první půle tak úplně nevypadala. 5:2 (1:2, 4:1).
V zápase o třetí místo ve skupině s Litvínovem se nám taky úplně nezadařilo, i když jsme herně byli lepší, ale prováhané úvodní tři minuty nás stály celý zápas. 1:5 (0:3, 1:2).
Den a poslední ligový turnaj pro starší žáky jsme zakončili 4. místem v prvním koši.
Celkově za celou sezónu nám patří hezké 4. místo z celkového počtu 22 účastníků!
Gratuluji.       Martin

ΛΛ

Elévci ukončují sezónu na Aréně

Na Aréně 24. 4. skončila sezóna i „Elévům“. Škoda, že někteří podcenili posledního soupeře a prohraný poslední zápas sezóny nás odsunul až na třetí místo v turnaji. Více zde.

ΛΛ

Superfinále 2016

17. 4. vyjelo na Superfinále do Prahy několik fanoušků z Lomnice. 23 lidiček prostřednictvím oddílu a další svými soukromými kanály.

ΛΛ

Elévci stříbrní na Dobině

Na Dobině se konal 10. 4. předposlední turnaj elévů a po dvou třetích místech jsme chtěli ukázat něco víc. Více zde.

ΛΛ

Liberecké udržení

9. 4. jsme jeli vrátit porážku „libereckým“ z Lovosic. V turnaji jsme chtěli udržet první koš a tak trochu si i věřili na Ústí, které bylo oslabené o absenci lajny, která hraje za dorost. Více zde.

ΛΛ

Na posledním turnaji „Přípravek“ bereme také pomyslné „zlato“

Poslední turnaj „Přípravek“ se koná 3. 4. také na Dobině. Plni odhodlání se chceme pokusit o metu nejvyšší, a přestože má hra i mnoho nedostatků, tak se nám daří! Více zde.

ΛΛ

Na posledním turnaji „Mlžů“ bereme pomyslné „zlato“

Poslední turnaj „Mlžů“ se koná 3. 4. na Dobině společně s turnajem „Přípravek“. Podaří se nám přidat sedmé zlato v sezóně? Více zde.

ΛΛ

Poslední bitva holek

2. 4. na nás v České Lípě čekaly i nové soupeřky, ale bramborové umístění je nám letos přisouzené. Více zde.

ΛΛ

Domácí drobné klopýtnutí!

26. 3. hrají „Mlži doma“, a Šimon opět koncertuje, bohužel drobná chybka v zápase s „Bílým“ Libercem nás stojí další pomyslné zlato. Více zde.

ΛΛ

Pro stříbro si jedeme do Lípy!

20. 3. vyjíždíme s devíti statečnými z přípravky do České Lípy. Chceme se zlepšit a odčinit poslední čtvrté umístění. Podařilo se nám to? Více zde.

ΛΛ

Lovosické prohry

13. 3. jsme vyjeli do dalekých Lovosic. Ještě že není pátek. Marodku si vezeme s sebou, i když to vypadalo, že pojedeme snad jen v sedmi. Více zde.

ΛΛ

Elévci bronzoví

Plni odhodlání vyjeli 12. 3. elévci do Liberce na Dobinu. Kompletní družstvo a dva gólmani slibovali zajímavou podívanou. Více zde.

ΛΛ

Těžko v Liberci

Doma se přípravce naposledy dařilo a tak jsme očekávali 6. 3. i dobrý výsledek v Liberci. Bohužel Matušák odpadl díky laryngitidě. Jak se dařilo ostatním? Více zde.

ΛΛ

Mlži v Turnově opět naplno!

6. 3. hráli naši Mlži kousek od Lomnice v Turnově. Turnov sliboval to nejsilnější a taky nám dal na úvod zabrat. FBC Liberec odpor moc nekladl. A Pantheři kousat umějí a oto to byl lepší závěr turnaje.
Složení je pořád stejné: 10 borců z toho 6 elévů.
Postupně jsme porazili TJ Turnov 8:7 (5:2, 3:5), Liberecké REDY 11:7 (5:3, 6:4) a Whity 10:4 (5:2 a 5:2), s Panthery jsme tentokráte remizovali 9:9 (5:4, 4:5). Vítězství tentokráte naši borci uhájili těsně a to jen díky dvěma gólům, které dali (my 38) oproti Pantherům (36) navíc. Děkujeme rodičům a Tomášovi na lavičce. M

ΛΛ

Elévové v Turnově

Elévové v Turnově Sraz u haly 28. 2. odhalil, že trafik nebude potřeba a za bohatého doprovodu rodičů odjeli naši elévkové v koloně do nedalekého Turnova. Skoro i prezident by mohl závidět.
V týdnu před turnajem došlo ke změně a k výměně termínu s Libercem za Turnov.
Tradiční slabší rozjezd v prvním zápase s celkem Blue z Lípy, znamenal prohru 6:12 (2:5, 4:7). Vyrovnaný duel jsme předvedli s Jabloncem a na samém konci se štěstíčko přiklonilo k nám. Vítězství 4:3 (2:2, 2:1). TJ Turnov na nás ve třetím zápase nenašel zbraň a podlehl 17:6 (7:4, 10:2). Poslední zápas s Lípou White se pro nás vyvíjel slibně a v polovině jsme vedli 4:1. Pak ale začala úřadovat šikovná slečna v dresu soupeřů a my v druhé půli nedali ani branku. Remízou 4:4 skončil zápas, kde jsme (trochu více v druhé půli) soupeře podcenili a ono to samo nešlo, že? Děkujeme rodičům za fandění a dovoz. Z Rovenska nám vypomohli Adam a Tadeáš. Za Lomnici poprvé nastoupil Michal Klikar a svou gólmanskou premiéru si odbyl za nemocného Devítku Jája.      Martin

ΛΛ

Holky mile překvapily

Z Turnova mi 27. 2. přišla zpráva o prohře s TJ Turnov 3:13. A jé …. O to větší byla radost. Více zde.

ΛΛ

Starší žáci nezaváhali

Starší žáci nezaváhali Staroši se doma chtěli ukázat. Plná hala, skvělá atmosféra, roztleskávačky – prostě turnaj jak má být. Více zde.

ΛΛ

Přípravka doma stříbrná

Přípravka doma stříbrná Na domácí půdě se 21. 2. pokusili naši nejmenší vyhrát turnaj a dařilo se jim skvěle. Ani jeden zápas sice neprohráli, bohužel to stačilo „jen“ na pomyslné druhé místo. Více zde.

ΛΛ

Mlži pokračují v krasojízdě

Mlži pokračují v krasojízdě 20. 2. vyjeli naši Mlži opět do Arény v Liberci, kde čekali nápor a chuť po odvetě, ale naštěstí propluli turnajem jako nůž máslem. Deset borců z toho polovina elévů včetně Adama z Volavce nenechali nikoho na pochybách, komu bude patřit pomyslné zlato.
Postupně jsme porazili Panthery 7:3 (3:2, 4:1), TJ Turnov 9:3 (7:0, 2:3), Liberecké REDY 13:6 (4:3, 9:3) a Whity 5:4 (2:2 a 3:2). Dík rodičům a Tomovi na lavičce. M

ΛΛ

Spojená přípravka v Benešově

Spojená přípravka v Benešově 7. 2. jsme dostali nabídku od FBC Liberec, abychom spojili společně síly a jeli do Benešova na turnájek. Proč ne, taková nabídka se neodmítá. Více zde.

ΛΛ

Na Smržovce se daří

Na Smržovce se daří 6. 2. jsme vyjeli do nedaleké Smržovky, abychom se zase vrátili do prvního koše. Čekali nás zajímaví, pro nás noví soupeři. Jak se dařilo? Více zde.

ΛΛ

Holky se pokusily o zvrat v Liberci

Holky se pokusily o zvrat v Liberci Další turnaj v roce 2016 se konal pro náš dívčí tým 6. 2. v Liberci. Vzniká nám nové složení týmu, sice trochu termínově později, ale aspoň je tu naděje o udržení družstva. Více zde.

ΛΛ

Bronzová přípravka

Bronzová přípravka V Liberci na Dobině se 30. 1. pokusili přidat další vítězství i naši nejmenší a dařilo se jim na 50%. Více zde.

ΛΛ

Šimon slaví 100

Šimon slaví 100 30. 1. dával Šimon svůj gól číslo 100 do sítě Liberce red. A jak se vedlo celému týmu na (v) Aréně? Více zde.

ΛΛ

Elévové odčinili zklamání ze soboty

24. 1. si naši elévkové s chutí v Lípě zastříleli a smazali tak pachuť včerejšího pádu Starších žáků. Více zde.

ΛΛ

Staroši opět padají

Staroši opět padají 23. 1. se naši Staroši potkali s Ústím, smrtící ránu ale zasadila domácí Česká Lípa? Více zde.

ΛΛ

Holky zahajovaly doma

Holky zahajovaly doma První turnaj v novém roce 2016 se konal pro náš tým doma 16. 1. a tu čest zahájit druhou půlku sezóny měla děvčata. Bohužel se nezadařilo tak jsme chtěli. První zápas byl ještě odehrán dobře s TJ Turnov (těsná prohra 6:7 (3:3, 3:4)), ale zbytek turnaje působil hodně rozpačitě. Nepomohly ani staronové posily Lucka a Pavlína. Nově bojovala Evča a vypomohla nám i Terka v bráně. Škoda. Česká Lípa v minimalistickém obsazení vyhrála 9:6 (4:3, 5:3) a největší lekci nám udělil celek z Liberce 14:7 (8:3, 6:4). Martin

ΛΛ

Startujeme „ Nový rok 2016!“

Do roku 2016 Vám přejeme rychlé nohy, silné paže, přesné oko a hodně zdraví. Trochu toho štěstíčka a pevnou vůli se zlepšovat. Hezké hlášky najdete na: https://www.facebook.com/salibandycoach.cz/?fref=ts

ΛΛ

Mlaďoši kralují

Mlaďoši kralují Mlaďoši kralují 20. prosince se konal pro nás poslední oficiální turnájek. Tentokráte to byl přebor Mlžů. V 10ti , tedy ve třech lajnách jsme jeli dobýt Dobinu a podařilo se. Porazili jsme soupeře vysoko: TJ Turnov 13:6 (8:3, 5:3), FBC Panthers Liberec 16:8 (5:7, 11:1), FBC Liberec white 18:3 (10:1, 8:2) a FBC Liberec red 11:6 (6:3, 5:3). A to některým ani nevadilo, že mají kraťasy opačně!

ΛΛ

Staroši se vrací

Staroši vyjeli do Liberce V Ústí nad Labem 19. 12. se pokusili naší Staroši vrátit do prvního koše. Zadařilo se? Více zde.

ΛΛ

Přípravka zakončila 13. 12. rok na Dobině

Přípravka nám zraje Opět bez Martina (nemoc) vyrazila Petra s Romanou a Monikou s těmi nejmenšími do Liberce na Dobinu. Jak se jim vedlo? Více zde.

ΛΛ

Krajská eliminace

Krajská eliminace Za Mikulášem do Jičína 11. 12. se konala krajská eliminace turnaje pro I.stupeň ZŠ. My jsme dostali divokou kartu a tak jsme ani tentokráte v Liberci nechyběli, přestože jsme doma skončili až třetí. Trenérskou úlohu na sebe převzal Aleš Zemánek a podporoval ho Roman Riemer a Simona Stránská. My trenéři Martin a Tomáš jsme jen v posteli čekali na výsledky. Za nás kralovala Káča (jako i v ostatních turnajích kde startuje), ale i ostatní bojovali v plném nasazení za čest školy. Ve skupině jsme jeden zápas vyhráli 6:2 a dva prohráli 6:7 (gól padl vteřinu před koncem) a 4:7, to znamená třetí místo ve skupině. Budeme bojovat o 7. - 9. místo. S Mimoní jsme remízovali a Semily, (které u nás skončili na 2. místě), porazili 8:7. Super. Lomnická škola se umístila na 7. místě v Libereckém kraji ze 46 přihlášených týmů. Děkujeme záskoku!Martin

ΛΛ

Za Mikulášem do Jičína

Za Mikulášem do Jičína Za Mikulášem do Jičína 5. 12. si naši nejmenší a dokonce i ti nejmladší jeli vyzkoušet svoje dovednosti, na pozvání od Přemka Chládka, do nedalekého Jičína i za pomoci několika dětí z Rovenska. Dvojturnájek přípravek a minipřípravek byl organizován v rámci Hradecké ligy.
Naše přípravka dva zápasy vyhrála, ve dvou remizovala a jednou prohrála - tím se umístila na pěkném třetím místě. Minipřípravka všechny svoje zápasy vyhrála. Po příchodu Mikuláše a jeho družiny byli všichni odměněni, prostě kdo se zúčastnil ten vyhrál. Vydařený turnájek.

ΛΛ

Setkání s legendou

Setkání s legendou Zatímco se v hale 3. 12. objevili nadpřirozené bytosti, já jel za jednou „legendární“ do Prahy. Škoda, že slibovaná vícehodinová přednáška se pořádně smrskla. I tak to byl zážitek. Martin

ΛΛ

Čertovský trénink

Čertovský trénink Čertovský trénink 3. 12. se nám konečně po několikaletém snažení podařilo domluvit s vyššími mocnostmi a na náš oddíl se přišel podívat sám Mikuláš, anděl a nechyběli ani čerti, kteří větřili tučnou kořist. Podle výrazů tváří a křiku opravdu narazili na úrodnou půdu …. Foto 3 Je zajímavé, že ti největší zlobiči se stali mírumilovnými, mazlivými beránky.
Zvláštní trénink plný soutěží, drobných dárků se vyvedl na jedničku. Děkujeme Petře, která setkání s těmito bytostmi vyjednala. Děkujeme našim nadpřirozeným „9 & Co“, jsou skvělí – škoda, že nemohou chodit vícekrát do roka.

ΛΛ

Jedeme se podívat na bitvu o Prahu

Bitva o Prahu Od Davida Podhrázkého jsem obdržel milou pozvánku na možnost se jet podívat na zápas Chodov x Tatran. Přestože se termín posunul na 1. 12. a dokonce se z toho stalo televizní utkání, po poradě s firmou Jaster, jsem nabídku přijal. I přes drobné potíže s naplněním (nebo spíše některými důvody)se nám podařilo autobus zcela naplnit. Cesta ubíhala i přes „čůrací pauzu“ v pohodě. Halu jsme našli, jen co se nepodařilo najít, bylo vhodné a bezpečné zaparkování pro bus. Chudák Jarda se musel obětovat a zůstat u autobusu.
My vyrazili do haly a zažili opravdu fantastický zápas. Někdo sice raději bojoval ve frontě na párek nebo bezhlavým mlácením do čehokoli, ale jinak si většina zápas užila. Myslím, že to byl jeden z letošních nejlepších zápasů.
Měli jsme možnost vidět náš sport v té nejvyšší kvalitě a rodiče si udělali představu, jaký to je mazec. Bezpečná cesta zpět přes Rovensko, kde jsme vysadili „vděčné“ spoluhráče a krátce po desáté jsme ukončili tento zajímavý výjezd na Lomnickém náměstí. Martin

ΛΛ

Zasloužený MC Donald?

Zasloužený MC Donald? 29. 11. jsme vyjeli s těmi soutěžně nejmladšími do České Lípy, bohužel nás trápí marodka a na Osm opravdu statečných toho bylo trochu moc. Více zde.

ΛΛ

Černý víkend pro Lomnici – 21 a 22. Listopadu (a, b, c)

c) Děvčata se trápila v Turnově


Bohužel i na naše děvčata čekaly v Turnově tři porážky. S TJ Turnov 4:11 (0:9, 4:2), s FBC Česká Lípa těsně 5:6 (2:4, 3:2) a s FBC Liberec 2:7 (2:4, 0:3).

ΛΛ

b) Elévové dokralovali doma

Elévové dokralovali doma 22. 11. pokračoval Černý víkend, tentokrát to potkalo Elévy. Nejenže celý turnaj odpískal pan rozhodčí Pohůnek, tak ze čtyř zápasů se nám podařilo vyhrát pouze nad Panthery a ti také nebyli zrovna v nejlepším složení a rozpoložení. Více zde.

ΛΛ

a) Staroši vyjeli do Liberce

Staroši vyjeli do Liberce V sobotu 21. 11. plni odhodlání s vidinou docela „reálného“ finále jsme odjeli na Dobinu. Více zde.

ΛΛ

Přípravka nám zraje

Přípravka nám zraje Liberecká aréna přivítala další turnaj. Naše přípravka ani jednou neprohrála. Více zde.

ΛΛ

Mlži doma nejeli na 100%

Mlži doma nejeli na 100% V domácím prostředí se Mlži 14. 11. trošku trápili. Dvě výhry, prohra a remíza. Více zde.

ΛΛ

Turnaj pro I. Stupeň

Turnaj pro I. Stupeň Turnaj pro I. Stupeň Už po čtvrté hostil náš oddíl školní turnaj a jeho okresní kolo. Více zde (bude doplněno).

ΛΛ

Elévové kralovali na Dobině

Elévové kralovali na Dobině 8. 11. se odehrála opravdová „bitva“ na Dobině a pokud si někdo myslí, že se nedá vyhrát zápas za stavu 4:6 „47“ vteřin před koncem, tak ať čte dál. Více zde.

ΛΛ

Domácí „povinnosti“

Domácí „povinnosti Domácí „povinnosti V sobotu 7. 11. jsme pořádali „Starochy“ doma. Je to naše povinnost, stejně jako ta, neztratit ani bod, když už ztrácíme samotným pořádáním. Více zde.

ΛΛ

Rodí se nám další gólmani?

Gólman Mates Gólman Nekolík Na gólmany jsme vždy měli trošku štěstí. Teď máme v mladších kategoriích Matese „9“, který už je mazák a který nastupuje za elévky i mladší žáky. Moc mu děkujeme za nasazení a zájem, který projevuje a za pochopení a podporu i ze strany rodičů. U přípravky to samé platí o Nekolíkovi a jeho taťkovi!

ΛΛ

Začal listopad a první den 1. 11. byl opravdu nabitý!

Zlaté tažení Mlžů pokračuje


Zlaté tažení Mlžů pokračuje V Turnově řádil Šimon (21 gólů, 10 asistencí), ale ani jiní z osmi členného družstva se nenechávali zahanbit. Každý soupeř od nás dostal naděleno více jak deset a to ještě nezačal advent a my už jsme takto štědří!
TJ Turnov 1:14 (1:9, 0:5), FBC Liberec red 5:12 (4:6, 1:6), FBC Liberec white 4:19 (3:10, 1:9) a FBC Panthers Liberec 1:12 (0:4, 1:8). Celkem jsme obdrželi jen 11 gólů a rozdali 57!
Klobouček pánové … Martin

ΛΛ

Přípravka se hlásí o slovo

Přípravka se hlásí o slovo Po turnaji v Liberci, jsme náš potěr představili doma. Jak se nám dařilo? Více zde.

ΛΛ

Holky se chtějí také ukázat

Holky se chtějí také ukázat Druhý holčičí turnaj se konal doma 1. 11.. Naše holky byly posilněny sestrami Vyhlídkovými a nechtěly prodat svoji kůži zadarmo. Více zde.

ΛΛ

Elévové se představují doma

Elévové se představují doma Ráno 25. 10. čekalo 15 natěšených borců před halou, aby se ukázali před domácím publikem. Rychle jsme postavili hřiště a mohlo se začít. Na turnájek se přijel podívat i delegát D. Bursa. Více zde.

ΛΛ

Ústecká “přesilovková“ lekce

Ústecká “přesilovková“ lekce V sobotu 24. 10. vyjeli naši nejstarší do Ústí nad Labem a chtěli si polepšit v prvním koši. Více zde.

ΛΛ

Mlži jeli jak válec

V Liberci se konal v neděli 18. 10. dvoj turnaj Mlžů a Přípravky. Mlži v plné síle chtěli odčinit vystoupení na posledním turnaji na Aréně a to se jim také parádně povedlo. Více zde.

ΛΛ

Přípravce se premiéra moc nevydařila

Přestože se přípravka na svůj první turnaj moc těšila, tak jim atmosféra svázala nohy a jejich natrénované dovednosti zanechali asi před halou. Nevadí, potřebujeme nabrat zkušenosti a my to rozjedeme, o to nemám strach. Více zde.

ΛΛ

Holky si zajeli na „Divoký západ“

V sobotu 17. 10. vyjely holky na nejvzdálenější turnaj do Ústí nad Labem. Bylo jich „7 statečných“ a to doslova. Více zde.

ΛΛ

Zdravotní prohlídky

Na čtvrtek 22. 10. zajistil náš klub pro všechny vyšetření klidového EKG, prostřednictvím firmy Sarema z Liberce. Jedná se o hráče, kteří hrají ligové soutěže a jsou na soupiskách u jednotlivých kategorií. Bohužel v Lomnici nám nikdo nebyl ochoten pomoci a pediatři toto zařízení nemají a asi ho nepovažují za důležité. Bohužel jsme jediná takto „zaostalá“ oblast v Libereckém a Ústeckém kraji, nikde jinde se tento problém nevyskytl. Dopis s informacemi obdrží hráči v úterý na tréninku. Kdo se nebude moci ve čtvrtek dostavit, bude si muset vyšetření zajistit individuálně na nějakém odborném pracovišti.                 Martin

ΛΛ

Premiérové zlato z Lípy

Premiérové zlato z Lípy Elévové zahájili ligu v české Lípě ve sportovní hale u Kauflandu dne 11. 10.. Čekal na ně soupeř domácí, ale také dva celky z Liberce a jeden (staronový) z Jablonce. Jak se dařilo? Více zde.

ΛΛ

Poprvé v prvním koši

Starší žáci si vyzkoušeli 10. 10. v Krupce „sílu“ prvního koše. Postupový los nám přidělil Lovosice a Ústí. Bohužel Tomáš a Matěj nemohli jet, protože dohrávají svoji soutěž ve fotbale. Nad Tomášem vysel zdravotní otazník, ale naštěstí mohl jet.

Lovosice jsme přehráli 6:0, našeho Ústeckého rivala jsme zlobili snad trochu více v první třetině, ale pak jsme tahali, i když se ctí, za kratší konec. Prohra 1:5. Přesto potřebujeme více takových utkání. O třetí místo jsme si zahráli s SK Bivoj Litvínovem 9:2. Tak za 14 dní opět v první koši nashle!

ΛΛ

FACEBOOK - https://www.facebook.com/FLomnice

Přestože sám nejsme moc velkým přívržencem tohoto média, musel jsem ho pro potřeby klubu zavést, protože klasické stránky už prostě nestačí. Informace jsou na facebooku skoro okamžitě a aktuální, odezva okamžitá a skoro jistota, že to aspoň někdo viděl a že se informace šíří.

Pro potřebu klubu používáme dvě hlavní stránky:

a) klubovou - https://www.facebook.com/FLomnice
b) letní za soustředění - https://www.facebook.com/florbalcamp

I když sami nejste na facebooku, doporučuji se občas na něj (naše stránky) podívat. Je to takové naše okno na právě probíhající událost.                   Děkuji Martin

ΛΛ

Sezóna 15/16 se nám pomalu rozjela a zde jsou nějaké první postřehy …

Starší žáci zahájili na Smržovce

Starší žáci zahájili na Smržovce Naši nejstarší kluci vstoupili do soutěže 28. 9. v druhém koši. Cílem bylo postoupit do prvního a mít možnost odehrát kvalitnější utkání. Našimi soupeři byli Jablonec, Kadaň a Ústí B. Úkol byl splněn. Více zde.

ΛΛ

Mladší žáci na aréně

Mladší žáci na aréně Ligové soutěže zahájil náš klub 27. 9. v Liberci na aréně. Jednalo se o přebor mladších žáků hraný systémem 3+1. Na první turnaj jsme kromě marodů a zraněných vzali všechny možné adepty. Dařilo se tak na 50%. Více zde.

ΛΛ

Přípravka a elévové si zajeli na Dobinu na nečisto před sezónou zahrát

Přípravka a elévové na Dobinu Dva nejmladší týmy si chtěli vyzkoušet, jak na tom před sezónou jsou. Více zde. (bude doplněno)

ΛΛ

I letos jsme navštívili přátele v Německu

Red Devils Cup 2015 Ani letos jsme nevynechali pozvání na turnaj Red Devils Cup do Ilsenburgu. Přestože jsme byli o jeden tým oproti loňsku chudší, zabrali jsme skoro celý autobus a odhodlaní jsme vyrazili na západ! Více zde.

ΛΛ

Ahoj kamarádi, přátelé, rodiče a ostatní návštěvníci našich stránek. Konec prázdnin je neodvratně zde a my se Vám opět hlásíme s aktualitami. Přejeme Vám všem úspěšný start do nového školního roku a do nové sezóny 2O15/16.
Pokud by se někdo našel a měl zájem nám pomoci s oddílovým webem, rádi to uvítáme. Vítané jsou opět i všechny cílené či náhodné příspěvky. Nebojte se cokoliv napsat, ať kladně či záporně. Zveřejníme a zareagujeme na to. Rádi přivítáme Vaše fotografie či videa, které na našich akcích pořídíte. Co budete chtít zveřejnit, zasílejte na fbclomnice@gmail.com.
Děkujeme

ΛΛ

Tréninky

Pro florbal máme v hale už šestým rokem zamluveny úterky a čtvrtky, nově po loňské premiéře i pátky. Přesné rozdělení do tréninkových skupin proběhne během prvních tréninků. Více informaní zde.

ΛΛ

5. Florbalový Camp Jizerka 2015

Do Jizerských hor jsme tentokráte odjeli v rekordním počtu 28 dětí a 5 trenérů v pondělí 10. srpna, abychom je aspoň trochu unavené vrátili rodičům v pátek 14. 8. na večer. (bude doplněno)

ΛΛ

Rookie Camp v Králově Dvoře a další soustředění

12. – 19. 7. se z našeho oddílu účastnili tohoto Campu čtyři hráči. Bratři Zemikové, Šimon a Matušák. Bratři Volejníkové se účastnili Innebandy campu v Orlických horách. (bude doplněno)

Odkazy:

ΛΛ

Prázdninový turnaj v Praze – Prague Games

V Praze se konal největší mládežnický turnaj a někteří z nás se ho mohli zúčastnit pod hlavičkou FBC Liberec a nasbírat další cenné zkušenosti. Hrálo se na velkém hřišti a delší čas, jak je na podobných turnajích zvykem a co nám bohužel chybí. Tentokráte jsme bydleli v Praze, ale „hotel“ se někde před mnoha lety zapomněl.
Náš oddíl reprezentoval Šimon Stránský s „oteklými kotníky“ (vosa domácí a nepozornost při rozběhání) a Tomáš Matušů. Kluci skončili ve čtvrtfinále. Šimon se dostal i do All Stars týmu.
Za Most hrály sestry Bittnerovy. Johanka Fišerová a Kačka Vlková hrály za FBC Teplice, které potopil před medailovými boji rozhodčí Kamínek.

ΛΛ

Bronzové Brno

Posledním velkým turnajem před prázdninami je Hummel Open Game v Brně. Letos se konal 18. – 21. 6.. Pozvánku od Liberce dostal Šimon a Suchyn. Liberci se dařilo a vystoupali skoro až na vrchol. Z Brna si dovezli bronz a mnoho zkušeností. Šimon skončil 5. v Kb s 27 body a Suchyn 14. s 19 Kb mezi ně se dostal jen Matěj Ševčík na 11. místo s 20 Kb.

ΛΛ

Hostování

V sezóně 2014/15 jsme měli hráčky sestry Bláhovi na hostování v FBK Jičín a Johanku Fišerovou se sestrami Bitnerovými na hostování v TJ Turnov, stejně jako kluky Marka Bláhu a Dominika Sekeru. U nás již nehostoval Daniel Goll z TJ Turnov, který přestoupil po turnaji v Německu do Technology Florbal MB.

ΛΛ