Články 2010/11

Florbalmanie 2011

14.6. jsem některé žáky omluvil z vyučování a vyjel reprezentovat naši školu. Chtěli jsme si poměřit síly s jinými školami. Odjezd byl od muzea v 8:30 a první zápas nás čekal v 11:00. Hrálo se v nové pěkné sportovní hale Třebeš. (Trochu problematické bylo organizování převlékání a šaten včetně pohybu v sálové obuvi.) Hrálo se 5+1 a 12 minut hrubého času.
Prvním naším soupeřem byl tým ze školy v Neratovicích. Zápas byl z naší strany trochu ospalý a soupeř nás tlačil neustále před naší brankou. První gól nám nešťastně dokonce odskočil od naší hole. Chyběl nám větší důraz a hlavně střely na soupeřovu branku. Tento zápas jsme prohráli 2:0. (Neratovice skončily na turnaji na 4.místě.)
Druhým soupeřem byl tým z Prahy ZŠ Campanus a tam už se nám dařilo hrát lépe a dostávali jsme se i do pěkných šancí. Skoro celý zápas jsme drželi drobný náskok 1:0, ale v předposlední minutě soupeř vyrovnal a ani Polysova tyčka to nezměnila.
Třetím soupeřem byla ZŠ Radvance a zde jsme už museli vyhrát. Přestože jsem ztratil už po druhém zápasu hlas snažil jsem se náš tým vyhecovat a po pěkném zápase jsme vyhráli 1:0, i když jsme mohli vstřelit i více branek.
Posledním soupeřem ve skupině byl tým z Hradce ZŠ Kukleny. Do zápasu jsme nastoupili dobře a ujali se vedení 1:0,ale soupeř rychle vyrovnal a stáhl vedení na svoji stranu. Ještě jsme dokázali na druhý gól odpovědět, ale soupeř nás přehrál přesnější hrou 5:2. (Kukleny skončili ve čtvrtfinále.)
První a třetí zápas chytal Petr, druhý a čtvrtý Fanda. Oba odvedli dobrou práci o čemž svědčí i malý počet branek v naší brance.
Ve skupině jsme skončili na 4. místě a to znamenalo, že asi pojedeme domů. Postupoval jen jeden tým ze čtvrtého místa ze všech skupin. MY byli druhým nejlepším čtvrťákem, ale ZŠ Pardubice odstoupily a my přestože jsme se již chystali odjet byli vyvoláni na parket. Rychle jsme se tedy zformovali a podstoupili další zápas tentokrát se ZŠ Úprkova z Hradce. Zápas byl velmi vyrovnaný a bylo vidět, že oba celky chtějí postoupit. Ujali jsme se vedení 1:0, ale opět těsně před koncem a ze standardní situace se soupeřovi podařilo srovnat. Tentokrát ale přišli na řadu nájezdy. První trojice Polys, Pěnda a Fejfárek dali stejně jako soupeř - stav nájezdů 3:3. Poté se opět mohli zvolit stejní střelci a jen o vlásek jsme prohráli, když Pěnda svůj druhý nájezd neproměnil. (ZŠ Úprkova skončila v turnaji jako druhá.) Petr si poprvé prošel takovým turnajovým ohněm a myslím, že si vedl dobře.
Hodnotím celý turnaj velmi kladně a byly to pro nás cenné zkušenosti. Pozitivní byla velká přehledná časomíra a i rozhodčí odváděli dobře svoji práci, přestože byli velmi mladí. Chválím všechny naše členy za přístup a chování po celý výjezd na tento turnaj.
Omlouvám se, že jsme některé nestavěl tak často nebo na některé připadl jen krátký časový herní úsek, ale každý tam byl důležitý a je to pro nás škola pro budoucí turnaje. I já se neustále učím.
Děkuji panu Šidlichovskému za pomoc při dopravě na akci a zpět. Martin

ΛΛ

Turnaj v Jablonci

Z pohledu Lomnice:

Ráno v 7:30 jsme odvezli společně s panem Šidlichovkým a rodiči Tomáše Holaty naše drobečky na Turnaj do Jablonce. Já se ještě trochu zdržel v Lomnici, protože Fanda na nás jaksi pozapomněl a já ho musel sehnat. Omlouvám se, že jsem mu vyburcoval rodiče, ale náš Fanouš nepředal dopis s informacemi a trávil neděli u babičky.
Nálada byla bojovná a před námi 6 zápasů. Po přidělení šatny se od "nás - Lomnice" oddělil Petr, který šel chytat za Rovensko. (S Fandou si střihli a sami se rozdělili.) Rovensko "posílil" i Valentýn, který to asi nesl těžce a svůj "výkon" přisuzoval bolavé noze. Jeho přístup mě mrzel, protože jsem si myslel že to bude pro něho výzva.
Turnaj provázel trochu chaos jak s domluvou o hracím čase, rozlosování a největší slabinou byli rozhodčí, pokud se osoby s píšťalkou takto dali nazývat. Každý si musel svého soupeře ulovit a hrací čas byl asi 2 x 5 minut hrubého času a v poli se hrálo 4+1.
Po rozehrání jsme hráli proti Vikýři a vyhráli 7:3. Druhým soupeřem byli FBC Červíci z Liberce a zde jsme v hodně vypjatém zápase remízovali 3:3. Tento soupeř dával jasně najevo kdo si přijel pro vítězství.
Třetí zápas jsme sehráli proti Campusu A a těsně jsme jej prohráli 4:3. Bohužel dva rychlé góly v úvodu, který jsme nějak prošvihli nám zlomili vaz.
Po svačině jsme si v třetí části parádně zatrénovali. Moc se mi líbil přístup.
Campus B jsme porazili 6:0, ale Ruprechtice nás porazili 3:1. Na závěr nás čekalo Rovensko a to nás na malém a pro nás nezvyklém hřišti vyškolilo 5:1. A ten jeden gól si vstřelili po vhazování sami.
Po sečtení bodů na nás zbylo 5 místo. Přestože jsem našemu družstvu předvídal lepší umístění tak náladu jsme si pokazit nenechali. Všichni se snažili odvádět maximální výkon.
Myslím si, že turnaj poznamenal výkon rozhodčích (všichni ale měli ty samé) a hrací čas 2 x 5 minut byl zbytečně krátký. Rozhodně i pokud to měl být turnaj přípravek byla věková hranice do 12 let příliš vysoká. Handicapem byla i chybějící časomíra.
Petr s Valentýnem společně s Roveňáky vybojovali krásné bronzové medaile. MM

Turnaj v Jablonci


Z pohledu Rovenska:

V neděli ráno 22.5.2011 nastoupily mladší hráči Rovenska jenž nedovršili 13 let na floorbalový turnaj v Jablonci nad Nisou.
Sestava byla následující:
v brance kryl střely soupeřů a někdy i naše vlastní Petr Židlichovský z FBC Lomnice n. P.
v poli se pravidelně střídala šestice následujících hráčů:

  • Standa Svoboda
  • Pavel Fišera
  • Johanka Fišerová
  • Kačka Vlková
  • Kuba Švehla
  • Valentýn Peterka
  • Matěj Procházka
  • Mára Kutek
  • Jarek Valek

První zápas s JBC "B" vyšel v klidném tempu 5:0 pro Rovensko (nejslabší tým turnaje)
V druhém jsme se utkali se soupeřem FBC Červíci a minutu před koncem jsme inkasovali gól na konečných 1:2 ve prospěch soupeře.
Následoval zápas s budoucím vítězem, kde jsme těsně prohráli nad týmem Liberce 0:1. Po delší odmlce a poněkud důrazné domluvě vlažně hrajícím zástupcům našeho seskupení, následovaly tři utkání rychle za sebou. Rovensko 1:0 Vikýř Jablonec, Rovensko 3:2 Jablonec "A" a jako poslední zápas Rovensko 5:1 Lomnice nad Popelkou.
Po vylepšené bilanci v posledních třech zápasech a lepším skóre, Rovensko vystoupalo na pozici krásné bronzové příčky.
JV

ΛΛ

Přátelák se Stonožkou

Přátelák na Smržovce - rodičeMísto úterního tréninku k nám zavítalo družstvo mladých florbalistů z Nové Paky při DDM Stonožka. Příležitost dostali hlavně ročníky 2001 a nižší. Hráli jsme 3 x 15 minut. Zápas byl příležitostí vyzkoušet si nacvičené věci na tréninku a vyzkoušet různé posty hráčů.
Přestože jsme vyhráli 11:3 je pořád co zdokonalovat a pilovat.
Starší členi pomohli s mantinely a časomírou. Jen někteří se zas k tomu postavili svým způsoben. Martin

ΛΛ

Přátelák na Smržovce

Přátelák na Smržovce - rodičeTentokrát jsem neměl takové problémy s potvrzením na přátelské utkání. Malinká chybka se mi sice vloudila na web, ale vše dopadlo díky rozdaným dopisům dobře.
V nominovaném počtu jsme se sešli v 15:10 před muzeem. Díky ochotě rodičů jsme se 4 auty vyrazili směr Smržovka. Děkuji panu Zemánkovi a paní Skalické. Pan Špinka pomohl odřídit firemní auto.
Tentokrát jsem nominoval členy od ročníku 2000 výše. Nejstarším byl Franta Šubrt , brankář s číslem 45 a nejmladším Šimon s 2. (Celkem 14 dětí.)
Na Smržovku jsme dorazili přesně na 16 hodinu a po převlečení a krátkém rozehřátí jsme mohli začít. Hráli jsme 3 x 15 minut hrubého času. Pravidelně jsem střídal dva útoky a tři obranné dvojice s občasným vyzkoušením hráče i na jiném místě.
Přátelák na Smržovce - LuckaZápas jsme si od začátku kontrolovali a nepřipustili jsme v průběhu ani vyrovnání. Výsledek přátelského utkání dopadl 12:9 pro Lomnici. Pochvala patří všem – za nás skórovali Martin Maťátko 5x, Tomáš Martin Matušů 4x, Matěj Fišera 2x a Lukáš Zelenka 1x.
Zápas byl pro obě družstva zajímavý a nám ukázal nedostatky v obraně a ve střídání. Po zápase nám zbylo cca. 10 minut a tak jsme si vyzkoušeli nájezdy. I v této zkoušce jsme obstáli 9:3. Děkuji všem za velmi příjemné odpoledne.
S trenérkou Smržovky jsem si domluvil další přátelák tentokrát se staršími cca. za měsíc, tak uvidíme. Martin

ΛΛ

Zkouška starších žáků

Přestože jsem se na tento přátelák těšil, velice mě zklamal přístup našich nejstarších členů. Mylně jsem si myslel, že potvrzení na turnaj získám pomocí e-mailu z našeho webu. Na tréninku 10.3. jsem oznámil, že nominace a podrobnosti budou na webu, ale do úterního tréninku kromě Tomáše Holaty nezareagoval nikdo. Výzvu jsem tedy opakoval na tréninku v úterý 15.3. ale marně. Proto jsem ve čtvrtek 17.3. rozdal jako mladším dopisy a naivně doufal, že se něco změní. Ano, změnilo se pouze to, že se mi potvrdil jeden jediný a to Jakub Dobiáš. ( Oscar Vořech také – tam byl problém v e-mailu).
18.3. mi potvrdili další dva a 19.3. dokonce další jeden. To znamená, že jsem měl potvrzeno celkem 4 hráče a Dominika Macha jako brankáře. Stál jsem před otázkou, zda přátelák zrušit nebo ne. Dal jsem si tu práci a pomocí emailů a sms jsem se každého doslova dotázal zda jede nebo ne. Tohle jsem dělal ale NAPOSLEDY!
Na náměstí jsme tedy 21.3. společně s Romanem naložili drobečky (12 ks) a vyrazili do Jablonce, já jsem cestou vyzvedl Dominátora z Rovenska. Čekala na nás pochmurná sokolovna vedle ledního stadiónu. Šatna asi pro všechny…., osvětlení jak v kryptě, časomíra nefunkční a pro nás nezvykle malé hřiště. Čas byl stanoven podle hodin na 3 x 15 minut hrubého času. Po první třetině jsme se dohodli vzhledem k bezpečí snížit počet hráčů na hřišti na 4+1.
Zkouška starších žáků Kluci hráli odhodlaně a zaslouží celkovou pochvalu přestože jsme prohráli 7:4. (Ale i zde mě zamrzel přístup Dominika a Marka, kteří dávali najevo svoje postavení slabšího.) Bylo vidět kdo je tady doma a pánem. Brankáři si na vlastí kůži vyzkoušeli střeli, které se zdaleka nepodobají těm na které jsou už "zvyklí". Za nás skórovali 2 x Marek Špidlen, 1 x Míša Lábek a 1 x Adam Starý.
Kluci díky. Ve vestibulu Roman ještě zhodnotil utkání a v 19:30 jsme jeli naše drobečky rozvozit do jejich domovů.

Martin

ΛΛ

Přátelák v Nové Pace

Na pozvání od DDM Stonožka a Vládi Dobiáše, jsme se v úterý místo tréninku vypravili s mladšími členy do Nové Paky, kde nás přivítal místní oddíl.
Po krátkém rozcvičení jsme seskupili dvě vyrovnané pětky a mohlo se začít hrát.
Po úvodní buly jsme se ani nestačili nadechnout a už jsme prohrávali 1:0. Fando, Fando! Naštěstí to bylo jen úvodní klopýtnutí a zbytek zápasu jsme měli pod kontrolou. Všichni se velmi snažili a když Matěj v poslední minutě dal jenom tyčku zůstalo skóre zápasu v náš prospěch 5:2. Děkujeme za podporu z hlediště.
Na památku jsme od Stonožky dostali pamětní medaile a my samozřejmě nezapomněli pozvat mladé florbalisty na odvetu do Lomnice. Okolo 18 hodiny jsme se rozdělili do aut a vyrazili do husté mlhy směr Lomnice.
(Děkuji rodičům za pomoc při dopravě).

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny  - říjen 2010
ΛΛ

Výjezdy na turnaje (všeobecná pravidla)

Trenéři v akciV turnajích chceme aktivně nasazovat a točit tři pětky. První a třetí pětka bude z Lomnice, druhá pětka je v režii naší farmy z Rovenska. Vzhledem k tomu, že mladší žáci jsou věkové kategorie 1998 a 1999 měli by mít teoreticky přednost, ale rozhodující je i docházka, aktivita při tréninku a plnění drobných oddílových povinností. (Ročník 1998 už příští sezónu bude hrát za "Starší žáky".)
Soupisku můžeme doplnit i mladší věkovou kategorii takzvanými "Elévy". Jedná se o věkové kategorie 2000 a 2001.
O nominaci rozhodnou trenéři David Polach a Roman Kubánek vždy před turnajem a oznámí ji na konci úterního tréninku.

Během prosince chceme uspořádat přátelské turnaje s oddílem z Benátek nad Jizerou a s oddílem z Nové Paky. Zde chceme dát prostor i ročníkům mladším nebo i našim starším členům (1997).


Docházka / Omluvenky

Vzhledem k tomu, že se na tréninky připravujeme a rádi věnujeme vašim dětem čas, prosíme o zpětnou vazbu od vás formou sms (na tel. číslo 731 163 553), telefonátem nebo e-mailem florbal@vlajky.cz o případné nepřítomnosti na tréninku nebo informaci, že se syn (dcera) nebude moci zúčastnit turnaje. Termíny turnajů jsou zde, o neligových budeme včas informovat.
Děkuji rodičům, kteří už od začátku jsou se mnou v kontaktu a mám přehled o docházce.

Martin M.


ΛΛ

Dresy

Vzhledem k dotazům uvádím, že pořízení dresů vyžadovalo částku okolo 30 000 Kč. (Triko 570 a trenky 310 Kč) Tuto částku zajistila společnost Inter Flag s.r.o. věnováním svojí odstavené technologie firmě vyrábějící dresy, kterou postihla havárie.

Proto apeluji na naše členy, aby se k dresům chovali tak, jak ke svému oblečení. Bohužel, někteří již svým přístupem zanechali na dresech svoji nesmazatelnou stopu. Prosím o náhradní oblečení mezi zápasy, jednak nebude hráč v propoceném dresu a zamezíme tím ničení společného majetku. Je mi to líto a mrzí mě tento přístup. Kdo bude i přes upozornění oddílové věci ničit bude vyzván k jejich úhradě nebo mu nebudou oddílem půjčovány.

Martin M.

ΛΛ