Články 2012/13

Rookie camp 2013

Ve dnech 20. - 27.7.2013 jsem se zúčastnil s bratry Matějem a Ondrou Volejníkovými Rookie campu. Původně jsme měli být ve čtyřech, ale zranění Tomáše Martina Matušů bylo proti.
Po příjezdu nás instruktoři rozdělili do skupin. Nás z Lomnického klubu zařadili do nejmladší kategorie. Tuto skupinu trénovali Chodovský, Podhrázský a Tatranský Marek „ Mini“ Vávra.
Pod touto extraligovou trojící probíhaly naše tréninky, které byly super, myslím si, že jsme se na tomto soustředění zlepšili ve spoustě dovedností a zároveň jsme si odvezli spoustu zážitků. Asi tím největším byl zápas proti RC Teamu, který byl poskládán z hráčů z extraligy, kteří za námi dorazili. Zahrát si proti těmto hvězdám bylo něco nepopsatelného.
Mimo jiné tento camp nenavštívili jen hráči z České republiky, ale na jeden den se u nás zastavili i dva švédští reprezentanti, kteří v tomto sportu dosáhli na vrchol. Jeden z nich se stal mistrem světa a zároveň se dostal do all star teamu, druhý je mistrem Švédska.
Tyto dvě hvězdy vedly jeden trénink.
Tento camp bych doporučil všem hráčům z klubu FBC Lomnice, mé přání je větší zastoupení Popelek.
Ahoj na Jizerce - Danek

ΛΛ

Prague Games 2013

Ve dnech 10-13. 7. 2013 se naše holky ( Fišerová Johana, Bittnerová Karolína a Vlková Kateřina) zúčastnily mezinárodního turnaje ve florbalu v Praze v barvách TJ Turnov v kategorii G16 (roč.1997 a mladší). Tohoto MEGA turnaje se účastnilo více než 300 týmů ze 14 zemí v různých kategoriích do 18ti let.
Přes velmi těžký los děvčata sehrála celkem 5 velmi vyrovnaných soubojů se špičkou českého a švédského florbalu, kde např. tým Lindas Waves (Göteborg) je mistr Švédska. Postupem do vyřazovací fáze turnaje ze třetího místa bylo velké překvapení, které mohlo pokračovat, nebýt jen těsné prohry s týmem Fbš Bohemians Praha.

Výsledky skupina:

G16D 1. 2. 3. 4. 5. Skore Body Pořadí
 
1. FbK Svitavy CZE x 0:1 0:5 0:9 0:1 0:16 0 5
2. Herbadent SJM Praha 11 CZE 1:0 x 0:4 0:10 0:1 1:15 3 4
3. Lindås Waves SWE 5:0 4:0 x 1:3 4:0 14:3 9 2
4. Skoghalls IBK SWE 9:0 10:0 3:1 x 2:1 24:2 12 1
5. TJ Turnov CZE 1:0 1:0 0:4 1:2 x 3:6 6 3
ΛΛ

Vyřazovací fáze:

TJ Turnov G16/ 1 /16 final FbŠ Bohemians     2:3


Statistiky zápasu
 
Monika Fellerová FbŠ Bohemians 1+2
Barbora Bajerová TJ Turnov 1+0
Karolína  Bittnerová TJ Turnov 1+0
Karolína Černovská FbŠ Bohemians 1+0
Lucie Semeráková FbŠ Bohemians 1+0

Turnaje jsem se jeden den zúčastnil, co by divák a musím podotknout, že předvedená hra děvčat týmu TJ Turnov mne velice překvapila. Rovněž musím pochválit organizaci a úroveň celého turnaje, který se odehrál ve více jak 30ti halách po celé Praze.
                                                           Pavel F.

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny - červen 2013
ΛΛ

Salming NisaOpen 2013
Připravil reportér: Leoš Goll

Vážení příznivci a fanoušci děravého míčku, dovolte mi pár vět a řádků k právě skončené 1/3 turnaje, který se koná v Liberci pod názvem Salming NisaOpen 2013. Tohoto turnaje se o prvním hracím víkendu zúčastnily dva naše výběry a to v kategorii „ mladší žáci a elévové.“
Mladší žáci na tomto turnaji měli historickou premiéru, elévci šli do turnaje s obhajobou loňského třetího místa. Tento turnaj si mezi místními fans získal velkou popularitu a během roku by nebylo měsíce, kdy by v hledišti nebyl zmíněn, anebo nepadlo o něm trochu málo slov.
Velká očekávání po úspěšné sezoně panovala i u trenérů a hráčů samotných, čím více se blížil začátek, tím lehce stoupala zdravá nervozita plná očekávání.
Sluší se ještě zmínit, před touto samotnou akcí o dvou historických událostech florbalového Lomnického klubu. V neděli 19. 5. 2013 si kluci zatrénovali v zápasovém rytmu na zimním stadionu, kde byla položena nová plocha pro in-line hokej s místními hokejisty. V zápasech máme navrch, oba výběry pro Nisu hokejisty snadno poráží. Následuje další magické datum a to 21. 5. 2013, přesně tři roky od založení klubu, se trenéři, hráči, rodiče a fanoušci schází v místním kině k hodnocení předešlých sezon a ještě neskončené sezony 2012 / 2013. Vše pod velkou a pečlivou přípravou Martina Matušů.
Po této kulturní akci následují dva přípravné tréninky a konečně je tu vysněné páteční ráno. Před námi turnaj a zde něco málo k systému. Hraje se v pětičlenných skupinách, každý s každým. Vítěz si zajistí přímou účast ve čtvrtfinále, ostatní jdou do boje o osmifinále. Mlži hrají 2x12 minut hrubého času a elévci 2x10. Ve vyřazovací části není prodloužení, jedou se hned nájezdy.

Tak a teď hurá na turnaj! Pátek 24. 5.
Odjezd je z tradičního místa, hala u Inter Flagu vítá všechny účastníky, kteří se vydávají směr Liberec. Cesta proběhla bez problému.
Při vstupu do haly je vidět, že vše už je v plném proudu a odehrává se jeden zápas za druhým. Netrvá dlouho a na řadu přichází náš první zápas, který odehrávají Mlži. V něm nás čeká soupeř z Plzně v čele s gólmanem „taťkou“. Tento chlapec měří cca 195 cm a nohu má č.14. Naši hráči si s ním musí poradit. V týmu soupeře působí spíše jako asistent trenéra.

ΛΛ

FBC Lomnice n. P. – FBC Plzeň 2:2 (2:1) – MŽ
Začínáme územní převahou, bohužel soupeř z první střely dává gól. Jednalo se o standardní rozehrávku v rohu, kdy vzdálenější útočník nebyl vůbec pokryt u tyče a pohodlně zavěsil. Naše první střela mezi tři tyče jde až ve třetí minutě, i přes to je to živá voda a začínáme soupeře přehrávat. Výsledkem je otočení zápasu v náš prospěch a dalších několik nevyužitých šancí. Do druhé půle soupeř vstupuje aktivně a pomalu nás začíná přehrávat, varování pro naše hráče má být nastřelená tyč za naším brankářem. Kluci se hrnou dopředu, chtějí přidat třetí uklidňující gól a ten nepřichází. Naopak soupeři nabízíme dva brejky, které Fanda fantasticky likviduje. Stav je stále pro nás 2:1. Soupeře stále tlačíme, ten se brání jen za cenu vyhození míčku a to se nám stává osudným. V obraně nejsme tolik důrazní, soupeři necháváme dostatek místa a ten z otočky vyrovnává. Stav 2:2 zůstává do konce utkání. Pro nás nešťastný zápas se smolnou koncovkou.

Sestava Lomnice n. P.:
Šubrt, Zelenka, Maťátko, Pěnička, Matušů, Š.Stránský,Goll, Kůtek, Vlková, Švehla, Ebert, Borovička, Sucharda, M.Volejník, T.Stránský a Polyák.
Góly: 0:58 soupeř 0-1, 2:25 Bláha (Maťátko) 1-1, 5:20 Polyák (Zelenka) 2-1, 20:26 soupeř 2-2
Vyloučení: 1-1 bez využití
Zákroky brankářů: Fanda 7/6 – soupeř 8/6

Komentář trenéra soupeře:
„První půle byla opatrná z obou stran vyplývající z nerozehranosti mužstev. Druhá půle byla už o něčem jiném, zajímavější i pro oko diváka, hrálo se nahoru a dolů.“
Komentář trenéra Davida:
„To co bych řekl k zápasu není publikovatelné, ale jeden menší postřeh můžu poskytnout. Oba góly, které jsme dostali, šly přes Mini-Kubu.“

ΛΛ

FBC Lomnice n. P. – FBC Liberec Blue II 10:0 (5:0) – EL
V odpoledních hodinách na řadu přicházejí elévci, na začátek turnaje mají soupeře z kategorie „lehčích“ a na hře je to znát od první minuty. Je vidět, kdo je na hřišti pánem a do jakého tábora spadnou body za vítězství. Hráči předvádí rychlou kombinační hru, výsledkem je poločasové skóre 5:0. Do druhé půle trenér naše hochy nabádá k více kombinacím a akcím pro radost. Fanoušci vidí, jak se hráči hrou baví a zároveň si ji užívají. Branky přibývají až na konečných 10:0.

Sestava Lomnice n. P.:
O.Volejník, M.Volejník, Macháček, Kutek, Vlková, Fišera, Zemánek, Sucharda, Š.Stránský, Jozífek, Sudek, Hlava.
Góly: 0:52 Fišera (Jozífek) 1-0, 1:23 Sucharda (Š.Stránský) 2-0, 2:48 Jozífek (Kutek) 3-0, 3:41 Sucharda (M.Volejník) 4-0, 9:15 Fišera 5-0, 12.14 Š.Stránský (Sucharda) 6-0, 12:38 Š.Stránský (M.Volejník) 7-0, 14:22 Sucharda (M.Volejník) 8-0, 15:43 Kůtek 9-0, 16:41 Sucharda (Š.Stránský) 10-0
Vyloučení: 0 – 1, využití 1 – 0 Zákroky brankářů: Ondra 4/3 – soupeř 11/13

ΛΛ Komentář sympatické trenérky soupeře:
„Soupeř nás předčil ve všech směrech, nemyslím si, že by elévové měli nahazovat střely před branku, spíše si mají v této kategorii více nahrávat.“
Komentář trenéra Martina:
„Já myslím dobrý, kluci a Kačka si to užili.“

FBC Lomnice n. P. – FB Hurrican Karlovy Vary 5:1 (1:0) – EL
Ve stejné sestavě o pár hodin déle na elévy čeká další soupeř z Karlových Varů. Tento tým předvádí bojovnou hru. Jeho obranu je v první půli těžké překonat, jednou se nám to podaří, více soupeř nedovolí. Naše ambice do další části zápasu drží Ondra v brance. I díky němu je poločasové skóre 1:0. Začátek druhé půle je ve stejném rytmu, bušíme do obrany a na soupeři je vidět, že pomalinku odpadá. Toho dokážeme dvěma slepenými góly využít a tím hru dostáváme pod kontrolu. Odpor soupeře je zlomen a v poklidu si hráči jdou pro druhou výhru.

Sestava Lomnice n. P.:
O.Volejník, M.Volejník, Macháček, Kutek, Vlková, Fišera, Zemánek, Sucharda, Š.Stránský, Jozífek, Sudek, Hlava.
Góly: 2:50 Sucharda (Zemánek) 1-0, 12:20 Kůtek (Zemánek) 2-0, 12:51 Š.Stránský 3-0, 14:18 Kutek (Š.Stránský) 4-0, 15:03 soupeř 4-1, 16:43 Sucharda (Š.Stránský) 5-1
Vyloučení: 0-0
Zákroky brankářů: Ondra 6/12 – soupeř 10/12

ΛΛ Komentář trenéra soupeře:
„První půle bojovná z obou stran, stíhali jsme soupeře. Ve druhé půli se ukázala síla soupeře, který byl lepší.“
Komentář trenéra Tomáše:
„Bylo to podle našich představ, kluci a Kačka hráli to, co jsme chtěli. Soupeř nám dovolil míň, než Liberec v prvním zápase, ale zvládli jsme to.“

FBC Lomnice n. P. – ASK Lovosice LFP 1:6 (0:4) - MŽ
Páteční hrací den pro náš klub uzavírají mladší žáci. Obrovskými chybami při své rozehrávce v zadních řadách dostáváme soupeře na koně. Nejprve soupeř míček vypichuje Tomášovi a jde sám na Fandu, bohužel tuto chybu neomylně trestá. Další dvě chyby plynou z krátkých rozehrávek, kdy sice soupeř nedodržuje správný odstup, ale my mu vlastně nahráváme sami. Naše chyby jsou trestány, než se stíháme rozkoukat, prohráváme o tři branky. Vůbec se nemůžeme dostat před branku soupeře a první střelu vysíláme na konci třetiny. Ve druhé třetině je scénář úplně stejný, beci ztrácejí míčky a protivník hrozí z brejku. Útočníci naší obranou prochází jak nůž máslem. Soupeř si pomáhá i nečistými zákroky, které bohužel „jenom“ rozhodčí nevidí. Fanda několik útočných výpadů pochytá, ale na všechno nestačí. Pár minut před koncem dáváme čestný úspěch. Toto utkání se nevyvedlo jenom nám, svůj um předvedli i rozhodčí. Tato smíšená dvojice v šedém - byla „nejlepší“ v celém turnaji. To náš výkon ale neomlouvá.

Sestava Lomnice n. P.:
Šubrt, Zelenka, Maťátko, Pěnička, Matušů, Š.Stránský,Goll, Kůtek, Vlková, Švehla, Ebert, Borovička, Sucharda, Bláha, T.Stránský, Polyak, Žitník, Sládek.
Góly: 0:32 soupeř 0-1, 2:02 soupeř 0-2, 2:33 soupeř 0-3, 11:42 soupeř 0-4, 14:42 soupeř 0-5, 19:48 soupeř 0-6, 20:02 Zelenka 1-6.
Vyloučení: 0-0
Zákroky brankářů: Fanda 10/7 – soupeř 5/10

ΛΛ Komentář trenéra soupeře:
„První náš zápas z naší strany byl katastrofální, proti Vám jsme zahráli to, co jsme si v šatně řekli.“
Komentář trenéra Davida:
„No coment. Pátek máme za sebou a všichni jsou zvědaví, co přinese další sobotní den.“

Sobota 25. 5.
Následující den v sobotu mladší žáci vyráží v devět od haly a elévci přijíždí až na třetí hodinu. Martin je trochu podrážděný, (veškerý servis leží na něm), a vzteklý po další ztrátě již druhé kapitánské pásky. Odnáší to Radek, kterému se Martin omlouvá a i páska se posléze nalézá v tašce, kterou chlapci při hledání rozlišů totálně rozházeli.
Trochu podivný herní systém, z jednoho oddílu a takový časový rozestup, nejenom se soupeři, ale i s tímto se musí naši kluci poprat. Sobotní zápasy začínají, jako první na plac jdou mlži.

ΛΛ

FBC Lomnice n. P. – FBK Realstick Vosy Praha 0:4 (0:2) – MŽ
Naše hra je ospalá, možná někteří kluci jsou ještě v peřinách. Tým není kompletní, někteří odehrávají utkání za fotbalové kluby a dojedou až na odpolední zápas. Jsme pomalí, míček nás neposlouchá a vracíme se zase do pátečního zápasu, obrovské chyby v obraně, soupeř svým aktivním pohybem využívá situaci k brejkům a přímočarému tahu na naši bránu, Fanda v bráně kouzlí a i přes jeho kouzla po první půli prohráváme 0:2. Druhý poločas začíná stejně, soupeř je rychlý, napadá naši obranu, tím ji dostává pod tlak, obránci dělají, co můžou, začínáme bránit v pěti, ale stejně to nepomáhá. Za soupeřem technicky nezaostáváme, zato rychlostně jsme za Vosami zaostávali hodně.

Sestava Lomnice n. P.:
Šubrt, Maťátko, Pěnička, Matušů, Š.Stránský, Goll, Kůtek, Vlková, Švehla, Ebert, Sucharda, Bláha, Polyák.
Góly: 1:46 soupeř 0-1, 6:54 soupeř 0-2, 16:50 soupeř 0-3, 20:23 soupeř 0-4.
Vyloučení: 0-0
Zákroky brankářů: Fanda 10/14 – soupeř 8/7

ΛΛ Komentář trenérky soupeře:
„Rozdíl byl v kondici a i herně soupeř trochu zaostával. Oba týmy mají co dohánět a zlepšovat. U nás je výhoda, že každý víkend hrajeme turnaje. Jsem ráda, že se zápas odehrál bez zranění.“
Komentář trenéra Radka:
„Hráli, co potřebovali, rozdíl byl v rychlosti.“

FBC Lomnice n. P. – TJ JM Chodov White 4:0 (1:0) – EL
Na začátku byl zápas nervózní z obou stran. Soupeř má obrovskou šanci, ale Ondra je proti, střelu vyráží na tyč. Po tomto okamžiku přichází nejkrásnější akce víkendu, Kačka křižnou přihrávkou přes celé hřiště nachází Šimona a ten zavěšuje do prázdné branky. Soupeř neskládá zbraně a srdnatě se bije dál, jedno gólovým rozdílem končí poločas. Na začátku druhé půle soupeř ještě chvíli drží krok, a pak nepochopitelně odpadá. Naši toho dokážou využít a kráčí si pro třetí vítězství v turnaji.

Sestava Lomnice n. P.:
O.Volejník, M.Volejník, Macháček, Kutek, Vlková, Fišera, Zemánek, Sucharda, Š.Stránský, Jozífek, Sudek, Hlava.
Góly: 1:39 Š.Stránský (Vlková) 1-0, 17:55 M.Volejník (Š.Stránský) 2-0, 18:18 Fišera (M.Volejník) 3-0, 19:09 Sucharda (Kůtek) 4-0.
Vyloučení: 0-0
Zákroky brankářů: Ondra 4/3 – soupeř 10/7

ΛΛ Komentář trenéra soupeře:
„Po dobrém začátku, který jsme předvedli v první půli, naši hráči přestali držet své posty a taktické pokyny. Tím se soupeř dostal více do hry.“
Komentář trenéra Martina:
„Cenný skalp Chodova, to hovoří za vše.“

FBC Lomnice n. P. – PSKC Okříšky 1:4 ( 1:2 ) – MŽ
Honem rychle po zápase s elévy přecházíme (přebíháme) na první hrací plochu, kde své utkání rozehráli mladší žáci. Na začátku zápasu dostáváme soupeře pod tlak a za tím na turnaji mlaďoši odehrávají nejlepší pasáž. Soupeře tlačíme, ten vyhazuje a z brejku dostáváme gól, tím ho dostáváme zpět do hry. Po naší další hezké kombinaci srovnáváme skóre. Soupeř přitvrzuje a ze hry nám pro zranění odstupují dva hráči. Nesmyslný likvidační faul na Danka, který byl před brankou soupeře bez míčku, v hale viděli všichni – tedy kromě rozhodčích. Stejně jako dorážku našeho hráče na zemi, na kterého soupeř cíleně dopadl. Rozhodčí (tentokráte dámské duo) opět nezvládají zápas. V druhé půli na nás soupeř vlítne a získává rozhodující náskok. Poslední gólové slovo má Polys, touto brankou tým posunul na čtvrté místo a v neděli na nás čeká domácí Liberecký Black.

Sestava Lomnice n. P.
Šubrt,Maťátko, Pěnička, Matušů, Š.Stránský,Goll, Kůtek, Vlková, Švehla, Ebert, Sucharda, Bláha, Polyak, Borovička, Zelenka.
Góly: 4:21 soupeř 0-1, 10:20 Maťátko (Švehla) 1-1, 10:41 soupeř 1-2, 12.40 soupeř 1-3, 14:06 soupeř 1-4, 17:23 soupeř 1-5, 23:17 Polyak (Zelenka) 2-5
Vyloučení: 1-0 využití: 0-1
Zákroky brankářů: Fanda 7/8 – soupeř 4/4

ΛΛ Komentář trenéra soupeře:
„Vyhecované utkání, po dvou sporných okamžicích a lehkovážnosti rozhodčích jsme proměnili šance. Hráli jsme to, co nám rozhodčí dovolili.“
Komentář trenéra Radka:
„Tvrdé utkání s velkým množstvím chyb od rozhodčích jsme nezvládli.“

FBC Lomnice n. P – Athletics Praha 3:1 (1:0) – EL
Poslední sobotní utkání elévů začíná pěkně zostra, hned po několika vteřinách Ondra fantastickým lvím skokem zabraňuje gólu. Od této chvíle začíná souboj našich útočníků se soupeřovým brankářem.
Dobýváme úspěšně, gólman na všechny střely našich útočníků nestačí a přeci jenom něco za jeho záda padá. Touto výhrou si tým zajišťuje první místo s automatickou účastí ve čtvrtfinále, kde na ně v nedělním odpoledne čeká domácí rival z Liberce.

Sestava Lomnice n. P.:
O.Volejník, M.Volejník, Macháček, Kutek, Vlková, Fišera, Zemánek, Sucharda, Š.Stránský, Jozífek, Sudek, Hlava.
Góly: 2:11 Š.Stránský (Sucharda) 1-0, 15:35 Š.Stránský (Sucharda) 2-0, 16.18 soupeř 2-1, 19:36 Vlková (Kutek) 3-1
Vyloučení: 0-0
Zákroky brankářů: Ondra 4/5 – soupeř 14/11

ΛΛ Komentář trenéra soupeře:
„Dobrý zápas s dobrou atmosférou, vhodný mač o první místo v tabulce. Soupeř byl o něco lepší.“
Komentář trenéra Martina:
„Těžký soupeř a s těmito rozhodčími - těžká kombinace.“ (Pískali naši oblíbenci.)

Po tomto zápase balíme, mizíme, jdeme spát. Zítra obě dvě mužstva čeká domácí nepříjemný celek. Tyto zápasy jsou vždy vyrovnané a správně vyhecované. Kolona aut rodičů s hráči vyráží směr domov.

ΛΛ

Vyhodnocení v kině

Vyhodnocení v kině Přemýšlel jsem jak jinak zakončit letošní sezónu a zkusit něco nového. Už vloni se mi líbila myšlenka ukončit sezónu se všemi v kině, kterou mi do hlavy dal Jára Dlouhý z HC Lomnice, a letos jsem se toho chytl a zrealizoval to.
Nejdříve jsem se spojil s panem Svobodou z lomnického KISu a vybral jsem volný termín 14. 5., ale vzhledem k vlastivědnému výletu sedmých tříd, přesunul jsem akci na 21.5.. Tento termín se mi dokonce zalíbil mnohem více, protože se jednalo o tříleté výročí založení klubu.
Super – vyšlo to na narozeniny! (Většina členů ze sedmých tříd se ani v tento termín nezúčastnila této akce, protože měli cestu do Drážďan. Škoda.)
Požádal jsem všechny trenéry o krátké zhodnocení z jejich pohledu cca 14 dní před akcí a díky odložení získali ještě týden navíc. Někteří zavolali, někteří něco těsně před akcí poslali, někteří …
Nastal den „D“. Teď už jen připravit a vyzkoušet techniku, dovést rekvizity a můžeme začít.
Připravil jsem si dvě CD, jedno, které bylo průřezem našich prvních tří let a druhé s fotografiemi ze Severského finále. Ze Zimáku jsem převezl mantinely se sponzory a společně se Zdenkou Polyákovou jsme připravili a naaranžovali pódium před promítacím plátnem. Mantinely, vyhrané poháry a trofeje, řečnické stolky a drobné odměny.
Okolo půl šesté se začali trousit členi a rodinní příslušníci. Kino se pomalu začalo zaplňovat, že i většina filmů by mohla tiše závidět. Velká účast mě mile překvapila. Přidali jsme pár minut, a když dojeli i Stránští mohli jsme začít.
Na štěstí mě bylo slyšet i bez mikrofonu, to bylo pro mě dobře, a tak jsem to mohl odmoderovat bez této techniky. Pustil jsem prezentaci, která monitorovala klub od prvního tréninku přes úspěchy i neúspěchy po současnost.
K závěru prezentace jsem si začal volat i současné členy dle umístění v kanadském bodování, dle docházky a také dle podkladů od trenérů nebo i jak se ohodnotili sami účastníci turnaje pro první stupeň. Za bodování a docházku jsem měl připravené ceny jako potítka, čelenky, láhve. Pro ty, kteří šli svým příkladem, poslušností, svojí bojovností, svým srdíčkem nebo svojí pracovitostí a velkým osobním zlepšením, jsem měl připravené hokejky OXDOG v oddílových barvách. Rozdal jsem letos 10 hokejek! Vím, že někdo může být smutný, že se na něho nedostalo, ale měla by to být motivace do další práce. Důležité je začít u sebe, ne všichni musí střílet branky, jde i o přístup na tréninku o poslušnost a jak jinak reprezentují oddíl např. ve škole apod..
Po prezentaci dostala slovo paní ředitelka ZŠ Mgr. Ženatá a trenéři. Slova využil Jirka Sekera a Tomáš Stránský. Po této oficiální části jsem pustil fotoprezentaci ze Severského finále a seznámil nominované s odjezdem a průběhem příprav na Nisaopen do Liberce.
V nejlepším se ale má přestat, a aby někteří stihli florbal v hale, tak jsem dle plánovaného času před 19 hodinou fotoprezentaci přerušil a akci ukončil.
O zhodnocení prosím Vás, já se snažil.               Děkuji a možná za rok opět v kině.
                                                                                                                                                                             Martin Matušů
                                                                                                                                                                             jednatel klubu
                                                                                                                                                                                 trenér C

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny  - květen 2013
ΛΛ

Otevření in-line plochy

U příležitosti otevření nového sportoviště v Lomnici: in-line plochy na zimáku jsme byli osloveni k uspořádání dvou přátelských utkání.
Předcházela tomu drobná příprava, kdy se museli převést mantinely a branky.
Před zimním stadionem jsme se sešli krátce po poledni a já byl ještě sprdnut za to, že mám zpoždění, a že nemám klubové dresy. Musel jsem tedy ještě jednou na otočku domů.
Přestože se musí ještě jednou před Nisou vyprat, stálo to za to.
Jako první nastoupili naši mladší žáci, kteří pojali své vystoupení jako trénink na Nisu, která nás čeká za týden. Proti nám na straně hokejistů stál Martin Maťátko a Markéta Zárybnická, které známe. Zápas se nesl v rychlém tempu a i rozhodčí Pepa s Pavlem rovnali hru správným směrem.
Mladší žáci porazili své protihráče po třech třetinách 6:3.
Na řadu přišli elévové a ti také po třech třetinách mohli mít pocit uspokojení z vítězství nad velmi bojovným týmem 6:1. Hokejisté ukázali velmi dobrou techniku rukou, ale co bylo naší výhodou byla rychlost. Příjemnou atmosféru podtrhl i dostatek fanoušků obou táborů na tribuně.
Jak by to asi dopadlo, kdyby si naši borci vzali brusle na nohy? Raději nemyslet ….. Děkujeme za vydařenou akci a někdy zas.                                            Martin

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny  - duben 2013
ΛΛ

Top „9“

Top „9“ Ještě jednou bych chtěl poděkovat za čas, který jsme věnovali přípravě. Určitě to všechny posunulo dopředu a obohatilo jejich hráčské dovednosti. Děkuji i sparing partnerům, hlavně Kubovi, který nás doprovázel 100% po celou dobu.
Osobně já jsem prožíval poslední dny s žaludkem na vodě a byl jsem velice nervózní. Na jedné straně jsem se těšil, na druhé měl obavy.
S Tomášem Stránským jsme zajistili pro kluky ještě trička, které si měli chlapci v pondělí vyzvednout, ale ne všichni to tak udělali. Se zabezpečením cesty pomohl Inter Flag s.r.o. a pan Junek ze Studence.
Potěšil mě velice zájem ze strany paní ředitelky a štěstí nám popřáli i kluci Strýčkovi.
26. 3. nastal ten den, kdy jsme se ráno všichni sešli, a plni optimismu vyjeli směr hlavní město. Liboval jsem si jaké je v autě ticho a říkal jsem si, že s námi musí maminka od Fíši jezdit častěji. Odpovědí mi bylo, že je Fíša ve vedlejším autě. U nás to, ale nakonec zvládal odhlučet Machajda, který se tišil jenom ve chvíli nějaké konzumace.
Do Prahy jsme dojeli včas a měli dostatek času na zabydlení v šatně, rozcvičení a celkovou předzápasovou přípravu. Šatnu jsme měli s Ústím nad Labem a žertovně jsme si popřáli, že by bylo hezké se sejít ve finále. (Docela mě mrzí přístup některých našich dětí, které ani neumějí v šatně pozdravit. Asi jim to není hloupý?) Ústí to do finále nakonec dotáhlo.
Po rozcvičce jsme se odebrali do šatny, kde jsme si ještě řekli několik zásadních rad, kterých jsme se ale v následujících zápasech až tak moc neřídily. Pěkná hala s povrchem, na kterém se dá dobře běhat a ne takové kluziště jako u nás doma. V celé škole je vidět, že podporuje domácí florbalový klub Start 98, který zde má perfektní zázemí.
10. hodina se blíží, rychle ještě pár slov s trenérem Kunratic (domácí kluci si na tento turnaj jeli odskočit ze soustředění, které mají na horách) a může se začít.
Dáváme na hřiště to „nejlepší“ a v prvních okamžicích držíme vyrovnanou partii. Bohužel pár rychlých otoček a soupeř nás posílá střelami z dálky k zemi. Nehrajeme svoji hru a chybí nám střely. 8 minut je strašně málo a utíká to pekelně rychle. Sice se nám daří dvakrát snížit, ale na střelce z Kunratic nenacházíme recept. Prohra 6:2 je tvrdou realitou. Tento výsledek jsem trochu tušil, ale nic není ztracené.
Je potřeba se zkoncentrovat a vyhrát další zápas. Soupeř z Klatov se nám jeví jako „slabší“ (dokonce i někteří naši borci to komentují – viď Majdo?), ale opět se pleteme.
Soupeř jde rychle do vedení a my musíme dorovnávat. O každý míček se vede boj a je to gólová přelévaná. Žádné družstvo nemá převahu. Jsme nervózní, chybujeme. Jeden gól si dáváme rovnou z buly sami. Zápas končí 7:7.
O možném postupu rozhodne jen možná nadílka v síti Klatov od Kunratic. Klatovy prohrávají 10:4.
S obrovským štěstím postupujeme z 6 místa.
Klukům vysvětlujeme, že vše začíná od nuly. Víme, že ostatní celky jsou lepší a to nás asi trochu svazuje. Naším protivníkem se stávají Tygři ze Strakonic, kteří mají s sebou dalšího hráče v podobě nahlas fandících fanoušků. Tomáš burcuje svůj tým a jde ve všem příkladem.
Jdeme do boje a dostáváme gól po výskoku Majdy. (Tohle opravdu obrana,ale nemůže udělat! Copak na to mají říkat kluci, co jsou otečkovaný jak berušky. Florbal někdy bolí.) Bojujeme a hra je vyrovnaná. Dlouho se drží i stav 2:2. Bohužel Šimon dostává ránu do krku a je chvíli mimo hru. Přiostřuje se. Fanoušci ženou Tygry a ti nás potápí se všemi nadějemi 4:2. Ondra si odnáší i bolavou ruku po faulu z posledních vteřin.
Do těchto zápasů zasáhli pouze někteří a ostatní zatím na svoji příležitost čekají.
Poslední zápas, který nás čeká je o páté místo. Motivace se hledá těžko, ale snažíme se najít poslední zbytky týmového bojovného ducha. Do hry mícháme všechny kluky. Bohužel staří mazáci, ale nepodrželi a dostáváme jeden gól za druhým. Bohužel rezignujeme a nemáme vnitřní sílu. Prohráváme vysoko 11:1.
Top „9“ Objevují se i slzy, zklamání a o to víc mrzí některé hlášky před i během zápasu od některých spoluhráčů o tom, co má a nemá ještě cenu.
Po zápase nechávám kluky na lavičce a říkám jim, že jsme ušli obrovský kus cesty, ale ještě delší nás čeká. Je to o nás všech, o přístupu jednotlivce – kolik tomu našemu sportu dáme. Viděli jsme, jak se to hraje jinde a byla to obrovská zkušenost a konfrontace. (Bohužel některé to zas až tak nezajímalo.)
Celý turnaj byl pečlivě připraven a dobře zorganizován. Po každém zápase se vyhlašoval nejlepší hráč. U nás to byli 2 x Tomáš, Ondra a v posledním zápase Kuba.
Nechci hodnotit jednotlivce zde, to udělám ústně.
Omlouvám se, že jsem nenasadil do hry všechny hráče. Za to jsem umožnil všem absolvovat speciální tréninky, věnoval tričko, ručník a nabídl prostor pro čerpání zkušeností a prožít tuto dlouhou cestu s týmem a v kolektivu kamarádů. Zvolil jsem cestu širší nominace.                                                  Martin

Fotogalerie
ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny  - březen 2013
ΛΛ

Zákulisí „Sportovce roku“

Bohužel tento večer je pod kontrolou lidí z ČSTV (nebo jak se to dnes jmenuje) bez jakéhokoliv zájmu o podporu nových sportů nebo objektivního posouzení jednotlivých výkonů.
Celé to začíná už neposláním dopisu všem sportovním oddílům ohledně nominace, a tím už se dává předem najevo, co si o nich pořadatel myslí.
Za tři roky, co jsme členem ČSTV (bohužel pro nás vůbec žádná výhoda), jsme nebyli osloveni, abychom někoho nominovali a ani jsme o celé akci nebyli informováni. Celá akce je taková tutlaná a nové iniciativy nejsou žádané.
Krátké zprávy v Krkonošském deníku a nejraději nechat vše tak jak je roky zaběhnuté.
Kdo četl nominace a byl v lomnickém divadle, jistě pozná, kdo je v takzvané odborné komisy, která určuje konečná pořadí v jednotlivých kategoriích. Je smutné, že kromě pár vyvolených uskupení nemá nikdo jiný šanci. Zkrátka funkcionáři svých oddílů rozhodují o svých svěřencích.
Většina i těchto takto ohodnocených sportovců (a to mnohdy i v několika kategoriích), by si zasloužila vyhrát a po právu se umístit na prvním místě, ale i to bylo zřejmě letos určené zajímavým způsobem - kde nějaká bramborová medaile má asi větší hodnotu než zlatá, stříbrná ……… A to nemluvím vůbec o morálce a příkladu pro ostatní.
Je mi líto, že večer, kde by sport měl být tím pravým lákadlem a děcka a lidi okolo by se zde měli zdravě namotivovat pro další práci, jsou klamáni určitým pozlátkem v divadelním stylu. Tak na závěr jen potlesk.

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny  - únor 2013
ΛΛ

Nejúspěšnější sportovec okresu Semily za rok 2012

Nejúspěšnější sportovec okresu Semily za rok 2012 30.1. jsme se sešli před 18 hodinou před divadlem s klukama a Luckou, kteří hráli v loňském roce za elévy, v doprovodu rodičů. Zabrali jsme celou řadu a nechali se okouzlit příjemnou slavnostní atmosférou. (O zákulisí třeba napíšu na jiném místě.)
Čekali jsme na svou minutu slávy a vyšlo to, i když odborná komise by měla jiný názor, nás podrželi naši nejbližší kamarádi, rodina a fanoušci, kterým tímto moc děkuji.
Hlasy rozhodly, že se mládežnický tým elévů z Lomnice nad Popelkou stal „Sportovní hvězdou deníku“. Myslím, že si to všichni na pódiu užili a Šimon svou otevřenou a upřímnou odpovědí, byl pomyslným bonbónkem na dortu. Je vidět, že když se věci dělají pořádně tak to jde i ….. v Lomnici.                               Martin
PS: Zdeňko díky!

Fotogalerie

ΛΛ

Napsali o nás v deníku Pojizeří

Deník Pojizeří - 31.1.2013
ΛΛ

Boj o postup z kraje v Jablonci

22.1.se vydali na svoji misi do Jablonce bojovníci z šestých a sedmých tříd. V půl deváté jsme dojeli do haly, kde na nás čekalo skoro čtvercové hřiště bez vyznačených brankovišť. Asi nikdo neměl deset minut čas, aby ho vylepil. Myslím si, že na krajské úrovni to je ostuda.
První zápas byl nalosován s Libercem a v napjatém utkání, kde rozhodčí nechávali velice volný průběh, moc góly nepadaly. Není také divu, když se obránce otočil, už byl před soupeřovou brankou a naopak. Vyrovnaný zápas skončil remízou 1:1.
V druhém zápase jsme nastoupili proti domorodcům z Jablonce a tento zápas jsme podcenili a bohužel také jen remizovali, tentokráte 2:2. Na rozhodčí jsem rezignoval, neboť vše nám bylo pískáno a evidentní fauly jako prorážení a likvidační sekyra, zůstala bez povšimnutí.
Třetím soupeřem bylo gymnázium z Jablonce a zde jsme již museli vyhrát, pokud jsme ještě pomýšleli na postup a ten byl zatím i reálný, neboť i v druhých zápasech se remizovalo.
Zápas byl bojovný a chlapci byli už dobře rozehraní a věděli, co mohou od koho čekat. Je pravda, že Polys skoro neslezl, ale bojovnost byla cítit a to se odrazilo i na výsledku 3:1. Nejtěžší soupeř, ale byl před námi. Do zápasu dali kluci všechno, ale chybělo malinko i štěstíčko. Soupeř po skvělé akci skóroval a my byli pořád nervóznější a to se projevovalo i na hokejkách. 10 vteřin před koncem jsme se pokusili o nemožné a po odvolání Petra, Minikuba zavěsil, ale bohužel do vlastní branky. Stav 2:0 nás posadil na zem. Poslední zápas rozhodoval o celkovém pořadí a výhra Zákup pro nás znamenala 3. místo v Libereckém kraji. Kluci odehráli maximum a za svůj výsledek se nemusí stydět, důležité je, uvědomit si svoje rezervy a kde je potřeba se zlepšit.                                Martin

Fotogalerie

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny  - leden 2013
ΛΛ

Vánoční florbalování

První skupina začala rozcvičkou už o půl čtvrté a k nim se přidali i starší nedočkavci. Objevili se i první rodiče, ale bohužel to byli i poslední odvážlivci, škoda.
Rychle jsem postavili dvě hřiště a začali hrát. Na jednom ti nejmladší s rodiči a na druhém se chlapci pokusili překonat děvčata, ale ta jim nedala šanci. Holky překvapily a ukázaly velmi pěknou a rychlou hru. Ondra odvádí velmi dobrou práci a děvčata se snaží, je škoda, že se nenašlo více děvčat, větší kolektiv by jenom pomohl při trénování. Zvláštní je také přístup některých děvčat, tedy těch co se tam vlastně skoro ani neukazují.
Mezi hrou jsme si vyzkoušeli nájezdy na Petra a Ondru a menší si zastříleli na plastové lahvičky. Nejlepší byli odměněni ručníkem s oddílovým logem.
Od 17 hodin přišli na řadu starší „mladší žáci“ a ty jsme rozdělili do čtyř družstev a začali vzájemné zápasy do kterých v druhém kole vstoupili i trenéři s tatínky, aby se přesvědčili jak dobře a rychle jejich svěřenci hrají.
Ještě před tím, jsem ale odměnil svoje „školní družstvo“ velkým osobním ručníkem se jménem hráče, jak jsem slíbil na Facebooku překvapení za postup z kraje. Tento svůj slib jsem rozšířil i na družstvo 6. a 7. tříd, pokud se ji podaří stejný úspěch a postoupí z kraje v Orion Cupu.
Mezi hrou se jely opět nájezdy na naše gólmany Petra a Ondru a vzájemný duel gólmanů a nejlepších střelců Machajdy a Polyse nenechal nikoho klidným. Atmosféra byla skvělá. Nejlepší si zase odnesli ručník s logem.
Na poslední hodinu jsem vzal tréninkovou jednotku nejstarších a nechal je zahrát, včetně nájezdů na Petra.
Odpoledne bylo vydařené a myslím si, že každý si odnesl nějakou tu drobnost, až na Valentýna, který ukázal svůj postoj a nechal obálku v šatně. Tak snad kompletně příští rok!        MM

Fotogalerie

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny  - prosinec 2012 Lomnické noviny  - prosinec 2012
ΛΛ

Nejúspěšnější sportovec Semilska za rok 2012

Hlasovat lze pouze skrz kupon, který vychází jednou za čas v Krkonošském deníku. O datu vycházení se Vás budeme snažit předem informovat. Kupón je potřeba vyplnit a zaslat na adresu Krkonošského deníku (Krkonošský deník, Bulharská 140, 54 101 Trutnov) !!!

Nominace

Nejúspěšnější sportovec Semilska za rok 2012

Takto vypadá kupón, musíte mít ale originál! Děkujeme za podporu. Za FBC Lomnice n. P. nominovala Zdena Polyáková

Nejúspěšnější sportovec Semilska za rok 2012 - kupón


ΛΛ

K zamyšlení …

Kde bere někdo právo na přivlastňování a rozhodování za jiné, každé dítě má své rodiče s vlastním rozumem a ti by měli rozhodnout, kde a s kým bude jejich dítě trávit svůj čas. Ano, bohužel je pravdou, že někteří trenéři z jiných sportovních klubů vyhrožují nenasazováním v zápasech, vydírají tím, že budou děti potrestáni „horší“ výbavou nebo dokonce svalují své neúspěchy na nás florbalisty a to jen proto, že děcko chce dělat dva sporty? Zdá se Vám to normální?

Náš oddíl nikdy nikoho nepřetahoval z žádného sportovního klubu, všichni členi přišli sami a chodí dobrovolně. Účast na turnajích je dle výsledků a nasazení, výsledky jsou vizitkou dobře odvedené práce. Většinou ustupujeme ostatním a těšíme se na dobu, kdy naši členi řeknou a dají najevo florbalovou prioritu.

Vážení rodiče, dětem se věnujeme zdarma a ve svém volném čase, dle nejlepšího vědomí a svědomí. Rozhodně se nikdy nesnížíme k takovým podlým praktikám a možná proto jsme tam, kde jsme a někteří to těžce nesou.
Proto může být „florbal“ i Vaší volbou sportu, kterým by se Váš syn nebo dcera chtěli věnovat.
                                         Za tým FBC Lomnice n. P.                                         Martin Matušů

ΛΛ

Krajská eliminace turnaje: „Pohár České florbalové unie pro 1. stupeň základních škol ve florbale“

Krajská eliminace turnaje: „Pohár České florbalové unie pro 1. stupeň základních škol ve florbale“ Po úspěšném prvním kole na okresní úrovni, který se konal v Lomnici nad Pop. ve školní sportovní hale a ze kterého postupovaly nejlepší dva celky - z prvního místa ZŠ Lomnice a z druhého místa ZŠ Rovensko pod Troskami, čekala na místní borce krajská eliminace. V Liberci se sešly nejlepší školní celky Libereckého kraje a turnaj odstartoval 27.11. v 8,30.
Osobně jsem byl zklamán úrovní krajské eliminace. Hřiště s nakombinovanými mantinely a rohy, které ani nešly spojit – naštěstí se nikomu nic nestalo, ale raději nedomýšlet. Toto byla asi největší slabina. Rozhodčí ve skupině moc nepískali, o to markantnější byl rozdíl, když si poslední zápasy vzala pod kontrolu „píšťalky“ Blanka. Zapisovatelský servis si vzali u nás na starost David s Tomášem, aby naši kluci měli kompletní zápis. Chyběli nám trochu i šatny a já osobně jsem to odnesl zničenými kalhotami, přestože hlídám kluky, aby si nezničili dresy na těch hrozných dřevotřískových „ tribunách“. Škoda…
Hrálo se ve dvou skupinách a lomničtí si postupně poradili se Slovankou Česká Lípa 7:1, ZŠ TGM Hrádek nad Nisou 12:2 a se ZŠ Smržovka 5:2 – tím vyhráli jednoznačně skupinu. Ondra jednoznačně jako nejlepší gólman obdržel pouze 5 branek. Skupina nebyla už tak lehká jako okresní kolo a asi nejpohlednější florbal se sehrál se Smržovkou. Ostatní zápasy byly zajímavé tím, že za Českou Lípu odehrál nejvíce času hráč č. 2 a to se podepisovalo i díky únavě na jiných zápasech. Hrádek nebo, alespoň někteří žáci, si zase pletli florbal s hokejem a zde jsme měli spíše strach o to, aby se naši hráči nezranili.
V semifinále jsme se setkali se svými oddílovými partnery ze ZŠ Rovensko pod Troskami. Tím jsme přišli o klubové finále, ale ve skupině Rovensko nestačilo na Ještědskou, ta je porazila 7:3. Toto nelehké semifinále dopadlo lépe pro Lomnické 4:1 a tím si zajistili postup do finále proti favorizované ZŠ Ještědská z Liberce. V začátku jsme opět trochu zaspali a opět jsme prohrávali o jeden gól stejně jako se Smržovkou. Naštěstí to byl jediný gól, co jsme Rovensku dovolili. Bohužel se nám v zápase zranil Kikin a vzhledem k bolesti bylo jasné, že ve finále už nenastoupí. I ostatní si po odehraných čtyřech zápasech lízali rány a bylo velké štěstí, že jsme měli dostatek mrazících sáčků.
Z krajské eliminace postupuje dál pouze jeden celek mezi 16 nejlepších v celém Česku. Finále bylo dramatické a po rychlém vedení Liberce 2:0 se zdálo, že cesta Lomnice postoupit dál se uzavřela. Obětavým nasazením a hlavně silnější vůlí zvítězit se podařilo lomnickým borcům srovnat a svojí bojovností vývoj zápasu otočit. Po závěrečném hvizdu byl konečný stav 9:4 a sen se stal skutečností, ZŠ TGM Lomnice patří mezi 16 nejlepších celků a to jsme ještě neřekli své poslední slovo. Turnaj pokračuje v únoru 2013.
V posledních dvou zápasech Ondra sice obdržel taky 5 branek, ale to znamená, že s 10ti brankami byl jednoznačně nejlepší a to si připsal ještě 5 asistencí. Gratuluji.
Naši oddíloví partneři sehráli zápas o třetí místo, kde porazili Českou Lípu 6:2 a tím si Rovensko vybojovalo také medaile. Je super, že práce dvou oddílů, které se navzájem podporují a doplňují vyústilo v první a třetí místo na krajské úrovni.

Za odvedený výkon chci všem moc poděkovat. Jsem na vás hrdý.
Rodičům děkuji za zabezpečení dopravy, fandění, ošetřování a podporu. Moc jste nám pomohli.        MM

Fotogalerie

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny  - listopad 2012
ΛΛ

Pohár ČFbU pro 1.stupeň

Pohár ČFbU  pro 1.stupeň Náš oddíl se zapojil také do tohoto velkého projektu díky souhlasu vedení školy. Dokonce jsme dostali i možnost uspořádat okresní kolo. Do Lomnice se tedy sjeli mladí florbalisté ze Semil, Poniklé, Studence a Rovenska. Turnov se odhlásil.
Ráno jsme se sešli před osmou hodinou v hale a vše připravili pro turnaj. Hřiště 24 x 12, branky včetně zmenšovadel, šatny, časomíru. Velkými pomocníky po celou dobu turnaje byli Tomáš Stránský a David Volejník, kteří bravurně zvládli časomíru a vše ohledně zápisů. Děkuji moc!
První zápas jsme sehráli s našimi spolubojovníky z Rovenska a naštěstí to nebyl bratrovražedný boj, ale celkem pohledný zápas. „Derby“ vyhrála Lomnice 7:2. Turnaj probíhal ve svižném tempu a tak jsme po chvíli stáli proti škole ze Semil, kde někteří hráči budili respekt. Pěknou hrou jsme zvítězili 7:4. Dalším soupeřem byla ZŠ Poniklá, kde kluci uhájili Ondrovi čisté konto, které si díky některým fantastickým zákrokům v celém turnaji zasloužil. Stav zápasu byl 8:0. Posledním soupeřem byla ZŠ a MŠ Studenec , kterou jsme přehráli 11:2. V turnaji jsme dostali i pár kuriózních gólů, ale vzhledem k vývoji nás nemusely mrzet. Třeba zlobivý skákavý míček nebo gól v poslední sekundě, když už naši borci slavili.
Také jsme mohli i nějaké luxusní góly přidat, ale zmenšovadla tomu zabránila.
Skvělá atmosféra v hale byla díky spolužákům, kteří přišli zafandit, a hlavně třída „Pavlínky“ (4.C) byla skvělá a ukázala jak se má správně fandit. Některé starší ročníky to braly spíše jako úlevu a i komentáře tomu odpovídaly, ale ani to neubralo na skvělé atmosféře.
Myslím, že si to všichni užili a i paní ředitelka mohla být na své žáky pyšná, protože minimálně na okrese je Lomnice ve florbale nejlepší. Naši spoluhráči z Rovenska skončili na druhém místě a tak se ještě utkáme v krajské eliminaci.
Velký dík patří rozhodčím ze Semil, které pro nás zajistil pan M. Cerman a kteří se střídali s M. Kluchem. Rodičům, kteří pomohli a ZŠ TGM za podporu. Myslím, že ČFbU byla s průběhem spokojená.        MM

Fotogalerie

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny  - říjen 2012
ΛΛ