Články 2014/15

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny - červen 2015 Lomnické noviny - červenec 2015
ΛΛ

Nisaopen 2015

Poslední měsíc bylo v oddíle cítit napětí. Blížil se termín velkého turnaje v Liberci a my se chystali tento turnaj navštívit.
Do Liberce na Nisu na první termín 29. - 31. 5. jsme vypravili „Přípravku“, „Elévy“ a „Mlže 3+1“. Rozhodování o nominaci je vždycky těžké a někomu může přijít i nespravedlivé, ale věřte, že jsme se na ni dívali ze všech stran. (Docházka, přístup při tréninku, nasazení při hraní, cvičení, samostatnost ….)

V pátek byl sraz v 9:00 u haly, rozdělení do aut a hurá směr Liberec. Od Štěpána jsem dostal zlatou medaili pro štěstí a ta se stala naším talismanem.
S dopravou do Liberce, protože dojíždíme, nám vydatně pomohli rodiče. Děkujeme všem za pomoc, moc si toho vážíme!


ΛΛ Přípravka

Matyáš Nekolík „G“, Tomáš Riemer, David Pěnička, Jáchym Bobek, Sofča, Štěpa Vaníček, Kuba Šolcík, Matušák, Fíďa, Adam Foltýn a sourozenci Matěj a Adélka Bobkovi z rovenské florbalové farmy (jinak ze Ktové).

Naštěstí se kolem přípravky motali rodiče, převážně maminky, a tak jsme převlečení, uložení věcí a předzápasový stres zvládli v celku dobře. Ve skupině nás čekalo pět celků, tři v pátek a dva v sobotu.

Páteční hra byla z naší strany pohledná a všichni bojovali a nechávali na hřišti všechno.
FBC Liberec Blue jsme dali těsně 2:1 a SK Florbal Benešov žlutí 7:1. Posledním zápasem dne bylo utkání s Black Angeles White, kde jsme po veliké bitvě prohráli těsně 2:3.
Každému se dařilo dle jeho schopností, všichni odvedli velký kus práce. Přestože byl Matušák naším nejlepším střelcem, bez nahrávek a dobré obrany to ale nejde. Pátek jsme tedy zvládli super.
Bohužel sobota se nám už tak nevyvedla, byli jsme asi trošku vykolejeni z atmosféry turnaje a i nasazení pokulhávalo. Při rozcvičce se chtěla zapojit maminka od Tomáše a málem jsme museli aktivovat pohotovost, naštěstí z toho byla pořádná boule a modřiny.
Také nás čekaly (podle odehraných zápasů) ty těžší soupeři. AC Sparta Praha Red byl ještě relativně hratelný soupeř, ale porazil nás 4:0.
Skvělý Flk Slavoj Tachov nám ukázal, jak se to dá hrát i v tak útlém věku a škola to byla parádní. Výsledek 0:10 byl pro nás krutý. Bez pořádné střely na branku se ale vyhrát nedá. Chybí nám a musíme se naučit – bojovat po celý čas, co jsme na hřišti (nedívat se jenom jak soupeř hraje), zlepšit nahrávky, okamžitě vystřelit atd., atd. … Je toho hodně, ale proto ten sport děláme, abychom se zlepšovali.
V tabulce jsme skončili 4 a jde se do play off. Posledním soupeřem už v 16ti finále byl pro změnu tým Flk Slavoj Tachov žlutí. Celek o malinko slabší než jejich hlavní družstvo, ale také moc šikovní. Naši cestu turnajem jsme ukončili prohrou 1:3. Nedá se nic dělat, zapracujeme a za rok to bude lepší.
Kromě vedra v halách byla jediným větším problémem časová prodleva mezi odehranou skupinou (11:30) a vyřazovacím bojem, do kterého jsme nastoupili v 18:45.
Naštěstí jsme měli maminky, které děti odvezly a na 18 zase přivezly. Děkujeme za podporu a pomoc.
Vzhledem k tomu, že to byl první velký turnaj, musím naše účinkování ohodnotit kladně. Výsledky, kde nám soupeři moc neodskakují, naznačují, že pracujeme s dětmi dobře. Vyzkoušeli jsme si něco nového. Okusili jsme těžké podmínky: teplo, dlouhé časy mezi zápasy, nové prostředí. Přípravka si mohla odnést hodně zkušeností a záleží na nás, jak s tím naložíme.
Prožili jsme radost z vítězství, ale i zklamání z prohry a to vše ke sportu patří.


ΛΛ Elévové

9 „G“, Radim Sudek, Káťa Stránská, Anežka Svobodová, Šídlo, Zemik, David Hrazdíra, Pouík, Matěj Stránský, Adam Brožek a v pátek nám pomohl Pavlík Jírů.

Eelévové přišli z našeho oddílu na řadu jako první v 10:50 a nastoupili proti SK Florbal Benešov žlutí, který dali 5:2. Druhým soupeřem byl nám dobře známý celek FBC Liberec Black se kterým jsem po tuhém boji remizovali 4:4.
V sobotu jsme už byli oslabeni o Pavlíka a Kačku, ale dobrou hrou, při které jsme museli nejdříve dorovnat, jsme opět remizovali 4:4 s dobře hrajícím celkem ASK Bystřice n. P..
Posledním celkem v tabulce byla TJ Sokol Královské Vinohrady, a jak se později ukázalo, s afektovaným trenérem a pražskými herečkami na lavičce.
Jinak velmi kvalitně hrající družstvo nás přehrálo 10:1, ale chováním to nedokazovalo. Ano, měli jsme dva tvrdší zákroky, ale rozhodně to nebyly úmyslné fauly. Hráči si sami po zákroku ublížili a zvláště jeden neopomněl vložit fotbalovou hereckou vložku. Trenér je v tom ale podporoval a nás vyzýval na souboj ven. Smutné bylo, že při podávání ruky po zápase, jeden protihráč udeřil Zemika hokejkou. Co na to říct?

Po odehraném zápasu se nám udělala větší pauza a my ji využili a vyjeli nahoru na Ještěd, viditelnost nebyla nejlepší, ale bylo to super. Myslím, že změna a nadmořská výška všem přišla k chuti.
My se ale nenudíme i v hale, protože hledáme pití nebo ztarcenou hokejku, viď Stránče.

Třetí místo v tabulce nás zrovna posunulo do 8finále v neděli, kde naši cestu ukončil celek SK Florbal Benešov modří. Radima ráno bolela hodně kyčel a tak jsme zkusili variantu, že půjde do branky a „9“ do hry. Dnes se vrátila i Kačka, ale ani tyto změny nepomohly. Benešov hrál dobře a trestal naše drobné chyby. Porážka 7:0 byla až moc krutá, ale opět to naše známé, když nevystřelíme – nemůžeme vyhrát. Ano, chybějící střelba nás zastavila v turnaji. Nevadí, za rok!
Děkujeme hráčům za nasazení a předvedené výkony. Rodičům za podporu a pomoc. Simona naložila elévky a odvezla je užít si neděli domů.


ΛΛ Mlži 3+1

Ondra „G“ a Matěj Volejník, Suchyn, Zemik, Martin Jozífek, Kuťas, Kikin, Matěj Bobek, Šimon a Honza.

Mlži vstoupili do turnaje nejdéle a to v 11:50, za to si ale odehráli premiérovou exhibici. Celek FBK Draci černí přejeli 18:1. Dalším celkem byl tým z Prahy Wizards DDM Praha 10 a i ten padl 7:2. První lajna působila trochu neklidně, chyběli cm a větší přesnost a klid na hokjce. Uvidíme ráno.
Díky pořadatelské ochotě se nám podařilo ranní zápas s Děčínem posunout až na odpoledne a tak jsme se sešli až v 16:00.

Díky mamce od Zemiků, se nám podařilo dostat do Liberce na odpolední utkání i zbytek Mlžů. Dvojčata přivezli rodiče, stejně tak jako pan Jozífek kluky z Rovenska.
Bohužel Tomáš dnes v sobotu je pracovně v Praze a nemůže s dopravou pomoci. Chuť rodičů pomoci i s věkem dětí upadá, máme naštěstí některé jistoty, těm moc děkuji a vážím si jich, ale máme i takové, které jsme ještě ani neviděli …..

Boj o první místo v tabulce jsme s 1.FBC DDM Děčín blue projeli na celé čáře a dostali jsme pořádně za uši. 2:10 byla slušná lekce. Musím ale říct, že bych v sezóně chtěl spíše takto 10 x prohrát, než lacině vyhrávat. Jednoduché zápasy nás nikam neposouvají.
Do play off jdeme z druhého místa a potkáváme další celek z Benešova. SK Florbal Benešov žlutí, kteří ale slízli naši chuť zapomenout na Děčín a pořádně se rozstřílet. Výsledek 14:0 odpovídal naší střelecké chuti a některé akce byli opravdu luxusní. Doufám, že nám to zůstane i na neděli. V čtvrtfinále nás čeká Ústí a to nebude lehké.
JE 11:35 neděle a my stojíme proti Florbal Ústí, kombinace se daří a kluci hrají v pohodě, Ondra je jistota v brance a my směřujeme po výhře 4:1 do semifinále.
Narážíme opět pro změnu v turnaji na SK Florbal Benešov modří, po úvodním hvizdu se rychle ujímáme vedení 2:0 a mírnou převahu si udržujeme pořád. Soupeř stahuje, ale my si vítězství nenecháme vzít. Zaslouženě vyhráváme 7:5. Jsme ve finále!!!
Ze srandy jsme to Děčínu říkali už včera a je to tu.
ΛΛ Finále s 1.FBC DDM Děčín blue je jak se patří a v poločase je stav 2:2! Honza sedí na lavičce a ani v předchozích zápasech až tolik nezasáhl do hry. Je vidět, že ho to mrzí. Matěj sám navrhuje, aby hrál a proto dochází k rychlému rozhodnutí. Promíchávám trojky a hrajeme všichni. Dostáváme jeden nešťastný zpoza branky okolo tyče a já chybuji při střídání a umožňuji tím soupeři odskočit o další. Sice ještě korigujeme, ale vítězství Děčína 6:3 je zasloužené. Super, jsme stříbrní. Chvíli bude přetrvávat drobné zklamání, ale myslím si, že to byla parádní jízda turnajem. Děkujeme rodičům za podporu a klukům za parádní nasazení.


Celkově za celý prodloužený víkend děkuji Alešovi Zemánkovi za pomoc při dopravě a pomoci na lavičce. Všem rodičům co se zapojili při pomoci v navážení a odvážení hráčů. Za fandění od hráčů i od doprovodu, byli jste skvělí. Myslím, že to stálo za to, vidět naše hráče v akci.
Omlouvám se, že jsem nestíhal někdy reagovat na všechny otázky, ale byl to fakt mazec zvládnout tři družstva. Někdy jsem byl až moc tvrdý na lavičce, ale to jsou emoce a když tam někdo stojí jak sloupek z plotu, tak to prostě slízne.
                                                         Nisa 2015 pro mladší je mrtvá, ať žije Nisa 2016 !!!
                                                                                                                                                                                 Váš Martin

ΛΛ

Vyhodnocení v kině

Vyhodnocení v kině Výročí „5 let“ si zaslouží něco výjimečného a proto jsem se rozhodl svolat nás všechny kamarády a fandy děravého míčku do kina. Zkušenosti nějaké byly z akce před dvěma lety a tak proč ne.
Termín vyšel přesně na den založení 21. 5. a letos to je čtvrtek (tréninkový den) a tím pádem se nikdo nemůže vymlouvat, že nemá čas.
Pozváni přijali manželé Peškarovi a naše Cheerleaders, paní ředitelka ZŠ Mgr. A. Ženatá, pan Petr Pluhař, sekretář ČFbU Libereckého kraje paní Blanka Procházková a hejtman našeho regionu pan Jan Jaroš.
Slovem mě doprovázeli Adam a Tomáš, i když tady mohla být příprava o trošku lepší.
Kino se naplnilo skoro celé a odhadem se nás sešlo něco okolo 170 lidiček.
Kdo byl, viděl. Kdo ne může si nechat vyprávět prezentaci, která shrnovala poslední dva roky naší činnosti.
Fota doplňovala videa nebo i známé melodie, o živé vystoupení se postarala naše děvčata z klubu roztleskávaček, který máme jako jediní v Lomnici.
Prezentace byla doplněna rozhovory s trenéry a hosty a na jevišti se vystřídali skoro všichni členové. A jak to bývá občas i v pohádkách tak na toho nejmenšího (u nás na ty nejmenší) se zapomnělo. Přeskočila mi fotografie a já zapomněl pozvat na jeviště naše nejmenší z přípravky a moc dlouho mě to ten večer ještě mrzelo. Na dalším tréninku jsem jim to, ale doufám, vynahradil a nikdo nezůstal ošizený.
Závěr si užili Staroši, kteří převzali od Blanky pohár za „Mistry přeboru“.
Doufám, že se večer všem líbil, že se každý měl šanci najít na nějaké fotografii (věřte, že je těžké vybírat z toho množství, co máme) a že jsme připomněli ty nejzajímavější chvíle.

                                                                                    Tak někdy zase, třeba na 10ti leté výročí. Martin

PS: Mrzelo mě, že si třeba z Rovenska nenašlo více lidí čas …

ΛΛ

Přípravka v Jičíně

(bude doplněno)

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny - prosinec 2014 Lomnické noviny - leden 2015 Lomnické noviny - únor 2015 Lomnické noviny - březen 2015 Lomnické noviny - duben 2015 Lomnické noviny - květen 2015
ΛΛ

Školní turnaje AŠSK

II. stupeň naší ZŠ se účastní těchto turnajů, které ale bohužel nemají s florbalem mnoho společného. Nejasná školní nominace, špatní nekvalifikovaní rozhodčí, špatná organizace ….. .

Starší žákyně bojovaly v Turnově a jen o rozdíl jediného gólu obsadily na okrese druhé místo. Škoda.
Starší žáci vyhráli v Semilech okrsek i okres, bohužel v kraji doplatili na ospalé první zápasy a obsadili až třetí místo.
Mladší žáci vyhráli okrsek v Semilech a Jilemnice je čeká 17. 12..

Jsme rád, že hrají jak naši aktivní hráči tak i bývalí a dobře reprezentují školu. Je zajímavé, ale že se najdou i tací, kteří i přes svou nemocnou páteř mohou florbal za školu hrát?!

ΛΛ

Školní turnaj - Pohár pro 1. stupeň základních škol! Think Blue. Cup. Krajská eliminace

Na krajskou eliminaci jsme posílili o Kačku a Martina, jinak byl tým stejný, jen na postu brankáře onemocněl Kuba a nahradil ho Šídlo.
Prvním soupeřem byl nám známý Studenec, obávaného soupeře jsme ale přehráli 8:4 a to nás čekali teprve soupeři těžší. Barvírna nám dávala pořádně zabrat od začátku a my už měli obavy o náš osud za stavu 4:7. Šimon ale zavelel k obratu a my nejen že ztrátu tří gólů dorovnali, ale i o dva utekli. Přestože konec byl nervák a soupeř snížil na 9:10, vyrovnání padlo naštěstí až po závěrečném hvizdu a my si konečně mohli vydřenou výhru vychutnat. Posledním soupeřem bylo Ralsko a Katka nás dostala do pohody už ve čtvrté vteřině nejrychleji vstřeleným gólem na turnaji. Porazili jsme je 4:2. V semifinále na nás čekal Českolipský soupeř „Tyršovka“, ale ani zde jsme nezaváhali 9:6. Poslední překážkou na cestě jsou „Trhači“ a ti nás roztrhali 12:4. Nevadí. Zápas jsme otevřeli smolným gólem od Šimonovy nohy a to už se s námi vezlo. Radim měl smůlu na hokejce a v polovině musela odjet i Kačka k lékaři. Ani Šídlo v brance nepředvedlo žádné kouzlo. Přesto to byl skvělý výkon a všem moc děkuju. Pro někoho to byly poslední boje za první stupeň, příští rok už to bude na ostatních a uvidíme zda se najdou následovníci. Unavení, ale se stříbrnou medailí jsme se vrátili domů. Naše škola je ve florbalu, díky nám, druhá v Libereckém kraji!!!             Martin

Fotogalerie

ΛΛ

Školní turnaj - Pohár pro 1. stupeň základních škol! Think Blue. Cup.

http://www.mladeznickyflorbal.cz/thinkbluecup/turnaj/tym/647

Do Lomnice dorazili děti ze škol z Košťálova, Studence, Rovenska a Semil (Olbrachta i Riegra). Loukov se pro malý počet omluvil.
Hrálo se systémem každý s každým a pod vedením Martina a Petra to hezky šlapalo.
Na hlavním hřišti se hrálo skoro nepřetržitě, vedlejší nám pomáhalo udržet rozumný časový blok. Kluky hnala dopředu i podpora z hlediště, které bylo chvílema plné.

Cesta naší školy:
ZŠ Lomnice   x   ZŠ Semily IO           11:2
ZŠ Lomnice   x   ZŠ Studenec           7:5
ZŠ Lomnice   x   ZŠ Košťálov            7:1
ZŠ Lomnice   x   ZŠ Semily FLR       10:3
ZŠ Lomnice   x   ZŠ Rovensko          7:3

Oddílovým borcům vypomohli Vojta a Ondra z HC Lomnice, škoda jen, že nemohli na nějaký trénink. Děkujeme.

Fotogalerie

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny - září 2014 Lomnické noviny - říjen 2014 Lomnické noviny - listopad 2014
ΛΛ

Vykradené Německo

Na turnaj jsme vyjeli v pátek ve 14 hodin od sportovní haly. Menší část osazenstva jsme naložily v Rovensku, tři v Turnově a poslední tři kousky, vypůjčené od FBC Liberec, v Liberci.
Tím jsme zaplnili autobus do posledního místečka, dokonce byl jeden pasažér navíc a Simona (mamka Katky) se obětovala na sedadle vedle řidiče. Jediné co znepříjemňovalo cestu, bylo neustále pobíhání po autobuse. Specialistou na tuto činnost se stal Vojta Procházka, který nevydržel na místě ani 5 minut. Speciální benefit nastolila Kačka se svojí gumičkománií, které propadl snad celý autobus.
Do nám dobře známé haly jsme dojeli okolo půl desáté a někteří senioři se šli obětovat do místní hospůdky. U haly už na nás čekal Radek, který se už bohužel nevešel do autobusu a někde ve městě byli i rodiče Jarošovi.
Neunavené děti si šly ještě zahrát na připravené hřiště a otestovat povrch před zítřejším turnajem. Bohužel jsme museli řešit i jednu nepříjemnost s vylomeným opěradlem a jak je zvykem, opět nikdo nic neudělal a ničeho si nevšimnul. (Naštěstí šlo opěradlo po zájezdu opravit a slíbená spoluúčast viníků, kteří se cítili spíše ukřivděně, se nekonala.) Večerní trénink nám ukončila dvojice nepříjemných bezpečnostních strážců z ostrahy, kteří zhasli.
Budíček byl samovolný okolo půl osmé a po rozcvičce začal v hale docela čilý cvrkot. Turnaj byl zahájen hvizdem přesně v 10:00 a do odpoledních semifinálí (světe div se) nenabral zpoždění ale cca 15ti minutový předstih. Inu jsme v Německu.

Kategorie, které nás reprezentovaly: elévové, starší žákyně, mladší a starší žáci, dorost a senioři.

ΛΛ Naši nejmladší elévci hráli systémem každý s každým. Tři zápasy vyhráli a v posledním remizovali. Přestože v celém turnaji obdrželi jen jeden jediný gól, stačilo to na skvělé stříbrné umístění.
Složení týmu: Zemik, Kačka, Kristýna, Devítka, Pou, Šídlo a Vojta. Do týmu patřil i Matěj, ale od večera mu není dobře – asi něco špatného namíchal do žaludku. Turnajový den prospal a pomohl jen v posledním zápase. Tabulka.

Naše holky jely v tomto složení na poslední turnaj. Věk už jim nedovoluje společně bojovat. Setry Bláhovi trénují a hostují v FBK Jičín. Johanka už druhým rokem hostuje v TJ Turnov a možná se k ní přidají i sestry Briknerovi.
Děvčata postupovala z druhého místa ve skupině po dvou výhrách a jedné remíze, v semifinále prohrála těsně s SG Floorball Harz 2:3, ale boj o třetí místo vyhrála nad Floorball Tigers Magdeburg 2:1. Tabulka.
Sestava: Johanka, Kačka, Karolína s Terkou, Kája a Bája, Lasička, Nela, Alenka a Monča.

Mladší žáci, poprvé v této sestavě, posíleni Kubíkem Jarošem, vyhráli skupinu jasně 22:3. Ani v jednom ze tří zápasů nezaváhali. Nezaváhali ani v semifinále s domácími Red Devils Wernigerode II 7:2 a i finále bylo jasnou záležitostí lomnických proti Floor Fighters Chemnitz 4:1. Tabulka.
První zápas odchytal Ondra, ale protože mu nebylo dobře, zůstal v akci jen pro starší. Mladším výborně dvakrát zachytal ve skupině Marek a pak už nás s jistotou podržela skvělá Kačka.
Sestava: Šimon, Kubík, Suchyn, Martin, Kuťas, Matěj, Zemik a Fišus.

ΛΛ Starší žáci jednou ve skupině prohráli s domácím celkem Red Devils (loňský mistr Německa v kategorii MŽ letos už SŽ). Základní skupinu výborně odehráli i turnajoví nováčci a chvílemi zastínili i první lajnu, která se nemohla pořádně chytit. Tlak měla, ale branka soupeře jakoby byla zakletá. V semifinále i přes posily z dorostu nestačili na PSV 90 Desau, se kterým prohráli 2:4. Zde také padl asi nejrychlejší gól turnaje, když se naše první lajna ani nestihla probudit a Ondra ihned po hvizdu lovil míč ze sítě. Protivník byl neskutečně rychlý a běhavý. V boji o třetí místo porazili naši staroši Feuerfrösche Großörner 5:1. Určitě byl znát v herním projevu týmu nervózní výkon Ondry, který nebyl ve své kůži a trápila ho bolest hlavy a možná začínající viróza. Tabulka.
Sestava: Ondra, Matušák, Petr a Radek, Pěnda, Polys, Danek, divadelníci Tom a Adam. (Výpomoc: Vojta, Kuba, Šimon.)

Dorost, (kategorie, která byla vypsaná na turnaji prvním rokem), sice šel do semifinále z druhého místa, ale poradil si s domácím B týmem Red Devils Wernigerode 4:1. Ve finále porazil domácí A tým Red Devils Wernigerode také 4:1, tím jim oplatil jedinou porážku ze skupiny a dorost si zaslouženě vybojoval zlato. Tým tvořili: Pavel Fišera, Matěj Procházka, Mára, Vanclík, Domíno, zamilovaný Kuba Švehla a dva hráči z Liberce Honza Jaroš a Vojta Mendl, který začal hrát florbal před 14ti dny a byla to jeho první turnajová zkušenost (sport mu je vrozen a jeho talent určitě byl znát i v hokeji). Tabulka.

ΛΛ Seniory tvoří převážně trenéři a rodinní příslušníci členů. Po loňské premiéře, kde si hru jenom vyzkoušeli, se celý rok poctivě připravovali a to přineslo ovoce. Z druhého místa ve skupině nastoupili proti UHC Weißenfels a po velké vítězné bitvě 2:0, čekalo naše seniory finále s týmem Super Floorball Bros. Chemnitz a i tady se projevilo větší bojovné srdíčko lomnických. Výhra 2:3 znamenala další zlato do sbírky. Cesta za zlatem nebyla jednoduchá, po první prohře ve skupině bouchly v Martinovi saze a tvrdě se obul do Pavla, který si to nenechal líbit. Naštěstí emoce brzy vychladly a i tento rozbroj, doufejme, zůstal v hale. Semifinále a finále bylo dle dětí „masakr“ a my museli na hřišti nechat opravdu vše. Martin, který se snaží, a přestože hlava ví, ale s rukama je to už těžší, byl roztržkou tak nakopnut, že dal čtyři branky. (To je více než ve čtvrtečních trénincích za poslední rok.)
Všichni ale byly turnajem strženi a hráli suprově. Sestava: Ondra, Tomáš, Petr, Aleš, neskutečně rychlá Romana, Jana, Pavel a zmiňovaný Martin. Tabulka.

Společné vyhodnocení a focení proběhlo ihned po turnaji v 18:00, a přestože FBC Lomnice vyloupil poměrně velkou část cenných pohárů, na které si brousili zuby domácí, byli jsme pozváni na jubilejní 5. Ročník, který se bude konat 12. 9. 2015!. Tak uvidíme …..
Lomnická výprava přivezla domů 3 zlaté, 1stříbrný a 2 bronzové poháry. Velká pochvala za předvedené výkony všech zúčastněných.
Sprcha a hurá domů. Radek s Kubou a bratry Volejníky odjeli sólo. Tentokráte osazenstvo autobusu většinu cesty prospalo. Delší zastávka byla u německy mluvícího strýčka MCD. Dobrou noc. Děkujeme firmě JASTR za bezpečnou dopravu a manželům Jarošovým za celkovou pomoc, kde bylo potřeba, a fotodokumentaci, Simoně za podporu a ošetřování Matěje, když byl Tomáš na place.             MM

Fotogalerie I
Fotogalerie II
Fotogalerie III
Fotogalerie IV

ΛΛ

Rookie Camp

O letošních prázdninách vyrazila parta kluků z FBC Lomnice n. P. na florbalový Rookie Camp, který se konal v Králově Dvoře (kousek pod Berounem) a pořádal ho David Podhráský s kamarády, většinou hráči a hráčky z extraligy.
Na Rookie Campu se schází hráči z nejrůznějších částí ČR. My tam měli kluky a holky z Ústí, Prahy, Benešova …. Tento Camp je náročný jak z hlediska florbalu tak i z hlediska atletiky a běhu. Každý den byly tři intenzivní tréninky. Před každým tréninkem jsme šli ven a dělali atletické prvky, hráli fotbal a nějaké to posilování. Třetí den jsme běželi tří kilometrový běh IRONMAN, který měl prověřit naší vytrvalost a zdatnost. A hned další den jsme běželi biatlon. Je to disciplína zaměřená na rychlost, soustředěnost a přesnost. Celý Rookie Camp jsme sbírali body, pomyslné dolary, za které jsme si na konci Campu nakupovali florbalové věci, které měly svoji historii. Díky tomuto Campu jsem si ověřil svou fyzickou zdatnost a zjistil nedostatky, na kterých musím ještě zapracovat. Doufám, že se za rok zase sejdeme a pojedeme znova na RC!!! Za naše FBC se letos účastnili Matěj s Ondrou, Danek, Šimon, Kuba a já. S námi jel i Kuba Jaroš.             Tomáš M

Fotogalerie
Videa

ΛΛ