Dorost - Články 2013/14

Závěrečné shrnutí dorostu v II. lize

Do II. ligy dorostu, který napsal novou historii klubu, jsme nastupovali bez jakéhokoliv cíle. V době přihlašování soutěže byl náš kádr poměrně obsáhlý, což již nešlo říci v září, kdy se II. liga dorostu rozeběhla. K zápasům jsme nakonec odjížděli s hrstkou kluků, které florbal opravdu baví. Řekli jsme si před ročníkem, že ať dopadneme ve II. lize dorostu jakkoliv, budeme si zápasů užívat a mít radost ze hry. Když vezmeme, že jsme na zápasy jezdili v průměru kolem osmi kluků i s gólmanem, že na trénincích, pokud jsme se sešli alespoň v šesti lidech, víceméně nic trénovat nešlo, je dosažený výsledek v ročníku vynikající a smekám před kluky, kteří to odehráli, protože se florbalem baví. Stálo mne to sice kolikrát mnoho nervů, čas ani finance počítat nebudu. Co bude dál, nedokážu nyní říci. Myslím, že takový výsledek nikdo nečekal, škoda ještě toho druhého místa. Kluci, máte můj obdiv!           Děkuji Pavel

ΛΛ

Dorost v Kadani 6. 4. 2014

K posledním letošním dvěma utkáním zajíždíme do Kadaně. Jedeme s cílem urvat druhé místo II. ligy, kde jsme strávili téměř celou sezonu ale s těsným závěsem Jablonce a Kadaní, s níž nastupujeme k úvodnímu zápasu. Jakýkoliv bodový zisk z tohoto klání nám zaručí zmíněné druhé místo. Kadaň potřebuje bodovat plně, tak to slibuje zajímavý zápas. Zajímavý ale bohužel je pro našeho soupeře, prvně inkasujeme v čase 0:16. Kadaň postupně odskakuje až na stav 5:0 a prakticky nás k ničemu nepouští. Sice snížíme dvěma rychlými góly, ale soupeř svůj výkon a výsledek v závěru ještě dvakrát potvrdí. Zkrátka Kadaň byla výrazně lepším týmem, kde se individuálně blýskly osobnosti patřící do kategorie starších žáků.
Další zápas s Podbořany je pro nás rovněž důležitý, jelikož bychom mohli padnout až na čtvrtou pozici II. ligy. „Začínáme opět výborně“!! Poprvé inkasujeme v case 0:17!!!!, což je důkazem našich letošních „velmi!!!“ špatných prvních třetin. Soupeř pokračuje v drtivém tlaku a v páté minutě prohráváme 0:3 a na trestné lavici náš hráč. Naštěstí se nám podaří ještě do konce třetiny stav srovnat, kdy vyrovnávací gól padne téměř se závěrečnou sirénou třetiny. Zlepšenou hrou v dalších třetinách, kde ve dvou případech dáváme branku ve vlastním oslabení, zlomíme soupeře a nakonec vítězíme 6:4. V konečném účtování letošního ročníku nám patří 3. místo.           Pavel

ΛΛ

Dorost v Turnově 16. 3. 2014

Úvodní soupeř z Ústí nad Labem je suverén letošního ročníku II. ligy. Od začátku zápasu je to vidět a stav 6:0 po dvou třetinách v náš neprospěch odráží dění na palubovce. Po změně herního stylu do závěrečné třetiny a asi i ztráty koncentrace soupeře snížíme stav vstřelením čtyř branek na celkově přijatelný výsledek 6:4.
K dalšímu utkání nastupujeme proti soupeři z druhého konce letošní tabulky. Zápas rozhodujeme již v první třetině. V druhé přidáme další branku, a když třetí třetina je už bezgólová, vítězíme poměrem 4:1. Musím ale podotknout, že soupeř předvedl velmi dobrý výkon a výhra nebyla rozhodně lehkou záležitostí, o čemž hovoří i poměr střel na branku 14:16 v náš neprospěch.
Takže v Turnově se překvapení nekonalo a tři body nám stačí na průběžné druhé místo v tabulce II. ligy.           Pavel

ΛΛ

2. 3. 2014 se předvedl „Dorost“ doma

Do Lomnice se přijely poprat o body týmy z Jablonce, Turnova a Teplic.
Sraz u haly byl v osm, ale jako první dojel tým z Jablonce nad Nisou.
Naši rychle postavili a připravili hřiště. Já měl připravený zbytek.
Bohužel náš pořadatelský tým trápí marodka z „blbosti“ a jiné „speciality“, ale na klucích bylo vidět, že nedají nic lacino. Pavel – prsty v sádře, Marek – berle, noha v sádře, Dominik – ČK2, Jarouš – závody LSK.
V 9:00 nastupujeme proti Jablonci, který nás v tabulce stíhá. První dvě třetiny byli velmi vyrovnané a florbal byl v celku pohledný. Díky vyšší absenci hráčů na obou stranách nebylo sice tempo nejvyšší, ale hře to nikterak nevadilo. Jablonec začal bojovněji a naši museli v první třetině dotahovat vždy jednobrankový náskok soupeře. První třetina skončilo 2:2. Druhá vyšla gólově úplně naprázdno.
Třetí třetina byla poznamenaná velikou nervozitou, kterou podpořili i oba rozhodčí. Kupili chyby a sporných situací bylo více než dost. Jablonecký trenér „Králík“ neunesl zmatečnou situaci a to se projevilo i na celkově hře týmu. Naši trestali z nabídnutých situací a Jablonec už jenom konečný stav doupravil na konečných 5:3. Tento zápas si určitě zasloužil méně emocí!
Aby se týmy mohly dostatečně projet po krásách naší vlasti, dalším zápasem bylo derby mezi Teplicemi. DDM 4:2 FBC. (To píšu jenom pro zajímavost, kam až musí jet týmy, které jsou z jednoho města, aby si zahrály. Pouhých 175 km.)
Nás po obědě čekal tým FBC Teplice a my soupeře, který byl přítomen pouze v sedmi lidech, silně podcenili. Na začátku utkání jsme dostali rychlý gól a v první pětiminutovce soupeř ještě o jeden navýšil. Naštěstí Mája, nejtrestanější hráč„Dorost“ doma
(6 minut v I. tř.), upravil skóre po individuální akci na 1:2. Druhá třetina byla vyrovnaná a spíše ve znamení nepřesností. Skórově přinesla pouze po jedné brance na každé straně. Zlomová se ukázala 6tá minuta poslední třetiny, kdy v rozmezí několika vteřin Lomnice zápas obrátila po střelách Máji a Kotuly. I přes větší tlak Teplic se už s výsledkem nic nestalo. Lomnice porazila FBC Teplice 4:3 a doma zůstaly cenné body.
Přestože je šest bodů doma, hra je dle mého názoru dost nepřesná a intervaly střídání moc dlouhé. Většina gólů je těžce upracovaná. Uvidíme, co trenéři vymyslí s týmem dál. Blahopřeji k bodům.                                              Martin

Fotogalerie

ΛΛ

Dorost v Ústí nad Labem

S velmi prořídlou sestavou, ale zase s novými tvářemi, odjíždíme hájit druhou pozici ve II. lize dorostu do Ústí n/L.
V prvním zápase nás čeká poslední tým tabulky Chomutov. Po důrazném upozorňování na podcenění soupeře dostáváme první branku již v čase 0:19. Samozřejmě to ale není vše a v 7. minutě soupeř vede 4:1. Po důrazné domluvě kluci otáčí v průběhu druhé třetiny na 4:5 a z nepochopitelných důvodů opět přestávají hrát a kupí jednu chybu za druhou. Soupeř situace využije a odskakuje až na 8:5, kdy do konce utkání zbývá necelých 7. minut. Od té doby každý náš útok podporujeme 6 hráčem v poli náhradou za gólmana, (který si mimochodem vybral hodně špatný den!!). Takovou hrou se nám podaří snížit na stav 8:7, kde ony dva góly střílíme v rozmezí 6 vteřin!!! Pak Chomutov zamkneme před jejich vlastní brankou, ale dlouhých 6 minut ne a ne vstřelit vyrovnávající branku. Do konce zápasu chybí 56 vteřin a nám se podaří vyrovnat. Padá nám balvan z hlavy a v čase 12:19 což je 15 vteřin od předešlé branky dáváme další gól, a aby to nebylo vše tak v čase 12:29 dorazíme soupeře další brankou. Zápas, který hodně hnul mojí nervovou soustavou, končí naší výhrou 10:8!!. Poslední tři branky byly vstřeleny v rozmezí 25 vteřin. Kluci zaslouží pochvalu, že to nevzdali. Soupeře mi nakonec bylo docela upřímně líto. Výhra nás ale stojí velmi mnoho fyzických sil.
Máme sice zápas pauzu, ale je nám jasné, že kluci v počtu 8 hráčů v poli se jen tak nezregenerují a to nás čeká 1.FBK Jablonec, který nám v tabulce neustále dýchá na paty.
Zápas začíná a dle pohybu našich je vidmo, co se bude na palubovce odehrávat. Dvě třetiny se docela držíme, ale soupeř nás přehrává. Ve třetím dějství naše fyzické síly došly a s množstvím našich chyb soupeř v pohodě dokráčí k velmi přesvědčivé výhře 9:2. Asi jediným světlým okamžikem zápasu byl spolehlivý výkon nejmladšího v našem týmu Kuby Š., který zaskakoval i v obraně, kde to dnes hodně skřípalo a hořelo!!!
I přes porážku držíme 2 místo v tabulce II. ligy ale Jablonec za námi ztrácí pouhé 2 body.

Co závěrem říci? Že mne silně mrzí (řeknu–li to slušně), že někteří kluci dají přednost jiným (nesportovním) aktivitám a nechají zbytek týmu na holičkách.                                                                                            Pavel F.

ΛΛ

Dorost v Turnově

Načerpáni silou a kily z uplynulých svátečních dní zajíždíme k dalším „mistrákům“ do Turnova, kde nás postupně čekají týmy Teplic a to DDM a FBC.
Poučeni z podcenění soupeře z minulého duelu s DDM se tentokrát na náš účet překvapení nekoná a hoši si pečlivou hrou drží soupeře od těla a nakonec vítězí 4:1, kdy soupeře přestřílí v poměru střel 33:18.
V dalším zápase nás čeká tým FBC Teplice. Po vyrovnané první třetině, kterou prohráváme 0:1, nasadí zvýšenou aktivitou chlapci k obratu zápasu. Po předvedení mnoha velmi pohledných akcí, kdy se nám daří i střelecky a za podpory fandících rodičů a sourozenců v hledišti přehráváme soupeře, který si odváží nadílku 8 : 1. Poměr střel na branku 31:8 !!.
Z Turnova vezeme plný počet bodů a vzhledem k neodehrání kompletního kola se v tabulce II. ligy dorostu dostáváme na vedoucí pozici tabulky.                                                     Pavel F.

ΛΛ

Kadaňská nadílka

K poslednímu letošnímu dvoj utkání, zajíždíme do daleké Kadaně. V hezké moderní hale se skvělým zázemím nás čeká domácí Kadaň a Podbořany. S prořídlou soupiskou (9 hráčů včetně brankáře) nastupujeme k utkáním.
Zápas s domácí Kadaní, která nám dýchá na záda v tabulce, začíná dobře. V čase 0.08 střílíme zřejmě nejrychlejší gól II. ligy a to podotýkám, že úvodní bully prohráváme. Soupeř však brzo srovná. Vedeme ještě 2 : 1, hrajeme přesilovku, soupeř však z ojedinělého protiútoku srovnává skóre. Nabuzen brankou v oslabení zvýší obrátky a odskakuje díky dalším dvěma trefám až na 4 : 2. Naštěstí hned po vhazování snižujeme a do konce druhé třetiny otáčíme na 4 : 5. Ve třetím dějství branka již nepadne a tak se radujeme z vítězství. K pěti brankám potřebujeme 41 střel, kdežto soupeři stačilo 17 ran ke vstřelení 4 branek???
Další zápas s Podbořany zlepšenou hrou celého kádru, kdy se začalo již lépe dařit i našemu gólmanovi, postupně navyšujeme skóre na 5 : 1 po dvou třetinách. Ve třetí části se soupeři podaří před koncem zápasu pouze snížit na celkových 5 : 2. Výsledek hovoří jasně ale počet střel na branku 25 : 24 hovoří o velmi vyrovnaném utkání.
Za zápasy v Kadani musím vyzdvihnout výkon a střeleckou potenci Michala „Lábuse“ Lábka, který ač se účastnil v letošní sezóně prvních zápasů zatížil soupeřův účet 7 brankami a 2 asistencemi.
Vezeme domů plný počet bodů. Takže spokojenost, potvrzujeme aktuální 2 pozici ve II. lize, ale tlačí se na nás ze zadu Jablonec, který taky plně bodoval a který od Smržovky od zápasu s námi neprohrál!!                     Pavel F.

ΛΛ

Dorost 23. 11. bodoval jen na ½ v Teplicích

Přes velkou dálku si dojel dorost pouze pro tři body do Teplic. DDM Teplice prokázali větší bojovnost a chuť nás obrat a tak jsme soupeři ze dna tabulky věnovali svoje body, přestože jsme vedli 3:1, ale nechali soupeře otočit na konečných 3:4.
FBC Teplice už jsme překvapit nenechali a za výhru 8:2 si připisujeme další body, které nás zatím nechávají na druhém místě v tabulce.                     Martin

ΛΛ

Dorost 27. 10. naplno bodoval i na Smržovce

Třetí kolo II. ligy dorostu nás zavádí do nedaleké Smržovky, kde nás čeká tým Podbořan v přímém souboji o druhou příčku tabulky a domácí Jablonec n. N.
S týmem Podbořan hrajeme pěkný kombinační florbal s opět velkým množstvím střel, které ovšem nechávají vyniknout gólmana soupeře. A z klasických „nedáš-dostaneš“ se soupeř ujímá vedení 1:0, resp. 2:1. Do konce 2 třetiny však stihneme ještě vyrovnat. Třetí třetina je stejným obrazem předešlých, tj. neproměňování šancí a velkého počtu střel. Už duel vypadá na dělbu bodů, když se nám podaří 54 sekund před koncem urvat vítězství na naši stranu. Konečný stav 3:2 (0:1, 2:1, 1:0). Počet střel na bránu 40:14 !!!
Další zápas s domácím 1. Fbk Jablonec n. N. se vyvíjí úplně stejně jako všechny předešlé. Ve vyrovnaném střetnutí, dvě třetiny taháme za kratší konec (vlastně jako vždy). Stav po dvou třetinách 1:2, pro soupeře. Lehce a rychle jsme probrali dosavadní vývoj a způsob naší hry a do třetí třetiny vjíždíme s odhodláním výsledek obrátit. Poměrně brzy se nám podaří vyrovnat a od té doby bylo na palubovce jen jedno družstvo. Rychlou kombinační hrou a s lehce pozměněnou sestavou jsme ještě 3x udeřili a otočili zápas ve vítězství. Konečný stav 5:3 (1:1, 0:1, 4:1).
Vezeme domů s radostí dalších 6 bodíků a upevňujeme 2 pozici v tabulce II. ligy dorostu.                    P.F.

ΛΛ

13. 10. 2013 Dorost doma v Lomnici

Hned druhé kolo se koná na domácí půdě a všichni si přejeme plný počet bodů. K úvodnímu zápasu nastupujeme proti Turnovu a od začátku utkání je vidět, že zápas bude velmi náročný. Ačkoliv máme od začátku velmi aktivní bilanci v počtu střel, stále dotahujeme gólové manko. V úvodu třetího dějství po zlepšeném výkonu zasazujeme soupeři tři rány, ze kterých se už turnovští nevzpamatují a jen snižují na konečných 5:3 (1:1,1:1,1:3).
Dalším našim soupeřem je kolektiv DDM Teplice. Obraz hry stejný jako předešlý, po vyrovnaných dvou třetinách zlepšeným výkonem v posledním dějství strháváme vítězství na naši stranu. Konečný stav 3:1 (1:0, 0:1, 2:0). Šest bodů zůstává doma a v tabulce se díky lepšímu skóre posouváme na druhé místo za Ústí n. L.                    P.F.

ΛΛ

29. 9. 2013 Dorost v Chomutově

Historicky první zápas dorostu hrající II. ligu nás zavádí do Chomutova respektivě do sportovní haly ve Spořicích. Aby těch zvláštností nebylo málo, tak dorost odjíždí ke svým zápasům bez trenérů, (důvody popsány jinde).
Takže jen stručně:
Lomnice - Ústí n. L. 1: 3 (0:1, 1:2, 0:0). Chomutov – Lomnice 1:6 (1:2, 0:1,0:3).
Z úvodního dvojzápasu tedy 3 body.                             P.F.

ΛΛ