Elevové - Články 2012/13

Elévci v Turnově

Elévci v Turnově Netradičně jsme se setkali u haly k odjezdu v neděli 21.4. po obědě v 13:45. Z turnaje jsem měl obavy, těžká skupina, vysoká marodka a Kryštof, který se na nás vykašlal.
U haly jsme se rozdělili do aut a i s fanoušky vyrazili směr Turnov. V přehřáté hale jsme se sešli všichni a z Rovenska dorazili také Marek, Kačka a Martin. Velká pochvala patří Fišíkovi a Machajdovi, kteří se rozhodli také podpořit tým a odehrát poslední turnaj.
Prvním soupeřem byl celek DDM Teplice a ten jsme rozstříleli v první půli 5:0 a v druhé jsme ještě jeden gól přidali. Tým fungoval jak dobře promazaný stroj, střídali jsme obě pětky včetně nováčků a všechno nám vycházelo. Celkové vítězství 11:0 naznačovalo nabuzenost a chuť porvat se o mety nejvyšší. Druhým soupeřem byl rival z Liberce a my mu měli co vracet. Hvizd, rozehrávka a už prohráváme 1:0. Zaspali jsme, ale tým chce odčinit svou chybu a do poločasu převracíme na 2:1. Nováčky do hry nemůžeme nasazovat a soupeř toho chce využít, točí dvě vyrovnané pětky. Bohužel i rozhodčí nám nedopřejí si vydechnout a neustále pískají proti. Teprve po 16 minutách se stal zázrak a písklo se pro nás. Elévci v TurnověJako trenér si nestěžuji, ale někteří rodiče a to z obou táborů, včetně úplně nestranných, toto jednostranné pískání viděli. Přehlédnout se nedaly ani likvidační fauly hráče V. Blažka s číslem 28 na brankáře Ondru, který to odnesl zraněním pravé ruky. (Prý je k tomu podporován i ze strany svých rodičů a považuje to za normální. Chudák.) V druhém poločase je hra vyrovnaná a pouze nám se daří ještě jeden gól přidat. Kluci jsou utahaní, ale šťastní. Vítězství 3:1 má hodnotu finále. Tentokrát nám vydatně pomohli i naši skvělí fanoušci.
Poslední zápas v této sezóně je s FBC DDM Šuplík Kadaň. Opět točíme dvě pětky s nováčky a hrajeme pohledný zápas. První poločas 3:0 a druhý 2:0 je sice jasný, ale ne zcela odpovídá snaze protivníka, Ondra v brance byl opět bezchybný, za celý turnaj pustil jen jediný gól.
Velké poděkování patří všem za skvělý turnaj a i celou sezónu. Děkujeme moc fanouškům, kteří skvěle motivovali naše „malé hráče“ a ti se chtěli vytáhnout.                                                                                               Dík, Martin


Fotogalerie

ΛΛ

Stříbrný Liberec

Stříbrný Liberec Po delší odmlce jsme se vydali 6. 4. na náš předposlední turnaj do Liberce, známé to haly v „Dobiášovce“.
Svoji premiéru na ligovém turnaji si zde odbyli Martin Hlava a Kuba Bartoníček a oba si vedli moc dobře. Tým byl oslaben marodkou, chyběl nemocný Šimon, Kryštof i Marek.
Od haly jsme vyjížděli v 8 ve složení: Milánek, Honza, Kuba s taťkou, bratři Volejníkové s rodiči, Fíša s rodiči, Martin a Jakub. V Rovensku jsme přiložili Kačku a Martina.
Ve skupině nás čekali domácí Liberce Blue a Česká Lípa. V prvním zápase s Blůčkem jsme narazili na tvrdší odpor a hra byla vyrovnaná, první gól jsme dokonce inkasovali. Uklidnili jsme hráče a do poločasu jsme se ujali těsného vedení. 2:1 (Střely na branku: my 12, soupeř 9.) V druhém poločase jsme už soupeři skórovat nedovolili a my si vítězství jedním přidaným gólem pojistili. Výsledek 3:1 byl v tomto složení uspokojivý. (Střely na branku v druhé půli: my 13, soupeř 4.)
Druhým soupeřem byl celek Gabrieluklid.cz z České Lípy a to byl dle odhadu těžší soupeř. V první půli jsme bojovali a dobře hlídali soupeře a tak jsme se ujali vedení 1:0 (Střely na branku: my 10, soupeř 13.) Druhá půle byla vyrovnanější a soupeř nás zlobil a snažil se vyrovnat. Naštěstí pro nás padli jenom shodně 2 branky do každé sítě. Celkové vítězství 3:2 nás posunulo do finále. (Střely na branku v druhé půli: my 8, soupeř 12.)
A ve finále si už na nás brousí zuby FBC Liberec Black. A také nás pěkně tlačí od samého začátku. Musím nechat nováčky na lavičce a snažím se udržet, jsme pod velkým tlakem a soupeř nás zasypává střelami. Ondra výborně hájí svoji pevnost. První půli prohráváme jen 1:2. (Střely na branku: my 4, soupeř 15.) Druhá půle je vyrovnanější, sice soupeř odskakuje na 3:1, ale my se nevzdáváme a utváříme si tlak, který má za následek vyrovnání. Dokonce jsme mohli jít i do vedení, ale rozhodčí rozpažuje. Liberec, ale chce moc vyhrát a střílí 4 branku, na kterou už nedokážeme odpovědět. Moc hezké utkání, takové má být finále. Konečný stav 3:4. (Střely na branku v druhé půli: my 8, soupeř 12.) Se stříbrnými medailemi odjíždíme domů a přemýšlíme, zda se nestavíme v Turnově podpořit Starochy.

Fotogalerie

ΛΛ

Liberecké radosti

Liberecké radosti U haly jsme se sešli brzy v 7:30 a po přepočítání jsme vyjeli 5 auty a to Volejníkovi už byli na cestě. Jedno auto šlo ušetřit, ale výhled na možné nákupy byl lákavý. Já jel ještě pro Marka do Rovenska. Do Liberce jsme dojeli okolo půl deváté a byli jsme uklizeni do jedné z nářaďoven.
Rozdali jsme dresy (mamky nám pomohly hlavně u přípravky s ustrojením) a mohlo se začít hrát. V hale byla připravena 4 hřiště a to byl mazec.
V 9:00 nastoupili naši nejmenší proti Liberci II s Ondrou v brance, a přestože to vypadalo na jasné vítězství, bojovnost soupeře vedla také k brankám, když tomu ve dvou případech pomohl nešťastný odraz od Kubovy hokejky. První zápas, první vítězství. Je fuška radit do pole a odpovídat na dotazy ze střídačky. Přípravka má teď trošku delší pauzu, ale zážitky jsou ohromné a naštěstí nám pomáhají rodiče s hlídáním. Máme tady Volejníkovi, Krausovi, 2x Stránské a mamku od Matěje. Dorazili také Gólovi.
9:25 a začínají naši elévové proti FBC Ústí n. L., přestože je hra zatím spíše o tažení jednotlivců, vyhráváme 6:4. Chybí nám soustředěnost a to jednodotykové zpracování.
Druhým soupeřem je FBC Liberec I a ten nás s chutí trestá za každou chybu. Za hraní si s míčkem, nevracení se, sólová tažení ……… Kluci zaslouženě prohrávají 2:5 a taky si to na lavičce slízávají. Nebyla to prohra po výkonu, který kluci umí, ale bohužel jen proto, že neposlouchali a dělali si to po svém.
Rychle přebíhám na menší hřiště a přípravka začíná hrát s USK Ústí n. L., v brance si odbývá premiéru Matej Stránský. Soupeř to je těžký, a přestože se nám v poločase přiblížil na dostřel, nepodařilo se nám vývoj zvrátit a prohráváme 10:4. Kapitánem je Matěj Šidlichovský, který je herně asi nejvyzrálejší, ale ani ostatní nezaostávají a svojí bojovností a kuráží jdou do soupeře. Matěj má sice drobné zranění po hokejce na rtu, ale statečně bojuje dál.
Malá přestávka a čeká nás přípravkový soupeř z FBC Ústí n. L., kde se o výsledek přetahujeme nebo dotahujeme. Poslední rozehrávka Matěje, kdy poslechl trenéra a gól. Těsné vítězství je naše 6:5. V tabulce jsme skončili na pěkném druhém místě.
Přeběh a elévové začínají s FBC Libercem II, vypadá to, že si naše slova vzali k srdci a v urputném boji si hájí drobný náskok. Protože rozhodčí pustil zápas volněji, přitvrzuje se a na hřišti se jiskří z obou stran. Vyhecovaný tvrdší zápas končí 8:5 a konečně kluci začali hrát týmově dle našich představ.
Na chvilku jdeme do nářaďovny, kde si lížeme rány, dochlazujeme naraženiny a mažeme modřiny. Tento turnaj bolí. Marek má pěkné razítko od míčku, Machajda sjetej bok a Matěj naraženou ruku. Doufám, že jsem na někoho nezapomněl.
Poslední zápas v tabulce jsme svedli s celkem z Mladé Boleslavi a zde jsme konečně ukázali soustředěnost a to co umíme. Soupeře jsme moc nepouštěli do hry a trestali jsme chyby a nepřesnosti. Zápas skončil 12:2 a v tabulce jsme získali 9 bodů.
Mezi tím Tomáš vede přípravku v semifinále proti Liberci I, ale zde dostáváme lekci a vidíme, kolik se toho ještě musíme naučit. Branky se už nepočítají, ale statečně dohráváme. 17:2 je kruté, ale my začali teprve v září, hlavu vzhůru a jdeme bojovat o třetí místo.
Do branky se vrací Ondra a my chceme úspěch a tak všichni makají na maximum, bohužel i soupeř USK Ústí, které nás už porazilo. Díky nasazení obou týmů končí zápas 4:4 a je potřeba rozhodnout nájezdy. Začíná Matěj Šidlichovský a nedává, Matěj Zemánek dává a vyrovnal, Ústí jde znovu do vedení, ale „třetí“ Matěj Stránský opět srovnává nájezdy na 2:2. Pokračuje se v nájezdech a soupeřovi ani Matějovi Z. jeho druhý nevyšel. Je to drama a přichází pátá série, kde Ústí nedává. Přemýšlím a posílám Kubu, našeho nejmenšího, který vzal odpovědnost na sebe a zápas rozhoduje.
Přípravka FBC Lomnice n. P. si vybojovala krásné třetí místo.
Elévové sledují boje ostatních a o našem prvenství rozhoduje boj mezi FBC Libercem I a FBC Ústí. S Libercem jsme prohráli a tak bychom je museli pustit na první místo, ale Liberec nezvládl tlak a prohrává 9:5. Náš jediný přemožitel končí dokonce až na 4 místě za FBC Ústí, které je druhé a třetím Libercem II.
Na hřištích probíhá vyhlášení a my čekáme na poslední zápas prvních elévů z obou skupin. Soupeřem je TJ Turnov, ale kluci, přestože už byla vidět únava, si zápas vychutnali a deklasovali soupeře vysoko 14:3.
Zabalit a jdeme si vyhrabat auta, abychom se dostali domů.
Turnaj byl velký, dobrý, ale náročný - nemám hlas, možná nejsem jediný.
Chtěl bych poděkovat Tomášovi za asistenci a přebíhání mezi týmy. Děkuji rodičům a fanouškům za pomoc při dopravě, fandění a celkovou podporu včetně ošetřování, krmení, převlékání našich hráčů …...
Složení přípravky: Pavla, Kačka, 3 Matěj, David a Kuba.
Složení elévů: Ondra, Matěj, Milánek, Šimon, Honza, Marek a Martin - velká pochvala všem!!!

Děkuji a zas někdy.               Martin
PS: Pokud chcete přidat postřeh, neváhejte, rád ho zveřejním.

Fotogalerie

Videa

ΛΛ

Rozvojový turnaj elévů a přípravek v Liberci dne 2.2.2013 očima Tomáše Stránského:

Přípravek v Liberci Ráno jsme se sešli u haly v 7:15 v počtu šestnácti dětí a osmi dospělých. Nesmím ještě zapomenout na dva sourozence, kteří také jeli s rodiči povzbuzovat. Po drobných zmatcích s obsazením, nakonec odjelo směr Liberec pět aut.
Cesta proběhla bez problémů a v Dobiášce jsme byli mezi prvními. V hale se teprve začínalo se stavbou mantinelů a tak jsme nabídli pomoc a postavili jedno hřiště.
Klára zjistila od organizátorů turnaje, že zápasy elévů a přípravky se budou hrát současně a tím vznikl problém jak naklonovat Ondru.
Po dohodě s Blankou z pořádajícího klubu nám nehrající tým půjčí svého gólmana pro zápasy naší přípravky, která jela mimochodem úplně poprvé na turnaj. Přípravku si vzala na svá bedra Klára a elévy Tomáš. Po malé rozcvičce, jak jinak než na schodech a pár sprintech na chodbě začal první zápas s FBC Ústí nad Labem. Bohužel oba naše týmy prohrály shodně 3:5.
Pro přípravku to rozhodně nebyla žádná ostuda, hrála poprvé na turnaji a nedala nic soupeři zadarmo o čem svědčí i skóre. V dalších zápasech vybojovali jednu výhru a dvě porážky a skončili na pěkném čtvrtém místě. Přípravka odehrála opravdu pěkné florbalové zápasy, na kterých má velkou zásluhu i jejich trenér Martin.
Sešlo se hodně rodičů, kteří se je snažili povzbuzovat, ale i tak některé děti byly smutné, že si neodvezou vytouženou medaili. Pro všechny z přípravky to byla první velká florbalová zkušenost.
Elévům jsem po úvodní porážce zdůrazňoval kombinační hru a střelu z půlky. Odlišnost hry 5+1 a 3+1 byla na našich borcích z počatku hodně znát, ale kluci si rady pozvolna vzali k srdci a postupně přehráli liberecké týmy Blue, Black a Red. A díky zaváhání našeho přemožitele kluci celý turnájek vyhráli. Dobrá práce kluci.

Velké díky patří Kláře, rodičům Petra Špinky, Matěje Šidlichovského, Kačky Stránské, Pavlínky Krausové a moji manželce za pomoc a podporu naší drobotiny. Díky a zase někdy, někde se budu těšit.             Tomáš Stránský


A ještě očima Petra Špinky:

V sobotu 2.února se konal v Liberci další ze série „Rozvojových turnajů“ určených pro ty nejmladší, tedy pro elévy a přípravku. FBC Lomnice se zúčastnil v obou kategoriích. Dopravu zajistila firma Inter Flag, u které jsme se sešli již v 7:15. Po mírných zmatcích, kdo s kým pojede, jsme nabrali směr krajské město a klidnou jízdou dorazili do cíle s velkou časovou rezervou. Hala ještě ani nebyla připravena a tak jsme přiložili ruku k dílu a pomohli se stavbou mantinelů.
Hrát se začalo v 9.00h systém 3+1 na malém hřišti. V obou kategoriích byly totožné týmy a tak rozlosování a bohužel i časy zápasů byly shodné. Obě skupiny najednou se sledovat nedaly. Museli jsme se rozdělit. Přípravku si vzala na starost Klára V. a elévy Tomáš S. s mojí asistencí. Hned v úvodním zápase nás Ústí n.L. zaskočilo dvěma góly v prvních dvou minutách. To naše kluky mírně probudilo. Zjistili, že už se hraje a trochu přidali. Do poločasu skóre srovnali. Florbal to ale z naší strany nebyl pěkný. Nulová týmová spolupráce! Hru našich třech nejzkušenějších lze popsat jednoduše: „já“, jen „já“! Jelikož si kluci naše výtky o přestávce k srdci nevzali, zaslouženě prohráli 3:5.
Do druhého utkání proti FBC Liberec Black jsme trochu proházeli sestavu. Prohra z prvního utkání byla dobrým poučením. Kluci si, zatím jen opatrně, zkusili i párkrát nahrát a …ono to jde! To je překvapení! Poločas ještě 3:3. Teď už jen srovnat mířidla a vybojované vítězství 8:6 je zasloužené. Když chlapci přidali i střelbu ze střední vzdálenosti, neměli zbylí dva soupeři téměř žádnou šanci. Porazili jsme jak Liberec Blue 7:3 (3:1), tak i Liberec Red 12:3 (2:2). Gratuluji nejen k celkovému vítězství, ale i k prozření, že florbal je sport kolektivní. Ať vám to kluci vydrží i do dalších turnajů!
Malý postřeh: nevím, zda je to náš standart, ale zde jsme byli týmem druhých poločasů. Tři ze čtyř našich zápasů skončily v půlce nerozhodně! Teprve v druhých polovinách jsme zabrali.

Konečné pořadí:

 • FBC Lomnice n. P.            9b. 30:17
 • FBC Liberec Black            7b. 35:17
 • FBC Liberec Blue              7b. 24:20
 • FBC Ústí n. Labem           4b. 18:29
 • FBC Liberec Red              1b. 12:36

Sestava: jméno - branky/asistence: Milan S. 12x/4x, Šimon S. 9x/7x, Honza M. 4x/1x, Matěj V. 3x/2x, Petr Š. 2x/1x, Radim S. 0x/1x, brankař Ondra V. 0x/2x.                                                                                         Petr Š.


PS: aspoň čísla od přípravky

Koneční pořadí:

 • FBC Liberec Black       12           30:10
 • FBC Liberec Red          9             27:12
 • FBC Ústí n. Labem      6             18:28
 • FBC Lomnice n.P.        3             9:20
 • FBC Liberec Blue         0             9:24

Ústí - Lomn.      5:3
Black - Lomn.   7:1
Blue - Lomn.     3:4
Red - Lomn.      5:1

ΛΛ

30ti gólový Liberec

30ti gólový Liberec V sobotu 12.1. ráno po sněhové nadílce jsme se sešli brzy u haly, abychom vyjeli do Liberce na turnaj. Kluci Volejníkovi jeli s rodiči po vlastní ose, Tomáš Stránský osedlal Trafika a Martin doplnil stav v Rovensku. Okolo osmé jsme se sešli před Dobiášovkou.
V hale jsme si zabrali jeden kout a čekali, zdali dojedou soupeři. Bohužel opět nefungovala časomíra, za to byl otevřen bufet.
Naším prvním soupeřem byl tým z Turnova a v pohodové hře jsme jej přestříleli a zaslouženě vyhráli 10:0. (Naše střely 17/17, na Ondru šlo pouze 4/4 střel.)
Druhým soupeřem bylo družstvo FbC Ústí nad Labem, které nekladlo také žádný velký odpor, a my v pohodovém tempu zvítězili 15:1. První gól se zapisoval už v sedmé vteřině. 16 gól nám nebyl se závěrečnou sirénou uznán. Matěj byl dle nás nejspíše faulován a odnesla to naražená čelist. (Naše střely 17/12, na Ondru šlo opět pouze 4/3 střel.)
V obou zápasech se objevili i nováčkové – Martin Hlava, Pavlína Krausová a Jirka Fejks. Do finále jsme počítali s týmem z Děčína, ale Liberec nám plány na vzájemný duel překazil.
Posledním celkem turnaje, který nás čekal na cestě za zlatem, se tedy stal tým FBC Liberec Black. Asi nejhezčí zápas turnaje se nesl v rychlém tempu a florbal byl velmi pohledný. Takovéto zápasy jsou vždy přínosem. První polovina skončila 2:1 a druhá 3:1 pro nás. Ondra si odnesl z posledních momentů zápasů i trochu naražený prst. Celkové vítězství 5:2 si tým po předvedeném výkonu zaslouženě užil. (Naše střely 11/15, Ondra si konečně zachytal, šlo na něj 14/12 střel.)
Po turnaji jsme se chvilku podívali na zápas juniorek z Liberce a pak rychle odjeli okolo 14:20 domů.
Děkuji Tomášovi a rodičům Ondry a Matěje.                Martin

Fotogalerie

ΛΛ

Elévci v Jablonci

Elévci v Jablonci V sobotu 15.12. jela nejmladší družina elévů na neligový turnaj do Jablonce, kde byla udělena výjimka tři míst pro starší ročník. O tom, že tento turnaj berou trenéři vážně, všechny přesvědčila nominace, kde byla zaplněna i tato místa.
Odjezd od Lomnické haly byl naplánován na 8:00 hod. Za jemně deštivého počasí se posádka naskládala do dvou aut a vyrazilo se k cíli. Cesta probíhala bez sebemenších komplikací, které zimní období přináší.
V Jablonci nás čekalo vykukující sluníčko, s krásnou velkou halou. Po provedeném výsadku jsme se šli zabydlet do šaten, které už na naše hráče čekaly. Fanklub se mezitím usídlil v hledišti, kde rozvinul fanklubáckou vlajku.
Na začátku turnaje byly představeny všechny týmy a mohlo se začít. Naši hráči šli na plac jako první, čekal na ně neznámý, leč nepříjemný soupeř Sokol Bastafidli. Po ospalé první půli, se našim hráčům podařilo otočit výsledek z 0:1 na 2:1 a takto i utkání skončilo. Druhý soupeř teprve dává dohromady nový tým a tak pro sehranou Lomnici to byla dobrá příprava, před dalším duelem. Tam nás už vyhlížel rival z Děčína, souboj se odehrával, jak na hřišti, tak i v hledišti mezi fankluby. Obojí jsme vyhráli. Tento zápas byl nejhezčí na turnaji, shodli se na tom jak trenéři, tak i publikum. Další dva zápasy se odehráli v poklidném tempu, vždy s příznivým výsledkem pro nás. Po dvou zápasové pauze na nás vlítl FBC Liberec Black a byl z toho nepříjemný stav 0:2, do půle jsme dokázali snížit a po poločase obrátit skóre. Soupeř ještě jednou srovnal, ale na další góly odpověď už nenašel. Po tomto utkání se v kabině snesla lehká bouřka, ta přinesla do posledního zápasu zodpovědnou obranu a povinné vítězství.
Turnaj kluci pod zkušeným trenérským triem Martin Matušů, Tomáš Stránský a Radek Pěnička vyhráli na plné čáře a to s úctyhodným skóre 31:4.
Nejenom, že se rozdělovaly poháry za umístění, ale došlo i na jednotlivé posty. Tady jsme měli také zastoupení, nejlepším brankářem byl pořadateli zvolen Ondra, jeho zákroky soupeře přiváděli k šílenství.
Turnaj se vydařil po všech stránkách, všichni hráči si zahráli stejnoměrně i ty méně zkušení.

A ještě trocha statistiky:

1. zápas - Sokol Bastafidli 1:2

střely na soupeře 5 v první polovině - 9 v druhé polovině
střely na Ondru 9 v první polovině - 3 v druhé polovině

2.zápas - DDM Vikýř Jablonec 0:6

střely na soupeře 13 v první polovině - 6 v druhé polovině
střely na Ondru 5 v první polovině - 4 v druhé polovině

3.zápas - 1.FBc DDM Děčín 4 ''B" 0:3

střely na soupeře 7 v první polovině - 11 v druhé polovině
střely na Ondru 4 v první polovině - 4 v druhé polovině

4.zápas - 1.Fbk Jablonec A 9:0

střely na soupeře 9 v první polovině - 11 v druhé polovině
střely na Ondru 3 v první polovině - 2 v druhé polovině

5.zápas - 1.FBC DDD Děčín 4 "A" 0:4

střely na soupeře 9 v první polovině - 6 v druhé polovině
střely na Ondru 3 v první polovině - 3 v druhé polovině

6.zápas - FBC Liberec Black 3:5

střely na soupeře 11 v první polovině - 12 v druhé polovině
střely na Ondru 6 v první polovině - 5 v druhé polovině

7.zápas - 1.Fbk Jablonec B 7:0

střely na soupeře 17 v první polovině - 16 v druhé polovině
střely na Ondru 3 v první polovině - 3 v druhé polovině

                                                                                        Leoš Goll

Naše Jablonecko
Fotogalerie

ΛΛ

Ústecký II. díl

V týdnu jsem obdržel e.mail i telefonát, že se mění čas sobotního turnaje. Bohužel to nešlo oficiální cestou, ale naštěstí dopisy pro rodiče šly se správnými časy.
Sraz a odjezd byl v 6:30, kde jsme se všichni v mrazivém a zasněženém ránu sešli. Trafika si osedlal Tomáš Stránský a Rovensko doplnilo posádku Martina a Kuby s mamkou. Aby start nebyl takový jednoduchý, na trafiku prasklo uchycení stěrače, naštěstí u spolucestujícího.

Tým byl složen:
První pětka: Kikin a Machajda, Šimon, Milánek, Matěj, Radim
Druhá pětka: Kačka, Martin, Kuťas, Kuba, Fíša,
V brance neodmyslitelně Ondřej.

Cesta proběhla bez problému a nejvíce sněhu bylo nad Děčínem. V Ústí nebylo po sněhu ani památky. Navigace nás dovezla k hale „Sluneta“ a zde nás čekala nově zrekonstruovaná luxusní šatna. Tomáš podle starého rozpisu navštívil naši naposled navštívenou halu, ale rychle po telefonické domluvě dorazil také na správné místo.
Na převlečení jsme měli času tak akorát, ale rozcvičení bylo velmi krátké a už se na nás těšil Děčín. Děčín se oproti loňsku velice zlepšil a to už poznali i naši mladší žáci, teď měli zálusk na nás. Zápas začal dobře a my se ujali vedení 2:0 a mysleli si, že to máme pod kontrolou. Děčín, ale svou bojovností a pěknou kombinační hrou srovnal a tím dodal zápasu dramatický náboj. Asi tři minuty před koncem jsme udělali chybu a nechali jednoho útočníka samotného jet na Ondru. Střelu Ondra ustál, ale střet s kolenem protihráče odnesla hlava a Ondra spadl a tím uvolnil míček z pod sebe a ten se dokutálel za brankovou čáru. U střetu byl i náš hráč a tak byl gól uznán. Přestože jsme mohli brankáře vyměnit, Ondra zápas po krátkém přerušení dochytal. Děčín sehrál konec zápasu bravurně na naší polovině a držel míček v rohu pod kontrolou tak, abychom se my k němu nedostali a to se jim podařilo dokonale. Děčín vyhrál 3:2. Dostali jsme lekci a je to pro nás jenom dobře, že nám někdo otevřel oči. (Někteří si sáhli i na dno svých sil – viď Kikine?)
Do druhého zápasu jsme nastoupili proti našemu známému soupeři a to domácímu celku Slávie. I tento zápas nebyl jednoduchý a byl náročný. Celky hrály vyrovnaně, ale nám se podařilo opět odskočit do dvoubrankového vedení 2:0. Slavie sice snížila, ale my jsme nechtěli opakovat chybu z prvního zápasu a hubený náskok jsme si udrželi až do konečného hvizdu. Vítězství 2:1 nás posunulo o boj o třetí místo.
Jako malí kluci si pak naši zadováděli s hračkami, které objevili na jedné straně haly nad tribunou.
O třetí místo jsme si zahráli s našimi spolubydlícími v šatně s TJ Turnov. Zápas se nesl v pohodovém duchu a po třígólovém náskoku jsme si se soupeřem mohli dělat, co jsme chtěli. Střídali se obě pětky a ke konci jsme si zkusili zahrát i v šesti. Zápas řídili trenéři posuňky a domluvou na dálku a zmatené rozhodčí ani nepotřebovali. Zápas skončil výhrou 8:2 pro Lomnici.
Starší hala, která prochází rekonstrukcí a celý turnaj byl dobře organizován a i rozhodčí odvedli dobrou práci ( o poznání lépe, než kolegové, které jsme měli možnost poznat na Liberecku).
Cesta domů proběhla dobře a rychle s pěknou zastávkou zalitou odpoledním sluncem u Varhan nad Kamenickým Šenovem, kde naši drobečkové samozřejmě vylezli až nahoru. Vyložit Rovensko, objet Lomnici a další kapitola elévů zakončená bronzem, je uzavřená.
Děkuji Tomášovi a paní Zemánkové za spoluorganizování a podporu.
Večer rychle vyprat a rozdělit dresy (Péťo dík!) na neděli a předat potřebné věci Ondrovi, který jede s děvčaty do Krupky.                            MM

Fotogalerie

ΛΛ

Ústecká revoluce

Ústecká revoluce V sobotu jsme se sešli ráno o půl osmé u haly a byl jsem přivítán slovy, že nesvítím. Rychle jsme se vrhli do opravy, ale zachránil nás až „král silnic“ Petr Fišera, který dokončil zadělání opět „skvěle přístupného“ předního světla a mohli jsme vyrazit.
Z Lomnice nás odjelo 8 a tatínek Kuby Z.. Se zbytkem jsme se sešli v Turnově, kde k Pepovi přesedl Machajda, abychom dodrželi předpisy. Byli jsme komplet. Z Rovenska Kačka, Martin, Mára a z Lomnice dvojčata Volejníkovi, Kuba, Machajda, Milánek, Šimon, Radim a Fíša.
Pohodovou jízdou severní cestou kolem Liberce a Děčína, jsme dorazili před 10 hodinou do zasmrádlého Ústí. Naproti polorozbořeného domu, který v okolí haly nebyl jediný jsme nechali auto a s vírou, že nám nikdo do něho nic „nepřidá“ se vydali do objektu, který skrýval halu. V šatně, která připomínala samotku v Alcatrazu, jsme se převlékli a připravili na zápas.
Hala se zavěšenými červenými polštářky od stropu byla v pohodě a jediné, co nás překvapilo byla jednoduchá zmenšovadla na brankách.
Prvním naším soupeřem byl celek z Chomutova. Pěknou kombinační hrou, při které jsme si protihráče dokázali hezky povodit za míčem po ploše, jsme vyhráli 6:0. Ze začátku jsme si museli zvyknout na rozhodčí, protože jsme nabyli dojmu, že se píská jenom jednostranně, ale naštěstí toto prvotní zdání klamalo. Soupeř moc Ondru neotestoval, vystřelil celkem na nás 2x (0/2), my jsme vystřelili 28x (15/13).
Druhým týmem ve skupině byl celek domácích Fbc Ústí nad Labem, ale ten už za námi tak ochotně neběhal. Hra byla o stupeň těžší. (Pomohla nám i motivace - pomstít porážku našich starochů v Liberci, po zápase, kterému chyběli asi kvalitnější arbitři.)Taktiku jsme neměnili a střídali jsme pravidelně obě dobře hrající pětky. Oba zápasy mohly skončit větším gólovým rozdílem, ale tomu nám bránila zmenšovadla, která jsme pravidelně razítkovali z různých úhlů a vzdáleností. Zápas skončil 7:2. Soupeř vystřelil 7x (3/4), my 25x (15/10).
Občerstvení sice nebylo v hale žádné, ale jinak byl turnaj velmi dobře veden jak organizačně tak i ze strany rozhodčích.
Druhým celkem , který se dostal do finále, byl dobře hrající Děčín. Děčín celkově zapracoval na svém výkonu a my začali být trošku nervózní.
Hra byla hodna finále, ale byla trošku nervóznější a možná i moc kouskovaná. Oba celky chtěly vydat to nejlepší a to pak vedlo i k chybám, které naštěstí soupeř nepotrestal. Nám si střely naštěstí cestu do soupeřovy branky našly a tak jsme vyhráli v tomto těžkém zápase 4:1.
Děčín otestoval Ondřeje 10x (4/6), my jejich gólmana 19x (8/11). Po zápase jsme byli těmi šťastnějšími a na tvářích to vedle únavy a potu bylo znát.
Se zlatými medailemi na krku opouštíme Alcatraz a po dvou hodinách jízdy se vracíme spokojeni do Lomnice a Rovenska. Týme zasloužená gratulace, byli jste dobří!
Chtěl bych ještě moc poděkovat Alešovi a Pepovi za podporu a pomoc jak na lavičce tak v autě, s celkovou organizací a hladkým průběhem.                           MM

Fotogalerie

ΛΛ

Lomnický turnaj

Lomnický turnaj Sraz byl jako vždy hodinu před turnajem a sotva se rozdaly úkoly dojel první celek z Liberce. Příprava proběhla bez problémů, mantinely, označení hřiště, časomíra …… a mohlo se začít.
Prvním zápasem byl duel mezi domácími a celkem FBC Liberec Blue. Skóre zápasu otevřel Šimon a my si dobrou hrou hlídali náskok a pravidelně ho navyšovali. Do hry jsem se snažil zapojit i nováčky a o to více museli „zkušení“ občas vypomáhat. Ale chyby dělali i starší co si myslí, že to mají „v paži“. Honza dokonce soupeři i několikrát namazal! Vzadu máme skvělého Ondru, který pro potěšení soupeře „nechal“ jeden nahozený míček proskákat. Tak se výsledek zastavil na konečných 10:1. Svůj první gól vstřelila i Pavlínka. (První poločas 6:0, v druhém jsme 1:4.) Časomíry, která nás trochu pozlobila celkovým zhasnutím, se ujal Tomáš Stránský. V druhém zápase nás čekali Partyzáni z České Lípy a když první poločas vyzněl v náš prospěch 9:0, zavelel jsem k pěkné kombinační hře – ukázkové zakončení na „1“ ukázali Šimon a Fíša. Ani ostatní ovšem nezůstali pozadu. Tým vyslyšel i moje druhé přání a rozdílem 15ti branek ukončil předčasně utkání před oficiálním koncem. I v tomto zápase si další nováček Radim vstřelil svůj premiérový gól. Výsledek 16:1. (Počet střel na nás: 9/3, my jsme vystřelili: 20/21.)
V pohodovém tempu jsme se probojovali do finále, kde na nás čekali naši dobře známí z Liberce. Tým FBC Liberec Black dostal další příležitost nás porazit. Naši kluci s Pavlínkou, ale byli proti a „zlato“ si nechtěli doma před skvělým publikem ujít. Pod vedením kapitána Milánka se naše sestava za stavu 5:1 v poločasu vydala za prvním zlatem v ligové sezóně a i když Liberec zatlačil a druhý poločas vyhrál 4:3, zápas skončil naším vítězství 8:5.
Nevyhlášeným nejlepším naším hráčem, přestože všichni byli dobří, byl Marek Kutek s 11ti góly a 4mi asistencemi.
Celý turnaj se odehrával ve skvělé atmosféře. Tribuna byla zaplněna a diváci hnali svoje favority. Každý celek tady měl někoho a tak hala byla nezvykle plná skvělého fandění. Mezi napínavější zápasy patřily Gabrieluklid.cz x Turnov (6:7) nebo Liberec Blue x Turnov, který skončil až po vítězných nájezdech „Blůčka“ (3:2).
Lomnický turnaj Turnaji se tentokráte nevyhnulo ani zranění, když po vysoké hokejce se muselo ošetřit rozseknuté obočí a hráč Liberce Black odjel po ošetření na šití.
Nezklamala ani Česká Lípa po které zbyla opět nejvíce zaneřáděná šatna.
Turnaj byl zakončen v 15:30 předáním účastenských listů s „nevyhlášeným“ pořadím a nějakou tou sladkostí. Po poděkování divákům a společném fotu jsme všichni uklidili a tím pádem jsme v 16:15 měli pro dnešek padla. Díky všem za pomoc. Mladším a starším žákům za fandění a rovnání mantinelů. Všem rodičům ( hlavně tatínkům Fíši a Kryštofa) za hlasitou podporu v hledišti, která byla tentokráte slyšet a 100% nám pomáhala a motivovala hlavně děti k předvedené hře.                                         MM
PS: Pepo, máš pravdu, že jsem měl úkoly více delegovat, abych byl více s týmem, ale v tom celkovém fofru, jsem to nějak nezvládl.

Fotogalerie

ΛΛ

Rozvojový turnájek v Liberec

Rozvojový turnájek v Liberec 20.10.2012 jsem vyrazili s našimi elévky do Liberce na rozvojový turnaj. Přivítali jsem mezi sebe úplné nováčky: Pavlínku Krausovou a Martina Hlavu. Ostatní ostřílení a turnajů znalí borci, již cestou vyzvídali, zda se zúčastní náš oblíbený soupeř Ústí a Benešov.
Turnaj byl naplánovaný na systém 3+1 a menší hřiště, 2 x 8 minut hrubý čas.Celkem jsem měli odehrát 3 zápasy a ještě před začátkem jsme souhlasili,že si zahrajeme ještě jeden zápas na větší hřiště.
Liberečtí rozdělili své miniflorbalisty do tří týmů- Black, Blue a White.
My jsem vytvořili nezvyklé trojice hráčů: 1.trojka - Fišera, Špinka, Zemánek 2.trojka -Stránský, Krausová, Macháček 3.trojka - Vejnar, Volejník M., Hlava. Do branky se přichystal Ondra,který odchytal i některé zápasy libereckých elévků - dá se říct, že z branky skoro nevylezl. Prvním soupeřem bylo Blue. Po rychle inkasovaném gólu jsme se dostali do hry a poločas skončil 3:3, krásným gólem Šimona v poslední vteřině, bohužel soupeř v druhé půli přidal a zaslouženě vyhrál 6:5. Po krátkém oddechu a odehraném utkání jsem nastoupili proti White. Toto utkání začalo našim rychlým gólem a jasnou převahou na hřišti-poločas 5:1 pro nás, nikdo by nečekal, že toto utkání White otočí ve svůj prospěch a vyhraje 6:5. Do posledního utkání proti Black nezbývalo než vyhrát a zachránit čest FBC Lomnice. To se klukům podařilo a jasným vítězstvím porazili Black 5:2. Došlo i na vyhlášení turnaje a i na medaile - což někdo okomentoval „vědět, že budou medaile, hrál bych líp“, tak snad příště. Vezeme si tedy bronz.
Po předělání mantinelů se naši lomničtí elévci s nováčky pustili do boje proti výběru Liberce. Soupeře jsme zaskočili super rychlými góly a po 3 minutách jsem vedli 4:0, kluci si dodali sebevědomí a v celém zápase hráli kombinační florbal s přesnými přihrávkami a krásnými góly. Vítězství jsme si nenechali sebrat a vyhráli jsme 6:3, nám prostě svědčí větší hřiště. Chci moc pochválit naše nováčky-Martina a Pavlínku, která byla ostřelována našim ,,ostřelovačem´´ Honzou.

Fotogalerie

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny - září 2012

Napsali o nás v Krkonošském deníku

Krkonošský deník - číslo 217
ΛΛ

Pardubické překvapení

Pardubické překvapení Od 7. – 9.9 se konal v Pardubicích mezinárodní turnaj Staropramen Cup a v rámci tohoto turnaje se konal v sobotu dětský turnaj „O pohár Pardubického kraje“, kde jsme se rozhodli startovat právě v kategorii elévů ve společnosti dalších 16 týmů z celé republiky. Málem jsme o tento turnaj přišli, protože byl velmi rychle obsazen, ale na poslední chvíli jsme dostali nabídku a my ji přijali a využili na 100%.
Svůj tým jsem si začal skládat o půl šesté v Rovensku, kde jsem nabral Marka a Kačku. Cestou přibyl Honza a z Lomnice jsme vyjížděli ještě s Kryštofem. Volejníci jeli komplet společně celá rodinka a Tomáš naložil – Fíšu, Milánka a Šimona.
Turnaj začínal v 8 a náš první zápas byl vypsán na 8:30.
Turnaj se nám vyvedl nad očekávání. Základní skupinu jsme vyhráli a porazili jsme týmy FBK Hradec Králové 2:0, FBK Draci (Poříčí nad Sázavou) 3:2 a 1. FBK Tábor vysoko 7:0.
(S FBK Draci jsme měli sehrát o prázdninách přátelské utkání, ale pak se nás Draci asi zalekli a od z přátelského utkání sešlo – byť z naší strany bylo vše připraveno a někteří hráči se vrátili i od babiček. Přišlo nám to jako „Škoda“.)
V 11:00 přišla do haly Česká reprezentace na autogramiádu se společným focením a tato skvělá chvíle byla zakončena ve 12:00 společnou fotkou všech účastníků na hřišti. Ondra se vyfotil dokonce s Tomášem Kafkou, který mu podepsal brankářskou přilbu.
Výhra ve skupině nám do osmifinále přidělila tým Orel Přelouč, který podlehl 5:0. Tento zápas jsme odehráli v rozlišovacích dresech, protože jsme měli shodné žluté dresy.
Semifinále jsme vyhráli po urputném boji, kde jsme porazili Benešov 4:3 v posledních vteřinách. Vrátili jsme tak porážku z Nisy. Jejich trenéři si neodpustili poznámku o přerostlých dětech, ale my máme svědomí čisté, protože celý tým splňoval daná pravidla. Asi jsou zvyklí, že si každý před nimi sedne na pr… zadek. Dostali jsme se do vysněného finále, kde jsme si poradili s Libercem 4:1, a trofej z prvního ročníku putuje do Lomnice nad Popelkou.
Můžeme být hrdí, neboť na internetu se píše tučným písmem: Nejlepší mladší žáky mají v Praze, elévy v Lomnici. Škoda jen, že to v Lomnici někteří nevědí …………….
Pardubické překvapení Po turnaji jsme ještě v Pardubicích zůstali a podívali se na zápas Česko X Švýcarsko. O první přestávce byl náš tým slavnostně dekorován a my přebrali z rukou hejtmana pohár. Kluci si před předáním mohli plácnout s reprezentací, která v tu chvíli vyhrávala nad soupeřem 3:1.
Myslím, že to byl pro všechny skvělý a na dlouho nezapomenutelný florbalový zážitek. Domů jsme dorazili okolo 20 hodiny.

Krkonošský deník
Naše pojizeří
Fotogalerie

ΛΛ