Elevové - Články 2013/14

Nejmenší v Jičíně

Využili jsme pozvánku FBK Jičín a vyjeli s našimi nejmenšími na druhý letošní turnaj do Jičína. V hojném doprovodu rodičů jsme čekali na naše soupeře, kterými byli domácí, klub z Hořic a Dvora Králového.
Po důkladné rozcvičce nás jako první soupeř čekali domácí Cipískové. Hra byla napínavá a skóre rostlo na obou stranách, všichni se snažili a my mohli slavit první vítězství 9:6.
Před naším druhým zápasem byla vložena dovednostní soutěž a v ní se zapotil hlavně gólman, na kterého šli všichni hráči.
Druhý celek ze Dvora Králové nekladl tak veliký odpor. My už jsme také byli posíleni děvčaty Sárou a Sofčou a to také bylo hned znát. Soupeře jsme porazili 7:1.
Opět se osvědčily symboly na rukou. Já připravil k Tomášovi trojku a on je ve vhodný okamžik vystřídal. Pokusili jsme se zajistit Radima, a ten přislíbil, že po skokanském tréninku ihned dojede, byla by to skvělá posila na poslední zápas. Já jsem přehlédl v propozicích, že může hrát i 2004 – je pravda, že zatím jsme to nepotřebovali.
Další soutěž byla štafetová a ukázala jak je kdo šikovný a rychlý.
Do finále jsme vstoupili proti týmu z Hořic, který působil velmi sebevědomě. Do posledního zápasu nastoupil ještě v brance Filip i když jsme mu slíbili jít do pole a to se asi trochu podepsalo na rychlém nástupu soupeře, který nám udělil lekci z produktivity. Prohrávali jsme 1:5, ale naši malí borci se nechtěli vzdát a první půli ukončili 3:6.
V druhé půli šel do branky „Pou“ , my se stáhli na dvě trojky a zabojovali. Podařilo se nám skoro nemožné a vyrovnali jsme na 7:7. Soupeř se rozložil psychicky a nám se podařilo vstřelit rozhodující gól. Těsný náskok jsme už nepustili. Klobouk dolů, super zážitek. Finále jak má být.
Slavnostní nástup a dekorace nejlepších jednotlivců i celků uzavřelo tuto skvěle připravenou akci! Díky rodičům za fandění a dopravu a budeme se těšit na příští sezónu.                                    Martin

Fotogalerie

ΛΛ

Elévové si dojeli pro zlato do Krupky

Elévové si dojeli pro zlato 5. 4. sraz u haly, auta trafik s Martinem a Tomáš se svým W. Směr krupka. Takže na Prahu a pak směr Ústí. Rovensko bohužel díky marodce nemohlo vypomoci.
Složení týmu: gólman Radim a do pole tři Matějové (S & Z & B), Jakubové (K & B), holky Pavlína s Kačkou a kapitán Šimon.
Cesta probíhala v pohodě, jen před Krupkou jsem trochu znejistěl, když jsme se ocitli na návsi malé vesničky a navigace hlásila: „Až to bude možné, otočte se.“
V hale jsme si zabrali jeden roh a tam postavili svůj tábor.
Prvním soupeřem byli Rejnoci z Ústí. Rychlá hra a sousta chyb na obou stranách. První poločas 4:2, druhý 3:1. Celková výhra 7:3. Naše slabiny? Potřebujeme si více nahrávat, nevynechávat souboje po odehrání míčku a nezůstat stát na místě. Chybí nám pohyb a nabízení se.
Druhým soupeřem byl Děčín. V necelé první minutě byl stav 3:1. Střely vedly ihned ke gólům. Prohlásil jsem na adresu děčínského trenéra: „Mohli bychom začít hrát“. Začala gólová přestřelka a herní přetahovaná. Po srážce musel Šimon na chvilku do šatny, aby byl ošetřen, obdržel náraz do hlavy. Obdrželi jsme nějaké góly, ale Šimon do sirény vyrovnal a ještě překlopil vedení zpět na naši stranu. První půle dopadla těsně 7:6. Žádný tým nedal nikomu nic zadarmo. Soupeř si sice hlídal Šimona, ale ten úřadoval a hnal svůj tým kupředu. Šimon „C“ potvrdil své umění i hezkým nájezdem po opakovaných přestupcích od velmi šikovné „3“., Druhá půle skončila také jen o gól 6:5. Vítězství těsné, ale cenné 13:11.
Nastupují Kosatky z Ústí. V první půli máme převahu a přehráváme soupeře 4:1, ve druhé se situace trochu mění a Kosatky zlobí. Druhou půli vyhrávají soupeři 2:3, ale celkové vítězství 6:4 je naše. Hattrickem se blýskla Pavla. Tento zápas odchytal Matěj Bobek a Radim si stihnul dát dva góly.
Posledním soupeřem je celek FBC Teplice a ten nechal formu z předešlých zápasů asi v šatně.
Naši se ujali vedení a zápas si hlídali a užívali. Hattrickem se blýskl Zemik. Pokusili jsme se vytvořit pro každého šanci a někteří toho využili. Jasné vítězství 11:3. (7:2, 4:1).
Šimon za celý turnaj nastřílel 21 branek a tím se rozloučil se svojí elévskou kariérou. Turnaj jsme jasně vyhráli, všichni ukázali velkou bojovnost, i když to občas bolí. To bylo vidět i na slzách Matěje Stránského, který předvedl opět minimálně dva super individuální průniky – chybělo málo. („Brácha měl nahrát, dal bych góla“, zdravě naštvaně komentoval Mates.)
Jistotu v obraně máme Zemika a Kubu Bartoníčka. Bojovnost a elán na rozdávání má Kačka. (Na rozdávání měla i skvělé koláčky, vlastní výroby.) Pavlína hraje s klidem a přehledem.
O budoucnost se nebojím. Tomáš jim hodně dal na tréninku a je to vidět.
Mamka Kačky jako jediný fanoušek, který překřičel i mužský sbor z Ústí, zaslouží velkou pochvalu! Náš turnaj byl organizačně celkem dobrý, byla viditelná časomíra, která ovšem občas zaspala a i góly bylo lepší si sám počítat. Druhé hřiště bohužel nemělo zajištěno nic. (Stopky nebo mobil nepovažuji za zajištění potřeb pro turnaj.)
Cestou domů jsme zjistili, že u strýčka McDonalda už nedávají skleničky k menu, tak snad příště.
Díky všem.                                    Martin

  Florbal Ústí Rejnoci Body FBC Lomnice n. P. Body Florbal Ústí Kosatky Body FBC Teplice Body 1. FBC DDM Děčín 4 White Body   Skóre Rozdíl   Body
Florbal Ústí Rejnoci - - - 3 7 0 8 6 3 3 3 1 4 12 0 18 28 -10 4
FBC Lomnice n. P. 7 3 3 - - - 6 4 3 11 3 3 13 11 3 37 21 16 12
Florbal Ústí Kosatky 6 8 0 4 6 0 - - - 0 5 0 4 13 0 14 32 -18 0
FBC Teplice 3 3 1 3 11 0 5 0 3 - - - 3 8 0 14 22 -8 4
1. FBC DDM Děčín 4 White 12 4 3 11 13 0 13 4 3 8 3 3       44 24 20 9
ΛΛ

Zlatostříbrná Lomnice

Zlatostříbrná Lomnice Elévové připravili 22. 3. turnaj pro své hosty v domácím prostředí. Sešli jsme se kolem osmé hodiny.
Do kompletního týmu nám chyběl Pou, Kuba Bartoníček a Pavlík von Rovensko.
Turnaj byl zahájen slavnostním nástupem našeho družstva skrz špalír našich Cheerleaders. Prvním soupeře byl tým z Liberce FBC Panthers DDM Větrník a kočičky ukázaly, že mají čím dál tím více ostřejší drápky. My ale na to máme krotitele – Šimona. Vždy, když soupeř nebezpečně odskočil, dostal Šimon možnost v aréně ukázat, co umí. Rychle srovnat, přesně nahrát a dát možnost svým nástupcům. Hezký, houpačkový zápas skončil 8 x 6 (4:4, 4:2) pro domácí.
Druhým týmem byl celek z Podbořan a ten na nás vlítnul pěkně zostra. První půli jsme prohráli 4:6, ale v druhé zaúřadoval Šimon a po bojovném výkonu, kdy se zápas otáčel v posledních dvou minutách, svítil na konci stav 12:12. (4:6, 8:6) Zemik si ze zápasu odnesl naseklý ret.
V dalším zápase proti Bivojům se ujala vlády děvčata. Kačka a Pavla daly po dvou gólech a Kristýna si vstřelila hatrick. Zápas byl ukončen těsně před vypršením hrací doby, protože jsme dosáhli výsledku o 15 branek. 17:2 (10:0, 7:2). Posledním soupeřem byli urostlí Jazzmani a opět to bylo jak na houpačce a nervy až do konce. Šimon dorovnával, ale ke konci už to spíše viselo na něm. Drama skončilo 13:12 (7:7, 6:5), ale bylo to o fousek. V brance se dnes opět uhnízdil Radim a předvedl pěkné zákroky, ale i takové, které raději vidíme v ementálu než na hřišti. Je ale vidět, že každým turnajem sbírá zkušenosti, jistotu a to je dobře.
Pohodový turnaj byl zakončen s hodinovým předstihem, protože se mohly vynechat „Zdržovací soutěže“. Rozhodčí si také užili své, protože kromě mnoha gólů, zde měli svého předsedu komise rozhodčích - pana Kalanina.
Děkujeme skvělým divákům, kteří si našli cestu do haly, za bezvadnou atmosféru, kterou nám dělaly i naše Cheerleaders svým fanděním a vystoupením! Díky.
Bohužel díky skóre 50:32 jsme na skvělém druhém místě! Gratulace Tuleňům!                                    Martin

  TJ Mocní Tuleni Podbořany
uklid.cz
Body FBC Lomnice n. P. Body Jazzmani Žatec Body SK Bivoj Litvínov Body FBC Panthers DDM Větrník Liberec Body   Skóre Rozdíl   Body
TJ Mocní Tuleni Podbořany - - - 12 12 1 9 4 3 16 1 3 8 2 3 45 19 26 10
FBC Lomnice n. P. 12 12 1 - - - 13 12 3 17 2 3 8 6 3 50 32 18 10
Jazzmani Žatec 4 9 0 12 13 0 - - - 16 1 3 11 8 3 43 31 12 6
SK Bivoj Litvínov 1 16 0 2 17 0 1 16 0 - - - 1 16 0 5 65 -60 0
FBC Panthers DDM Větrník Liberec 2 8 0 6 8 0 8 11 0 16 1 3       32 28 4 3
ΛΛ

Zlaté „Žatecké“

Zlaté „Žatecké“ Do Žatce to je pěkný kus cesty a tak jsme s Tomášem nominovali pouze sedm hráčů a vyjeli jedním autem. Do branky jsme zvolili Radima, který se díky svojí mrštnosti už několikrát osvědčil, a do pole Šimona s M., Šídlo, Zemika, Vojtu a Kubu.
Cesta ubíhala v celku rychle a do Žatce jsme přijeli s luxusním náskokem, který jsme si trochu zkrátili hledáním haly. Hala nad bazénem v patře hostila dva turnaje.
Prvním soupeřem byl celek z Podbořan. Velmi vyrovnaný zápas se šťastnějším koncem 7:6 pro nás.(4:4, 3:2) Po zápase jsme ještě prohodili Šídlo s Kubou a tím vylepšili sílu v trojičkách. Změna se osvědčila.
Druhým soupeřem byl celek z Liberce, kdy jsme si hru kontrolovali a vyhráli 9:6. (4:3, 5:3) V celém turnaji se pravidelně střídaly obě trojky, které hrály s maximálním nasazením. Věděli jsme, že poslední dva zápasy budou těžké a soupeř nedá nic zadarmo. Chomutov také v první půli bojoval a zápas probíhal jak na houpačce. V druhé půli jsme měli větší štěstí a soupeři gólově odskočili. 10:6 (5:4, 5:2) Posledním soupeřem a boj o pomyslnou zlatou příčku jsme svedli s dobře hrajícím celkem FBC DDM Kadaň Red, kde se na soupeři nejspíše projevila ze začátku už i trochu únava. První půli jsme vyhráli 3:1, ale v druhé nás soupeř potrápil 3:4. Celkové vítězství 6:4 bylo krásnou tečkou za vydařeným a dobře obsazeným turnajem.
Dovednostní „zdržovací“ soutěže se naštěstí smrskly jen na jednu, což všichni uvítali, a čas jednotlivých zápasů rychle plynul. Turnaj skončil s velkým časovým náskokem a my dojeli i s návštěvou u strýčka Donalda domů včas a nečekaně brzy.
PS: Přestože druhá trojička Vojta, Kuba, Máťa nesázela branky jak na běžícím pásu, velmi mile překvapila svou dobrou hrou jak individuální tak kombinační a příkladným nasazením. Všem díky.                                    Martin

  TJ Mocní Tuleni Podbořany
uklid.cz
Body FBC Lomnice n. P. Body FBC Liberec Blue Body FbC 98 DDM Chomutov Body FBC DDM Kadaň Red Body   Skóre Rozdíl   Body
TJ Mocní Tuleni Podbořany - - - 6 7 0 5 4 3 3 4 0 4 5 0 18 20 -2 3
FBC Lomnice n. P. 7 6 3 - - - 9 6 3 10 6 3 6 4 3 32 22 10 12
FBC Liberec Blue 4 5 0 6 9 0 - - - 6 8 0 2 10 0 18 32 -14 0
FbC 98 DDM Chomutov 4 3 3 6 10 0 8 6 3 - - - 4 7 3 22 26 -4 6
FBC DDM Kadaň Red 5 4 3 4 6 0 10 2 3 7 4 3       26 16 10 9
ΛΛ

Stříbrná Česká Lípa 15.2.

  ČL Gabriel
uklid.cz
Body FBC Lomnice n. P. Body SK Bivoj Litvínov Body Florbal Ústí Aligátoři Body ČL ZŠ Partyzánská Body   Skóre Rozdíl   Body
ČL Gabrieluklid.cz - - - 10 6 3 16 1 3 14 1 3 8 6 3 48 14 34 12
FBC Lomnice n. P. 6 10 0 - - - 11 7 3 11 7 3 10 7 3 38 31 7 9
SK Bivoj Litvínov 1 16 0 7 11 0 - - - 4 16 0 3 12 0 15 55 -40 0
Florbal Ústí Aligátoři 1 14 0 7 11 0 16 4 3 - - - 5 3 3 29 32 -3 6
ČL ZŠ Partyzánská 6 8 0 7 10 0 12 3 3 3 5 0       28 26 2 3
ΛΛ

Elévové doma 25. 1.

  ČL Gabriel
uklid.cz
Body FBC Lomnice n. P. Body TJ Turnov Body FBC Liberec Blue Body ČL ZŠ Partyzánská Body   Skóre Rozdíl   Body
ČL Gabrieluklid.cz - - - 10 10 1 17 2 3 5 9 0 14 3 3 46 24 22 7
FBC Lomnice n. P. 10 10 1 - - - 8 7 3 9 12 0 15 2 3 42 31 11 7
TJ Turnov 2 17 0 7 8 0 - - - 4 17 0 6 9 0 19 51 -32 0
FBC Liberec Blue 9 5 3 12 9 3 17 4 3 - - - 15 0 3 53 18 35 12
ČL ZŠ Partyzánská 3 14 0 2 15 0 9 6 3 0 15 0       14 50 -36 3
ΛΛ

Vánoční turnaj v Jablonci

Těsně před Štědrým dnem 22.12. vyjeli naši nejmenší do Jablonce, naposledy v tomto roce si poměřit síly. Hrálo se v Jablonecké hale na dvou malých hřištích systémem 4+1 (,který se nikdy v podstatě nehraje). Naše družstvo doplňují jako vždy Pavel a Vojta z Rovenska. Turnaj nám nalosoval na začátek těžké soupeře a to nám na naše ospalé začátky moc nevyhovuje.
První soupeř byl z České Lípy a nadělil nám lekci 2:5, bohužel i Liberec „A“ pokračoval v nadělování 3:5. Chybí nám rychlost a kombinace. Hru srovnáváme teprve s Libercem „B“ 2:2.
Na řadu přicházejí soupeři z Jablonce, využíváme vráceného sebevědomí a poprvé vyhráváme nad JBC „A“ 8:0 a nad „B“ 1:4. Nejhezčí zápas plný zvratů ale sehráváme s JBC „C“ 5:5. Jako poslední celek nás čeká DDM Vikýř a ten porážíme těsně 4:3.
Zisk 11 bodů nám stačí pouze na 5 místo. Pěkný turnaj, dobře zorganizovaný, opět jen drobná výtka k rozhodčím. (Podle mě ale ani pořádně neví jak systém 4+1nebo 3+1, řádně pískat. Chybí metodika k tomuto posuzování.)
Turnaj se nám ne zcela povedl, byli jsme moc nervózní, za každou cenu jsme se tlačili dopředu. I Šimon nebyl úplně ve své kůži. Fajn je, že jsme si zahráli a neděli prožili s naším sportem. Na úplný závěr přišlo sladké překvapení od Šimonovy mamky, které připravila k jeho svátku pro všechny. Díky.                                    Martin

ΛΛ

Elévkové v Liberci

30. 11. 2013 jsme vyjeli do nám známého prostředí haly v Liberci. Trafika osedlal táta Matěje Šidlichovského, Sharana Tomáš a Kačka Stránská jela napřed s mamkou. Z Rovenska přivezli rodiče Pavla Jíry svého syna s Vojtou.
Po rychlém převlečení bez času na probuzení při rozběhání na schodech jsme nastoupili proti našim známým Blackům z Liberce. Naše kombinační hra byla na bodě nula a skóre narůstalo ve prospěch našich soupeřů a zastavilo se na stavu 1:11.
Do druhého zápasu s DDM Větrník Liberec jsme nastoupili už rozehřátí s pozměněnou sestavou a hlavně s naším tradičním pokřikem. A ono to začalo sice pomalu ale jistě fungovat. Naši nejmenší dokazovali těm starším, že tam nejsou jen do počtu a plnili své úlohy na hřišti oproti starším soupeřům se snahou se jim vyrovnat a nedarovat nic zadarmo. Výsledek tohoto zlepšení všech byl znát a skóre bylo na konci zápasu v náš prospěch 8:6.
Ve třetím utkání jsme nastoupili proti ambicióznímu celku DDM z Teplic. Tento celek dokázal v předchozím zápase proti Libereckému Blacku hrát až do samého závěru vyrovnanou partii a budil, tak velký respekt. Mé obavy se postupem zápasu rozplynuly, protože všichni naši elévci nabuzeni předchozím vítězstvím a zlepšenou kombinační hrou soupeře z Teplic přehráli. I když to třeba Matěje Zemánka hodně bolelo. Skóre 8:3 v náš prospěch bylo výsledkem naší produktivity střelby v jinak vyrovnaném utkání.
Poslední zápas proti TJ Turnov ukázal herní pohodu, kterou jsme nabyli v předchozích dvou zápasech a všichni si s chutí zastříleli a jen výjimečně někdo nebyl odměněn brankou. Stav utkání se zastavil na skóre 13:3.
Děkuji rodičům za fandění a pomoc při dopravě.                                    Tomáš S.

  DDM Teplice Body FBC Lomnice n. P. Body TJ Turnov Body FBC Liberec Black Body FBC Panthers DDM Větrník Body   Skóre Rozdíl   Body
DDM Teplice - - - 3 8 0 8 2 3 6 8 0 4 3 3 21 21 0 6
FBC Lomnice n. P. 8 3 3 - - - 13 3 3 1 11 0 8 6 3 30 23 7 9
TJ Turnov 2 8 0 3 13 0 - - - 3 16 0 1 11 0 9 48 -39 0
FBC Liberec Black 8 6 3 11 1 3 16 3 3 - - - 9 1 3 44 11 33 12
FBC Panthers DDM Větrník 3 4 0 6 8 0 11 1 3 1 9 0       21 22 -1 3
ΛΛ

Podivný stříbrný Liberecký turnaj

Neděle 17. 11. nás zavála do sychravého Liberce. Přestože jsem měl zajištěno dostatek aut, mohl jsem jedno nechat doma. Stálý Fan Club nezklamal a vyrazil s námi, posílen i o další Matějovu maminku. Ne, že by měl Matěj tolik maminek, ale náš oddíl má tolik Matějů. Přidávají se i rodiče od Pavla.
V týmu hrají Matějové: Zemik, Šídlo, Bobek a Stránče.
Prvním soupeřem nám jsou Kosatky z Ústí a na nás je vidět, že jsme ospalí. První půli prohráváme svým nedůrazem 2:6 a snažíme se hráče vyburcovat. Druhá půle je lepší, ale smůla se nám drží na hokejkách, několikrát jsme orazítkovali tyč soupeřovy branky, a kdyby nebyla zmenšovadla, tak se nám podařilo i srovnat. Připisujeme si prohru 7:10 (2:6, 5:4).
Hřiště jsou připraveny opět jen s ½ oblouků, na jednom hřišti chybí horní zmenšovadlo, branky se postavily do hřiště asi jen tak aby tam byly – za jednou je asi 3m mezera, která nikomu očividně nevadí.
Rozhodčí, který měl na starost naši skupinu, kladl důraz hlavně na buly, aby hráči měli rovně nohy, to byla jeho největší starost. Ostatní věci jako výhoz za půlku, vysoká, hra rukou nebo na zemi, se mu jevilo jako zbytečné pískat. Ke škodě zápasů. Bohužel něco děti učíme na tréninku, ale realita je jiná.
Nastupujeme proti dalším celkům a daří se nám střídat pravidelně všechny formace. Všichni si plní svoje úkoly a my jsme s předvedenou hrou v celku spokojeni. Pavlína, která se v posledních zápasech začala více prosazovat, si jen upevňuje svoje zasloužené místo a už po ní pokukuje celek starších děvčat.
Goly střílejí všichni i ti nejmenší a to je moc dobře. Kuba, Matějové, Kačka. Velkou oporou se nám stali Vojta Procházka a Pavel Jíra, kteří skvěle zapadli do týmu. Přestože Pavel je náš brankář, po prvním zápase se prohodil s Bobkem a tato výměna byla úspěšná a Bobek příjemně překvapil v brance stejně tak jako Pavel na hřišti.
Liberec White porážíme 12:4 (7:0, 5:4), TJ Turnov 8:4 (4:3, 4:1) a Rejnoky z Ústí 12:5 (9:1, 3:4).
Balíme a bez rozloučení, bonbónů odjíždíme ….. Dík hráčům za výkony a rodičům za fandění.
Domluvili jsme se, že pojedem na vánoční turnaj do Jablonce 22.12.                                    Martin

  Florbal Ústí Kosatky Body FBC Lomnice n. P. Body TJ Turnov Body Florbal Ústí Rejnoci Body FBC Liberec White Body   Skóre Rozdíl   Body
Florbal Ústí Kosatky - - - 10 7 3 8 0 3 5 4 3 9 2 3 32 13 19 12
FBC Lomnice n. P. 7 10 0 - - - 8 4 3 12 5 3 12 4 3 39 23 16 9
TJ Turnov 0 8 0 4 8 0 - - - 3 5 0 7 7 1 14 28 -14 1
Florbal Ústí Rejnoci 4 5 0 5 12 0 5 3 3 - - - 7 3 3 21 23 -2 6
FBC Liberec White 2 9 0 4 12 0 7 7 1 3 7 0       16 35 -19 1

ΛΛ

Skoro stříbrný Děčín

Florbalový víkend doplnil i turnaj elévků v Děčíně a tak se tam hned po sobotním turnaji někteří vydávají znovu. Z hráčů to je Šimon a jako trenéři tentokráte jedou Martin s Tomášem a doprovodným umírněným „Fan Clubem“ rodičů .
Na úvod dostáváme v „největší“ děčínské hale družstvo z Turnova, které nám umožňuje pravidelné střídání, a my se můžeme po dlouhé cestě rozhýbat. Soupeř nás moc netlačí a my můžeme určovat tempo hry. Všichni se podílejí na zasloužené výhře 10:4 (7:1, 3:3).
Po dovednostní soutěži, kde nás zastupoval „Bobek“ , už na nás čekal soupeř těžší a to Liberec Blue.
Zde už se nám nedařilo tolik točit pravidelné formace a hru musel výsledkově doupravovat Šimon. Po hezké bitvě, kde se skóre přiklánělo na obě strany, byla remíze 7:7 (2:3, 5:4) spravedlivá.
A na řadu přišly dvě bitvy s domácími celky, jako první nastoupili proti nám borci Blue. Hrál se pěkný florbal a my kontrolovali stav pomocí Šimona, který nenechal Děčín nabrat větší náskok. Společným úsilím se nám podařilo těsné vítězství 7:6 (3.4, 4:2) uhájit. Posledním soupeřem byl celek White a ten měl silnou vůli zvítězit. Za hlasité podpory rodičů předváděl pěknou kombinační hru a náš celek složený i z přípravky mu nestačil kombinačně. Tentokráte ani „UM“ Šimona nestačil a museli jsme se před domácím celkem sklonit. Prohra 8:14 (5:5, 3:9) je sice vysoká, ale po pádu Šimona, který mu někteří místní „fanoušci“ škodolibě dokonce přáli, jsme už v poklidu dostřídávali všechny naše týmové bojovníky a patří jim veliká pochvala. Každým turnajem se zlepšují a nabírají cenné turnajové zkušenosti. Turnaj byl dobře připravený, včetně herní zábavy na chodbě, kterou děti hodně využívaly. Děkujeme rodičům za pomoc při dopravě a podpoře na turnaji. Fan Club tvořili rodiče od Šídla, taťka od Zemika a mamka od Kačky.                                   Martin

  FBC Liberec Blue Body FBC Lomnice n. P. Body TJ Turnov Body 1. FBC DDM Děčín blue Body 1. FBC DDM Děčín white Body   Skóre Rozdíl   Body
FBC Liberec Blue - - - 7 7 1 12 3 3 7 6 3 3 5 0 29 21 8 7
FBC Lomnice n. P. 7 7 1 - - - 10 4 3 7 6 3 8 14 0 32 31 1 7
TJ Turnov 5 9 0 4 10 0 - - - 3 12 0 2 5 0 14 36 -22 0
1. FBC DDM Děčín blue 6 7 0 6 7 0 9 5 3 - - - 8 10 0 29 29 0 3
1. FBC DDM Děčín white 5 3 3 14 8 3 5 2 3 10 8 3       34 21 13 12


ΛΛ

Elévové se poprali o bronz (text bude doplněn)

  FBC Liberec Blue Body FBC Lomnice n. P. Body Partyzáni Body Florbal Ústí Rejnoci Body FBC DDM Větrník Body   Skóre Rozdíl   Body
FBC Liberec Blue - - - 9 11 0 9 8 3 5 4 3 8 3 3 31 26 5 9
FBC Lomnice n. P. 11 9 3 - - - 10 10 1 13 13 1 11 12 0 45 44 1 5
Partyzáni 8 9 0 10 10 1 - - - 5 7 0 8 3 3 31 29 2 4
Florbal Ústí Rejnoci 4 5 0 13 13 1 7 5 3 - - - 13 7 3 37 30 7 7
FBC DDM Větrník 3 8 0 12 11 3 3 8 0 7 13 0       25 40 -15 3
ΛΛ

Soutěž elévů systémem 3+1

V sobotu 5. 10. jsme poprvé vyjeli na soutěž elévů, která se poprvé hrála systémem 3+1. Osobně tento způsob nepovažuji za moc šťastný.
Nominaci na turnaj nám zkomplikovaly nemoci a zranění. Tak jsme museli kolem kapitána Šimona postavit i naše budoucí naděje Matěje, Matěje (2005) a Matěje (2006).
Zápas s Libercem nám ukázal, že nás čeká ještě moc práce. Víme jak systém 3+1 funguje, ale musíme ho více napilovat. Skóre se zastavilo až na stavu 10:3.
Druhým soupeř byl Děčín Blue, kde jsme se konečně dostali do hry a začaly nám tam padat i góly. Připsali jsme si výhru 11:6.
Třetím soupeřem byl Gabrieluklid.cz z České Lípy, kde si Šimon s chutí zastřílel a trestal chyby soupeře, stav 16:1.
Posledním soupeřem byl nováček letošní sezóny FBC PANTHERS DDM Větrník LIBEREC a ukázal, že bude zajímavým protivníkem. Vítězství 11:1 nám přineslo neoficiální druhé místo na turnaji. V dovednostních soutěžích se zadařilo Šimonovi vyhrát roztřelovací slalom. Děkuji rodičům za fandění a pomoc při dopravě.

  Black Body Lomnice Body Gabriel Body Děčín Body Větrník Body   Skóre Rozdíl   Body
Black - - - 10 3 3 10 1 3 16 2 3 15 0 3 51 6 45 12
Lomnice 3 10 0 - - - 16 1 3 11 6 3 11 1 3 41 18 9 9
Gabriel 1 10 0 1 16 0 - - - 5 2 3 7 2 3 14 30 -16 6
Děčín 2 16 0 6 11 0 2 5 0 - - - 12 3 3 22 35 -13 3
Větrník 0 15 0 1 11 0 2 7 0 3 12 0       6 45 -39 0
ΛΛ