Elevové - Články 2014/15

Tabulky z turnajů.

Bronzová Lomnice

Stříbrná Lomnice Turnaj v Lomnici se jevil jako pohodový, ale krátce po půlnoci 1. 3. jsem si všiml na webu, že se jedná o dva turnaje na jednom místě! Takže ještě jedna příprava.
Jak se ukázalo, byl to opravdový masakr, ale díky pomocníkům jsme to zvládli. Do oběda vzali službu u druhé časomíry Bobča a Zemik, pak Suchyn s Petrem. Díky. První časomíru měl Šimon s Petrou a později se přidal Ondra. Tomáš byl na střídačce s Romanou („Tou paní co na děti křičí, aby věděly, co mají dělat“), a chvílemi také u časomíry. Já lítal všude, časomíra, rovnání mantinelů, komunikace s rozhodčími, dával pozor na děti po celé hale atd. …. V hale jsem byl už v 7:30, aby se všechno stihlo připravit. Bohužel dvě branky ze čtyř už jsou spíše v rozkladu a docela poničené, jak sváry, tak i sítě. Podlaha také už byla odpovídající neděli – dosti špinavá.
Ohledně povrchu jsme několikrát během turnaje slyšeli od cizích trenérů a rodičů, že na horší podlaze ještě nehráli. Bohužel jim musíme dát za pravdu, že od Mostu po Dolní Dobrouč, kde můžeme osobně porovnat a to ještě známe haly v Brně, Praze a v zahraničí, horší povrch by asi těžko jinde hledali. Naše hala je označovaná za „kluziště“, a přestože děláme maximum a turnaje jsou pořádány s maximálním nasazením, je to obrovský handicup, který sráží naši práci nejen o turnajích, ale také při práci v tréninku.
Družstvo jsme měli konečně celé pohromadě a po trénincích, kde jsme se věnovali činnostem, které nám nešli, jsme byli zvědavy, jak se bude dařit.
Prvním protivníkem byl tým z FBC Liberec Blue a nám se dařilo proti dobře hrajícímu týmu držet krok. Po třetinách 0:2 a 0:1 jsme museli konstatovat znatelné zlepšení v obranné činnosti. Soupeř nám gólově více neunikl. Škoda, že jsme se „báli“ více střílet. S předvedenou hrou můžeme být spokojeni, i když jsme prohráli 0:3.
Prvním celkem z Ústí nad Labem, proti kterému jsme nastoupili, byli Rejnoci a tady jsme se konečně gólově chytili. První polovinu jsme vyhráli 4:1 a ve velmi vyrovnané druhé půli jsme udrželi krok 2:2. Po dlouhé době jsme si připsali zasloužené vítězství 6:3.
Za to druhý tým z Ústí - Kosatky, vedený „klanem“ šikovných Vrzalů (o č. 2 určitě ještě hodně uslyšíme), jsme byli přehráni skvělou kombinační hrou. Obě půle jsme prohráli 2:4. Bojovnost nám nechyběla, ale soupeř byl opravdu o třídu lepší. Prohra 4:8 nás ale nemusela po odvedeném výkonu mrzet.
Poslední soupeř to od nás odnesl nejhůře a my si s chutí zastříleli 9:3 a 2:1 nás dovedlo k celkovému vítězství 11:4.
Na gólech se podíleli dnes všichni rovnoměrně. V brance nás držel v prvním a posledním zápase Pavlík a v druhém a třetím Devítka.
Děkuji všem za předvedenou hru a nasazení, které bylo oproti posledním turnajům znatelně lepší. Děkuji za pomoc při organizaci turnaje, přípravě a uklizení. Děkuji fanouškům a rodičům, že přišli podpořit své děti.
Utahaní můžeme odškrtnout další vydařený turnaj.                                    Martin

ΛΛ

Druhý „Liberecký“ výprask

Druhý „Liberecký“  výprask Po krátké době se vracíme na místo činu, sice tentokráte do Dobiášovky, ale město Liberec je stejné. Kvůli vysoké marodce a prázdninám nás posilují z Rovenska Adam a „Tryskomyš“ Anička.
Přestože jsme byli bojovně naladěni a chuť nechyběla, na soupeře to nestačilo. Věkový rozdíl je prostě znát. Přesně víme na čem pracovat a to děláme.
V brance se opět prostřídali dobrovolníci a dělali vše pro podporu týmu.
Děčín úřadoval 4:11, Liberec Blue 3:10, Liberec Black 1:11 a Teplice 2:5.
Pozitivní je, že jsme nikoho nenechali utéct o 15 branek, což to by znamenalo předčasné ukončení zápasu.
Po turnaji jsme rychle nasedli do aut a jeli podpořit naše kluky do Turnova.                                    Martin

ΛΛ

Liberecký výprask

V neděli 18. 1. nás přivítaly v Aréně dva Liberecké celky a elévové z Lípy, se kterými jsme měli společnou šatnu.
Ráno jsme se sešli u haly a rodiče nám opět pomohli s dopravou. (Paní Dévátá, Šidlichovští, Stránští, paní Jahodová, cestu zpět Vyhlídkovi - fandit jeli Bobkovi a paní Vrbická.)
Prvním soupeřem byl Liberecký Black. První půle skončila 2:2 a my mohli být na dlouhou dobu naposledy spokojení. V druhé půli to začalo a naše trápení skončilo 3:11. Kdyby nebyl v brance Radim, asi by to skončilo o 15.
Druhý celek FBC Panthers Liberec v nadělování pokračoval a dával nám lekci, naši odevzdaní osudu prohráli zápas 2:10. V brance si to vyzkoušel Matěj Stránský. Po zápase jsem se hodně zlobil, ne za prohru, ale za přístup. Zápas byl odchozen, obrana propadala, zbytečné zbavování se míčku atd. ………
Podle pozorování soupeřů nás čekala dobře hrající Lípa, která hodně potrápila Blacky.
Zde nutno podotknouti, že jsme odehráli asi nejlepší zápas. Tomáš přerozdělil trojičky, do branky se vrátil Radim. Bohužel , ale i zde dominoval soupeř a nadělil nám prohru 5:9. Nevadí, zde jsme aspoň bojovali.
Na posledního soupeře jsme si trochu věřili, ale opět jsme zapomněli na všechno co jsme si řekli a opět hráli velmi špatně. Liberec Red ukončil naše turnajové trápení 4:13. Ani „Po“ v brance nezabránil této povánoční nadílce. Uf, nedá se nic dělat a je potřeba zapracovat ne všem co se dnes nedařilo. Na omluvu můžeme jen říci, že nám chyběla Rovenská trojka a Zemik s Kačkou.
Naložit nadílku a tentokráte bez fanfár po jinak dobře zorganizovaném turnaji, který odpískal kvůli nemoci druhého jen jeden rozhodčí, jsme se vrátili okolo 15 hodiny domů.                                    Martin

ΛΛ

Zlatý Liberec

V sobotu 6. 12. vyjela naše elévská výprava pro další zkušenosti do Liberce. Čas byl příznivý a kolona vyjela v 8:45. Rodiče pomohli s dopravou a sami šli po nákupech, i když musím pochválit i za fandění.
Jako mazáci jsme obsadili jednu nářaďovnu. Rozdali jsme dresy a do branky se postavil Radim.
Kuba se postaral o protažení a rozcvičku.
Prvním soupeřem byl celek FBC Liberec White a v 10:20 začalo naše vítězné tažení.
Tomáš sestavil čtyři trojky a ty jsme pravidelně střídali po celý turnaj. Z Rovenska jsme měli Anežku a Vojtu, zbytek byl potěr z Lomnice a z Nové Vsi. Hra byla v celku pohledná a všichni se snažili dodržovat taktické pokyny. (Hlavně se hýbat a pokrývat soupeře a ……, je toho hodně.)
První půle skončila 7:4 a druhá 4:1. Vítězství 11:5 značně posílilo odhodlání. Po třech gólech dali Šídlo, Vojta a Kačka. Po góle bratranci Adam a Filip, které zase dovezli babička s dědou a příkladně fandili.
Těžším soupeřem určitě byla Lípa, ale ani té se naši nelekli, a přestože první půli jsme prohráli 2:3 tak se nám podařil obrat a svou bojovností jsme soupeře zlomili. Druhou půli jsme vyhráli 6:2 a celkově 8:5. Třikrát se trefil Vojta, dvakrát Šídlo a Kačka, jednou Jahůdka.
Další domácí celek s označením White. Měníme gólmana a do branky nastupuje Šídlo. A tady si naše družstvo s námi pěkně zahrálo, teda s našimi nervy a udělali to napínavé až do posledního hvizdu. První půle 4:1, zatím super. Druhá půle 8:1(výborný) a najednou jsme přestali hrát a soupeř začal stahovat. Ani stav 8:1 ve florbale nic neznamená. Soupeř nebezpečně dotahoval a najednou byl stav už jenom 9:1 pro nás a pozor je vyrovnáno 9:9. Do konce jen chvilka a my naštěstí dáváme vítězný gól. Uf! 10:9, ale můžeme si za to drama sami. Moc pěkná hra.
Posledním celkem byl TJ Turnov a my chtěli jednoznačně vyhrát a za tím si celek šel. První třetina 7:3 a druhá 2:1, znamenala, že jsme dnes všechny zápasy vyhráli a patří nám pomyslné zlaté medaile.
Gratulace za dnešní výkon, ale i za celkové zlepšení od začátku sezóny.
Rozdáváme děti rodičům a vyjíždíme směr Lomnice. Ahoj za rok.                                   Martin

Fotogalerie

ΛΛ

Tvrdý Liberec

Naše nejmladší ligová jednotka jela bojovat 1. 11. do Liberce. Zájemců bylo dost a i rodiče ochotně pomohli s dopravou. Premiérově jel Jáchym a Filip Č. a letos se poprvé představil už nám známý z loňska Pavel Jírů. Rovenskou trojku nemohla kvůli nemoci podpořit Anežka a náš Devítka se dostavil na sraz až v neděli.
Do Turnaje jsme vstoupili proti Aligátorům, kterým jsme podlehli 6:9. Liberečtí Black nás učili efektivitě, rychlosti a nahrávkám. Skóre 5:12. Liberecký Red už neměl takovou převahu, ale zkušenosti byly znát – 4:6. Do posledního zápasu vlétli naši s chutí napravit dojem a odvést si aspoň jedno vítězství a to se zdálo reálné, když  první půle skončila 5:1, bohužel si to Kosatky nenechaly líbit a srovnali na konečných 6:6. Naším nelepším střelcem byl Vojta (7 gólů), Šídlo (5 gólů) a Kristýna (4góly). Nutno napsat, že kdyby v brance nebyl Pavel, který toho hodně pochytal, byly by výsledky mnohem horší.
Nevadí, víme kde a na čem pracovat. Tým se tvoří a potřebujeme získávat zkušenosti. Nutno říct, že máme v týmu 4 hráče ročníku 2006. Pro většinu to jsou první turnaje a porovnání s jinými týmy.                                   Martin

PS: Pokud je někdo přítomný na turnaji a měl by chuť napsat reportáž, nafotit fotky, moc bychom to uvítali. Já, který jsem nebyl přítomen, mohu napsat maximálně výsledky nebo tak ještě nějaký dojem který postřehnu.

ΛΛ

Druhý turnaj v Turnově

Na blízký turnaj do Turnova 19. 10. se Tomáš rozhodl vzít širší kádr, aby si všichni osahali, jak to na turnaji chodí a mohli se seznámit s turnajovou atmosférou.
V Turnově jsme se sešli všichni, dvě auta z Lomnice, jedno z Rovenska a ze Semil a někteří dorazili od babičky rovnou z Turnova.
Kapitánkou jmenoval Tomáš Katku a ta se úlohy zhostila velmi dobře a šla celému družstvu příkladem svojí bojovností, sama dala i šest hezkých gólů. Drobný problém nám nastal na postu brankáře, kterého se vzdal Pou, škoda, když už se mu věnoval nějaký čas, hlavně na soustředění. Na první zápas se do branky oblékl Radim a zbytek odchytal Matěj Stránský, který uspěl i proti nájezdu a trestné střílení chytil.
Prvního soupeře a to domácí tým TJ Turnov jsme přehrávali jenom ze začátku, potom jsme museli o výsledek hodně bojovat a remíza 6:6 byla, si osobně myslím, spravedlivá.
SK Štětí jsme vrátili porážku z posledního turnaje 5:4. Na Liberecké týmy jsme tentokráte nestačili s Red jsme prohráli 4:11 a s Blue 6:12. Hlavně v posledním zápase chyběla větší bojovnost a nasazení. Paradoxně i drobnou nevýhodou bylo mnoho hráčů, ale zase jsme si je mohli vyzkoušet a vidět je v akci.                                    Martin

Fotogalerie

ΛΛ

První turnaj v Lípě

5. 10. sraz po sedmé hodině brzy ráno u haly a výjezd do České Lípy. Celý týden nebylo jasno, jestli někdo pomůže s dopravou a ve čtvrtek to přislíbila mamka od Kuby. U haly ale nastala drobná změna a vůz vzal tatínek Šídla. Tomáš řídil trafika. Na další turnaje už snad máme aut dost, děkujeme.
První zápasy prohráli naši elévci těsně 4:5, s Partyzány a se Štětím. Liberec White nám dal lekci v produktivitě 4:11. První výhra na sebe nechala sice čekat, ale dočkali jsme se s FBC Liberec Red a to 8:6. Gratuluji. Přesnější informace budou doplněny, pokud někdo dodá.                                    Martin