Elevové - Články 2015/16

Tabulky z turnajů 15/16.

Bronzový závěr

24. 4. ukončovali svoji sezónu i elévci na Aréně.
Liberec Red už dávno nekouše jako na začátku a tak se nám ho daří přehrát. 6:3 (3:1, 3:2)
Bílá Lípa a celkově všechny Lípy jsou pro nás vítaným soupeřem. První půlku prohráváme 3:4, abychom druhou vyhráli 6:5 a ve smíru se rozešli. Vyrovnaný zápas 9:9.
Pantheři v první půli spí a my vedeme 6:2, ve druhé se smečka probouzí, ale my uhráváme remízu 3:3 a celkově vyhráváme 9:5.
Poslední zápas s Českou Lípou blue naši svěřenci berou na pohodu a soupeře silně podceňují, co se nám ale krutě nevyplácí. Rozhodně se nejedná, jak si drobečkové mysleli, o nejslabší tým. Prohráváme oba poločasy 5:7 a 1:3 a zaslouženě i celý zápas 6:10 a tímto výsledkem se loučíme se sezónou. Dostali jsme lekci a zaslouženě. Tento vzájemný zápas nás dokonce odsouvá i na třetí příčku v turnaji. Škoda.       Martin

ΛΛ

Stříbrná Dobina

Dobina nás přivítala 10. 4. Přijeli jsme 3 x 3 + gólman. Někteří odřekli a tak bereme i Matušáčka, abychom měli tři trojice.
Zahajujeme proti Lípě blue. První půli prohráváme 3:4 a druhou vyhráváme pro změnu 4:3. Zasloužená plichta 7:7.
S Jabloncem určujeme tempo my: 3:2 a 3:0. Vyhráváme 6:2.
Pantheří smečka nás také nechává určovat v první půli tempo a my vedeme 6:3, v druhé už nám dochází síly, ale přestože prohráváme 2:3, náskok z první půle nám stačil na vítězství 8:6.
Opět nám roste nezdravě sebevědomí a toho využívá Liberec Black a nemilosrdně nás bezchybnou kombinační hrou sráží na zem. Obrovská prohra 1:14, kdy jsme se nezmohli na nic, budiž nám ponaučením… (1:8, 0:6).       Martin

ΛΛ

Bronz na Dobině

Dobina nás přivítala brzy ráno v 8:00 a my ospalí sice první půli drželi s Panthery krok, ale v druhé půli jsme působili, jak kdybychom právě vstali. Prohra 5:8 (2:2, 3:6) nás probudila a my vrátili porážku „Oranžovým“ Panthers 9:6, přestože tentokráte drželi oni v první půli krok s námi, v druhé jsme lovili my (4:4, 5:2).
Česká Lípa je pro nás takovým lektorem a uděluje nám lekce. První půle byla dle dnešního zvyku opět vyrovnaná a my drželi krok 5:5, v druhé půli jsme bohužel neudrželi skoro nic, hlavně „ne“ soupeře (2:9). Vysoká prohra 7:14 nás vrátila na zem do reality.
Posledním soupeřem je Liberecké blůčko a my nejsme lakomí a nadělujeme. Tedy až v druhé půli, první skončila opět remízou 4:4. Druhá nám střelecky vyšla 10:2. Výhra 14:6.
Odjíždíme s 50% úspěšností. Děkujeme fanouškům za dopravu a podporu.       Martin

ΛΛ

Zlato v Lípě

8 statečných se vydalo, den po sestupu Starošů, opět do Lípy.
V prvním zápase si Devítka udržel čisté konto a kluci rozdali soupeřům 13 fíků. 13:0 (10:0, 3:0). Česká Lípa blue byla tvrdším oříškem, ale i zde jsme dosáhli 10. 10:7 (6:4, 4:3). Další soupeř který obdržel 16 gólů byl modrý celek z Liberce. 16:3 (7:2, 9:1). Nejvyrovnanější zápas je s Panthery a to i v poločasech. 5:5 (2:2, 3:3). Gólový brankostroj byl podpořen všemi, ale nejvíce soupeřům sázeli Matěj Stránský a Kačka a to po 17 zásazích! M

ΛΛ

Domácí prohraný turnaj

Domácí prohraný turnaj Elévové se chtěli také 22. 11. doma ukázat, ale po první třech turnajích, kde kralovali přišel tvrdý pád. Bohužel tři soupeři nám ukázali, že musíme být více pokorní.
Liberecký black nás nechal hrát pouze v první třetině, kde jsme vstřelili 3 góly. Pak už zavěšoval pouze on, do hry nás už nepustili. Výsledek 3:11 (3:6, 0:5).
Jedenáctku nám naservírovala i Česká Lípa blue, kde jsme opět lépe hráli v první půli 5:6 a v druhé nám došel dech 1:5. Prohra 6:11.
Celek Pantherů ale kousal také, přestože jsme zde utrpěli výhru 9:7 (4:3, 5:4), jasnou převahu a jistotu jsme neměli.
Hezký zápas na závěr jsme předvedli s Lípou white, zápas byl vyrovnaný a napínavý až do poslední vteřiny, kde jsem neměl zasáhnout do střídání, byť to výsledek mohlo ovlivnit, ale neovlivnilo. Prohra 6:7 (2:1, 4:6). Doufám, že si naši „mlaďoši“ uvědomili, že nic není zadarmo a vrátí se s pokorou do dalšího turnaje.                     Martin

ΛΛ

Zlaté tažení pokračuje

Zlaté tažení pokračuje Vyjíždíme do Liberce na Dobinu a cestou nakládáme Adama a nově i Tadeáše Kolnera, který si za nás odbude premiéru.
Prvním soupeřem je Lípa blue – co včera sudím chybělo, dnes tady je vrchovatě (na druhou stranu, ale raději toto)! Hra je vyrovnaná na obě strany a ani jedna strana nemá výraznou převahu. Když si plníme základní úkoly, daří se nám soupeře přehrát. Výhra 8:6 (3:2, 5:4).
Druhým soupeřem byl Turnov a zde jsme si pěkně zastříleli. Převaha byla jasná, úkol zněl střílet po nahrávkách. 17:2 ukončilo oficiální počítání ale my jsme čas dohráli a ještě dva góly přidali. (8:2, 9:0)
Liberec red byl soupeř, který nás za začátku (1:0) držel na uzdě, ale v druhé půli jsme našli recept a kombinační hrou ho přehráli (4:0). Devítka si konečně vysloužil vytoužené čisté konto. Výhra 5:0 nás ale trochu ukolébala a my podcenili posledního soupeře.
Liberec blue byl dobře namotivován a chtěl nás porazit. Hra byla velmi vyrovnaná, první půli jsme těsně vyhráli 2:1, ale v druhé nás blůčko přehrávalo. My dotahovali, ale oni opět odskočili. Minutu před koncem jsme prohrávali 6:4. Osobně se mi moc nelíbila hra s „ na mobilní“ časomírou. Nechci křivdit maminkám, ale trochu se snažili hru urychlit. Zbývalo 47 vteřin do konce a my jsme na buly, sice vyhráváme, ale máme míč za vlastní brankou, Mates útočí a gól. 5:6. Čas běží ještě dobré čtyři vteřinky. Další buly a Mates srovnává na 6:6. Neuvěřitelné. Čas teče a moje nervy také. Radek mě uklidňuje. Maminky, nám říkají: „ Vždyť jde jenom o dvě vteřinky, do teď jste byli normální ….“. Ano, ale tým chce vyhrát. Odcházím od časoměřičů. Zbývá 7 vteřin do konce, Mates vyhrává buly a závěrečným hattrickem vyhráváme 7:6. Zbývají sice ještě tři vteřinky, ale ty si umíme pohlídat. Obracím se na maminky a říkám: „ Teď vám chybí ten puštěný čas na srovnání ….“. Je škoda, že velmi vysokou laťku si rozhodčí nezachoval až do konce turnaje, ale zápasů je opravdu hodně.
Zápas byl fakt super, stejně jako atmosféra, kterou vytvořily rodičovské tábory obou týmů. Neuvěřitelné. Za odměnu nás děti ukecaly a my se stavili u strýčka MC´Donalda.                     Martin

ΛΛ

Domácí zlato

Parádní představení mohli vidět rodiče 25. 10. V podání elévků na domácí palubovce.
Prvním soupeřem byl TJ Turnov a my se v pohodovém tempu rozstříleli a naše čtyři trojičky s doplňujícím mixem rovnoměrně soupeři sázeli jeden gól za druhým. Výsledek 13:2, lahodil určitě početnému zástupu rodičů. (3:0, 10:2)
Druhým soupeřem byl FBC Liberec red a zde se ujal taktovky Mates Stránský (nejmladší z rodu Stránských von Žďár), který nastřílel v tomto zápase 4branky. Po brance přidali Adam, Šídlo, Kačka a Pouík. Ale soupeř také 2x bodoval každé půli. Výsledek 8:4 (5:2, 3:2).
Pantheři se stávají velmi zajímavým soupeřem v Libereckém kraji a byl to náš třetí soupeř. V první půli nás zatlačil a byl o chloupek tedy o gól lepší 3:4, ale v druhé půli se naši rozstříleli a našli na „koťata“ recept. Exekutor byla tentokráte Kačka, která také 4x rozvlnila branku soupeře. Konečný výsledek 12:6 smazal pocit z ospalého začátku a všichni se přesvědčili, jak se dá zápas otočit. (3:4, 9:2)
Nejvyrovnanější zápas nás ovšem čekal až na samotný konec a to s FBC Liberec blue. Ospalý začátek, moje chyba při střídání a už jsme museli dotahovat. Naštěstí jsme měli chuť a vůli bojovat. Prohranou první půli 2:4 jsmeve stejném poměru dokázali v druhé půli vyhrát a tak remíza 6:6 je spravedlivá. Možná měl rozhodčí v závěru přerušit hru po zásahu soupeře míčkem, ale dokud se nezapíská tak se hraje …. (nám se podařilo vyrovnat). Na omluvu rozhodčího – odpískal celý turnaj sám a myslím si, že dobře.                     Martin

ΛΛ

Zlatá Lípa

Zlatá Lípa Dne 11. 10. 2015 se naši elévové poprvé v letošní sezóně zúčastnili turnaje v České Lípě. Celý turnaj se jim moc povedl.
První zápas kluci odehráli s FBC Liberec Red. Skóre rychle narůstalo, jasná výhra 15:4.
Druhý zápas s 1.FBK Jablonec n. Nisou. I s tímto soupeřem to nebyla pro kluky moc těžká práce. Výhra 7:2.
Třetí zápas jsme odehráli s FBC Liberec Blue. Předchozí zápasy nás namlsaly a začátek kluci prospali. Soupeř je prověřil a po vyrovnaném boji přeci jenom naše výhra 10:6.
Čtvrtý zápas s FBC Česká Lípa White. Asi nejtěžší zápas se soupeřem, který doposud taky všechno vyhrál. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, ale nakonec výhra 12:7.
S našimi bojovníky jsme jako rodiče i trenéři prožívali každý gól, ať vstřelený anebo obdržený. Snad jim naše fandění pomáhalo. To, že nás slyšeli a i vnímali, dali najevo svým poděkováním po posledním zápase.
I když se body nepočítaly, sláva vítězům a čest poraženým. Jen tak dál. Gratulujeme!!!!!                    Taťka Roman

ΛΛ