Elevové - Články 2016/17

Turnajové tabulky 16/17.

ΛΛ

Lomnické zakončení sezóny

K poslednímu (dvou) turnaji jsme se sešli v pátek 14. 4. na domácí palubovce. Jednalo se o turnaj elévů, kde se představilo starší družstvo a mladší „Yellows“.
Družstvo Yellows tvořili: Filip M., Čmelda, Fíďa, Matušáček, Štěpik, Ondra 9, Vojta, Baroška M., Péťa a jistota v naší brance Matěj 9! Koučem je Martin.
Do prvního zápasu vstoupili Žlutí proti Pantherům z Liberce a zápas to byl parádní a vyrovnaný. První půli jsme sice prohráli 1:2, ale v druhé půli jsme drželi krok, otočit zápas nám asi nedovolila nezkušenost, ale mnoho nechybělo. Prohra 4:5 (1:2, 3:3).
Za starší tentokráte nastoupili: Pěnda, Stránče, Riemřík, Pou, Adam, Baroška P., Jája a Přemek, na lavičce byl s týmem Tomáš.
Prvním soupeřem jim byl celek FBC Liberec pink a my jim napinkali v první půli dvojnásobek gólů, v druhé půli nás moc nepodržel gólman a Pink srovnali krok. Výhra 13:10 (6:3, 7:7).
Pak už jsme se pravidelně střídali.
Žlutí porazili Purple z Liberce 16:5, přesvědčivě (6:2, 10:3). Starší se s nimi trochu trápili po bleskovém začátku, v druhé půli trochu polevili 15:8 (10:3, 5:5).
Před domácím derby Žlutí ještě sehráli vyrovnaný zápas s Purple družstvem, když v první půli vedli 3:2, ale v druhé prohráli 6:7. Výsledek zasloužená a spravedlivá remíza 9:9.
Posledním zápasem a doslova i pro některé v této kategorii bylo domácí derby, které skvěle podtrhli i diváci.
Žlutí se dostali do vedení, ale jejich starší kamarádi ještě první poločas otočili a dostali se do drobného vedení 4:3. V druhé půli vyhrála zkušenost a možná i trošku tvrdší hra starších. Starší vyhráli 11:5 (3:4, 2:7).
Na druhém hřišti řádili Pantheři, Koberovy a Semily a všichni si přivezli s sebou skvělé fanoušky, které bohužel zklamal servis v bufetu, který celý turnaj velmi podcenil a nechal fronty narůstat až …… Škoda. (Že by noční čtvrteční akce?)
Vedle skvělých diváků musíme poděkovat i časoměřičům a všem co se starali o bezproblémový chod na hřišti.
Na závěr jsme se domluvili s Panthery a sehráli přátelské utkání na velké hřiště 5+1. Pro některé první zkušenost. Škoda, že někteří museli odejít domů (i bez upozornění) a tím neumožnili vytvořit tři pětky, ale i tak jsme se s tím popasovali a dobře si zahráli 2 x 10 minut i pod dohledem rozhodčích. Skvělý den a o to víc potěšila i těsná jednobranková výhra. Děkujeme Pantherům a těšíme se na odvetu u nich.       MM

ΛΛ

Elévy hostili v Železném Brodě

Super turnaj se vším všudy jsme si užili 2. 4. v Brodě. Herně i gurmánsky.
Tomáš řídil: Stránče, Riemříka, Pou, Adama, Danielku a v brance Barošku Petra.
Vosy a Sršně smetli shodně 18:3 (12.1, 6:2) a (11:2, 7:1). Výborně si rozuměla Danča s Matesem a dohromady dali 20 branek.
I v posledním zápase porazili FBC Liberec purple 15:6 (10:2, 5:4).
Martin měl do pole: Mízu, Vojtu, Čmeldu, Fíďu, Míšu, Vaňouse, Pěndu a v brance tradičně starší 9.
Vosy a Sršně jsme sice nelikvidovali tak úderně jako naši starší, ale vítězství jsme si hlídali, i když Vosy s námi v druhé půli drželi krok, stejně jako Sršni v půli první. 6:4 (4:2, 2:2) a 10:5 (4:4, 6:1). Liberec purple jsme porazili 12:7 (8:4, 4:3).
Děkujeme rodičům za podporu v hledišti.
Poděkování patří organizátorům za skvělou podporu a zajištění turnaje. Horní šatna se proměnila ve skvělý stánek s občerstvením – domácí koláče, gulášek, tousty, párek v rohlíku a všemožné nápoje. Vše v režii florbalového klubu! Super.       M

ΛΛ

Kralování v Aréně

19. 3. jsme vyjeli do Liberecké Arény, kde na nás čekali domácí Pantheři a Vosy z Koberov.
Pro nás začínal turnaj v 9:20 a tak se kolona aut s hráči vydala na cestu po 8 hodině a před devátou hodinou jsme v pohodě byli před Arénou. Děkujeme za pomoc při dopravě!
S Jirkou jsme rozhodili hráče do družstev (Tomáš jel s dorostem do Františkových Lázní):

A) Starší: Danča, Pěnda, Stránče, Filip B., Riemřík, Adam a Přemek.
B) Mladší Yellow: Fíďa, 9, Čmelda, Matušák, Petr, Filip, Michal, Vojta a Jája.

První nastoupili Yellow (mladší) proti oranžovým Pantherům a zápas byl ve svižném tempu od začátku až do konce vyrovnaný. Tento zápas neměl vítěze, a tak to bylo spravedlivé. Skvělý výkon odvedl v brance 9 a tým střelecky držel Jája! 6:6 (2:2, 4:4).
Naši starší šli na Vosy, ale už to nebyl chaoticky poletující tým! Kluci z Koberov odvedli hodně práce a bylo to na hřišti vidět. Výsledek 14:6 je sice vysoký, ale Vosy bojovali srdnatě. (5:2, 9:4).
Lomničtí se pak střídali vždy po zápase, a tak nám to pěkně odsypávalo. Yellow proti Panthers a i zde se bylo na co koukat. V první polovině nás Kočky přehrávaly, ale my se nedali zlomit a dvoubrankové manko stáhli a zápas otočili ve svůj prospěch. Skvělý zápas, kde jsme ukázali srdíčko a větší odhodlání. 9:7 (4:6, 5:1).
Na naše starší čekali Orange a chtěli si po remíze s našimi Yellow připsat vítězství a bitva to byla úžasná. Opět jsme zaváhali v první půli, ale konec druhé zase patřil nám i když začátek druhé půle byl tragický. Naštěstí se nám po vyrovnání podařilo odvrátit další, rychlý trojbrankový rozdíl, který vznikl po chvilkovém asi minutovém výpadku Přemka. Na koci jsme si oddechli a byli rádi za vítězství, byť bylo jen o jeden pouhý gól. 11:10 (2:4, 9:6).
Posledním soupeřem Žluťásků byli vosy a ty jsme dali 13:3 (5:2, 8:1). zápas jsme měli pod kontrolou a vedení jsme si zkušeně hlídali.
Starší zakončovali s Panthery a i oni si zápas od začátku hlídali a šli za svým vítězstvím, i když na konci nás asi chtěli nechat v napětí a dovolili soupeři hrát vyrovnanou partii. Náskok z první půle se nám ale podařilo udržet. 8:6 (4:2, 4:4).
13 hodina ukončila naše skvělé působení a my odjeli s rodiči domů nebo nakupovat nebo na návštěvy ….      Martin

ΛΛ

Dva turnaje na Dobině 29. 1

Starší s Přemkem v bráně (Pěnda, Stránče, Riemřík, Pou, Filip B., Petr B. a Adam) odehráli turnaj proti Lípě a Pantherům.
Pantherům nadělili shodně po 9 brankách 9:5 (4:2, 5:3) a 9:7 (4:3, 5:4) a kousavější byli orange!
S Lípou šli v nadělování až k desítce a výš. Blue nadělili 10:5 (4:2, 6:3) a white dokonce 12:3 (5:2,7:1). Po turnaji jsme věděli, že jsme měli družstva otočit, ale na první pohled se to nepozná. Jsme poučeni na příště, i když to může být situace úplně jiná.
Yellow - 9, Fíla, Ondra, Fíďa, Matušák, Péťa S., Danča a Michal B. – hrají s FBC Liberec pink a purple, SK Štětí a Novým Borem.
Jako první nás překvapují pink a utíkají do vedení 1:3, snažíme se hru vyrovnat, ale čas je neúprosný. Druhou půli vyhráváme 4:3, ale celkově prohráváme těsně 5:6. Škoda začátku.
Se Štětím děláme stejnou chybu a laxně začínáme. První půle končí 1:4 a my musíme dohánět, bohužel se to nedaří, jenom vyrovnáváme hru, ale do vedení se nám nedaří dostat. Druhá půle 5:5 a my dostáváme lekci 6:9 za zaspané začátky.
Nový Bor s námi hraje vyrovnanou partii v první půli 4:4, ale pak odskakujeme a jdeme do vedení. 9:6 (4:4, 5:2), konečně trocha klidu na hokejkách.
Poslední zápas také ukončujeme vítězně 8:5 (2:1, 6:4) a purple nám nechávají 3 body. Noví soupeři, nové zkušenosti. Děkujeme rodičům.

ΛΛ

Elévové v Děčíně

V Děčíně jsme 7. 1. navštívili Základní školu Vojanova, kde jsme také ještě nehráli.
Do boje s domácími blue šli naši yellow (Fíďa, 9 s Ondrou, Čmelda, Matušák, Filip M., Michal a Sasík). V obou půlích se nám dostalo po třech brankách do sítě a my vstřelili pouze jeden. Autorem byl letos častými nemocemi zkoušený Lukáš. 1:6 (1:3, 0:3).
Opět jsme možná měli prohodit skupiny, protože naši starší (Petr B., Pěnda, Stránče, Riemřík, Pou, Filip B., Štěpik a Adam) se mohli připravit na Turnovu, který přehráli 14:2 (9:1, 5:1).
Mladší čekal druhý domácí celek white a tam jsme aspoň první půli drželi vyrovnaný krok, v druhé půli docházeli síly a chyběla i zkušenost z ligy s takovým soupeřem. 4:7 (3:4, 1:3)
Starší šli oplatit porážku mladších s blue a podařilo se. V druhé půli sice trošku polevili, ale i tak si pohlídali výhru. 10:6 (6:1, 4:5)
Mladší si šli zastřílet na Turnov, ale ten v první půli nenaznačoval žádnou kapitulaci a držel vyrovnanou partii. V druhé e nám ale podařilo odskočit a tak pojedeme domů poučení a s jedním vítězstvím. 11:6 (3:2, 8:4)
Na závěr ještě vyrovnaná hra našich starších s white. Zápas jsme podcenili a první třetinu prohráli svojí nekoncentrovaností 0:3, v druhé se nám dařilo více a my dohnali ztrátu a sehráli skvělý vyrovnaný závěr. Skóre 6:6 (0:3,6:3). Škoda jen, že soupeř si pomohl klíčovým hráčem z družstva blue, což není příliš v duchu fayr play. Asi se báli s námi prohrát a to nás může těšit. Díky rodičům za fandění a dopravu! MM

ΛΛ

Lomnický turnaj elévů a závěrečné derby

11. 12. jsme pořádali domácí turnaj, a tak jsme se v hale sešli už okolo 8 hodiny. Za pomoci tatínků jsme postavili obě hřiště a vyčkávali soupeře. Musel jsem ještě zpět domů pro dresy, ale pak už se mohlo začít.
S Tomášem jsme si rozdělili s drobnými úpravami družstva.

A) Starší: Pěnda, Stránče, Štěpa, Filip B., Riemřík, Pou, Adam, Nekolík, Jája a Petr.
B) Mladší Yellow: Fíla, Fíďa, 2 x 9, Čmelda, Matušák, Petr, Sasík, Filip, Danča, Michal a Přemek.

Bohužel nemáme žádný vliv na rozlosování a tak jsme se zase ocitli ve skupině, kde nás asi žádné překvapení nečeká. Škoda, že třeba jedno družstvo nemohlo hrát ve vedlejší skupině.

Starší začali s Panthery a vyrovnaný zápas byl celkem zajímavý, ale větší nasazení Pantherů je dovedlo k těsnému vítězství. 8:9 (5:5, 3:4). Další dva zápasy byly v tréninkovém tempu a my nováčka z Koberov nešetřili. Sršni dolétali 16:1 (8:1, 8:0) a Vosy 14:1 (6:1, 8:0).
Zajímavým byl poslední zápas: domácí derby. Starší nedovolili překvapení a vyhráli 11:7 (7:6, 4:1).

Mladší Yellow se utkali s nováčkem a Vosy dali 11:3 (4:1, 7:2) a Sršně 15:6 (9:4,6:2).
Bohužel druhý tým měl o zápas méně a tak nás čekalo už jen derby.
Starší začali nekompromisně a ujali se vedení 4:0, ale mladší se nedali a vyrovnali na 5:5. Krok drželi ještě za stavu 6:6, ale pak starší odskočili a malí už nedokázali dotáhnout. Zápas byl super a strhl i rodiče k hlasitému fandění na tribuně. Prohra 7:11 nebyla zklamáním a ukázala, že bychom takových zápasů potřebovali více. (6:7, 1:4).

ΛΛ

Elévové řádí na Aréně

Aréna přivítala naše borce 20. 11.
Tomášovi starší (Jája, Pěnda, Stránče, Štěpa V., Petr S., Pou, Filip B. a Adam) si poradili s Lípou 9:7 (4:3, 5:4) a s FBC Libercem pink 7:2 (4:1, 3:1). Na FBC Liberec purple ale nestačili nebo ho spíše podcenili a prohráli 9:12 (1:4, 8:8), přestože se v druhé půli snažili udělat maximum. Podceňovat soupeře se nevyplácí a liknavý začátek je stál zápas.
Yellow pod vedením Martina - 9, Fíla, Čmelda, Ondra, Fíďa, Matušák, Riemřík a dvojčata Míša s Petrem, porazili FBC pink 9:3 (4:1, 5:2). Se zbylými týmy remizovali.
S FBC purple 7:7 (3:4, 4:3) a to jsme druhou půli doháněli. S FBC Česká Lípa se nám nepodařilo udržet drobný náskok z první půle a po drobných chybičkách jsme je nechali stav srovnat na konečných 6:6 (3:2, 3:4). S předvedenou hrou jsme spokojení i když je pořád co zlepšovat. M

ΛΛ

Premiéra v Semilech

Nejbližší turnajové místo od Lomnice jsou Semily a tam jsme se vydali 29. 10.
Tomáš se svým starším družstvem (Jája, Pěnda, Stránče, Riemřík, Petr S., Pou a Adam)
Domácím Semilům kluci nedali moc šancí a vyhráli 12:3 (9:1,3:2). Houževnatý Turnov nechtěl dát kůži zadarmo, ale nakonec také podlehl 10:7 (5:4, 5:3). S Jabloncem to byl boj a po prohrané první polovině 3:4 jsme museli ztrátu dotáhnout a vyrovnaný stav svítil i po závěrečném hvizdu 6:6 (3:4, 3:2). Nejvíce si za starší zastřílel Matěj S., který vstřelil 13 branek.
Za mladší pod Martinem nastoupili: 9, Fíla, Ondra, Fíďa, Matušák, Štěpa V., Lukáš a Míša B..
Turnov kluci porazili těsně 6:5 (3:1, 3:4), ale nechybělo moc a mohlo to být nerozhodně.
Parádní bitva se odehrála s Jabloncem a tady to skončilo plichtou, když naši ztrátu dvou branek dohnali. 2:2 (0:2, 2:0).
Na Semily šel do branky Ondra a Matesové se Štěpou řádili, když dali po 4 brankách. Celkové skóre 17:5 (10:3, 7:2).

ΛΛ

Turnaj v Lípě

Zde jsme neměli společnou skupinu a opravdu jsme si mohli dobře zahrát.

Starší 2006: Pěnda, Bárta, Riemer, Stráňa, Pou, Foltýn a 2007 Boban.

DDM Dynamo Teplice podcenilo začátek a vyrovnali hru až v druhé půli. 8:4 (6:2, 2:2). S Panthery orange je to vždy pěkný, vyrovnaný boj tentokrát s lepším koncem pro nás. 8:7 (3:2, 5:5). Druhý tým Pantherů kousal více za začátku a nám se pak podařilo otočit. 9:6 (3:4, 6:2).
Druhý tým z Teplic byl sladkou tečkou na závěr. 8:1 (2:0, 6:1).

Mladší 2008: Mizera, Šolc, Fiedler, Matušák a Dolenský 2007: Vaníček, Svoboda a Barošky, 2006: 9.

Na mladší čekaly týmy z Lípy a Dubí.
První Lípu Blue jsme pustili ke gólovému úniku až v druhém poločasu, jinak jsme byli vyrovnaným soupeřem. 6:11 (4:4, 2:7). Další celky byly z Dubí. První vyrovnaný souboj jsme svedli s Červenými, kde jsme k vítězství otočili v druhé půli. 4:3 (1:2, 3:1). Bílí z Dubí zlobili více a po vyrovnané bitvě se tentokráte štěstí přiklonilo k nim. 5:7 (3:3, 2:4). A na závěr znovu domácí opět s označením Bílí. Vítězství jsme si zajistili v první půli, kdy jsme byli lepší, pak se hra srovnala. 9:6 (6:2, 3:4).

ΛΛ

Společný Turnov 2. 10.

Do letošních soutěží jsme přihlásili dvě družstva a s Tomášem jsme se rozhodli, že je budeme dělit podle věku.

Starší 2006: Pěnda, Bárta, Riemer, Stráňa, Pou, Foltýn a 2007 Boban.
Mladší 2008: Mizera, Šolc, Fiedler, Matušák, 2007: Vaníček, Svoboda a Barošky, 2006: 9.

Starší narazili na Turnov nebo spíše Turnov na ně 15:0 (10:0, 5:0), pak vyrovnanější zápas s Jabloncem 6:4 (3:1, 3:3). Posledním zápasem byla přestřelka s SCC Semily. 17:4 (10:0, 7:4). Celkové skóre 38:8.
Mladší svedli vyrovnanou bitvu s Jabloncem 1:2 (1:2, 0:0). V dalších zápasech jsme se ale rozstříleli a soupeřům nedali šanci. SCC Semily dostali naděleno od mladších 11:4 (8:3, 3:1) a TJ Turnov 19:7 (8:5, 11:2).

ΛΛ