Mladší žáci - Články 2010/11

Spořice 21. - 22.5.: Výběry mladších žáků

Celé výběry pro mě byly očistcem. Od druhého výběru v Dobiášovce, kde už za nás nebyl Kikin, jsem si připadal jako …… . Na dalším tréninku oznámil svoji neúčast Michal Lábek, kterému to nedovolil otec. Jednodenní start pouze v sobotu jsme po konzultaci s Libercem zamítli.
Zranění se nám ale nevyhnula a přišel telefonát od Dominika, že má koleno v sádře a je vyřazen na tři týdny. Zavolal jsem Tomášovi Kutkovi a on přijal nominaci z pozice náhradníka. Jako gólman byl donominován "Slepice" z Jablonce.
Adam pochopil také závažnost (příležitost) a stal se druhým 100% účastníkem. Posledním hráčem za Lomnici byl Dominik, ale poslední týden dostal horečky a zůstal doma. Do posledního dne nebyla jeho účast jistá. Proto jsem zkusil pojistit situaci druhým náhradníkem Kikinem, ale odepsal mi, že sezóna pro něj skončila jeho zlomeninou.
V pátek večer jsem dostal informaci, že Dominik zkusí jet na sobotu. Ráno jsem vyjel v 6:30 a začal sbírat svoje vyvolené – Adama, Dominika a V Rovensku Tomáše. Cesta (180 km) do Spořic u Chomutova ubíhala celkem rychle a i stav silnic byl výborný. Do Spořic jsme dojeli po 9:15 a kluci se spojili s týmem.
Hala kde se hrálo byla velká a příjemná i vzhledem k slunečnému a teplému počasí, které tam panovalo celý den. Jediným mínusem byla restaurace s "rychlou" obsluhou.
První zápas kde jsme hráli byl v 11:00 a naším soupeřem byl výběr Karlovarského a Plzeňského kraje. Lajna kde hráli naši kluci dala 2 branky, Tomáš si připsal asistenci. Celkově jsme po dobrém výkonu vyhráli 4:1.
Zápasy se střídaly mezi mladšími (2 x 12 minut) a staršími žáky (3 x 12 minut).
Druhý zápas nás čekal v 15:00. Turnaj nabral asi 30 minutové zpoždění, ale nikdo v tom neviděl problém. V 15:20 jsme tedy nastoupili proti "Středočechům" a vyhráli 3:2.
Všechny zápasy byly zajímavé a bojovnost se jim nedala upřít. Jasnou převahu dokazoval Pražský výběr, který soupeře válcoval svojí precizní hrou v obou kategoriích.
Poslední hra která nás v sobotu čekala byla právě s Prahou a to od 19:30. První lajna byla taková nijaká a ani dalším se moc nedařilo. Praha svoji převahu ohodnotila vítězstvím 9:1.
Já se kolem 21 hodiny rozloučil a odjel domů.
Během dne se Dominik rozhodl hrát, i když ráno se hlásil u trenéra jako náhradník, a během dne se domluvil s rodiči a zůstal s týmem do rána.
Druhý den přijel pro kluky pan Starý (děkuji za odvoz) a přijel se podívat i pan Sekera.
V neděli na kluky čekal poslední soupeř z Ústeckého kraje a i přes velké nasazení se nepodařilo dohnat ztrátu z první třetiny. Ústí vyhrálo 9:7, i když podle všeho poslední "9" gól neměl platit. Tomáš Kutek byl vyhlášen nejlepším hráčem tohoto utkání za Liberecký kraj.

Děkuji klukům za účast, předvedené umění a bojovnost! Martin
Odkaz na ČFbU

Pro příští rok budou jiná pravidla ze strany našeho oddílu pro "Výběry" – kdo se bude účastnit musí potvrdit dopředu i možnou účast na turnaji a povinností bude absolvování obou přípravných tréninků bez výjimky !!!

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny - březen 2011

ΛΛ

Poslední "desátý" turnaj

Sraz byl jako obvykle u muzea na náměstí v 7:15. Auta poskytl Inter Flag s.r.o., Cykloski J. Žítník a pan Zelenka. Díky.
Po naložení všech nominovaných hráčů, přestože zase polovina nepotvrdila svoji účast ani sms ani emailem!, do aut jsme vyjeli směr česká Lípa. Kousek za Zeleným hájem nás začalo dojíždět auto, které něco signalizovalo. Po kontrole na palubní desce jsem zastavil a problém byl v tom, že jsem pozapomněl na Filipa. Bohužel účast také nepotvrdil a ještě dorazil na náměstí po limitu, ale alespoň se touto stíhací jízdou zapíše do historie.
V Turnově u Lidlu na nás už čekala pětka z Rovenska, bohužel pořád bez Kikina, který má nohu v sádře.
Nálada v autě byla dobrá a myšlenky na dobré umístění převládaly.
Po dojezdu do Lípy nás čekala hala, která svými rozměry je na hraně s předpisy soutěže. Ale raději o malinko užší hřiště než rohy do výklenků jako při podzimním turnaji. Co bylo více nepříjemné byla rozbitá časomíra – tedy ta počítačová, protože ta na stěně nefungovala ani posledně. Družstva neměla přehled o odehraném čase. Čas měřil pořádající oddíl a ne rozhodčí – což asi nebylo úplně správně. Vzhledem k chybějícím zjednodušeným zápisům jsem si užil, protože naši soupisku jsem mohl vypsat celkem třikrát. Na první zápas jsme nastoupili proti Lípě a než jsme se probrali začali hrát byla už třetí třetina a i přes veškerou snahu jsme prohráli 9:4. Lípa nahazovala a střílela. My jsme dokonce v první třetině vystřelili jenom 3x a to jen jednou musel zasáhnout jejich brankář. Škoda začátku, kdybychom hráli jak ve třetí třetině bylo by to o něčem jiném. V naší brance se střídali Petr a Fanda.
Druhý zápas odehrál Jablonec s Blackem a i přes slibný začátek Jablonec podlehl 8:3.
Třetí zápas byl určen nám a Blacku. Podařilo se nám kluky vyhecovat a trenéři postavili do zápasu jen dvě pětky.PosledPoslední turnaj v České Lípě V bráně se zabydlel Dominik. První třetina 0:0. V druhé třetině jsme se ujali vedení 1:0 (střílel Michal Lábek) a boj to byl o každý míček. Fantastická hra, která se musela líbit všem divákům. Hráli jsme i jednu přesilovku a to doslova s tlakem na bránu. Nervozita stoupala u trenérů Liberce a teprve ve třetí třetině po našich chybách se podařilo Blackům vyrovnat a strhnout výsledek na svou stranu. Black nás porazil 4:1. Pro mě to byl skvělý zážitek vidět tento souboj a i přes prohru to považuji za jedno z nejlépe odehraných utkání v tomto roce.
Čtvrtý zápas byla přetahovaná mezi Lípou a Campusem, kde nakonec vyhrál Jablonec 10:8.
Po dvou prohrách nás čekal Campus a kluci chtěli aspoň jednou vyhrát. První třetina byla opatrnější a skončila nerozhodně 1:1. Ve druhé třetině padalo více branek a přestože jsme měli více ze hry na výsledku se to projevilo pouze jednobrankovým vedením. Poslední třetina opět byla velmi vrovnaná, ale nám se podařilo uhájit jednobrankový náskok. Naše výhra 6:5 byla zasloužená. Na obou stranách bylo v tomto zápase vyloučeno po třech hráčích. Poslední turnaj v České Lípě
Poslední zápas naší sezóny odehráli Blaci s Lípou a i přes tlak Lípy vyhráli v pohodě 14:7.
FBC Liberec Black zaslouženě vyhrál a po součtu skóre zbývajících družstev bylo jasné, že na nás cenný kov nezbyl.
Chování v šatně na závěr hodnotit nebudu. Martin

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny - březen 2011

ΛΛ

Stříbrná Lomnice – osmý turnaj

Sraz byl v 8 hodin u haly. Rychle jsme postavili mantinely a Martin rozběhl novou časomíru od společnosti Nisasport.
První zápas mezi FBC Lomnice n. P. a FBC PD Dědek Česká Lípa byl velmi napínavý a zajímavý až do poslední chvíle. První dvě třetiny skončily nerozhodně 1:1. Obě družstva hrála s maximálním nasazením, ale štěstíčko se přiklonilo k nám a my dali rozhodující gól. Skvělý výkon podal Dominik Mach v brance, kde nás několikrát podržel. Svoji gólovou premiéru si odbyl Tomáš Holata. Jen více střel z dálky – to nám trochu chybí. Osmý turnaj Osmý turnaj Osmý turnaj Osmý turnaj
Druhý zápas hráli Campus a Blue a jen těsně vyhrál celek z Jablonce 5:4.
Třetí zápas spustil brankostroj v podání České Lípy a ta vyprovodila Blue 13:2.
Čtvrtý zápas byl náš s Jabloncem – kluky zřejmě naladilo vítězství nad Lípou a trápení Jablonce s Blue a tak zahájili zápas laksně a bez většího nasazení a to znamenalo 4:0 v náš neprospěch po dvou třetinách. Poslední třetina byla sice naše, ale ani dva Michalovi góly nic nezměnily na porážce 2:5.
Předposlední zápas sehráli Jablonec s Lípou a Lípa nezaváhala a pokračovala v nadělování branek. Její vítězství 7:2 bylo zasloužené.
Posledním zápasem byl duel mezi Lomnicí a FBC Liberec Blue. Kluci makali a vyhráli 7:1, tento zápas odchytal Franta Šubrt. Dominik Mach si tentokrát zahrál v poli a dal hattrick.
Nejlepším naším střelcem turnaje byl Michal Lábek, který dal 5 branek.
Turnaj byl ukončen krátce po 15 hodině.
Vyhodnocení turnaje proběhlo součtem skóre všech zúčastněných. Protože tři družstva měla bodově stejně.

Pořadí:

 • 1. místo: FBC PD Dědek
 • 2. místo: FBC Lomnice n. P. 
 • 3. místo: 1. FBK Campus Jablonec n/N 
 • 4. místo: FBC Liberec Blue 

Děkuji všem divákům za podporu z hlediště, členům a trenérům za pomoc při organizování turnaje.

ΛΛ

Sedmý turnaj

Sedmý turnaj na Smržovce Protože bylo 13., ale naštěstí neděle, nedávali jsme tomu datu žádný velký význam. Ale třináctka se nám začala lepit na paty. Z 12-ti nominovaných nám odpadli 3 (někdo zdravotně a někdo….) a my tedy vyjížděli v prozatím nejmenší sestavě směrem na Smržovku, kde na nás měla čekat rovenská posila (také tentokrát jen o 4 hráčích), ale ta se kochala krásami Smržovky a dorazila až po upřesňující navigaci.
První zápas sehrál Campus s Blackem těsně 6:5.
V druhém jsme nastoupili proti týmu Blue a celkem v pohodě jsme vyhráli 4:2 a dobře se připravili na Blacky, kteří nás čekali po krátké přestávce. V zápase s Blue si odbyl Fanda svoji brankářskou premiéru a úspěšně.
Třetí zápas Lomnice x Black jsme začali velmi dobře a ujali se rychlého vedení, které nám ale dlouho nevydrželo. Při vývoji zápasu 4: 2 v náš neprospěch trenéři vyburcovali tým a nám se podařilo srovnat na 4:4. U všech musíme pochválit bojovný výkon, ale jeden převyšoval a to byl Michal. Michal byl všude a bylo ho celé hřiště. Remízu jsme se snažili udržet a pak to přišlo. Cca 40 vteřin před koncem byl vyloučen Adam za nedodržení 3m vzdálenosti od rozehrávajícího hráče. V celém turnaji byl tento prohřešek tolerován a dokonce i rozhodčími opravován. (Rozhodčí sám upravil vzdálenost hráčů). Black rozehrával velmi rychle a i to pravidla upravují:

(Poruší-li hráč pravidlo 3 m během provádění rozehrání nebo volného úderu. (915)
Pokud je rozehrání či volný úder rozehrán ve chvíli, kdy se protihráč pokouší zaujmout správnou pozici, nebudou provedena žádná opatření. Zformuje-li družstvo obrannou zeď v nedovolené vzdálenosti, bude potrestán pouze jeden hráč).


Po vyloučení sehrál Black standardku a podařilo se mu vstřelit rozhodující branku. Prohráli jsme se ctí a po bojovné výkonu 5:4.
Rozladění a po dlouhé přestávce, ve které porazil Campus – Blue 9:3 a Black – Blue 10:6. jsme nastoupili proti Campusu v boji o stříbro. Tři rychlé góly v naší síti v úvodu rozhodly o vítězi duelu a my jsme už nedokázali zabránit prohře 8:4.
Přesto si myslím, že jsme v oslabené sestavě předvedli dobrý výkon a pokud budeme bojovní a hrát s maximálním nasazením, můžeme porazit každého ze soupeřů.
Michal svůj den zakončil 7 góly a 2 asistencemi.

ΛΛ

Šestý turnaj (při pátém turnaji jsme měli volno)

Šestý turnaj v Liberci v "Dobiášovce" Po delší odmlce nás čekal další turnaj a na pořadu byla opět hala u ZŠ Dobiášová v Liberci. Podle nás nejhorší hala WC, žádné šatny, špatně označené hřiště, poškozené branky a monitor místo nástěnného panelu skóre.
V autě byla nálada dobrá a dokonce se i spekulovalo o zlatu. Bohužel nám chyběla pokora a to jsme si uvědomili hned v prvním zápase, který jsme hráli s FBC Liberec Blue a když jsme hned na začátku prohrávali 2:0. Zápas se nám podařilo obrátit a vyhráli jsme 6:3. Druhým soupeřem nám byl FBC PD Dědek Česká Lípa a ten se už s námi nepáral. Po druhé třetině jsme dostávali nářez 10:3. Teprve třetí třetina byla odehraná naplno, ale to už nám nepomohlo a prohra 7:10 byla zasloužená. V posledním zápase nás čekal FBC Liberec Black a ten nás uzemnil 7:1, přestože jsme herně odehráli asi nejlepší zápas. Musíme se zlepšit, uvidíme na Smržovce.

ΛΛ

Přátelák v Benátkách nad Jizerou

V neděli pozdě odpoledne dne 16.1. jsme vyrazili na odložený zápas do Benátek nad Jizerou. Nominováni byli členi z řad mladších žáků a členi, kteří nedostávají prostor nebo se nemohou z věkových důvodů účastnit letošních ligových turnajů. Mrzí mě, že ne všichni využili nominační nabídky.
Sraz byl v 16 hodin u Muzea, kde jsme naložili skoro celý tým a v Sobotce o dvacet minut později jsme naložili Dana. Před halou v Benátkách jsme  zaparkovali těsně před pátou.
Přivítala nás moc pěkná čistá hala a šatna, kde jsme se hned začali cítit velmi dobře.
Oddíl T.J. Sokol Benátky postavil mantinely a po krátkém roztrénování jsme se postavili na buly.
Čekal nás zápas 3 x 10 minut. Ke střídání jsme měli dvě pětky a dva brankáře.
Zápas se rozjel velmi dobře a začali jsme sázet branky. Naši brankáři moc práce v zápase neměli. Celkový počet vstřelených gólů se zastavil na 13.
Jedinou výtku kterou mám, je nenahrávání zpět na obránce a až přehnaný tlak do plné obrany.
Po zápase jsme si ještě dali nájezdy na brankáře, které skončily remízou. Fanda pustil 3 góly a Petr 5 gólů , ale naši střelci to oplatili stejnou mincí.
Přestože jsme původně měli domluvené hraní do 19 hodin, další program se nekonal a tak jsme se v 18,20 převlékli a vyrazili k domovu. (Někteří chlapci se stále ještě nenaučili otočit dres a štulpny a prostě jak to padne to nacpou do pytlíku, možná kdyby to měli prát – naučili by se to.)
Myslím si, že se ale večer přesto velmi povedl a byla to příjemná příprava na budoucí zápasy.
Děkuji panu Šidlichovskému za odřídění trafika, kterého jsme opět měli zapůjčeného od firmy Auto Junek ze Studence.

Výzva pro členy:

 • 1.) V autě se chováme slušně a neřveme, nepereme se.
 • 2.) Odpadky nevyhazujeme oknem a ani pod sebe.
 • 3.) Nezapomínáme si v autě věci a to ani odpadky.
 • 4.) Svačinou nepatláme po potahu a zbytečně nedrobíme.
 • 5.) V cizím autě se zkrátka nechováme jako zvířátka.

ΛΛ

Napsali o nás v Lomnických novinách

Lomnické noviny - listopad 2010 Lomnické noviny - prosinec 2010
ΛΛ

Čtvrtý turnaj

Čtvrtý ligový turnaj v Lomnici nad Popelkou Tentokrát jsme nemuseli nikam dojíždět, turnaj se konal v Lomnici. Sraz byl pro trenéry v 7,30 a členy jsme nechali přijít na 8,00.
Už před turnajem Martin zajistil medaile, na které na zadní stranu nalepil samolepku s datem a naším pořádajícím oddílem. Nechal také pro každého účastníka vytisknout diplom a zajistil ceny ve formě látkových brankářů. Tisky obstarala firma Inter Flag s.r.o..
Kluci verbovali rodiče a známé, trenéři oslovili bývalé hráče, aby pomohli vytvořit dobrou diváckou kulisu.
Nejdříve jsme postavili mantinely, popsali šatny a přivítali naši pětku z Rovenska a prvního rozhodčího. Jako první dorazil tým FBC Liberec Blue. Ostatní týmy dojely až v průběhu prvního utkání.
Dle soupisky od trenérů Davida a Romana rozdal Martin dresy a pak už trenéři jen zopakovali pokyny a turnaj mohl pro nás začít.
Soupeř loví míčky První zápas byl odpískán v 9,00 mezi pořádajícím oddílem FBC Lomnice n. P. a FBC Liberec Blue. Zápas se vyvíjel jednoznačně pro Lomnici a světelná tabule se zastavila až na skóre 10:0 pro Lomnici. Hráči hráli výborně a Petr si zachoval v brance čisté konto. Hattrickem se blýsknul Kristián " Kikin 26" z Rovenska. Po dvou brankách vstřelili Martin 27 a Tomáš 24. Po jedné zavěsili Adam 8, Standa 23 a Míša 28.
Druhým zápasem byl duel mezi 1. FBK Jablonec n/N a FBC Liberec Black a k překvapení všech "Campusáci" vyhráli 4:3.
Naše čekání jsme si zkrátili focením v malé tělocvičně. Na první dva naše zápasy jsme si objednali fotografa pana Čepka a přestávku jsme využili pro oddílovou fotku a fotky jednotlivců.

Čtvrtý ligový turnaj v Lomnici nad Popelkou Ve třetím zápase vyzval Jablonec kolegy Blacků Blue a zápas vítězně ukončili 6:1.
Právě úspěch Jablonce a vzájemné hecování přimělo uzavřít sázku mezi našimi členy a trenéry, že pokud zůstane zlato v Lomnici, oběhnou trenéři atletický ovál do půl těla svlečení.

Na čtvrtý zápas jsme nastoupili proti Blackům, a když je dal Jablonec, snad se to podaří i nám. Zápas byl napínavý a plný emocí od začátku až do konce. Celý zápas byl jak na houpačce. Čtvrtý ligový turnaj v Lomnici nad PopelkouLiberci nebyly uznány dva góly jeden vysokou hokejkou a druhý kvůli postavení hráče v brankovišti. Nám se zas podařilo skórovat se zněním sirény a tak stav po druhé třetině 4:1 byl velmi nadějný. Poslední třetina byla ve znamení náporu Liberce (dali 4 branky), ale bojovnost a skvělý pohyb našich borců po hřišti, kteří ještě 2krát zavěsili – znamenalo pro nás cenné vítězství 6:5. Velké poděkování a obdiv patří "Dominátorovi", protože některé jeho zákroky byly neuvěřitelné a hraničily s kouzlením. Také jsme pocítili skvělé fanoušky, kteří vytvořili perfektní atmosféru. V zápase dal Filip 5 dva góly a po jednom dali Tomáš 6, Kikin 26, Míša 28 a Tomáš 22.

FBC Liberec Black si musel spravit chuť a v zápase o třetí místo vyprovodil už v půlce druhé třetiny svoje kolegy Blue, když jim nadělil 16:1.

Čtvrtý ligový turnaj v Lomnici nad Popelkou O zlato se tedy hraje v posledním zápase a to mezi Lomničáky a Jabloncem. Hlediště se zaplnilo a vytvořilo báječnou kulisu a skvělou atmosféru. Nechyběl buben, houkačka a velmi potřebné skandování.
S Jabloncem jsem zatím jenom dvakrát remizovali 3:3, tak co dnes?
Rychlé vedení nás trenéry trochu zaskočilo, ale kluci první třetinu vyhráli svojí bojovností 3:1 a dali jasně najevo, kdo je tady pánem situace. V dalších třetinách už Jablonec neskóroval a my naše první zlaté tažení vyhráli 7:1. Zápas začal výborně chytat Petr, ale vystřídal ho Dominik, přeci jenom nervozita dělá své. Góly dávali po dvou, Tomáš 24 a po jednom Filip 5, Tomáš 11, Tomáš 20, opět Kikin 26 a Míša 28.

Ceremoniál byl ihned po dohrání zápasů:

 • 4. místo: FBC Liberec Blue
 • 3. místo: FBC Liberec Black
 • 2. místo: 1. FBK Jablonec n/N
 • 1. místo: FBC Lomnice n. P.

Sázka se musí plnit...Dodělat papíry, vyplatit rozhodčí a už nás netrpělivý dav čeká před halou.
Myslím, že ani jednomu z nás trenérů nebyla zima a s patřičnou hrdostí na naše borce jsme si užili kolečko s občasnou sprškou čerstvého sněhu, který na nás naši svěřenci s radostí házeli, stejně tak jako útěk s naším oblečením. Jen počkejte …..

Skvělý zážitek, kluci děkujeme, pro tyhle chvíle to stojí za to ……….

Hala se uklidila, ztichla a jen pár fandů nám ještě poblahopřálo u Jardy v "Bufíku", který si myslím mohl být dnes taky velmi spokojen.

Tak uvidíme v březnu ….

Poděkování Petrovi za pomoc u časomíry a manželům Hloužkovým za hudbu o přestávkách a fotodokumentaci.

Výzva pro diváky, rodiče – pokud i vy máte fotografie, věnujte nám je do archivu, dohoda o předání přes email florbal@vlajky.cz nebo na jakémkoliv tréninku.

Pokud i vy se chcete svěřit se svými dojmy nebo napsat vzkaz pište na florbal@vlajky.cz a my to zde rádi zveřejníme.

ΛΛ

Třetí turnaj

U muzea jsem tentokráte mohli sejít až v 8 hodin, přestože jsme jeli na turnaj do České Lípy. V Turnově u Lídlu jsme přibrali do kolony dvě auta z Rovenska. V České Lípě jsme byli okolo čtvrt na deset a po krátkém zorientování se v komplexu budov SOU a ZŠ jsme dorazili k menší sportovní hale.
Obsazení – 20 hráčů, 5 členů realizačního týmu a 4 věrní fanoušci.
Tým koučoval David s Romanem a  Pavel s Pepou. I v této sportovní hale jsme měli svoji šatnu pro sebe.
Turnaj odstartoval duel FBC Liberec Black a FBC PD Dědek Česká Lípa (6:2).
První náš zápas nás čekal v deset hodin proti FBC Liberec Blue. Zápas se vyvíjel pro nás velmi slibně a při stavu 4:0 jsme trochu polevili. Soupeř toho okamžitě využil a během dvou minut jsme obdrželi 3 branky. S našimi nervy si pohrál i náš gólman Petr, kterému po jednom zákroku míček poskakoval těsně před brankovou čarou. Zápas jsme ale vybojovali a na výsledku 4:3 se už nezměnilo nic i přes závěrečný tlak soupeře.
Po krátkém 20-ti minutovém oddechu nás čekal druhý soupeř z Liberce a to FBC Liberec Black. Přestože jsme první dvě třetiny drželi s favoritem krok, podlehli jsme 2:8. V zápase jsme měnili brankáře Dominika za Petra.
Dalšími zápasovými duely byla klání mezi FBC PD Dědek Česká Lípa a FBC Liberec Blue (10:1) a libereckými tými Black a Blue (10:2). Mezi zápasy jsme měli dvě hodiny přestávku, kterou jsme mohli strávit v šatně nebo na balkóně. Posilnit jsme se mohli ve sportovním bufetu, kde byly pro krácení času i šachy.
Vývoj turnaje určil, že až poslední zápas rozhodne o umístění na druhém a třetím místě. Aktérem jsme byli my a domácí FBC PD Dědek Česká Lípa, který si na nás věřil. Utkání začalo pro nás velmi dobře a my se ujali vedení 2:0, soupeř se ovšem nevzdal a srovnal vývoj utkání. Opět jsme vyměnili brankáře Petra za Dominika. Poslední třetina byla bojovná, ale pro nás s vítězným koncem 4:3. Vybojovali jsem stříbro!
Kluci díky za dodatečný dárek k svátku. Českou Lípu jsme opustili před půl pátou.

Martin

Pohled trenérů: jsme rádi, že úsilí vynaložené v trénincích přináší své ovoce. U některých hráčů nám chybí větší nasazení a dravost, ale to do příštího zápasu před domácím publikem doladíme. Je dobře, že dokážeme hrát vyrovnaná utkání s týmy, které mají daleko více zkušeností než my. Kluci bylo to super.

David, Roman

ΛΛ

Druhý turnaj

Druhý ligový turnaj na Smržovce Stávání 30.10. bylo těžké a sraz byl tentokrát již v 6:30 na náměstí u muzea. Vyjeli jsme směr Smržovka a cestou jsme na Špici přibrali do kolony dvě auta z Rovenska. Na Smržovku do sportovní haly jsme přijeli okolo půl osmé v počtu 21 hráčů, 2 trenérů a 7 rodičů.
Trenérský post zaujali Martin s Pavlem, hlavní trenéři se nemohli turnaje zúčastnit.
První zápas nás čekal v osm hodin proti domácímu FBK Campus Jablonec n/N. Zápas byl vyrovnaný a po zásluze skončil remízou 3:3. Zajímavý byl moment, kdy jsme srovnávali na 2:2 dvě vteřiny před koncem II. třetiny. Mezi jednotlivými zápasy jsme měli vždy hodinu přestávku, kterou jsme mohli strávit v šatně nebo na balkóně.
Druhý zápas sehráli FBC Liberec Black s FBC PD Dědek Česká Lípa. Výsledek 9:5.
Po krátkém mezi zápasovém oddechu nás čekala Česká lípa. Přestože jsme prohrávali 4:2 podařilo se nám zabojovat a konečný výsledek 5:5 byl zasloužený.
Dalším mezi zápasovým duelem bylo klání mezi FBC Liberec Black a FBK Campus Jablonec n/N v poměru 10:1.
A pak to přišlo - nový očekávaný soupeř FBC Liberec Black. Přes veškerou snahu jsme dostali lekci a nenašli odpověď na nebezpečné střely. Utkání jsme dotáhli do řádného konce 3 x 10 minut, ale porážka 15:1 nás usadila na zem. (Pozn. Je-li v utkání dosaženo brankového rozdílu 15 branek, bude utkání ukončeno.)
Poslední zápas sehráli FBK Campus Jablonec n/N s FBC PD Dědek Česká Lípa. Výsledek rozhodoval o našem umístění. Vítězství nám přidělovalo 3 místo, remíza nás mohla ale i posunout na poslední. Sledovali jsme přelévání výsledku a oddechli si, až když Česká Lípa zvítězila 8:4.
Při ceremoniálu pořadatel nepočítal s naší plnou soupiskou a tak nám chybí pár medailí.
S třetím místem jsme spokojeni odjížděli domů.

ΛΛ

První turnaj

První ligový turnaj v Liberci Čím více se blížil datum 16.10. tím více jsme byli všichni nervóznější. Hráči, trenéři a určitě i rodiče. Tréninky kluci odvedli na výbornou. (Jen kdyby občas naši drobečkové dávali větší pozor.) Podařilo se nám zajistit dresy a rozplánovat místa v autech.
Ne všichni odevzdali vrácenku s potvrzenou účastí, ale sešlo se nás u muzea v sedm hodin ráno celkem 13. Jelo i jedno auto navíc - hurá máme fanoušky!
Na jednu pětku jsme si počkali u Lídlu v Turnově. Kluci z Rovenska dorazili a už nám nic nebránilo vyrazit na Dobiášovku do Liberce.
Dorazili jsme krátce po osmé hodině a mohli si prohlédnout soupeře v akci. Prvním zápasem byl souboj FBK Campus Jablonec n/N a FBC Liberec Blue. Výsledek 7:0.
Mezitím se rozdaly dresy a my se ukázali v celé své kráse. Myslím si, že se dresy povedly – nebo? (Vaše názory zde rád zveřejním.)
A po krátkém protažení to přišlo - náš historicky první zápas byl zahájen v 9.05 proti FBC PD Dědek Česká Lípa. První gól jsme vstřelili my a jméno střelce je Tomáš Kutek s číslem 24. V zápase jsme vedli dvakrát, ale stav 2:1 se nám nepodařilo udržet. Soupeř vyhrál 4:2, když nás přehrál v III třetině.
Po krátké 10ti minutové přestávce nás čekal 1.FBK Campus Jablonec n/N. Zápas byl vyrovnaný a nebýt trestného střílení těsně před koncem, nemusel zápas skončit remízou 3:3. Učíme se z prostředí, sledujeme soupeře a verdikty rozhodčích, byť jsou pro nás někdy trochu nepochopitelné. Následovala pro nás delší přestávka po které se u některých dostavila celková nervozita. (Já osobně byl nervózní několik dní předem a zápas jsem prožíval velmi emotivně.)
V naší přestávce hráli proti sobě FBC Liberec Blue a FBC PD Dědek Česká Lípa. Výsledek 4:9. Další zápas 1.FBK Campus Jablonec n/N a FBC PD Dědek Česká Lípa dopadl opět vítězně pro Českou Lípu. Výsledek 3:10.
Posledním naším soupeřem byl tým FBC Liberec Blue, protože jsme byli bodově na tom stejně s Jabloncem rozhodovalo skóre (tedy až po poradě organizátorů a rozhodčích). Úkol se nám podařilo splnit a výhrou se skórem 6:2 jsme si vybojovali historicky první DRUHÉ místo a z Liberce jsem si odvezli stříbrné medaile. Pocit radosti, zadostiučinění se dostavil. Kluci a celý realizační tým odvedli dobrou práci.
Do Lomnice jsme dorazili okolo půl čtvrté, z někoho nervozita opadla cestou z někoho vypadla až v Lomnici a po té se dostavila zasloužená únava. Ještě jednou díky!

Jsem rád, že jsem svůj bláznivý nápad plný rizika dotáhnul až sem a potvrdil rodičům, že to myslím s florbalem v Lomnici vážně.

Martin M.

ΛΛ