Mladší žáci - Články 2011/12

Bramborová Lípa

Bramborová Lípa Sraz byl u sportovní haly 15.4. v 7,45 a kromě plánovaných dvou aut se do kolony zapojili rodiče od Tomáše a Petra. Škoda, že jsem vzniklou situaci neznal dříve, byly by možné změny v sestavě a nominaci.
Jediný kdo nedorazil bez jakéhokoliv vysvětlení na sraz byl Lukáš a tím ještě více oslabil náš tým, ve kterém chyběla skoro jedna standardní lajna. Z Rovenska s námi jela jenom Johanka. David určil dvě pětky.
První zápas, kde chybělo malinko nasazení a soupeř toho dokázal poprvé v sezóně využít, jsme sehráli s Turnovem. Lomnice – Turnov 2:5. Střely (9/11) : (16/14).
Ve druhém nás čekal respektovaný Gabrieluklid.cz, kterému chyběl jeho nejlepší hráč, ale ani to nepomohlo odvrátit naši porážku. Lomnice – ČLG 3:6. Střely (7/7) : (17/16).
Ve třetím zápase na nás čekali "Partyzáni" , ale i zde jsme měli špatný začátek a až druhá půle byla jednoznačně v naší režii. Lomnice – ČL ZŠ Partyzánská 6:2. Střely (8/20) : (17/6).
Posledním naším soupeřem v letošní sezóně byl celek z Lovosic. Tabulka byla pořádně zamotaná a vyrovnaná,Bramborová Lípa proto i přes zatím nepříliš dobré výsledky by výhra pro nás znamenala i možné stříbrné medaile. Partie byla vyrovnaná a o vítězi rozhodla naše nepozornost v obraně, kdy jsme protivníkovi nabili přímo na hůl a ten trestal. Lomnice – Lovosice 0:1. Střely (9/10) : (15/10).
Medailové naděje se rozplynuly a já s hrstkou věrných čekal na ortel v dalším zápase, který nás mohl tentokráte poslat až na dno tabulky. Ostatní mezitím odjeli domů. Turnov ale vyhrál svoje první medailové umístění (bronz) a my se udrželi na bramborové pozici.
Děkuji všem za nasazení, některým i za dvoudenní. Rodičům děkuji za dopravu a fandění.                 Martin

ΛΛ

Bronzový Liberec

Bronzový Liberec Na předposlední turnaj jsme se vydali s našimi mladšími žáky dne 24.3. do Liberce. Bohužel marodka a některé školní zákazy nám zúžily kádr hráčů a tak jsme s Davidem začali experimentovat, protože i někteří nominovaní nedorazili. Nabídku tentokrát využil i Valentýn a Milánek. David jel probudit Kamilu a já jel vyzvednout naše hráče z Rovenska. Marek s rodiči a Vanclovi jeli přímo. Auto Davidovi zapůjčil pan Žitník. Všem za pomoc při dopravě děkujeme.
Do Liberce jsme se všichni dostavili včas a našim prvním soupeřem byl tým z Jablonce, se kterým většinou hrajeme vyrovnané partie. I přes pomoc Polyse jsme se nedokázali pořádně probrat a naše hra byla ospalá a na soupeře nám pořád chyběl krůček. Ani útok a ani obrana nebyla 100%. První poločas skončil 2:0 v náš neprospěch. Do druhé poloviny naskočil i Martin Maťátko, kterého dovezli rodiče, ale ani to nám nepomohlo na rozjetý Jablonec. Jediný gól dal Polys a výsledek 4:1 byl asi zasloužený. Jablonec na nás vystřelil celkem 19 (9/10) my na to odpověděli jen 14 střelami (7/7). V brance byl Petr. Po tomto zápase musel Polys odjet do Turnova na "krajský" zápas ve fotbale.
Naším druhým soupeřem je Liberecký Black a tedy nejtěžší soupeř dneška. První poločas skončil 4:1, kdy jediný gól vstřelil Matušák po nahrávce Milánka. Na střely 14/6 měl jasnou převahu Liberec. Obraz hry ale byl jiný, než v prvním zápase. Hráli jsme bojovněji, ale zkušenější Liberec nás trestal za každou chybu. Druhý poločas skončil 5:0 na střely 18/6. Liberec vyhrál 9:1. Za tento zápas, ale musíme naše hráče pochválit, makali a to se cení, pochvalu zaslouží i Fanda!
Třetí soupeř bylo Liberecké Blůčko a zde již nebylo po ranní ospalosti ani vidu. Soupeř nám dovolil hrát naši hru a my vyhráli poločasy 5:0 a 3:0 a tím si Petr vychytal svoji další zápasovou nulu. Střely na branku z našeho pohledu 25 (15/10) : 18(8/10). Martin si dal hattrick, a po dvou gólech rozdávali Matušák a Zelenka, po jednom Marek a Šimon.
Bronzový Liberec Posledním naším soupeřem byl celek z Turnova. Do sestavy se nám opět zapojil Polys, a když už jsme na začátku 4 minuty prohrávali 2:0, zavelel David k boji. Všichni začali makat a v poločase bylo skóre na tabuli 4:2 pro Lomnici. Toto skóre jsme přidali i v druhém poločase. Výsledek 8:4 pro Lomnici byl po překvapivém startu Turnova zasloužený. Střely Turnov 27 (16/11) : Lomnice 27 (10/17).
I když jsme měli pozměněný tým obsadili jsme třetí místo a poděkování patří všem za nasazení a předvedený výkon. Rodičům děkuji za pomoc a podporu v hledišti.
Petr a Tomášové s Roveňáky počkali na vyhlášení a pak se jeli podívat na extraligový zápas Libereckých mužů s Future do haly Dukla. Zde jsme se setkali i s našimi Starochy, kteří vybojovali v Krupce 3 body.
                                                                                                                                                                                        Martin

ΛΛ

Poslední sezónní turnaj na domácí půdě

Poslední sezónní turnaj na domácí půdě V neděli 11.3. připadlo pořádání turnaje mladších žáků na náš klub. Příprava proběhla standardně. Zajistil jsem potřebné formality, diplomy, medaile – zde nastal drobný problém s potiskem, ale kolegové z Inter Flagu naštěstí chybu napravili a rodiče v průběhu turnaje bleskově nalepili čerstvě vytištěné etikety. Díky.
Strážným andělem nad úrazy se stala paní MUDr. Maťátková. Moc děkujeme.
Sraz u haly byl před osmou hodinou, rychle jsme postavili časoměřičské stanoviště, mantinely a označili šatny a už začali dojíždět soupeři. Já jsem vzal na otestování doplněnou výsledkovou tabuli o tresty a v turnaji se plně osvědčila.
Rozhodčí po drobných problémech s autem také dorazili, i když jenom tři, ale svoji práci odvedli dobře.
Turnaj jsme otevírali prvním zápasem s FBC Liberec Black. První polovina zápasu byla z naší strany velmi nepovedená a ospalá. Někteří hráči působili, že ani neví, že jsou na hřišti. Liberec trestal střelami i z velké dálky a pouze díky Petrovi byl stav v polovině jenom 4:1. Pěknou standardkou se zde blýskl Honza, který dal náš jediný gól. V druhé polovině se našim hráčům vracela asi lépe okysličená krev, herní obraz se změnil a soupeř navýšil už jenom o dva góly. Je škoda že soupeře, kterého jsme na začátku sezóny dokázali porazit, nám teď uděluje florbalové lekce a ukazuje kam se dokázal v herním projevu posunout.
Před druhým naším zápasem a i po zápase jsem domluvil vystoupení mažoretek Popelky, které bych rád přivítal při našich turnajích jako roztleskávačky. Myslím, že to bylo příjemné zpestření. Holky děkujeme!
Druhým soupeřem nám byl tým FBC Gabrieluklid.cz Česká Lípa, kterého jsme považovali za favorita soupeře. Náš tým překonal ranní krizi a hráči začali hrát svoji hru. Významně k tomu přispěl Michal, který nás přispěchal podpořit. I Tomáš, který opět dostal na starost "17" si počínal bez energetických drinků podstatně lépe než v posledním vzájemném duelu. Nervy pracovaly a rozhodčí měli práci uklidňovat i naši trenérskou lavičku. Monika si za zápas šla dokonce 2x odpočinout na trestnou lavici. Poločas 2:2 vyjadřoval zajímavou podívanou. V průběhu zápasu došlo ke zranění šikovného českolipského hráče číslo "18", který si narazil koleno a už do turnaje nezasáhl. V druhé půli si každý tým bránil dobře svoje území, ale nám se podařilo, přeci jenom jeden gól vstřelit a tím vybojovat cenné vítězství 3:2.
Třetím naším soupeřem byl tým Novoborsko (pro nás zatím neznámé družstvo), který zde na turnaji předváděl velmi pěkný florbal. A v první půli se dostal do vedení 1:2. My, ale svou bojovností zápas otočili a celkově vyhráli tento zajímavý duel 4:3. Posilou byl i příjezd Polyse.
Ostatní zápasy probíhaly s malým zpožděním, protože paní doktorka musela ošetřit i nějaká drobná zranění a zkontrolovat stav hráče po pádu, kdy se praštil do hlavy.
Posledním naším soupeřem byl další tým z pod hlavičky České Lípy, tentokráte Partyzáni, kteří přijeli ale v skromném počtu. Zápas probíhal v rychlém tempu a my ukázali pěkné akce pro potěchu naplněné tribuny. Vítězství 14:5 bylo zasloužené, i když obrana mohla i tentokráte více pomoci Frantovi.
Turnaj zaslouženě vyhrál FBC Liberec Black, který porazil všechny týmy. Druhé místo jsme si vybojovali my FBC Lomnice a pak se seřadily týmy z České Lípy: Novoborsko, Gabrieluklid.cz a Partyzáni. Část České Lípy asi neunesla porážku a proto zanechala svoji šatnu v takovém stavu, že označení " jako dobytek" by urazil onu zvěř. Jestli se takto chovají i ve své nové hale???
Gratuluji našim borcům k zaslouženému druhému místu, které jsem po ospalém ránu nečekal. Chtěl bych poděkovat Pepovi za pomoc v první půli turnaje u časomíry a i Pavlovi za pomoc s časem ke konci turnaje. Velké poděkování patří ještě jednou paní MUDr. Maťátkové za ošetření úrazů.
Velký dík patří všem skvělým divákům, kteří přišli opět v hojném počtu a vytvořili při našich zápasech skvělou atmosféru.
                                                                                                                                                                                        Martin

ΛΛ

Stříbro z Liberce

Stříbro z Liberce Slunečnou neděli 29.1. jsme tentokrát strávili na domácí půdě libereckého týmu "Blue", avšak bez našeho vedoucího Martina a dvou nemocných, ze stabilního kádru mladších žáků, Tomášů M. a H., doprovázeni rodiči Vanclovými a tatínkem od Petra – děkujeme.
Na místě se pak připojili 2 hráči z Rovenska, a dále Minikuba a Móňa. Celkem jsme dali dohromady 2 pětky plus dva v celkem silné sestavě.
Hned prvním soupeřem nám byli borci z Děčína, do té doby pro nás celkem neznámá a jak už jsme i zvyklí, některé naše i o dvě hlavy převyšovali….V zápase nastupovaly 2 kompletní lajny, pravidelně doplňovány dvěma hráči navíc s Petrem v bráně. Začali jsme tlakem na jednu bránu a celkem netypicky pro první zápasy i neospale, bohužel však hned z prvního rychlejšího protiútoku jsme inkasovali. Následnou trpělivou hrou v pohybu jsme si vytvářeli spoustu brankových příležitostí, které především první lajna nedovedla zúročit, naštěstí zaskočila bojovná lajna druhá a záhy bylo skóre srovnáno. Stav 1:1 vydržel do poloviny, ale v druhé půli jsme úřadovali jen my. Zápas jsme nakonec dovedli do vítězného konce 4:2. Gólově tentokráte zásluhou více druhé pětky a čekajíc na protržení střelecké smůly první lajny, především Michala.
Zhruba za půldruhé hodiny jsme zkřížili hole s hráči z Turnova, které jsme v předchozích klání poráželi. Tentokrát v brance s Františkem .Zápas začal jak přes kopírák a i skrze tlak jsme po chvíli prohrávali 0:1, naštěstí se začala střelecky prosazovat první lajna, doplněná druhou, kde tak jak v prvním zápase i zde jsme střídali všechny hráče do pole. Zápas jsme nakonec zakončili přesvědčivě 11:2 a i herně se z naší strany bylo nač dívat.
Po jedno zápasové pauze jsme šli do souboje s domácím týmem Blue, s tím, že výhra by pro nás znamenala následný přímý souboj s týmem  Black o první místo. V brance opět Petr a kompletní střídání všech hráčů do pole. Asi se nám již zalíbilo začínat zápasy prvním gólem soupeře a ani tento nebyl výjimkou, jen s tím rozdílem, že kýžené vyrovnání i přes narůstající tlak dlouho nepřicházelo. Pomohla pak až malá rotace hráčů mezi první a druhou lajnou. Změna znamenala pro nás srovnání skóre ještě do poločasu. Ve druhé půli už pak přicházeli góly jenom z našich holí a zápas byl ukončen se skórem 5:1.
Po další jedno zápasové pauze jsme šli do přímého souboje o zlato s libereckými Blacky, které jsme v této sezóně již jednou porazili, v brance s Frantou. A byl to souboj o zlato jak se patří. Poprvé během dne jsme se ujali vedení 1:0 po standardní situaci druhé lajny, ale zápas byl jak na houpačce a za chvíli bylo 2:2 a to se udrželo až do půli. O přestávce nebylo prakticky co hráčům vytknout, jen ať pokračují v nasazení a bojovnosti, kterou do té doby předváděli – nutno přiznat oproti lépe technicky hrajícímu soupeři. Bohužel tým Black měl výhodu "+2" gólů ve skóre, tak by remíza v tomto zápase pro nás znamenala druhé místo. Z kraje druhé půli jsme šli opět do vedení, ale Black vždy srovnal. Za stavu 4:4 jsme pak už i více riskovali, gól jsme však již nevstřelili, naopak v rychlém sledu 3x inkasovali – konečný výsledek 7:4, a celkové pěkné druhé místo.
Závěrem bych chtěl všem poděkovat za maximální nasazení a bojovnost i za mnohdy krásné herní kombinace a též brankářům za nadstandardní výkon, jak již jsme zvyklí. Díky Radek

ΛΛ

První stříbro

První stříbro V neděli 15.1. jsme se vydali opět do České Lípy. ( Už bychom jednou rádi také viděli i tu jejich novou halu…..)
Trenérský dozor jsem si tentokráte zajišťoval sám. S přepravou a dozorem ale rádi pomohli manželé Vanclovi a tatínek Petra. Děkujeme.
Cestou jsme doplnili mužstvo o 3 hráče z Rovenska a přestože v Lomnici byl náznak sněhu tak cesta od Rovenska byla v pohodě a suchá. Nikdo neměl žaludeční problémy a tak jsme se po příjezdu mohli plně věnovat prvnímu letošnímu turnaji.
Prvním soupeřem nám byl Jablonec, se kterým je hra vždy zajímavá a výsledky končí remízou nebo malým rozdílem. Tentokráte ale kluci z Jablonce zaspali a nechali nám velký prostor. Naši hráči velmi pěknou kombinační hrou vyhráli 9:1. V zápase jsme střídali dvě útočné trojice a tři obranné dvojice.
Druhým naším soupeřem bylo pro nás neznámé družstvo z Mostu. Hráči byli o hlavu větší a vyvolávali v nás respekt. V šatně jsem hráčům naordinoval pohyb a kombinační hru a radu, abychom se co nejméně pouštěli do osobních soubojů. Hráli jsme dle udělených rad a z rychlých přechodů jsme dokázali těžit. Zajímavý zápas skončil 5:1 pro nás.
Do třetího zápasu jsme nastoupili proti Partyzánům a zde jsme nechal větší prostor pro ty co si v předchozím zápase tolik nezahráli. Adam a Kačka potvrdili, že jsou schopni v obraně zahrát velmi dobře. V tomto zápase se nám útočně ze začátku moc nedařilo. Když cítíme, že se jedná o papírově slabšího soupeře , polevíme a to není zcela dobře. Zápas jsme vyhráli 10:1.
Do posledního zápasu, proti zde nejsilnějšímu týmu, jsme šli s možností vybojovat si kov nejcennější.
FBC Gabrieluklid.cz Česká Lípa je v letošní soutěži favorit a patří mezi tvrdší soupeře. Tým dokáže hrát velmi pěkný a technický florbal na jedné straně, ale taky velmi tvrdý a od některých hráčů kořeněný sprostými nadávkami na straně druhý. Velmi výrazní hráči jsou 7 a 18, tím ale nechci ostatní opomenout. "18" je velmi technický, rychlý, kvalitní hráč, který rád diskutuje a dokáže servírovat pro "7" perfektní nahrávky. "7" hlavně těží za své tělesné stavby, tvrdou hrou a s citem, že ví přesně kde má stát a čekat na nahrávku, kterou většinou bezpečně uklízí do branky. Svojí tvrdou hrou a komentáři, až za hranicí pravidel, vyvolává zbytečné emoce. Úkoly byly rozděleny a Vanclík dostal za úkol hlídat "7". Bohužel záměr nevyšel jako v Liberci. Zde měla dvojice z Lípy o mnoho více prostoru a bez milosti trestala. Hrál se bojovný a rychlý florbal, kde jsem se nevzdali a pokoušeli se náskok stáhnout a vývoj utkání změnit. Střídání se na obou stranách omezilo převážně na první pětku. První poločas skončil 4:5 a čekala se bitva v druhém. Bohužel jsme tento poločas nezvládli spíše psychicky a nechali se zbytečně rozhodit. Začalo se jiskřit na obou stranách a přišly i fauly s oplácením, které asi mohli (měli) rozhodčí více trestat. Polys si dal jeden gól z trestného střílení. Zápas vyvrcholil zcela zbytečným faulem na slečnu z Lípy, kde Tomáš V. situaci neustál. Naštěstí se vyhrocená situace zvládla a Lípa vyhrála 8:5. Při vyhlašování se Tomáš za svůj zbytečný výpad hráčce omluvil. Za odvedený výkon jsme si tak v letošní sezóně poprvé pověsili na krk cenné stříbrné medaile.
Petr, který celý turnaj odchytal bravurně, inkasoval pouze 3x v prvních třech zápasech a až Lípa mu dokázala 8x rozvlnit síť.
Za celý turnaj patří všem poděkování, atmosféra a nasazení bylo skvělé a pizza na závěr zasloužená. Díky Martin

PS: Docela ve mně hrklo, když mi Pepa volal, kde má Kačku, kterou jsem před půl hodinou vykládal u domu. Inu hlad po soukromí v pokojíčku a PC je někdy větší než po večeři a rodičích.

ΛΛ

„JEN„ třetí místo v Liberci

Mladší žáci v Liberci V neděli 3.12. jsme s mladšími žáky zamířili do Liberce do Dobiášovky. Ihned nás mile překvapily dvě věci: přenosná, přehledná časomíra a občerstvení "Na schodech".
Velmi kvalitně obsazený turnaj byl pro naše mladší žáky další výzvou. S TJ Turnov jsme si poradili 9:3. Pak přišel ovšem nejtěžší zápas s FBC Gabrieluklid.cz Česká Lípa, vítězství 7:6 bylo tvrdě vybojováno, ale o to více ceněno. Svůj nejlepší zápas odehrál obránce Tomáš Vancl, který   plnil úlohu osobní obrany jejich gólově nejproduktivnějšího hráče. Vítěznou cestu nám překazil až tým FBC Liberec Black, který nás porazil 5:3. Black je soupeř, kde nestačí se zaměřit na jednu osobu, ale kde se musí hrát komplexně a to se nám hlavně v obraně nedařilo. Každé zaváhání tým Liberce dokáže potrestat. Škoda jedné sporné branky, z pohledu hraní v malém brankovišti – jak se později ukázalo, stálo nás to druhé místo. Poslední zápas byl pro nás sice vítězný 4:3 nad týmem FBC Liberec Blue, který předvedl bojovný výkon a tím nás ze začátku velmi zaskočil. My jsme chtěli moc vyhrát a naše nervozitu trestal tým Blue góly.
O pořadí měl rozhodnout duel Black X Lípa. FBC Black nabral v zápase vedení 5:3 a my jsme se již v duchu radovali z druhého místa, ale Lípa zabojovala a zajímavý zápas se jí podařilo obrátit a zvítězit 6:5. O umístění rozhodla minitabulka a přestože na prvních třech místech měly týmy shodně po 9 bodech, na Lomnici zbyla "bronzová" medaile. Rozhodly vstřelené branky.

ΛΛ

Turnaj mladších žáků v Lomnici

Mladší žáci v Lomnici V sobotu 19.11.2011 se mladší žáci představili poprvé v této sezóně před domácím publikem. Los nám přiřadil těžké soupeře (FBC Liberec Black, FBC Victoria Ústí nad Labem, 1.FBk Campus Jablonec nad Nisou, TJ Lovochemi Lovosice LFP).
Asi každý si vzpomene na loňský turnaj v Lomnici, kdy jsme poprvé a zatím naposledy okusili pocit z prvního místa. Málokdo asi věřil, že kluci a dvě holky jsou schopní něco podobného, znovu zopakovat. V devět hodin jsme nastoupili proti 1.FBk Campus Jablonec nad Nisou – letos jsme s Jabloncem dvakrát těsně prohráli a tak jsme chtěli konečně vyhrát. V napínavém a vyrovnaném utkání jsme vyhráli 4:3. Výborně zachytal Fanda. Svůj první gól v lize vstřelila Móňa.
V jedenáct hodin jsme nastoupili proti TJ Lovochemi Lovosice LFP – pro nás zcela neznámý soupeř. V ospalém tempu jsme vydřeli výhru 3:1.
A potom to přišlo! FBC Liberec Black. Pár pokřiků v šatně a vybíjená před zápasem v malé tělocvičně, tým konečně nakoply k neuvěřitelnému výkonu. Než se Black stačil rozkoukat, už jsme vedli 2:0. Kluci věděli, že nesmí nechat soupeře kombinovat a to splnili do puntíku. Stoprocentní výkon a disciplína mužstva přinesla překvapivé vítězství 7:1. V bráně předváděl neuvěřitelné zákroky Péťa a střelecky se dařilo první lajně (Polys, Lábus, Lukáš). V posledním zápase šlo o vše. Čekal na nás těžký soupeř z Ústí nad Labem. V šatně proběhl opět pokřik, v malé tělocvičně vybíjená a šli jsme na to. Chytat začal famózní Péťa a v poločase ho vystřídal stejně dobrý Fanda. Kluci makali opět naplno. Dopředu je hnali skvělí diváci a už od začátku dali lomničáci soupeři najevo, že zlato zůstane doma. Po dvaceti minutách jsme vyhráli 4:2.
A je to tady. Snad je to už tradice. Po roce zase běží trenéři se zlatými medailemi na krku čestné kolečko na školním hřišti.
Kluci a holky díky. Bylo to super.
David P.

ΛΛ

Třetí turnaj v České Lípě

Třetí turnaj v České Lípě Odjezd od Inter Flagu byl v 8:30 a se za stávkou u Lidlu v Turnově, kde se k nám přidalo Rovensko, jsme vyjeli směr Česká Lípa. Po hodině jízdy jsme už skoro byli u haly, ale Petrovo břicho řeklo stop a obsah se vydal napřed k hale. Za ním po chvíli i Petr. Prosím ještě jednou, kdo trpí nevolnostmi v autě, vezměte si před jízdou Kynedril ( s sebou i na zpáteční cestu) a v autě si sednout spíše dopředu.
V České Lípě na nás čekala známá hala, tentokrát velmi špinavá (velice to klouzalo a nečistota byla vidět). Na neoblíbené malé časomíře se také nic nezměnilo, bohužel ani obsluha, která se starala více o sebe než o probíhající hru.
Prvním soupeřem byl tým "Partyzánů" z České Lípy. Jako snad pokaždé byl náš vstup do utkání vlažný a relativně slabému soupeři jsme dovolili hrát jeho hru. Remíza 2:2 po první polovině vyvolala rozpaky a rázná domluva hráčům snad napomohla k nastartování. Druhá polovina už byla pod taktovkou našich hráčů a po čtyřech brankách jsme si i trochu oddychli. Vítězství 6:2 bylo takové upachtěné a myslím si, že si kluci mohli lépe hru vychutnat a celkově užít.
Druhým soupeřem byl tým TJ Turnov a kluci začali aktivně, plnili si svoje role a rychle se dostali do vedení. První polovinu jsme v pohodě vyhráli 6:0 a v druhé půli jsme začali zkoušet více kombinovat. Zkoušeli jsme si více nahrávat a užívat si hru. Druhá polovina skončila remízou 3:3, ale naše celkové vítězství 9:3 bylo zasloužené a hra působila hezkým koukavým dojmem. Družstvo Turnova se zlepšuje a hra sním je zajímavá. První dva zápasy odchytal velmi dobře Fanda.
Po delší přestávce jsme narazili na favority turnaje - celek USK Slávie Ústí nad Labem 99, který nám dal lekci z pěkného kombinačního florbalu na který jsme nenašli recept. Soupeř nás přehrál ve všech směrech a zaslouženě vyhrál 10:0. Trestal každou chybu v obraně a bohužel naši hráči hráli příliš odevzdaně. Celá organizace trochu pokulhávala a tak ani nebylo divu, že našeho zraněného Martina ošetřil trenér "Partyzánů".
V posledním zápase kde šlo o druhé či třetí místo, jsme měli hrát s týmem z České Lípy ZŠ U Lesa, bohužel se tak nestalo neboť nastoupila čtyřka z Gabrieluklidu.cz . Kluci jsou šikovní, ale nemyslím si, že to je správná cesta – přestože to "možná" pravidla umožňují. Přestože jsme předvedli hlavně v druhé půli bojovný výkon, přehráli nás o hlavu větší hráči 9:0. Druhá půle byla odehrána z naší strany dobře a je škoda, že jsme nedokázali daný výsledek upravit.
Takže i na tomto turnaji čekali na nás bronzové medaile.
Děkuji řidičům a fanouškům (Martinovi H., Pavlovi F.), kteří nás přijeli podpořit. Díky.
Martin

ΛΛ

Druhý turnaj v Turnově

Druhý turnaj mladších žáků v Turnově Přípravu turnaje provázeli drobné problémy s překrývajícími se termíny s fotbalem, ale naštěstí s pomocí ochotných tatínků se vše vydařilo. Tým posílil i Martin Maťátko.
Jako první soupeř nás čekal domácí oddíl TJ Turnov, který na sobě od posledně zapracoval. První polovinu jsme hráli nerozhodně 1:1, ale v druhé jsme se uklidnili a hráli svoji hru. Soupeři jsme dali 5 branek a zápas vyhráli 6:2. Pěknými zákroky se blýsknul Petr v brance. Monika si připsala v tomto zápase svoji premiérovou ligovou branku.
V druhém zápase nám chyběli Kryštof s Minikubou, kteří jeli na zápas do Sedmihorek (5:5). Nás čekal celek, který kluci přejmenovali na Argentinu (modrobílé dresy). Do branky se postavil Fanda, ale ani jemu se nedařilo vychytat to, co našim hráčům proklouzlo. Celek České Lípy Gabrieluklid.cz je starší a herně vyspělejší a i v tomto duchu probíhal zápas. První polovinu jsme hledali způsob obrany, ale inkasovali jsme 5 branek. To nám ještě pomáhal Polys, který po této polovině odjel na fotbalový zápas k Liberci a do dění v Turnově se už nezapojil. Do druhé poloviny jsme nasadili do branky Petra, ale ani tato změna neovlivnila ráz utkání a přestože Tomáš Vanclík za pomoci zad brankáře dal čestný gól, prohráli jsme celkově 11:1. Možná jsme mohli několika gólům zabránit, aby skóre nebylo tak vysoké a z toho vyplývá, že musíme více procvičit obrannou činnost proti takovýmto typům soupeřům. Gabrieluklid.cz byl v Turnově k nepřekonání, což potvrdil i rychlým vyprovozením TJ Turnova s ukončením zápasu ihned po začátku druhé poloviny a i předčasné ukončení zápasu s bratrským týmem z Lípy (výhrou s rozdílem 15ti branek).
Do třetího zápasu jsme už opět byli skoro v plné síle s Kryštofem a Pěndou. Českolipské partyzány jsme udolali v pěkném zápase 3:0. Druhým gólem v turnaji se blýskl Marek a střelecky se prosadil Martin.
Posledním soupeřem byl Jablonecký Campus, na kterého letos hledáme recept. A po polovinách 1:2 a 1:2 jsme ho zatím nenašli.
Po konečném součtu na nás připadla opět bronzová příčka. Celé družstvo musím pochválit za předvedenou hru a přístup. Tatínkům děkuji za převozy a podporu v hledišti.

ΛΛ

První turnaj na Smržovce

První turnaj na Smržovce Od muzea jsme odjížděli v 7,15 a s dostatkem automobilů. Jel s námi pan Holata a Rovensko jelo také po vlastní ose. Za odvoz děkujeme.
Jako první soupeř nás čekal domácí Campus. Přestože jsme celý zápas skoro vedli a soupeř musel dorovnávat nepomohl nám ani Polysův hattrick a utkání jsem ztratili ke konci druhé (v letošní sezóně – poslední) třetiny (správně v druhé polovině). Stav 4:3 pro Campus.
Druhým soupeřem byl Liberecký Black a z něj jsme měli jako vždy respekt, což se projevilo na zaraženém herním projevu. Prohra 7:1 nás mrzela o to více, že první pětka nebojovala dle svých možností a v zápase nechala "vše" děvčata (Johanka a Monča) s druhou pětkou.
Třetí soupeř byl pro nás neznámý Turnov. V tomto zápase jsme se konečně uklidnili a hráli naši hru. Trochu se projevila únava a nevolnost u Petra v brance , který první dva zápasy odchytal velmi dobře. Zápas byl dramatický a těsně před koncem pořád vyrovnaný 3:3. Po faulu na Minikubu bylo nařízené trestné střílení a protože si nikdo nevěřil, pověřil tímto úkolem trenér Tomáše, který měl v tomto zápase hattrick a vezl se na gólové vlně. A Matušák to dal! Vítězství 4:3 bylo naše.
Posledním soupeřem byl Liberec Blue a naši odvedli velmi pěkný a bojovný výkon. Polys co vystřelil na branku tak proměnil a pro příští turnaje dostane dres s číslem 10. Gólovou radost dvakrát zažil i Marek, který v těchto posledních dvou zápasech hrál jako vyměněný a bez nervozity z prvních zápasů.V tomto zápase měl i tři připsané asistence. Svůj první gól si vychutnal i Kryštof. Monika také zaznamenala dvě asistence. Zápas skončil 8:4.
V turnaji jsme obsadili třetí místo a o to více nás mrzela prohra s Campusem.
Pochvala patří všem a kluci by si měli vzít příklad z holek, které byly velmi milým překvapením.