Mladší žáci - Články 2013/14

Třídenní Liberec
Salming Nisaopen 2014

V Liberci odstartoval 23.5. 15. ročník tradičního florbalového turnaje nejen pro mladé věkem. Náš florbalový klub přihlásil do letošního ročníku pouze jeden tým a to v kategorii mladších žáků. Jiným družstvům z klubu to letos termínově nevyšlo. Holky jely od školy na vodu a některé měly výběry v Praze. Dorost chce jet jen na jednodenní turnaj do Lovosic. Elévkové a přípravka dostane příležitost opět za rok.
V loňském roce skončilo podobně sestavené družstvo těsně pod stupni vítězů a tak se letos chtěli poprat o stupně nejvyšší. Jediným „nám dobře známým“ nováčkem byl Kuba Jaroš z Bedřichova (výpomoc po vyléčeném zranění, z klubu FBC Liberec).
Na naše borce čekali v základní skupině čtyři týmy. V pátek jsme porazili dva z nich. Elite Praha team DDM P6 - 6:0 a Tj Baník Sokolov - 5:3. Jednalo se spíše o utkání v tréninkovém tempu, i když například Sokolov měl hráčku číslo 12, která našim obráncům dokázala pěkně zamotat hlavu. Start se nám vydařil a kluci se dobře nabudili.
V sobotu jsme si připsali další výhru nad staršími žákyněmi SK Florbal Benešov Gi – 6:1. Jejich všude přítomný trenér opět nezklamal, když se odmítl pozdravit s našimi trenéry se slovy: Vy jste z Lomnice, tak to se s vámi zdravit nebudu. Určitě hezký příklad pro děti. Naší odpovědí byla porážka jejich dívčího týmu, který jsme k ničemu nepustili. (Je jasné, že starší žákyně se nemohou plně srovnávat s MŽ.) Bohužel přišla i jedna prohra s FBC Kladno - 0:2. Začátek zápasu jsme si nechali zbytečně utéct a obdržené dvě branky jsme nedokázali srovnat. V druhé půli žádná branka nepadla, a my plně vyrovnali hru, bohužel bez střeleckého zakončení.
Okolo 14 hodiny jsme odjeli domů a čekali, jak dopadnou další zápasy a zda se večer budeme muset vrátit a zabojovat o další postup. Díky zisku 9 bodů ve skupině a lepšímu skórovému rozdílu jsme se dostali rovnou do osmifinále. Večerní výlet do Liberce tedy odpadnul a my se můžeme vyspat na neděli.
Od 10 hodin nás čekal tým, se kterým bojujeme celou sezónu v lize, a který dobře známe - FBC Liberec Black. Po velké bitvě, kdy nám výborně hrající soupeř chtěl oplatit porážky z letošní sezóny, jsme díky dvěma šťastným střelám Danka a Polyse zvítězili 2:1. Liberec tentokráte předvedl nejlepší výkon v sezóně a my se máme aspoň na co těšit v sezóně příští. Musíme si objektivně přiznat, že dnes byl náš rival herně lepší.
Ve čtvrtfinále nás čekal TJ JM Chodov - Blue a my měli obavu, aby naše borce známý tým nezastrašil svým jménem. Po první půli jsme prohrávali 0:1, ale stav jsme vyrovnali ihned po odpísknutí druhé půle. Díky bojovnosti a většímu srdíčku se nám podařilo ještě jeden gól přidat a stav jsme udrželi až do konce. Předvedli jsme bojovnou hru, která se musela líbit. Kluci bojují a výkonnost jde nahoru.
V cestě do finále nám stál klub FBC Plzeň, kluci odhodlaní dostat se do finále vlétli na soupeře a donutili ho hrát naši hru. Soupeře jsme tlačili a nenechali jsme ho ohrožovat naši branku. Poctivým přístupen jsme navyšovali náš náskok. Přestože i soupeř dal jeden gól, vítězství 5:1 bylo zasloužené a jednalo se asi o nejlépe odehraný zápas v turnaji.
Ve finále jsme se sešli s nepříjemně hrajícím SK Florbal Benešov, první poločas byl vyrovnaný a výsledek 0:1 ve prospěch Benešova byl jistě ještě hratelný. Bohužel začátek druhé půle nám utekl a soupeř se dostal do vedení, které jsme zvládali jen kosmeticky upravit na konečných 2:5.

Pro náš klub, který pracuje v Lomnici nad Popelkou teprve 4 roky, bez větší podpory a s trenéry, kteří tomu věnují zdarma svůj volný čas, jsme vybojovali skvělé druhé místo. Turnaj byl dobře obsazený a druhé místo z 30ti klubů je pro nás skvělý úspěch a motivace pro další práci.
Jako bonus byl vyhlášen jako nejlepší gólman, naší kategorie, náš brankář Ondra Volejník. Kluci díky!
Tak zas za rok!

Shrnutí – super turnaj, velké zlepšení v organizaci, kladně hodnotíme výkon rozhodčích. Co zlepšit – výsledkový servis a domluvit v aréně úklidovou službu na oněch místnůstkách!                                          MM

Tým Nisaopen 2014 Tým:
Foto nahoře: Trenér Martin Matušů, Šimon Stránský, Jakub Švehla, Tomáš Polyák, trenér Radek Pěnička, Marek Kutek, Martin Jozífek.
dole: Milan Sucharda, Daniel Goll, Jakub Pěnička, Jakub Jaroš, Matěj Volejník, Tomáš Martin Matušů.
ležící: Ondřej Volejník

ΛΛ

Výběry mladších žáků v České Lípě

Na výběry jsme letos poslali kluky, kteří hrají v kategorii mladších žáků. Tréninky se uskutečnily v aréně v Liberci a oproti minulým rokům byly dobře připravené a klukům ukázaly i jiné provedení tréninků. Zvláště první trénink byl kluky moc chválen.
Do sestavy se probojovali Ondra s Matějem, Milánek, Danek, Mini-Kuba, Tomáš, jako náhradník Kuba.
Turnaj regionů se uskutečnil 17. 5. na zimním stadiónu v České Lípě a účastníci se tam setkali v 8:30. Liberecký kraj čekali soupeři z Ústeckého kraje (0:7), Středních Čech (1:9), Prahy(0:18) a Plzeňsko-Karlovarského kraje (3:10).
Bohužel Liberec ani na jednoho soupeře nestačil. Rozdíl v herním projevu a rychlosti byl obrovský.
V prvním zápase proti Ústí zůstala naše pětka pohromadě a obdržela jenom jednu branku, pak ovšem došlo ke změnám sestavy a to ještě více zviditelnilo nesehranost a rozdílnost soupeřících celků.
Myslím si, že Lomnice neudělala ostudu. Místo, abychom doplnili celek složený převážně z velkých klubů, měli jsme tam jednu pětku, která ale ke škodě byla rozhozená. No nic, je vidět kde se musí pracovat, kluci viděli rozdíly a musí se z toho poučit a sami dělat něco navíc.                                           MM

Fotogalerie Luboš Třešńák

ΛΛ

Dvoudenní Lípa

Dvoudenní Lípa V rámci EFT v České Lípě se v nové hale se „speciálně“ upravenou tribunou pro diváky konal mládežnický turnaj přípravek, elévů a mladších žáků vše 3+1. Pro některé to byl poslední ligový turnaj, pro některé už jenom doplnění a možnost se porovnat s ostatními.
Vzhledem k tomu, že jsme se rozhodli dojíždět, přihlásili jsme do turnaje jenom mladší žáky.
Vzhledem k tomu, že jsem se účastnil VH, neviděl jsem první dva zápasy a z třetího jenom část. FBC Děčín nás porazil 4:8, na FBC Chomutovu jsme si ale spravili chuť a tým přehráli vysoko 11:0, soupeři nepomohla ani tvrdší hra. Liberec Blue nepřekvapil a my hezkou kombinační hrou vyhráli 9:2. Nebezpečným soupeřem na domácím hřišti se mohl jevit tým FBC Česká Lípa a zápas byl opravdu dramatický a rychlý. Domácí jsme nakonec přehráli v přehřáté hale 5:2, ale tak pohodové to už nebylo. Máme tedy po prvním dnu 9 bodů. Pochvalu si zaslouží speciální formace „Tři Grácie“ – Petr, Radek a Matěj, kteří nejenom, že ubránili soupeře, ale navyšovali i počet gólů na naší straně.
Po zápasech jsme se šli podívat na duel Švédsko x Švýcarsko do nedaleké hokejové haly, kde právě probíhal turnaj mužů v rámci EFT. (Včera porazili naši poprvé v historii Švédsko.) Večer vyhráli naši na nájezdy nad Finskem.
V neděli byl brzký odjez od naší haly, abychom stihli v 8 hodin nastoupit proti Blackům. Brzké vstávání nezanechalo žádné následky a náš tým porazil Blacky 10:2. Přestože byl Liberec odhodlán, nepodařilo se mu zlomit lomnické prokletí. Druhým soupeřem tento den bylo Dubí, kde jsme se ke škodě přizpůsobili jejich stylu hry, který je zatím dosti vzdálen od standardu. Poletováním po hřišti, nepřesnostmi a celkovým nehezkým výstupem jsme sice vyhráli 8:1, ale hra nám narušila nastolenou laťku. Přestože kluci věděli, že Děčín zaváhal s Turnovem, protože mu část dětí odjela na výběry, nikdo si nepřipustil, že by poslední zápas mohl být nějak zvlášť dramatický. S pocitem vítězů nastupujeme do posledního zápasu s Turnovem, který může přinést zlato a podle toho to také vypadá. Dáváme sice první gól, ale zároveň si natolik věříme, že začínáme chybovat. Během chvilky soupeř srovnává a jde do vedení. Střídáme pořád stejně, ale soupeř využívá nepřesností u „Tří Grácií“ a odskakuje o další dvě branky. Situace je kritická. U nás převládá nervozita a Turnov se bije jako lev, je plný odhodlání a na jeho straně je fakt, že může jenom překvapit. Začínáme točit jen dvě trojky, ale náskok se nedaří plně dotáhnout. Když už je na spadnutí vyrovnání, soupeř znovu odskakuje. Snižujeme, ale gólman „Turnováky“ neskutečně drží, my na té samé pozici děláme zbytečné chyby, protože se necháme příliš lehce rozptýlit. Když je nepodrží gólman, je to snižovák nebo tyčka. Skvělý duel končí těsným vítězstvím odhodlanějšího Turnova 6:7.
Naši borci opět neunášejí prohru. Pokořeni si jdou podat ruce a přebrat účastnické medaile, ke kterým se někteří dvakrát sportovně nechovají.
K chování musím říct, že se mi nelíbilo vyčítání kluků do vlastních řad (po oba dva dny). Neustále naštvávání se, nekomunikace. Jsme jeden tým a jsme tak silní jak ten nejslabší článek! Pro slzy na konci mám pochopení, když je to lítostí za odmakanou dřinu a ne dříve, když se ještě bojuje. Rozhodně se musíme naučit prohrávat se ctí a mít respekt k soupeři, jen tak se zlepšíme a posuneme dál.
Organizace a myšlenka turnaje byla dobrá, jen chyběla tvrdší ruka, která by měla otěže času pevně ve svých rukách a chybělo i celkové vyhodnocení turnaje na které se všichni (většina) těšili.
Dvoudenní Lípa Po krátkém rozboru a celkovém hodnocení, které zůstalo v šatně, jsme se přesunuli za zimák.
Budeme mít tu čest přivést jeden z týmu na hrací plochu. Hurá, vedeme Švédy! Skvělý zážitek pro kluky. Po úvodu jdeme na tribunu a sledujeme zápas Švédsko x Finsko.
Máme dilema, zda zůstat na podvečerní zápas Česko x Švýcarsko, ale vzhledem k dvouhodinové přestávce a dojezdu domů až po osmé hodině se rozhodujeme a odjíždíme domů. (Máme za sebou dva náročné dny, tak nám snad kluci odpustí a zápas stihnou doma na TV.) Cestou se jako včera stavujeme pro zmrzku v Lestkově. Díky za skvělý víkend!
Český tým vyhrál turnaj EFT!     MM

Česká Lípa 26.-27. 4.

1. Body 2. Body 3. Body 4. Body 5. Body 6. Body 7. Body 8. Body
Skóre Rozdíl
Body
1. FBC Děčín


8 4 3 4 2 3 8 5 3 8 2 3 5 6 0 9 0 3 11 7 3
53 26 27
18
2. FBC Lomnice n. P. 4 8 0


11 0 3 9 2 3 10 2 3 6 7 0 8 1 3 5 2 3
53 22 31
15
3. Chomutov 2 4 0 0 11 0


4 4 1 3 4 0 2 6 0 13 1 3 4 6 0
28 36 -8
4
4. Liberec Blue 5 8 0 2 9 0 4 4 1


2 5 0 5 4 3 9 2 3 3 8 0
30 40 -10
7
5. Liberec Black 2 8 0 2 10 0 4 3 3 5 2 3


6 3 3 10 1 3 10 5 3
39 32 7
15
6. TJ Turnov 6 5 3 7 6 3 6 2 3 4 5 0 3 6 0


11 0 3 0 8 0
37 32 5
12
7. Dubí 0 9 0 1 8 0 1 13 0 2 9 0 1 10 0 0 11 0


2 13 0
7 73 -66
0
8. Česká Lípa 7 11 0 2 5 0 6 4 3 8 3 3 5 10 0 8 0 3 13 2 349 35 14
12
ΛΛ

Zlatý poslední mistrák 5+1

Jako již poněkolikáté cesta daleká, tentokrát do Krupky, první zápas již od devíti, tzn. odjezd v 6,15 h.
od haly, kupodivu žádní moc ospalí nebyli....jen ta marodka a křížení se s fotbalem (Rovensko), ve výsledku tedy jen 8 hráčů do pole - jeden na střídání do obrany, dva v poli....?
Takže očekávání jak kluci vydrží....

Přijeli jsme včas, kluci celkem nažhaveni a tím, že více hráli, než seděli na střídačce, byl i první zápas již od počátku pěkně v tempu. První soupeř DDM Kadaň, se kterým máme většinou vyrovnané zápasy, hrál též velice rychlý florbal, jak jsme si ale před zápasem řekli, je nás málo, tzn. žádné bláznění a honba za góly, ale v klidu na přihrávky a držení balónku, na soupeře platilo, vzadu jsme nechybovali a proto i dva góly nakonec stačili na výhru - 2:0....
Zápas pauza a hurá na FBC Teplice, i zde jsme začali držením balónku, spoustou přihrávek, i tlakem na soupeřovu branku, ale bohužel z ojedinělých protiútoků jsme 2x inkasovali a bylo 1:2, naštěstí trpělivou hrou kluci ještě do poločasu otočili na 3:2, ve druhé půli krásným florbalem přidali ještě 7 gólů, tzn. konečné skóre 10:2....
Opět zápas volno a dnes naposledy na palubovku proti rychlým Gladiators z Ústí n. L., kteří střídali 3 pětky....?
Tentokrát již od začátku plně v režii našich kluků, krásný florbal se spoustou přihrávek a střel z první- první půle 4:2, druhá pak 4:1 - celkem zasloužených 8:3 a navíc, což bych chtěl obzvláště ocenit, gratulace od trenérů soupeřů k předvedené hře našeho týmu - v osmi + Ondra....!!!!

Ještě malé shrnutí za posledním turnajem - to, že zkušenější odehrají své, skoro bez chyb, jsme již přivykli, co nejvíce oceňuji je jejich schopnost uklidnit hru i spoluhráče, povzbudit je, když se něco nepovede a navíc vůbec neřeší, jestli si dají nebo nedají gól, to vše se pozitivně přenáší na ostatní a jak i dnes bylo vidět, mladším skutečně pomáhá a právě oni dnes byli pro mě velice příjemným překvapením.....

Takže moc děkuju za velice kolektivní pojetí hry a za zážitky, které nejen sobě tím přinášíte.... Nejen za dnešní turnaj, ale celou dosavadní sezónu.....                                           Děkuji, Radek

ΛΛ

Bouřlivý Děčín

Bouřlivý Děčín K poslednímu turnaji přeboru do Děčína jsme vyjeli 12. 4. značně oslabeni. Šimon a Matušák mají stop kvůli noze a Pěnda s dvojčaty jeli na první jarní zápas s fotbalem.
S dopravou pomohl pan Fajr a složení bylo: Radek, Petr a Příšerka. V trafiku byli: Kuba, Milánek, Danek a rovenská parta: Kačka, Marek a Martin.
Ihned po pohodovém dojetí do Děčína jsme dostali informaci, že k překvapení všech - družstvo z Chomutova nedojelo.
Rychle se převléknout a omrknout soupeře. Viděli jsme zápas Jablonec x Litvínov a ten v nás vzbudil respekt.
První nás čekalo družstvo z Jablonce. Sestavil jsem tři trojky s tím, že v první a třetí se bude střídat Kuba a Dan. Do branky jsme postavili Kačku a to byla velmi dobrá volba a vydržela tam celý turnaj, pochvalu sklidila nejen od rozhodčích! Do zápasu jsme šli se zajištěnou obranou, rychlými přechody a přesnými nahrávkami. Zápas jsme celou dobu kontrolovali a nenechali jsme si vnutit hru soupeře. Výsledek 7:2 byl zasloužený. (3:1, 4:1).
Po 10ti minutové přestávce nás vyhlíží Litvínov s chutí nás porazit. Začátek nám utíká a my prohráváme 0:2. Dotahujeme. Soupeř ale opět odskakuje na 2:4, brnkáme na nervovou soustavu fanouškům. Znovu dotahujeme, i díky proměněnému nájezdu Danka a do poločasu se dokonce ujímáme vedení 5:4. V druhé, více jak vyrovnané půli už padá jenom jeden gól a my unaveni vyhráváme po velké bitvě 6:4. (5:4, 1:0).
Máme jeden zápas pauzu a pak nás čekají domácí, kteří mají některé hráče v družstvu co se probojovali z Top 8 západu mezi 6 nejlepších týmu v republice. Čeká nás velmi kvalitní tým. My můžeme jenom překvapit a to se ze začátku po nepovedeném úvodu i na chvilku stalo.
Opět jsme zaváhali osmnáctá vteřina 0:1 a vzápětí další branka. Uklidňuji hráče a daří se nám vyrovnat. Skvělá atmosféra pro domácí, mají v nich šestého hráče a my hrajeme až moc pod tlakem. Chyba nebo odevzdaný míč znamená velké nebezpečí. První půle končí 3:6, ale zápas se líbí. Bohužel se nám nedaří dotáhnout a za sedm minut dáváme pouze jeden gól. Ani Milanův nájezd nás nedokáže nakopnout. Stav 4:11 neodpovídá dění na hřišti, zbývají poslední dvě minuty a my se nevzdáváme. Soupeř trochu polevuje a umožňuje hrát i trojkám, které do hry nepouštěl a to nám dovoluje korigovat stav na konečných 6:11. (3:6, 3:5). Někteří naši borci neunesli emoce a bylo jim nepříznivého výsledku líto. Moc pěkný zápas.
Celková organizace byla v Děčíně včetně rozhodčích super a bez chyby. Dokonce i drobná sladkost byla. Převlíknout, poslední fotka u haly a směr domov. Cestou ještě malá zastávka u strýčka v „KFC“.
Dík všem, mile jste mě překvapili a jsem na vás pyšný.                                           Martin

  1. FbK Jablonec n.N. Body FBC Lomnice n. P. Body 1. FBC DDM Děčín Body SK Bivoj Litvínov Body   Skóre Rozdíl   Body
1. FbK Jablonec n.N. - - - 2 7 0 4 17 0 7 11 0 13 35 -22 0
FBC Lomnice n. P. 7 2 3 - - - 6 11 0 6 4 3 19 17 2 6
1. FBC DDM Děčín 17 4 3 11 6 3 - - - 10 2 3 38 12 26 9
SK Bivoj Litvínov 11 7 3 4 6 0 2 10 0 - - - 17 23 -6 3
                                 
ΛΛ

Domácí tvrz uhájena

Domácí tvrz uhájena Tradiční sraz v osm u haly, označit šatny, postavit mantinely a může se začít. Všichni nominovaní se dostavili včas, omluvenku zaslal jenom Martin. Úlohy hlavního časoměřiče se zhostil Leoš a Tomáš Stránský junior.
Prvním soupeřem bylo družstvo TJ Turnov, a přestože hráčů nejezdí celý autobus, byl první poločas nečekaně vyrovnaný (2:1). My jsme hráli na 4 trojice a pravidelně se střídali. V případě, že kluci dodržovali „trojúhelník“ a rychlé nahrávky, těžko soupeř hledal odpověď. Druhá půle (8:5). Výhra 10:6. Jeden z nejlépe odpískaných zápasů při hře 3+1, rozhodčím panem Marešem.
Za nejtěžší jsme považovali zápas s Jabloncem, ale první dva rychlé góly soupeře hodně znervózněly a my mohli určovat rytmus zápasu. Na začátek zápasu jsem určil dvě speciální trojky, ale při našem náskoku o dvě branky jsem se vrátil k pravidelnému střídání všech. Kluci se jenom sami přehodili v rámci trojek, tak jak jim to více vyhovuje. Pohledný zápas skončil 7:3 (4:1, 3:2).
Třetí soupeř dojel z Liberce a působil v první půli hodně nervózně, chyby jsme trestali a tak půle skončila 6:2. V druhé půli jsme se pod tlak dostali my a soupeř byl hodně nepříjemný, naštěstí jsme svůj náskok udrželi. Nejtěsnější vítězství 9:8 (6:2, 3:5).
Do posledního zápasu nastoupil proti nám po dohodě kompletní Turnov, ale naši rozjetou mašinu to moc nepřibrzdilo. Obrovská boule (přehlédl sloup na chodbě) na čele Petra ho vyřadila z první půle, ale do druhé už nastoupil. První půle 8:3, druhá 9:2. Kluci ukázali, že trojkový florbal hrát umí, určitě tam je vidět loňský přínos soutěže pro první stupeň.
Ale!!! Varovný prst je počet obdržených branek – myslím si, že jich bylo zbytečně mnoho. A pěkných akcí na jeden dotek s přehledem bylo také jako šafránu, možná tak do pěti. Byl bych moc nerad, kdyby naši „Vítězové“ usnuli na vavřínech. Poslední turnaj v Děčíně ukáže!
Děkuji hráčům za odvedenou hru, divákům na tribuně za podporu a ostatním za pomoc při organizaci.
Panu rozhodčímu Šťastnému děkujeme za vzdání se odměny.                                           Martin

  TJ Turnov Body FBC Lomnice n. P. Body FBC Liberec white Body TJ Turnov white Body 1. FbK Jablonec n. N. Body   Skóre Rozdíl   Body
TJ Turnov - - - 6 10 0 2 2 1 11 2 3 6 5 3 25 19 6 7
FBC Lomnice n. P. 10 6 3 - - - 9 8 3 17 5 3 7 3 3 43 22 21 12
FBC Liberec white 2 2 1 8 9 0 - - - 11 7 3 4 6 0 25 24 1 4
TJ Turnov white 2 11 0 5 17 0 7 11 0 - - - 4 15 0 18 54 -36 0
1. FbK Jablonec n. N. 5 6 0 3 7 0 6 2 3 15 4 3       29 19 10 6
ΛΛ

Další daleký „Západ“ aneb stříbro z Málkova

  FbC 98 DDM Chomutov Black Body FBC Lomnice n. P. Body Jazzmani Žatec Body TJ Sokol Chomutov Body Florbal Ústí Žraloci Body   Skóre Rozdíl   Body
FbC 98 DDM Chomutov Black - - - 1 9 0 6 4 3 1 4 0 1 7 0 9 24 -15 3
FBC Lomnice n. P. 9 1 3 - - - 11 0 3 4 1 3 2 6 0 26 8 18 9
Jazzmani Žatec 4 6 0 0 11 0 - - - 8 0 3 1 15 0 13 32 -19 3
TJ Sokol Chomutov 4 1 3 1 4 0 8 0 3 - - - 2 8 0 15 13 2 6
Florbal Ústí Žraloci 7 1 3 6 2 3 15 1 3 8 2 3       36 6 30 12
ΛΛ

Nejdelší výprava do Kadaně

Nejdelší výprava do Kadaně Při dobývání západu nás čekala další destinace - Kadaň a tak jsme se sešli u haly už v sedm hodin. Tentokráte jeli bojovat „Přeborníci“ na turnaj 3+1. S dopravou pomohl Aleš Zemánek a naše složení bylo: Bratři Volejníci, Matušák, Fajfřík, Špinka, Pěnda, Zemik, Gollik, Jozífek a Kuťas a Šimon. Ani konec prázdnin nepoznamenal počet účastníků.
Trasa okolo Prahy měří 220 km, ale naštěstí utekla v celku rychle i za silného větru a deště. V Kadani nás přivítala moc hezká hala. (Asi nejhezčí kde jsme zatím hráli.) Pořadatel naštěstí zrušil „Zdržovací soutěže“ a turnaj bez zbytečných prodlev sliboval včasný návrat.
V čisté, světlé šatně jsme se převlékli a šli se rozběhat na schody zdejší arény.
Prvním soupeřem bylo FBCéčko z Chomutova, které ze začátku vzdorovalo, ale naši v poklidu ovládli hru a týmovým výkonem setřásli ze sebe dlouhou jízdu a vyhráli zápas přesvědčivě 11:4.
Druhým soupeřem bylo torzo Turnova - čtveřice odvážných bojovníků, kteří ani v půli nepřijali naši první trojku. Statečně bojovali, ale rozjeté mašině z Lomnice podlehli 11:0, a k předvedené hře byl výsledek až příliš krutý. Klobouk dolů.
Třetí zápas byl proti Mocným Tuleňům, i když by se spíše mělo napsat proti „Bezmocným Tuleňům“ . Nevím jestli Tuleni mají také zimní spánek, ale ti Podbořanští zřejmě ano. Od začátku nám tým soupeřů dovoloval téměř vše. Soupeř hrál bojácně a my v poklidu navyšovali po hezkých akcích své gólové konto. Oba poslední zápasy jsme střídali za hry a to soupeři také nevyhovovalo. Pěnda se blýskl pěkným freestailovým gólem z po za branky. Stav 12:0 byl lekcí pro hráče i gólmana, který si jistě příště určitě nezapomene vzít suspenzor. (Au, střela od Tomáše bolí i na jiných místech.)
Posledním soupeřem, který nás mohl potrápit byl celek DDM Teplice, ale ani ten nenašel recept na dobře hrající kluky a pozorného Ondřeje v brance. Výsledkem 7:2 jsme ukončili naši další západní misi.
Ještě jsme chtěli vyzvat na souboj vítěze z druhého souběžného turnaje celek z Ústí, který ničil soupeře 15 brankovými rozdíly, ale Ústí spěchalo raději domů. Škoda … Na turnaji se ušetřila minimálně hodina oproti plánu a konfrontace mohla být hodně zajímavá.
Zpáteční cestu jsme opět okořenili krátkou návštěvou u strýčka „MC“. Marka, který si nechtěl nic koupit a seděl opodál naší hodující skupině, se zželelo jedné hodné paní a věnovala mu 50Kč na nějakou tu dobrotu. Nevím, jestli Marek vypadal tak špatně nebo spíše utrápeně.
Nic jiného se už cestou domů nestalo a my s dostatečným časovým náskokem dorazili k naší hale, která by klidně také mohla konkurovat té „Kadaňské“! Děkuji hráčům za výkon, doprovodu za dopravu a asistenci. Za týden nás čeká Málkov!                                           Martin

  TJ Turnov white Body FBC Lomnice n. P. Body FBC 98 DDM Chomutov Body TJ Mocní Tuleni Podbořany Body DDM Teplice Body   Skóre Rozdíl   Body
TJ Turnov white - - - 0 11 0 0 12 0 6 9 0 0 11 0 6 43 -37 0
FBC Lomnice n. P. 11 0 3 - - - 11 4 3 12 0 3 7 2 3 41 6 35 12
FBC 98 DDM Chomutov 12 0 3 4 11 0 - - - 6 4 3 4 4 1 26 19 7 7
TJ Mocní Tuleni Podbořany 9 6 3 0 12 0 4 6 0 - - - 6 12 0 19 36 -17 3
DDM Teplice 11 0 3 2 7 0 4 4 1 12 6 3       29 17 12 7
ΛΛ

Do Ústí pro zlato

  TJ Sokol Chomutov Body FBC Lomnice n. P. Body FBC Teplice Body Florbal Ústí Varani Body   Skóre Rozdíl   Body
TJ Sokol Chomutov - - - 2 2 1 5 2 3 0 7 0 7 11 -4 4
FBC Lomnice n. P. 2 2 1 - - - 4 2 3 7 3 3 13 7 6 7
FBC Teplice 2 5 0 2 4 0 - - - 5 5 1 9 14 -5 1
Florbal Ústí Varani 7 0 3 3 7 1 5 5 1 - - - 15 12 3 4
                                 
ΛΛ

Přeborský turnaj v Liberci

Ze začátku sezóny to vypadalo, že i „Přebor“ bude náročná soutěž, ale čas ukázal, že je to soutěž velice nevyrovnaná. Jsou tam velmi silné celky, ale i začínající. Myslím si, že by mělo dojít k rozdělení soutěže, aby rozdíly nebyly tak výrazné. Pro začínající celky je to celkem demotivující.
Ráno jsme se sešli u haly a rozdělili se dvou aut. Já a tatínek Kuby jsme pobrali hráče a vyjeli směr Dobiášovka. Já jsem ještě naložil Marka, Kačku a Vaška v Rovensku a v Liberci jsem zkompletoval tým o Polyse. Jinak z Lomnice jeli: Pěnda, Radek, Špinče, bratři Ondra a Matěj, Kuba. Danek dorazil s rodiči a sestrou.
V Liberci se konal dvojturnaj a na první pohled bylo vidět, že naše skupina nebude patřit k těm těžším.
První soupeř byl z Dubí a já už po chvíli musel kluky brzdit, abychom zápas neukončili v první půli, která i tak skončila 10:1. Druhá půle probíhala v podobném duchu a kluci si zkoušeli nahrávky a kombinace, akce byly pro diváka „pohledné“. Druhá půle byla ukončena po dosažení výsledku 17:2.
Jediný soupeř, který trochu zlobil, byl celek FBC Liberec blue, ale i zde bylo jasné, jak zápas dopadne. Pravidlo, že gól se dává až po přihrávce, bylo trošku těžší dodržovat. Výsledek 12:5. (8:3, 4:2)
Třetího soupeře jsme nechtěli moc trápit a tak jsme zápas ukončili už v první půli výsledkem 15:0.
Poslední tým sice vyzařoval velkým sebevědomím a to vyvrcholilo po prvním gólu, který jsme z nepozornosti obdrželi, ale pak už byl zápas v naši režii a my udávali tempo hry. Soupeř se chvílemi jen díval, jak míček dokáže rychle běhat z hokejky na hokejku. Výsledek 14:5. (8:4, 6:1).
Turnajům 3+1 jsem nikdy na chuť nepřišel a tento turnaj moji víru také nezměnil.
Děkuji klukům za předvedené akce. Přítomným rodičům za podporu a pomoc při zajištění dopravy.

  TJ Turnov white Body FBC Lomnice n. P. Body SK Bdubí White Body FBC Liberec Blue Body FBC Vipers Most Body   Skóre Rozdíl   Body
TJ Turnov white - - - 0 15 0 6 7 0 1 16 0 6 10 0 13 48 -35 0
FBC Lomnice n. P. 15 0 3 - - - 17 2 3 12 5 3 14 5 3 58 12 46 12
SK Bdubí White 7 6 3 2 17 0 - - - 4 19 0 4 7 0 17 49 -32 3
FBC Liberec Blue 16 1 3 5 12 0 19 4 3 - - - 16 9 3 56 26 30 9
FBC Vipers Most 10 6 3 5 14 0 7 4 3 9 16 0       31 40 -9 6
ΛΛ

Stříbrný Liberec v sedmi a s výpomocí Liberce

Rád bych napsal pár slov k sobotnímu turnaji v Liberci. Odjezd byl v půl osmé od haly u Inter Flagu. Účast na tomto turnaji byla nepochopitelně nízká, ve štychu nás nechali i hráči z Rovenska, kteří nepřišli na smluvené místo. Ze čtyř hráčů nepřišel ani jeden. Nakonec jsme odjeli pouze v chudém počtu šesti hráčů plus gólman. Cesta byla velmi krátká, proto jsme nebyli, až tak rozlámaní.
Po příjezdu do haly nás mile překvapilo gesto ze strany pořádajícího týmu, kdy nám pan Jaroš nabídl hráče, abychom mohli točit dvě lajny. Do našeho týmu se přidali další čtyři hráči z Liberce. Vzhledem k tomu, že nedorazil tým z Litvínova, byl tento turnaj jeden z nejkratších.
V prvním zápase na nás čekal známý soupeř Liberec Black. Začátek byl z obou stran docela ospalý. Ale nakonec byl po první půli úspěšnější Liberec, prohráváme 1:0. Do druhé půle jsme se probrali a už jsme to byli my, kdo určoval tempo hry, nakonec se nám podařilo zápas otočit a vyhrát těsným výsledkem 2:1.
Po dlouhé dvojzápasové pauze na nás čekala Česká Lípa.Tento zápas už byl o něco rychlejší a tvrdší, po poločase jsme vedli 3:0. V druhé polovině nás začala Lípa dotahovat, ale my jsme odolali a nakonec jsme po této bitvě vyhráli 5:3.
Po krátkém odpočinku jsme nastoupili k nejtěžšímu a nejvyrovnanějšímu zápasu tohoto dne a to proti týmu z Děčína. Děčín získal v první polovině velký tlak, ale z jednoho rychlého protiútoku jsme se dostali do vedení, tento stav se nám podařilo udržet až do první sirény. Stav po první půlce byl tedy 1:0 v náš prospěch. V druhé půli jsme trošku zaspali a po dvou rychlých akcích Děčína jsme prohrávali 2:1. V posledních dvou minutách se nám podařilo Děčín zatlačit a 51 sekund před koncem srovnáváme na 2:2. Zápas jsme nakonec dohráli v klidu za remízového stavu 2:2.
Na turnaji jsme o skóre skončili na neoficiálním druhém místě. Nastoupili jsme v této sestavě: Ondra a Matěj Volejníkovi, Kuba Zemánek, Kuba Pěnička, Danek Brož, Šimon Stránský, Danek Goll, Martin Čermák, Kuba Jaroš, Petr Jahn, Matěj Šálek. Turnaj byl odmakán a myslím si, že těsné druhé místo bylo zasloužené.
Pane Jaroši a kluci – ještě jednou díky za velkou pomoc.                                              Danek

  FBC Liberec Black Body FBC Lomnice n. P. Body 1. FBC DDM Děčín Body FBC ČL ZŠ Partyzánská Body       Skóre Rozdíl   Body
FBC Liberec Black - - - 1 2 0 2 7 0 10 4 3       13 13 0 3
FBC Lomnice n. P. 2 1 3 - - - 2 2 1 5 3 3       9 6 3 7
1. FBC DDM Děčín 7 2 3 2 2 1 - - - 4 2 3       13 6 7 7
FBC ČL ZŠ Partyzánská 4 10 0 3 5 0 2 4 0 - - -       9 19 -10 0
                                       
ΛΛ

Krupka - „Dobré obsazení“

12. 1. jsme vyjeli do daleké Krupky, kde turnaj pořádal tým z Děčína. Kromě Trafika od Inter Flagu pomohl s dopravou opět Aleš Zemánek a Martin Matušů. Cestu jsme zvolili okolo Prahy a pohodová cesta trvala dvě hodiny a kousek.
Obsazenost celků slibovala zajímavou podívanou a takové turnaje všechny celky posiluje. V Davidově a Radkově nominaci chyběl jenom Pěnda, který si natáhl stehenní sval.
Prvním soupeřem byl tým z České Lípy – Gabrieluklid.cz, který se od začátku sezóny zlepšuje. První polovina byla sice v naší režii a vyhráli jsme ji 2:0, ale s tím se náš soupeř nechtěl smířit. Druhá polovina byla více akční, ale naši kluci celkově působili ospale a chyběla jim rychlost. Jediná výrazná převaha byla u nás ve střelbě, ale chyběla přesnost. Problémem jsou i některé zahnuté vánoční dárky, se kterými se nedaří správně krotit míček. Druhá půle skončila 2:3, celkově jsme tedy vyhráli 4:3, ale 100% přesvědčivé vítězství to nebylo. Střely na branku soupeře 26 (9/17), na nás 6 (2/4).
Nastupujeme proti Gladiátorům a ti nám určitě chtějí vrátit porážku z Lomnice, zápas je pohledný a my hrajeme svoji hru. Soupeře nenecháváme vystřelit a kluci plní své úkoly. První půle 2:0 a v druhé jeden přidáváme. S výsledkem 3:0 můžeme být spokojeni. Střely na branku soupeře 20 (11/9), na nás 6 (2/4).
Třetí zápas sehráváme proti Děčínu, rychlému, dobře kombinačně hrajícímu týmu. (Na tomto celku je vidět posun turnaj od turnaje a vždy dokáže překvapit. Pozor …!) Začínáme opět ospale a jen pomalu se dostáváme do tempa. Několikrát necháváme svůj osud jen v rukou Ondry a ten nás drží. Bohužel díky našim chybám vyhrává Děčín první půli 1:0. Trenéři domlouvají svěřencům a jdeme na dalších 10 minut. Kluci lépe brání a nenechávají se tak lehce přečíslit. Hra je poměrně vyrovnaná. Daří se nám vyrovnat a pak dokonce zápas překlopit v náš prospěch. Druhá půle 3:1. Celkové vítězství 3:2! Střely na branku soupeře 9 (4/5), na nás 13 (9/4).
A teď Žraloci. Hraje se o zlato, ani jeden z týmů zatím neprohrál, takže se jedná o finále. Bohužel opět nevyhlášené a neoficiální ….. Zápas začíná a ze začátku je opatrný z obou stran.
Po jasném autu od soupeře se rozehrává a my, rozhozeni diskusí se sudím (druhý to viděl jako my), dostáváme gól. Po buly ihned odpovídáme gólem my. První půle končí smírně 1:1. Druhá půle je akčnější a žraloci útočí a bolestivě se zakusují. Ujímají se vedení a my jenom stahujeme. Hrajeme dobře, je vidět odhodlání a bojovnost. Možná chybí i trochu štěstíčka. Na klidu nepřispívá ani běžící čas po odpískání, kdy rozhodčí nereagují. Ani ke konci zápasu kdy brankář byl za velkým brankovištěm, nekončí, jak všichni předpokládali standartkou, ale klasickým ukončením zápasu. Proč ne? Druhá půle končí 3:4. První dnešní prohra 4:5 bolí. Soupeř byl dnes lepší. Střely na branku soupeře 12 (7/5), na nás 18 (12/6).
Cestou domů jsme se zastavili u strýčka McDonalda                                                                                                  Martin

  Florbal Ústí Žraloci Body FBC Lomnice n. P. Body FBC Gabrieluklid.cz ČL Body Florbal Ústí Gladiators Body 1. FBC DDM Děčín Body   Skóre Rozdíl   Body
Florbal Ústí Žraloci - - - 5 4 3 4 3 3 7 0 3 5 0 3 21 7 14 12
FBC Lomnice n. P. 4 5 0 - - - 4 3 3 3 0 3 3 2 3 14 10 4 9
FBC Gabrieluklid.cz ČL 3 4 0 3 4 0 - - - 4 4 1 2 8 0 12 20 -8 1
Florbal Ústí Gladiators 0 7 0 0 3 0 4 4 1 - - - 1 13 0 5 27 -22 1
1. FBC DDM Děčín 0 5 0 2 3 0 8 2 3 13 1 3       23 11 12 6
ΛΛ

Poslední turnaj sezóny 3+1 v Turnově

Po skvělém turnaji v Lomnici jsme posbírali zbytky sil a vydali se na úplně poslední akci mladších žáků v letošním roce 8. 12. do Turnova.
Tým byl oslaben o některé hráče, kteří se účastnili otevírání „Umělky“ v Lomnici. Možná, že jednou budeme tak štědře od města odměněni i my. Zatím jsme si na vše museli tvrdě vydělat a to díky předsedovi a několika málo firmám, které nás podporují. Nebudeme ale přece brečet.
Sestava byla: Matušák, Pěnda, Zemánek, Fajfr, Špinka, Fišera, Kutek, Kačka, Pergner, Goll, Bobek a Stránský.
Po dojezdu do známé haly nám pan správce přidělil balkón a to byla dobrá volba.
První zápas jsme hráli proti domácímu Turnovu a točili jsme všechny trojky, které pravidelně přidávali po brance. V brance byl Kuba. Skóre se zastavilo na 11:4.
V druhém zápase chytal Bobek, (všichni jsme mysleli, že hrajeme proti Liberci) a přestože nechytal špatně, byla to trenérova chyba. V první polovině zápasu proti Litvínovu jsme si vytvořili jasnou převahu a vedli 7:2. Bohužel soupeř poznal, že může pálit z půlky a tímto způsobem se mu podařilo srovnat. Ke konci jsme se o výsledek přetahovali a zadělali tak na drama. Zápas skončil 13:13. Některé výroky rozhodčího byly hodně zvláštní. Jeden z posledních výroků, kdy se rozehrávala standardka, a my inkasovali, bylo, že hrál Šimon na zemi, ale jasně míček odehrál ještě dříve, než se odporoučil k zemi. Hra byla opravdu dramatická a musela se divákům, kterých bylo i z Lomnice dost, líbit. Bivoj si svou „tvrdší“ hrou moc příznivců v Turnově nezískal. Třetím soupeřem byl Liberec White a nám bylo jasné, že pokud chceme vyhrát turnaj, musíme v posledních dvou zápasech hodně rozvlňovat soupeřovu branku. Do naší branky se postavila Kačka a my opět pohlednou hrou navyšovali svoje vítězství na konečných 14:1.
Sledovali jsme i zápas Turnov x Litvínov, kde Turnov odehrál svůj nejlepší zápas sezóny a nám tak pomohl k lehčímu vítězství v turnaji.
Poslední zápas jsme odehráli proti Kajmanům z Ústí, a přestože výsledek 18:4 jasně hovoří o našem triumfu, musím vyzdvihnout i soupeře, který bojoval do konce zápasu a nenechal si dát ukončující 15ti rozdílovou trefu. Hráč č. 7 podal našemu hráči vykopnutou hokejku, takové věci se často nevidí. Brankář opravil rozhodčího, který nejprve neuznal gól a teprve když brankář řekl, že byl, došlo k opravě. Taková gesta se moc cení a děkuju za to Kajmanům z Ústí!
Turnaj jsme vyhráli a tím ukončili velmi náročný víkend. Děkuji rodičům za pomoc při dopravě, fandění a rozvozu.

  TJ Turnov Body FBC Lomnice n. P. Body SK Bivoj Litvínov Body FBC Liberec Blue Body Florbal Ústí Kajmani Body   Skóre Rozdíl   Body
TJ Turnov - - - 4 11 0 8 4 3 4 8 0 7 7 1 23 30 -7 4
FBC Lomnice n. P. 11 4 3 - - - 13 13 1 14 1 3 18 4 3 56 22 34 10
SK Bivoj Litvínov 4 8 0 13 13 1 - - - 4 8 0 9 3 3 30 32 -2 4
FBC Liberec Blue 8 4 3 1 14 0 8 4 3 - - - 5 6 0 22 28 -6 6
Florbal Ústí Kajmani 7 7 1 4 18 0 3 9 0 6 5 3       20 39 -19 4
ΛΛ

Lomnické zlato

Je sobota 7. 12. Rychle připravit šatny, postavit mantinely a může se začít.
Na úvod jsme si připravili malé překvapení v podobě našich roztleskávaček, které vyprovodily naše kluky na plochu a zůstaly s námi až do poloviny turnaje.
Na úvod jsme hráli s naším známým soupeřem z Liberce, který odehrál nejlepší zápas této sezóny. Liberec nás překvapil rychlým nástupem a v první půli jsme prohrávali 0:2. Podařilo se jenom zmírnit na 1:3. Druhá půle už byla lepší, my zrychlili, zpřesnili – podařilo se srovnat a vstřelit i vítězný gól! Výhra 4:3 byla tentokráte nad bojovným Libercem příjemně cenná.
Dostali jsme informaci, že tým z Teplic má problém, navigace ho vedla přes Košov a tam zapadl. My dojeli pro hráče a hasiči museli dojet pomoci mikrobusu.
Druhým soupeřem byl celek z Ústí nad Labem Gladiátoři a zápas to byl opravdu bojovný.
Přestože jsme se ujali v první půli vedení, soupeř se snažil zápas otočit. Vyrovnaná hra vedla k pěkným akcím na obou stranách. Po přestávce se podařilo Gladiátorům vyrovnat, ale naši se po standardce zase vrátili do hájení jednobrankového náskoku. Ten se podařilo uhájit, i když boj to byl vyrovnaný až do konce. Vítězství 2:1.
Mezi zápasy vystoupily v hale naše Cheeleaders, které hnaly naše kluky za vítězstvím.
Dalším celkem byl tým z Teplic, který zápas za stavu 3:1 pro nás, skrečoval. Nelíbil se mu výrok rozhodčího, který na jeho straně hráče vyloučil za hru v malém brankovišti a na druhé straně odehraný míček z brankoviště a našeho hráče ve hře ponechal. Byla to škoda, Teplický tým zápas odchodil a výhra 8:2 nás ani moc netěšila. Tým má určitě navíc a je škoda jak se k tomu hráči a trenér postavili. Mohl to být zajímavý zápas.
Posledním schůdkem k vítězství byl celek Žraloků z Ústí. Mysleli jsme si, že to bude nejtěžší zápas, ale díky rychlému vedení se nám podařilo zápas mít celou dobu pod kontrolou. Vítězství 6:2 nás vyneslo na první pomyslné zlaté místo v tomto turnaji! Děkujeme za podporu v hledišti, odehranou hru, pomoc u časomíry a ………………

Dík Martin
PS: Velice děkuji za pomoc Tomášovi Stránskému, Ondrovi Šádkovi, kteří si našli čas a opět pomohli s organizací.

  Florbal Ústí Žraloci Body FBC Lomnice n. P. Body FBC Liberec Black Body Florbal Ústí Gladiators Body FBC Teplice Body   Skóre Rozdíl   Body
Florbal Ústí Žraloci - - - 2 6 0 7 4 3 6 2 3 5 2 3 20 14 6 9
FBC Lomnice n. P. 6 2 3 - - - 4 3 3 2 1 3 8 2 3 20 8 12 12
FBC Liberec Black 4 7 0 3 4 0 - - - 8 6 3 5 6 0 20 23 -3 3
Florbal Ústí Gladiators 2 6 0 1 2 0 6 8 0 - - - 3 5 0 12 21 -9 0
FBC Teplice 2 5 0 2 8 0 6 5 3 5 3 3       15 21 -6 6
ΛΛ

Zlato z Liberce

Do Liberce jsme opět vyjeli 24. 11. za sychravého počasí. Trafika měli holky a tak auta vzali Tomáš, Martin a Radek, který cestou nabral naše Rovenské posily. Danek dojel po vlastní ose.
Fan Club tvořili: rodiče Danka a Šimona, mamky od Kuby a dvojčat, Martin.
Jako první proti nám šel liberecký Black, kterému se nedaří ze sebe odhodit zbytečnou fobií, kterou si na nás vytvořil. Poměrně hezká hra z obou stran byla prošpikovaná rychlými akcemi. Naši se drželi rad trenérů Davida a Radka a svojí typickou hrou si došli pro vítězství 7:3 (5:2, 2:1).
Stejnou taktiku dodrželi i proti Garieluklid.cz, který dnes nepůsobil tak bojovně jako jindy. Jasná výhra 16:1(4:1, 12:0) ukončila tento zápas trošičku předčasně. Zajímavostí zápasu je, že aspoň jeden gól dali všichni hráči z týmu, jen Kuba asistoval.
Novým, neznámým soupeřem byl pro nás tým Jazzmeni ze Žatce. Kluci na ně vlítli ze začátku tak, že soupeř ani nevěděl kde mu „trubky stojí“. Bohužel tento tlak, kdy soupeř pozoroval kolem rychle běhající míček, dlouho nevydržel a naši se přizpůsobili „florbalové plácané“ s častým osekáváním. Nepohledný zápas skončil 11:1 (7:0, 4:1).
Posledním soupeřem byli Partyzáni a ti zaútočili nečekaně. My ukolébáni a nekoncentrovaní z posledního zápasu jsme jaksi nezpozorovali, že se jedná o zcela jiného soupeře. Soupeř na nás vlítl a my během chvíle prohrávali 2:0. Do přestávky měli naši hoši co dělat aby vyrovnali. Druhá půle už byla koncentrovanější a my skoro svojí hrou vyhráli 8:4 (2:2, 6:2). Partyzáni hráli dobře, změny v týmu pomohly, a kdyby vydrželi nasazení ze začátku utkání, bylo by to hodně zajímavé ….
Zdržovací soutěž vyhrál za brankáře Ondra, a slalom bez čokolády nikoho moc nemotivoval. Nápad, že se bude soutěžit o pusu od Verči se neujal.
Děkujeme všem za předvedený výkon, rodičům za podporu a z ospalého Liberce se loučí ….      Martin

  FBC Gabriel-uklid.cz Body FBC Lomnice n. P. Body FBC Liberec Black Body Jazzmani Žatec Body FBC ČL ZŠ Partyzánská Body   Skóre Rozdíl   Body
FBC Gabrieluklid.cz - - - 1 16 0 1 3 0 7 1 3 5 4 3 14 24 -10 6
FBC Lomnice n. P. 16 1 3 - - - 7 3 3 11 1 3 8 4 3 42 9 33 12
FBC Liberec Black 3 1 3 3 7 0 - - - 9 0 3 5 6 0 20 14 6 6
Jazzmani Žatec 1 7 0 1 11 0 0 9 0 - - - 1 2 0 3 29 -26 0
FBC ČL ZŠ Partyzánská 4 5 0 4 8 0 6 5 3 2 1 3       16 19 -3 6
ΛΛ

Bronz, stříbro a nebo zlato z Jablonce

Vážení příznivci, fanoušci děravého bílého míčku, dovolte mi pár vět a řádků k právě skončenému trojkovému turnaji, který se konal v nedalekém Jablonci nad Nisou.
Úvodem bych se chtěl pozastavit nad anketami, které tento týden probíhaly a ještě probíhají na klubových stránkách. Jedna zněla „ je trojkový turnaj přínos“ a druhá „jestli je správné, že na turnaji nejsou vyhodnocení“. Dlouho tyto odpovědi na sebe nenechali čekat a máme je tu. Začal bych hodnotit, co klukům dají trojky se soupeři typu Turnov, Liberec Blue a podobně. Ke vší úctě k soupeřům, tyto zápasy nepřinášejí ani jednomu týmu vůbec nic. Naši hráči si vylepší klubové statistiky a zápasy odchodí, soupeři po pátém gólu, ne-li dříve morálně odpadají a z turnajů odjíždějí s debakly. Jinak vypadá hra s týmy z Ústí, Děčína, atd. Hráči jsou na stejné úrovni, tyto zápasy jsou o osobních soubojích u mantinelu, síle, rychlosti, dynamice, chytrosti a střele, takový zápas má přínos. Bohužel je to vždy převážně jen o jednom zápase na turnaji.
Trochu předběhnu komentáře ze zápasu a prozradím, že na zmíněné akci měly tři týmy stejnou bilanci: jednu porážku a tři výhry. Nikdo přitom nevěděl, na jakém místě skončil. Bylo to třetí, druhé, nebo dokonce první místo? Nikdo neví, prostě se seberete a odjíždíte domů, opravdu divný konec ukončení turnaje. Tato část by měla být slavnostní a ono tomu je trochu jinak. Nikdo ani neví, že balíte, odjíždíte a už na turnaji nejste. Potom se cestou hádáte, jak jste dopadli, ale to je opravdu střelba od boku. Jsme třetí, protože máme horší skóre, ne jsme první, nastříleli jsme nejvíce gólů, nebo že by rozhodovala mezi třemi nejlepšími týmy mini tabulka vzájemných zápasů? Toto nikdo před začátkem ročníku neřešil, prostě zazněla věta „ děti hrají pro radost“. Kdo to vymyslel, nechal bych ho též chodit do práce pro zábavu bez ohodnocení. Určitě by se to nelíbilo nikomu z nás a tak je tomu i u dětí. Toto je jen tak v krátkosti, jak to vnímají v Lomnici hráči, trenéři, ale i fanoušek.
Je neděle 10. listopadu, sraz 7:30 hod. před halou. Poslední dobou máme štěstí na plačtivé počasí a tak se to opět podepisuje na pozdních příchodech. Po lehkém zpoždění trafik vedený Martinem a další auto řízené Tomášem vyráží směr Tatobity, kde čekají hráči z Rovenska a o kousek dál se na Špici přidává Danek. Než se rozkoukáme, jsme na místě před halou, na kterou rádi vzpomínáme. Loni na předvánočním turnaji jsme tu vybojovali zlaté medaile a tak vzhůru do šaten a hlediště. Souběžně se tu odehrávají dva turnaje, nám patří kurt číslo dvě. Oproti minulému turnaji v Ústí máme více času na rozcvičku a protažení. Lehce se protáhneme a už nás vyhlíží první soupeř z Liberce.
FBC Lomnice nad Popelkou – FBC Liberec Blue
Sportovní rivalita mezi těmito městy je veliká, sportovně vyhecovaná a je jedno jestli se jedná o „Blacky“, nebo o jejich konkurenty z „Blue“. K zápasu přistupujeme zodpovědně, po pár vteřinách je znát, že tento soupeř je z kategorie slabších. Během tří minut vedeme 5:0 a ani branka v naší síti nás nepřibrzdí a tak góly na naší straně přibývají. V čase 9:29 Kuba Zemánek jede nájezd, který proměňuje a tím stanoví poločasové skóre 13:1 v náš prospěch. Kluci předvádějí pěkné akce a Ondra v brance si může chrupnout. Soupeř je naprosto odevzdaný a jak končila první půle, začíná i druhá. Branky v soupeřově kleci přibývají a v čase 15 minut 14 sekund ukončujeme zápas šestnáctým gólem. Konečný stav 16:1 pro nás.
Po jednozápasové pauze nás čeká tým z Ústí. Už pohled na ně budí respekt, vše to jsou urostlí hráči. Tak jak jsme se loňskou sezónu nepotkávali, narážíme na Ústecké týmy každý turnaj. Buď to jsou „Varani“,“Gladiátors“,“Štírci“ nebo teď „Snipers“. A právě s posledně jmenovaným týmem, byl zápas jeden z vrcholů turnaje.
FBC Lomnice nad Popelkou – Florbal Ústí Snipers
Soupeř na nás od začátku zápasu vletěl a my nevíme, kde nám hlava stojí. Ústeckých hráčů je plné hřiště, místy to připadá, jako kdyby hráli ve čtyřech. Ondra se v bráně oproti prvnímu zápasu opravdu nenudí a soupeře nahlodává svými jistými zákroky. V čase 2:22 přesto dostává gól, prohráváme 0:1, tento stav netrvá dlouho, soupeř dělá první chybu a stav se na ukazateli mění 1:1. Tato branka nás má nakopnout, opak je pravdou, nakopává soupeře a ten vysílá jeden projektil za druhým na našeho gólmana. I přes velkou snahu našeho brankáře je stav v páté minutě 1:5 pro „Snipers“. Nálada na naší lavičce je na bodu mrazu, trenéři hráče po psychické stránce uklidňují a nabádají k častější střelbě. Dostává se na řadu i promíchání jednotlivých trojic. Toto vše přináší více střel na soupeřova brankáře a pomalu se dostáváme do tempa, výsledkem je snížení na 3:5. Jsme v laufu, bohužel děláme zbytečnou chybu v obranném pásmu, kterou soupeř trestá gólem na stav 3:6. Dá se říci, že všechny branky, které jsme dostali byli jak přes kopírák. Otočka kolem našeho „bránícího“ hráče a střela do šibenice, brankář v této situaci je naprosto bezmocný. V sedmé minutě snižujeme na 4:6. Běží poslední minuta a nic nenasvědčuje tomu, že by se měl měnit stav na ukazateli. Soupeř hraje pořád aktivně. Přesto 30 vteřin přen koncem poločasu snižujeme na 5:6 a v čase 9:58 dokonce srovnáváme poločasový stav na 6:6. Tento výsledek je díky Ondrovi v bráně, po prvním poločase mohl být i konec, není tomu tak a jdeme na druhou půli. Přidáváme na aktivitě a tím lehce dostáváme soupeře pod tlak, daří se nám vstřelit branku a stav otáčíme z 1:5 na 7:6, poprvé v zápase vedeme, bohužel ne dlouho soupeř vyrovnává 7:7. Běží 16 minuta v zápase a rodí se rozhodující trhák, během 70 vteřin střílíme 3 branky, z tohoto K.O. se soupeř nevzpamatoval a do konce zápasu dostává další dvě, konečný výsledek je 12:7 pro nás.
Po jedno zápasové pauze nás čeká Turnov.
FBC Lomnice nad Popelkou – TJ Turnov
Tento zápas je ještě horší, než byl s Libereckým „Blue“. Naši hráči víc běhají na tréninku, tempo je vycházkové přesto jim to stačí na poločasový výsledek 7:1. Ve druhé půli se nic nemění a tak zůstává ve vzduchu otázka, kdy bude konec. Naše hráče nedokáže nic vyburcovat, nadále vše probíhá v nízkém rytmu. V čase 18:23 střílíme šestnáctý gól a tím ukončujeme zápas. Stav 16:1 pro nás.
Nastává opět jedno zápasový odpočinek a po něm na nás čeká nevyzpytatelný soupeř z Děčína.
FBC Lomnice nad Popelkou – FBC DDM Děčín 4
Jak už bývá zvykem, necháme hrát soupeře a ten za 30 vteřin dává gól 0:1, než se z toho stačíme oklepat, přichází druhý zásah do naší svatyně 0:2. Vůbec neběháme, soupeře nenapadáme, v osobních soubojích prohráváme, hráči si neuvědomují, že hrají s jiným týmem. Turnov už je za námi. Děčín je rychlejší a tím se dostává do pěkných kombinací a přečíslení. Po třech minutách hru vyrovnáváme a máme i šance, jedna ze střel končí za soupeřovým gólmanem 1:2. Soupeř na co šáhne, to mu tam spadne, my máme smůlu v koncovce nebo to chytne brankář. Přichází poločas a v něm nepříznivé skóre 1:4. Na začátku druhé půle si vytváříme menší tlak a v čase 11:13 jede Šimon nájezd, proměňuje 2:4. Místo nakopnutí na nás padá deka, kterou soupeř využívá v podobě dalších gólů, odpadáváme psychicky, fyzicky a morálně. Jak se říká, my jsme umřeli na neproměňování šancí.
Zasloužené vítězství Děčína 2:10.
I přes poslední zápas, je to další pěkný výsledek. Při pohledu na sestavu, v které jsme to odehráli klobouk dolů. Šimon je věkem ještě elév, Kačka, Marek a Martin netrénují v Lomnici – chybí sehranost, Matěj a Kuba hráli loni ještě za elévky.
Po tomto zápase se přestrájíme nasedáme do auta a odjíždíme domů, nikdo z nás neví díky zakázanému závěrečnému ceremoniálu, jak jsme se umístili. Až cca po třech hodinách se od sekretáře klubu dozvídáme medaili a to z kovu stříbrného, to jsme už všichni doma.
Tak se všichni mějte a třeba 17. 11. 2013 v Liberci na Elévcích.                                                     Leoš

ΛΛ

Zlato z Ústí

Zdravím příznivce, přátelé a fanoušky děravého míčku. Mladší žáci mají za sebou další pětkový turnaj, opětovně odehraný v dalekém  Ústí nad Labem. Tentokrát stařičkou halu vystřídala moderní školní víceúčelová tělocvična místního gymnázia. Zázemí, hlediště a samotný herní plac jsme místním v koutku duše tiše záviděli, zde určitě nemají problém s kluzkým povrchem jako u nás. Do tohoto města jedeme obhajovat druhé místo, které jsme tu před čtrnácti dny vybojovali, v našich myšlenkách je i meta nejvyšší.
Sobotní ráno je sychravé a plačtivé, možná to má vliv i na sraz hráčů a nepříjemné zprávy, zaspává Danek, zdatně mu v tom sekunduje a pozadu nezůstává ani Tomáš „Matušák“. Na marodku nám odchází Milánek Sucharda a doma jsou děvčata Kačka s Móňou, na ty čeká nedělní dívčí turnaj v nedalekém Jičíně a tak šetří síly. Další nemilá věta z domácího tábora zní, toto je poslední turnaj a v něm poslední zápasy Honzy Macháčka alias „Majdy“, který ze zdravotních důvodů na nějaký čas opouští florbalové Lomnické mantinely.
I přes tyto lapálie se tým pomalu a jistě dává dohromady a třemi auty vyráží z Lomnice. Trafik vedený kormidelníky Radkem Pěničkou a Davidem Polachem vyráží rovnou za cílem, Aleš Zemánek s Martinem Matušů míří pro hráče do Rovenska pod Troskami a odtud jedou směrem Turnovský Lidl, kde se k nim připojuje Tomáš Stránský s posádkou, kterou tvoří hráči a Lomnický „fans“. Cesta je plačtivá, místy na nás čeká krutá mlha, přesto nám to dobrou náladu nekazí.
V dobrém rozmaru dorážíme k hale, moc času na rozkoukání nezbývá, rychle najít naši šatnu, přestrojit se a hned nás čeká první zápas, na vše máme cca deset minut.
První zápas nám přisoudil nepříjemného domácího soupeře a to v podobě Ústeckých Varanů.
Na soupeři je znát, že má za sebou už jeden zápas, je rychlejší, v přihrávkách přesnější a to našim hráčům dělá problémy, přesto jdeme nevídanou individuální akcí Šimona do vedení. Varani vyrovnávají a tím stanoví nerozhodný poločasový výsledek 1:1. Po přestávce hned z buly jdeme na brankáře a z tohoto brejku dáváme gól. Z našich hráčů padá únava z cesty, někteří se začínají i probouzet a na naší hře je to znát. Přidáváme na rychlosti, přesnosti a pohybu, tím přicházejí góly. Se závěrečným klaksonem je stav na ukazateli 5:1 v náš prospěch. První těžkou překážku máme za sebou. Lomnický fanklub dostává od rozhodčího první napomenutí za „nesportovní“ chování.
Rozhodčí pískají dobře, jen občas “ta hra vysokou holí“, ale je to na obou stranách. M
Jeden zápas pauza a už nás vyhlíží FBC Teplice. Soupeř se skládá z menších hráčů a najdeme v tomto družstvu i děvčata, menší vzrůst tento nově tvořící tým nahrazuje rychlostí a velice šikovnýma rukama, než se rozkoukáme, prohráváme 0:1. Na tuto branku dokážeme hned odpovědět, soupeř je rychlý a z dalšího protiútoku strhává vedení na svoji stranu. Opět dokážeme velice rychle vyrovnat a hned na to přidáváme třetí gól. Stav 3:2 je teprve v probíhající třetí minutě, po tomto divokém úvodu naši trenéři lehce prohází sestavu. Tento tah je hned znát, nádherná akce, vyšitá jak z florbalové učebnice končí gólem, bohužel to bylo tak rychlé, že nezkušené mladé rozhodčí to neviděli. V hledišti zavládly emoce a Lomnický „fans“ dostává od pořadatelů druhé napomenutí. (Brambora, ale není zas tak urážlivé slovo. A právě pro to, že se jedná o turnaj dětí, by se jasný gól měl uznat. M) Emoce a vášeň nikomu neprospívají a tak se uklidňujeme, jak na tribuně, tak i na ploše a začínáme se věnovat hře. Poločasový výsledek 4:2 nám dává určitý klid do druhé půle. Po pauze vlítneme na soupeře a skóre roste, za stavu 6:2 soupeř dává třetí branku a dostává se zpět do zápasu. Jeho euforii brzdíme dalšími góly, konečný výsledek je 9:3 pro nás.
Přichází znovu jedno zápasový odpočinek a po něm na nás čekají Ústečtí Gladiators. Na soupeři je znát, že se tým dává během sezóny dohromady, napovídá tomu poločasový výsledek 6:0 v náš prospěch. Ve své hře pokračujeme ve druhé půli, kde stav pomalu narůstá. Hráči předvádí pěkné akce lahodící oku fanouška. Časomíra ukazuje 19:56 a soupeř střílí čestný úspěch. Čtyři vteřiny zbývali do konce zápasu a k udržení čistého konta, konečný výsledek zní 13:1. Ani tato malá kaňka nám vrásky nedělá.
Již tradičně tu máme jednozápasový odpočinek a hurá znovu na palubovku. V posledním zápase nás čeká FBC Gabrieluklid Česká Lípa, soupeř nahání zdravý respekt, v týmu je rychlý hráč s číslem 10 a ani hráč číslo 15 nezůstává pozadu a přidává k tomu rychlé, šikovné ruce. Zápas začíná, je mírně nervózní vždyť se hraje o první místo. Z první vážnější akce dostáváme gól, nepřestáváme hrát svoji hru a to nám přináší sladké ovoce v podobě branek. Soupeř to psychicky neunáší a hráč s číslem 15 nevybíravým způsobem fauluje Šimona, který je na pár minut otřesen. Poločas je 7:2 v náš prospěch. Přestávka přichází v pravý čas, je třeba hráče zklidnit, jak na jedné, tak na druhé lavičce. Poslední poločas na turnaji soupeře rozebíráme, ten pomalu odchází fyzicky a za stavu 11:2 si bere oddechový čas. V poklidu dohráváme, s konečným výsledkem 12:2 si kráčíme, pro pomyslné zlato.
Těší nás první místo a rychlá kombinační hra, kterou jsme po celý turnaj předváděli a i některé grimasy a gesta po vstřelené brance byly úžasné. Slovy se to popsat nedá, snad někdy se to natočí a bude z toho zajímavá rubrika.
Turnajem jsme prošli bez ztráty kytičky s famózním skóre 39:7.

  FBC Gabriel-uklid.cz Body FBC Lomnice n. P. Body Florbal Ústí Varani Body FBC Teplice Body Florbal Ústí Gladiators Body   Skóre Rozdíl   Body
FBC Gabrieluklid.cz - - - 2 12 0 2 2 1 4 4 1 5 1 3 13 19 -6 5
FBC Lomnice n. P. 12 2 3 - - - 5 1 3 9 3 3 13 1 3 39 7 32 12
Florbal Ústí Varani 2 2 1 1 5 0 - - - 5 1 3 5 1 3 13 9 4 7
FBC Teplice 4 4 1 3 9 0 1 5 0 - - - 6 4 3 14 22 -8 0
Florbal Ústí Gladiators 1 5 0 1 13 0 1 5 0 4 6 0       7 29 -22 3
ΛΛ

Na tomto úspěchu se podíleli tito hráči.
Brankář – Ondra Volejník
Obrana – Martin Jozífek, Honza Macháček, Tomáš Martin Matušů, Kuba Pěnička, Útok – Tomáš Polyák, Šimon Stránský, Kuba Zemánek, Matěj Volejník, Dan Goll, Matěj Fišera a Mára Kutek.
Není mým zvykem vyzvedávat jednotlivce, je to týmová hra, ale přesto jedno jméno zde zmíním.
Martin Jozífek odehrál svůj další vynikající turnaj ve své krátké kariéře, ukazuje své přednosti a to je přehled ve hře, umí se i podívat, přesně rozehrát, popřípadě v kritických chvílích podržet balónek, v těchto dvou turnajích v Ústí byl příjemným překvapením. Ostatní ostřílení borci jako vždy odevzdali maximum a svoji výkonnostní laťku drží hodně vysoko.
Tyto výsledky jsou nejlepší pozvánkou na listopadové turnaje mladších žáků v nedalekém okolí, 10.11 trojkový turnaj v blízkém Jablonci nad Nisou a 24.11 pětkový turnaj v známém prostředí v Liberci.

           Leoš

PS: Skvělé napsané, není co dodat! Musím jen ještě pochválit celý „Fan Club“, který jel podpořit hráče a byl tím pomyslným „šestým“ na palubovce. Je škoda, že někteří ostatní fanoušci soupeřů seděli jak v opeře bez emoce. Rozhodně by to pomohlo i jejich týmu, stejně tak, jako když se nás snažili Varani znervóznit při zápase s Gladiátors. Go, Lomnice Go!!! Pěkný turnaj, dobře zorganizované. Děkujeme za pomoc při dopravě. M

ΛΛ

Pozlacené stříbro

Je tu další sezóna, kde na nás čekají dlouhé cesty za silnými soupeři a bohatými zážitky. Po domácím turnaji hned vyrážíme na další do dalekého Ústí nad Labem.
Mrazivé sobotní ráno není jen to, co nám mrazí úsměv. Na turnaj máme odjíždět s jedenácti hráči do pole, plus gólman. Bohužel tomu tak není, ráno zvoní trenérovi omluvný telefon od Honzy Macháčka a v Rovensku se omlouvá Mára Kůtek, oba dva postihla viróza.
(Honzu se pokoušíme provolat, ale telefony nikdo nezvedá, pak volá Honza sám, ale už po čase, kdy se má odjíždět. Kluci sami říkali, že měl na pátečním fotbalovém tréninku průpovídky, že se mu do Ústí nechce. Bohužel i výmluva do telefonu, že je nemocný a že si tatínek nepřeje, aby jel,“ protože se musí vyléčit na nedělní fotbal“, je spíše úsměvná. Je škoda, že všeobecně neumíme jednat na rovinu. Bohužel to není jenom tento případ a nejedná se jenom o samotné členy. Mnohdy jsou výmluvy a důvody opravdu úsměvné, zarážející,…. . Třeba zavedeme na webu i speciální rubriku. MM)
Šimon Stránský odjíždí s elévky na turnaj do blízkého Turnova, nejedou ani Kačka Vlková nebo Móňa Braunerová. A to je teprve začátek.
Cesta probíhá v klidu, jednu partu v autě veze Radek Pěnička, druhou táta Kuby Zemánka.
Na místě na nás čeká stařičká hala, je na ní vidět, že se v ní odehráli desítky turnajů a spousty zápasů. Vzhůru po schodech, berem za kliku a odcházíme do šatny, do začátku našeho prvního zápasu nezbývá mnoho času.
V prvním zápase na nás čeká soupeř z kategorie „jedna velká neznámá“ FBC 98 DDM Chomutov Black. Po pár vteřinách poznáváme, že tento soupeř má spoustu nových hráčů v týmu, se kterými přišel sbírat cenné zkušenosti. Daří se nám soupeře přehrávat kombinačně a rychlostně. Skóre narůstá gól po gólu, světelná tabule se zastavuje za stavu 14:1 pro nás. Tento zápas má lehkou kaňku na naší lavičce, Martin Jozífek dostává ránu od děravého míčku na oko nešťastnou tečovanou střelou od vlastního hráče, zápas dohráváme o osmi hráčích.
Jedno zápasová pauza dává na všechny šrámy zapomenout a jdeme vstříc k druhému zápasu. Na palubovce je připraven domácí soupeř Florbal Ústí Varani. Začátek utkání je v naší režii, soupeři gólově odskakujeme a chceme dohrát utkání v poklidu. Faul na mini Kubu vše mění. Kuba už do zápasu nezasáhne a opět dohráváme v osmi hráčích, síly lehce ubývají, ale vše doháníme bojovností. To dokazuje stav, kde držíme čtyř gólový náskok, konec utkání si sami komplikujeme. Dovolujeme soupeři se přiblížit na rozdíl dvou gólů, přesto se závěrečnou sirénou zůstávají tři body na naší straně s výsledkem 6:4.
V třetím utkání na nás čeká favorit favoritů – v podobě Ústeckých Žraloků. Mini Kuba se vrací a tak zase střídáme čtyři hráče. Soupeř od začátku dává najevo svoji vyspělost a dostává nás pod tlak, nedaří se nám plnit taktika, kterou jsme si v šatně řekli a hned prohráváme 3:1. Kontaktní gól nás vrací do zápasu, soupeře začínáme přehrávat, ale dva slepence nás dostávají do kolen. Na začátku druhé půle dostáváme opět během 20 vteřin dva slepence, na tabuli je stav 7:2. Kluci to nebalí, jak tomu bývávalo v minulosti, začínají plnit pokyny z lavičky, soupeři nedají vydechnout, doplňují se v obraně a najednou jich je plné hřiště. Prohráváme 7:5, ale je to porážka se vztyčenou hlavou, kluci ji musí hodit za hlavu, čeká je poslední zápas o konečné druhé místo. Pro zajímavost opět dohráváme v osmi hráčích, Fišus má ze souboje pohmožděný kotník.
O druhé místo hrajeme s týmem, o kterém skoro nic nevíme, jen to, že se skládá ze samých hokejistů. To klukům neříkáme. Čeká nás soupeř z Litvínova. Obrana je urostlá, zato hodně nemotorná, přesto z první střely prohráváme, ne však dlouho. Kluci rychlostí a kombinací soupeře přehrávají a branky přibývají, zato síly ubývají a to na obou stranách. V náš prospěch hraje morálka a touha ukázat v posledním vystoupení na turnaji, jaký florbal umíme hrát, na toto soupeř rezignuje a zápas dohrává s povinností. Konečný stav 12:2. Kdo si myslí, že dohráváme komplet, tak se mýlí. Fišus to v zápase zkusil, ale kotník je proti, opět dohráváme v osmi lidech.
Co říct závěrem, jen snad to, že nezbývá než před kluky smeknout, neměli jsme ani dvě pětky, některý ze soupeřů střídal i tři formace. Kluci v sobě ukázali velkou morálku a bojovnost, fyzicky si šáhli na dno svých sil, pochvala od trenéra byla zasloužená. Jmenovitě někoho vyzdvihnout není na místě, hráči bojovali jako jeden muž. Hráli za tým FBC Lomnice nad Popelkou a ne za sebe. Pomyslné stříbro má cenu zlata.
Obránci předváděli střelbu zdálky, střední útočníci důraz před bránou, křídla střelba z první od mantinelů a celkový tlak na bránu soupeře od všech hráčů. O gólmanovi snad nemá ani cenu psát, to je dlouhodobá stálice na svém postu. Když kluci budou předvádět takový výkon, jako na tomto turnaji, mají velkou šanci plnit si své klukovské sny.
Jedna věta za mě na konec fanouškům: „Zaslouží si větší podporu na domácím, nebo na méně vzdáleném turnaji např. Turnov, Smržovka a Liberec.“.
        Leoš

  FbC 98 DDM Chomutov Black Body FBC Lomnice n. P. Body Florbal Ústí Žraloci Body SK Bivoj Litvínov Body Florbal Ústí Varani Body   Skóre Rozdíl   Body
FbC 98 DDM Chomutov Black - - - 1 14 0 2 10 0 2 5 0 0 14 0 5 43 -38 0
FBC Lomnice n. P. 14 1 3 - - - 5 7 0 12 2 3 6 4 3 37 14 23 9
Florbal Ústí Žraloci 10 2 3 7 5 3 - - - 8 1 3 6 3 3 31 11 20 12
SK Bivoj Litvínov 5 2 3 2 12 0 1 8 0 - - - 5 4 3 13 26 -13 6
Florbal Ústí Varani 14 0 3 4 6 0 3 6 0 4 5 0       25 17 0 3
ΛΛ

Přebor začal turnajem v Turnově

Svou premiéru si odbyl 6. 10. i turnaj kde se hraje 3+1 na malém hřišti. Původně jsem si myslel, že půjde o soutěž, kde se ke slovu dostanou i ti, kteří nemají tolik prostoru v ligovém klání 5+1. Opak byl pravdou.
První zápas jsme odehráli proti celku Florbal Ústí Kajmani a byl to zápas rychlý a plný gólů na obě strany. Bohužel my dotahovali náskok a nedařilo se nám vymanit z celkového tlaku. Soupeř byl vždy o krok napřed a nenechal nás rozehrát naši hru. Prohráli jsme těsně 6:7.
Turnaj se hrál v turnovské hale, kde současně probíhalo i jiné kolo stejného přeboru s jinými celky. Tento fakt způsoboval občasné zaváhání hráčů při pískání rozhodčích. Naštěstí se po zápase o trochu prodloužilo hřiště, které nebylo úplně dle regulí.
Další zápas byl spíše tréninkový s TJ Turnov white, který jsme vyhráli jednoznačně 17:2. Bohužel i zde bylo vidět, že florbal 3+1 dokáže družstvům i nic nedat. Nově tvořící se družstvo Turnova, dostávalo jeden výprask za druhým a proklamované držení míčku se nějak nedostavilo.
Třetím soupeřem bylo družstvo FBC Liberec Blue a zde opět zapůsobilo „Woo doo“ Lomnice a my vyhráli po pěkném zápase 6:4.
Jako poslední na nás naběhli naši známí z Ústí pod jménem Štírci. Začali nás školit z pohybu, střely a my se nestačili divit. Skóre narůstalo a našim úkolem bylo uklidnit hráče a neodejít s 15ti gólovým mankem. První poločas skončil 11:2 a to bylo dosti hrozivé. Druhá půle už byla lepší a přestože chtěl soupeř s námi udělat krátký proces my se nedali a ukázali, že také dokážeme i za nepříznivého stavu zabojovat. Druhá půle skončila sice remízou 2:2, ale celková porážka 4:13 nás posadila pořádně na zem a ukázala kde a na čem máme pracovat.
Na tomto turnaji jsme obsadili neoficiální 3. místo. Děkujeme fanouškům a rodičům za podporu v hledišti. (Kde je vás víc?)

  Ústí Kajmani Body Lomnice Body Turnov white Body Liberec Blue Body Ústí Štírci Body   Skóre Rozdíl   Body
Ústí Kajmani - - - 7 6 3 15 0 3 11 7 3 7 14 0 40 27 13 9
Lomnice 6 7 0 - - - 17 2 3 6 4 3 4 13 0 33 26 7 6
Turnov white 0 15 0 2 17 0 - - - 0 15 0 0 15 0 2 62 -60 0
Liberec Blue 7 11 0 4 6 0 15 0 3 - - - 7 11 0 33 28 5 3
Ústí Štírci 14 7 3 13 4 3 15 0 3 11 7 3       53 18 35 12
ΛΛ

První ligový turnaj doma

29. 9. byl sraz v 8 hodin u haly, kde už na nás čekal Liberec, který se chtěl aklimatizovat a pořádně připravit. My rychle postavili manťáky, připravili hřiště, šatny a mohlo se začít.
Náš první ligový turnaj byl nalosován pouze ze čtyř týmů. Další dva celky dojely z České Lípy s malým zpožděním, ale turnaj to nikterak neovlivnilo.
Prvním soupeřem byl právě Liberec a my nechtěli nic nechat náhodě. Hezkou kombinační hrou jsme si došli pro vítězství 7:2. Druhým soupeřem byli Partyzáni a ty se nám podařilo rozstřílet 15:0. Asi nejhezčím zápasem turnaje byl souboj s Gabrieluklidem.cz. Hra byla od začátku velmi vyrovnaná a žádný z celků nechtěl nic nechat náhodě. Gabrieluklid.cz díky našim nepřesnostem a chybám vedl dokonce 4:3. Vyrovnané utkání se nám nakonec podařilo za pomoci fanoušků vyhrát těsně 5:4.
V průběhu turnaje se konaly prvně i dovednostní soutěže. První soutěží byly střely na látkového brankáře, kde vyhrál Vojtěch Wiener (FBC Liberec), na druhém místě byl Tomáš Javůrek (FBC Gabrieluklid.cz). Druhou soutěží byl slalom, kde se jako nejrychlejší ukázali kluci z FBC Lomnice n. P.. První místo obsadil Tomáš Martin Matušů s časem 17:87 a na druhém místě doběhl Tomáš Polyák s časem 18:89. Ostatní soutěžící měli časy nad 20 vteřin. Současně se slalomem probíhala i soutěž v nájezdech na gólmany, kde vyhrál domácí brankář Ondřej Volejník.
Neoficiální zlato z turnaje zůstalo na domácí palubovce.

  Liberec Black Body Lomnice Body Gabrieluklid.cz Body ČL ZŠ Partyzánská Body   Body   Skóre Rozdíl   Body
Liberec Black - - - 2 7 0 11 3 3 16 1 3       29 11 18 6
Lomnice 7 2 3 - - - 5 4 3 15 0 3       6 21 9 9
Gabrieluklid.cz 3 11 0 4 5 0 - - - 14 0 3       21 16 5 3
ČL ZŠ Partyzánská 1 16 0 0 15 0 0 14 0 - - -       1 45 -44 0
                          - - - 0 0 0 0
ΛΛ

Pardubický los

Docela jsme se těšili na druhý ročník „Pardubického turnaje elévů a mladších žáků“ v ČEZ aréně dne 28. 9.. Bohužel pro nás neměl turnaj hezkou sportovní dohru. Přihláška na turnaj a komunikace s organizátory probíhala velmi dobře. V pátek jsem uzavřel soupisku a odeslal tato jména do kategorie mladších žáků: Ondra a Matěj, Tomáš, Danek a Šimon, Kuba a Milánek, Radek a Matěj.
Ráno jsme se sešli u haly a vyjely směr Pardubice. Jako druhé auto jel pan Zemánek. Fan Club doplnil Dankův taťka a mamka dvojčat. Na lavičce byli Martin a Tomáš. Jen Rovensko nám chybělo!
Do arény jsme dojeli kolem půl deváté a rychle jsme se zabydleli v řadách nad vstupem na plochu.
Los nám přidělil ve skupině týmy: Orel Přelouč, Sokol Hanspaulku a FBC Liberec Black. S Orlem jsme si poradili celkem hladce a vyhráli 8:0, za to Sokolici nás trápili, ale vítězství 2:1 se počítá. Black z Liberce ani tentokráte nepřekonal fobií z Lomnice a prohrál 6:2. Hra ve skupině byla úspěšná, a když kluci dodržovali naordinovanou hru, bylo vidět rychlý florbal s hezkými akcemi. Proti Přelouči a Liberci se nám dařilo točit všechny hráče.
Už ale v průběhu hraní skupiny jsme si všimli několika nedostatků ze strany organizačního týmu (OT). Nedostatek míčků a zbytečná ztráta času ze zápasu, při jeho hledání a dobíhání, myslím nezlobila jen nás. Na to slečny (OT) - a to byly u každého hřiště dvě, řekly, že dělají čárky za góly a nemohou míčky bohužel podávat. Dokonce i přinést hadr bylo nad jejich možnosti. Přestože tento požadavek sdělily i hlavním organizátorům za centrálním řídicím pultem, nepodařilo se žádný hadr do konce turnaje najít. Minerálka udělala na druhém hřišti svoje a mlaskání, lepících se bot nebylo hezkou kulisou.
Zde se ukázala další slabina turnaje a tou byli bohužel rozhodčí, které ale omlouvá fakt, že veškerá pravidla byla buď benevolentně nastavena, nebo nebyla žádná a tvořila se na místě dle vývoje. Malá brankoviště nebyla vyznačena vůbec a pořadatel zapomněl i na zmenšovadla, nebo že by ta z okolí Pardubic, vloni tak propagovaná, nefungovala? Přestože Unie razí cestu her u mladších kategorií 3+1, rozhodčí nevěděli jak se k tomu postavit a jak se pohybovat po hřišti, tak raději stáli uprostřed a jejich nejčastějším argumentem bylo: „Já to neviděl.“.
Při dotazu na soupisku a její kontrolu mi bylo sděleno, že na to se tady nehraje, nevím proč, se tedy musela vůbec zasílat. Ani soupisku cizího družstva jsem nedostal k nahlédnutí. Inu i elév se musí už občas oholit, že? Raději zde ani nechci porovnávat turnaj před 14ti dny v Německu, jsou to dva rozdílné světy.
Do Play Off nám los přidělil Jaroměř a jednalo se o zápas zlomový.
Zápas se začal vyvíjet pro nás dobře a relativně rychle jsme se ujali vedení 1:0. Soupeř byl houževnatý a velmi bojovný. V jedné nepřehledné situaci toho využil a kopnul nám gól. Všichni v okolí branky to viděli, myslím si, že i hráči a trenéři soupeře si byli vědomi neregulérnosti gólu. Bohužel rozhodčí gól uznal. Žádné gesto Fair Play, kterým se florbal občas chlubí, se nekonalo. My to neustáli psychicky a dovolili soupeři jít do vedení. Kluci se ale přeci jen opět našli a těsně před koncem vyrovnali, bohužel na odskok už to nestačilo. Na řadu přišly nájezdy, a přestože jsme i nedali, Ondra nás vždy podržel. Rychlá smrt se nechtěla dostavit. (Milánek dal 2, Danek dal 2, Kuba jeden dal a jeden nedal, Šimon proměnil, Tomáš neproměnil.) Po x-tém nájezdu přišel organizátor a rozhodl, že o postupu se bude losovat. Bohužel los nám nebyl nakloněn, a přestože jsme neprohráli jediný zápas, turnaj pro nás skončil. Takové trochu opravdu nesportovní, nestandardní rozhodnutí. Nebyl žádný časový skluz a myslím si, že těch 5 minut navíc by nikoho nezdrželo a nemělo by na nic vliv. Jenom postup by byl čistý. Umístění na 5- 8 místě mělo pro nás trochu nesportovní příchuť. '
Převléknout a počkat na utkání místního klubu Sokola Pardubice a Tatranu Střešovice. Utkání bylo vyvrcholením dne. Celá aréna byla na straně Sokola a tak nás pár jedinců se rozhodlo fandit Tatranu, který to potřeboval dle vývoje utkání i o trochu více. Sokol hrál moc dobře (skvělý Zozulák) a skoro celý zápas vedl (např. 4:1 nebo 6:4), ale Tatran to tak nechtěl nechat a doslova výhru 8:7 vydřel. Na to že nás bylo 13, tak jsme o sobě dali pořádně vědět!
Děkuji všem za bojovnost v turnaji, skvělý extraligový zápas nám byl odměnou. Rychle do aut a domů, zítra nás čeká první ligový turnaj.

ΛΛ