Mladší žáci - Články 2015/16

Turnajové tabulky 15/16.

Vracíme se na trůn

3. 4. probíhá společný turnaj mlžů a přípravek na Dobině a pro oba celky to je poslední ligové hraní v sezóně.
Mlže čeká pro změnu Turnov, a trio z Liberce Pantheři, Whiti a Redi.
Turnov nastupuje nečekaně ostře a první půli určuje rytmus a drží hru pevně pod kontrolou, ujímají se vedení 5:3. Gólovou korekci Šimona těžce nese trenér a nechává Turnov nesmyslně hrát v oslabení, z velmi atraktivní hry se stává bohužel fraška, které nikdo nerozumí. Druhou půli vyhráváme 6:1 a tím i celkově 9:6. Škoda, bylo nám kluků z Turnova líto, neměli šanci ve dvou s tím cokoliv udělat.
Zajímavý a vyrovnaný zápas je vždy s Panthery a nebylo tomu jinak ani tentokráte. 8:6 (3:3, 5:3)
Whitům jsme chtěli oplatit porážku z Lomnice, ale složení zdaleka neodpovídalo tomu poslednímu. My nadělovali 14:1 (6:0, 8:1) a to jsme čekali jinačí boj.
Konec sezóny je tady, pro některé Mlže i poslední zápas v dané kategorii. Čekají nás Redi a zde je ten tým, co si na Lomnici věří, přestože v tomto turnaji všechny zápasy prohrál. Vyrovnaný zápas od začátku do konce (3:3, 3:4). Ani Šimon už nic nevyčaruje a my prohráváme 6:7, ale celkové prvenství v turnaji je naše. Děkujeme !                 Martin

ΛΛ

V Lomnici „jen“ stříbro

26. 3. se chtějí naši Mlži blýsknout doma. V šatně se šušká, že by páté zlato v řadě mohlo klapnout, ale znáte to? Podceňovat soupeře se nevyplácí.
Připravujeme hřiště a jdeme na to. Na rozjezd máme Turnov a tak se neřeší prvozápasová nervozita. Je nás 12 včetně gólmana a všichni se pravidelně střídají. Tentokráte je elévů na soupisce 7. Klidnou hrou si jdeme pro vítězství 12:2 (3:0, 9:2).
Přicházejí Pantheři a ti už umějí pořádně kousat. Hra se přelévá a první půli vyhrávají hosté 4:3. My přebíráme iniciativu a začíná nám to tam padat, přestože Pantheři drží krok. Hra by si zasloužila možná více remízu, ale my dali o gól víc a to se počítá. 9:8 (3:4, 6:4). Nastupujeme proti Whitům z Liberce a je to spíše hra Šimona, který koriguje výsledek. Tým mu moc nepomáhá a hrajeme velmi bojácně, (na rozdíl od lumpáren mezi zápasy). Když Šimon není na hřišti, dostáváme laciné góly a Liberec nás přehrává. Prohra 9:10, nejvíce mrzí našeho střelce, který dal 7 branek. (4:5,5:5).
Poslední na řadě jsou Redi, je vidět, že chceme doma vyhrát a neudělat si před fandícím obecenstvem ostudu. V první půli máme převahu a vyhráváme 4:2, bohužel ke konci už dochází síly a půle končí nerozhodně 7:7. Úkol je splněn a poslední domácí zápas vyhráváme 11:9. O jeden bod, tedy vlastně o jeden chybějící gól v síti Whitů vyhráváme stříbro, tak jsme druhý no a co ……………                 Martin

ΛΛ

Turnaj se 100

Přestože se jedná o Přebor Mlžů, máme v sestavě jenom dva a to Šimona a Bobana a oba mají něco s nohou (Šimon kotník a Boban pata.). Ostatní jsou kovaní elévkové, s velkou chutí a bojovným srdíčkem se vyrovnat starším. Dokázali to opět 30. 1. v „Aréně“ a to doslova v posledním zápase.
FBC Liberec white padá 9:5 (8:4, 1:1). TJ Turnov jde do šaten s rozdílem 15 a to 16:1 (8:1, 8:0). Panthers hraje s námi stejně jako konkurenční FBC a to 9:5 (5:2, 4:3). Bohužel poslední zápas nezvládá rozhodčí a ani rodiče Libereckýh red. Zápas je zbytečně vyhrocený a dochází i ke zbytečným zraněním. Nedá se upřít rychlost a bojovnost malých „Rudých ďáblů“ ale je to na úkor florbalu a některé prvky jsou opravdu hodně za hranou. I když už se někteří naši bojí jít na hrací plochu vyhráváme 17:11 (6:7, 11:4). Zlato je doma a Šimon si v „Přeboru“ zaokrouhluje sbírku gólů na rovnou 100!                 Martin

ΛΛ

Domácí turnaj

Domácí turnaj Mlži se chtěli 14. 11. doma ukázat, ale po skvělém koncertu s Turnovem 15:5 (7:4, 8:1), se mašina trochu přidřela. Za pochvalu v první zápase stojí dívčí turnovská lajna, která jediná dokázala našim trochu kazit útoky.
První polovina s Panthers byla ještě v našem rytmu 6:4, ale v druhé půli jsme vyšli střelecky naprázdno 0:4 a „Koťata“ zaslouženě vyhrála. Soupeř chtěl víc a udělal pro to i více na hřišti.
Další zajímavý zápas byl s Libercem white, kde hráli opět velmi šikovné žákyně. Bohužel naše tahání a nekolektivní hra s množstvím nepřesností stačila pouze na remízu 10:10 (3:4, 7:6). Poslední zápas s Libercem red, který tvoří pouze elévové, nebyl, jak se může zdát podle výsledku 10:4, tak jednoznačný. Zvlášť v první půli byl soupeř docela nepříjemný. (5:3,5:1)
Opět hrála roli i kvalita rozhodčích, která ale byla stejně benevolentní na obě strany.                 Martin

ΛΛ

Zlatý Liberec

Druhý turnaj se odehrál na Dobině 18. 10. společně s turnajem přípravky.
S družstvem kde jsou věkově jen tři mladší žáci: Šimon, Radim a Boban – zbytek tvoří elévové, jsme se rozhodli nedat kůži zadarmo a odčinit tak trochu nepovedený turnaj z arény.
Vzali jsme ty, kteří jedou naplno o trénincích. Také už mohli jet i Radim, Zemik a Šídlo a to bylo znát. Tomáš vše řídil ze střídačky a i rodiče pomáhali fanděním.
Pantheři se probudili naštěstí až v druhé půli a my si po hezkém zápase připisujeme první těsné vítězství 7:6 (5:2, 2:4).
Turnovu jsme chtěli vrátit porážku a to se nám povedlo, i když druhá půle zase byla o něco slabší. 9:4 (5:0, 4:4)
Liberecký white jsme porazili 14:7 (6:3, 8:4), a reďákům jsme nadělili 14:3 (6:2, 8:1). V posledním zápase přihlížela přípravka a tak se kluci snažili, aby jim ukázali hezké kombinace a Šimon nezapomněl ani na svoji parádičku z poza branky. Bylo hezké se na to koukat. Pochvala patří elévům za předvedenou rovnocennou hru. Tak takhle by to šlo ….                 M

ΛΛ

Bronzová aréna

Mlaďoši, které jsme letos přihlásili, hrají systémem 3+1. Na soutěž 5+1 nám chybí pár borců, proto taková volba. Soupeře máme za humny a budeme je pravidelně potkávat v blízkém okolí. První turnaj se odehrával na půdě Pantherů v liberecké aréně.
První zápas s FBC Liberec white byl jak na houpačce, se šťastnějším koncem pro nás. (4:5, 7:3) 11:8.
S TJ Turnov už jsme takové štěstí neměli a zápas se nám nepodařilo obrátit. (2:6, 8:7) 10:13.
Domácí Panteři si svoji slabší stránku vybrali v zápase s námi v druhé půli a my je přejeli 13:5 (3:4, 10:1).
Nejmenší nás čekali na závěr a my opojení vítězstvím, jsme si v první půli nechali ujet vlak 3:5. Přestože jsme v druhé půli zabrali na obrat to opět nestačilo 4:4. Celkově vyhrál FBC Liberec red zaslouženě 7:9.                 MM