Mladší žáci - Články 2016/17

Turnajové tabulky 16/17.

Mlži doma

Domů do haly 9. 4. si pozvali Mlži soupeře z Turnova, Jablonce nad Nisou a Lovosic.
TJ Turnov se nám postavila jako první do cesty a my s nimi udrželi krok jen v první půli, v druhé půli jsme nevstřelili ani gól a s tím se vyhrávat nedá. Prohra 2:5 (2:3, 0:2).
Florbal Jablonec nás nenechal skórovat v první půli a v druhé pouze jednou a to proti pěti obdrženým gólům nestačí. Prohra 1:5 (0:3, 1:2).
Lovosice nám dovolili skórovat v každé půli jen jednou, ale nás obdarovali ze soupeřů nejvíce. Dobře hrající celek nás porazil 7:2 (3:1, 4:1).
S letošní sezónou se tedy naše družstvo rozloučilo třemi prohrami, ale nutno podotknout, že náš tým tvoří z ½ elévové, že se jedná o hru 5+1 a tak s výsledky , které jsou těsné nebo na dohled můžeme být spokojeni, je to dobrý příslib do dalších sezón.
Děkuji za nasazení hráčům, podpoře fanoušků a dobrovolníkům za pomoc při organizaci.        MM

ΛΛ

Jarní Smržovka

Zajímaví soupeři nás tentokráte opět čekali v nedaleké hale na Smržovce, kde využívají místní halu družstva z Jablonce.
Devítka byl nemocen a jeho prostor v brance převzal Ondra Binhák. Do pole tentokráte Tomáš povolal dvě pětky: Kačku, Danielku, Zemika, Šídla, Toma R., Fílipa B., Adama, Poua, Matese a Míšu K.
Na rozjezd jsme dostali Panthery a začátek nám tradičně utekl. Druhá půle byla vyrovnanější, ale chybí nám pohyb a nahrávky. Prohra 3:5 (1:4, 2:1) 2x Stránče, Šidlich.
Florbal Ústí nám chtěl vrátit minulé remízy a to se mu povedlo, když jsme každému družstvu vstřelili jenom dvě branky. S whitem jsme padli 2:5 (1:3, 1:2) Kačka, Šidlich a s redy 2:4 (0:2, 2:2) Kačka, Filip.
Oboustranně vyrovnaný zápas jsme předvedli s Jabloncem a to doslova, oni byli lepší první půli – my tu druhou. 4:4 (1:3, 3:1) 3xŠídlo, Kačka a to jim ještě vypomohla několika vlastenci.
Jsme rádi za tak kvalitní zápasy, a i přes chyby které děláme a zatím se jich neumíme zbavit, nedovolili jsme soupeřům výrazněji odskočit, a to je dobře. Dík rodičům za podporu v hledišti i s dopravou na Smržovku.

ΛΛ

Vydařený Turnov

Do nedalekého Turnova se nás 12. 3. vydalo opravdu hodně a Tomáš měl k dispozici plnou sestavu od mazáků jako je Kačka a Zemik nebo 9 po nováčka Davida Domkáře s Danielou.
(Stránče, Štěpik, Riemřík, Ondra, Pou, Adam, Filip B., Míša, Šidlich a Čapula)
Na úvod jsme se postavili Jablonci a po vyrovnané první půli zabojovali a zápas strhli na svoji stranu. 3:2 (1:1, 2:1) Góly 2x Kačka a 1x Šídlo.
Pak přišly na řadu dvě bitvy s Ústím a my jsme jim ukázali, že se velkých měst nebojíme!
Dvě remízy těžce nesl trenér z Ústí, my byli s výkonem našich dětí spokojeni. Hráli jako tým a bojovali až do konce. Myslím si, že i přihlížejícím rodičům se to muselo líbit.
Lomnice x White 4:4 (2:3, 2:1) Góly 2 x Mates S., 2x Šídlo.
Lomnice x Red 5:5 (1:0, 4:5) Góly 2x Stránče, 2x Kačka a 1x Šídlo.
Gratulujeme!        M

ΛΛ

Pokus o opravu v Aréně

Po nevydařeném turnaji v Lomnici máme šanci 4. 2. v Liberci.
Ve známé Aréně na nás čekají domácí, Děčín a Turnov.
Sestava: 9, Pěnda, Mates S., Tom R., Ondra B., (poprvé vypomohl) Adam Brožek, Míša K., Šidlich, a konečně i Kačka.
Jako první na nás vlítli domácí Kočky a a my opět sladce spali. První půle 0:3. Druhá půle už byla vyrovnaná a skončila 2:2. Tedy naše zaspání nás stálo možnost první odvety 2:5 (0:3, 2:2) Kačka, Stránský.
Dvě v celku vyrovnané půle jsme odehráli s Děčínem, ale větší zkušenost na straně Děčína byla klíčová. 3:6 (2:3, 1:3) Kačka 2x, Ondra B..
TJ Turnovu jsme chtěli domácí potupu oplatit, ale v první půli jsme se až moc soustředili na to vstřelit gól a zapomněli na kombinaci. Za to v druhé půli se nám dařilo a soupeře jsme konečně přehráli. Těsné vítězství nám doufám vlije novou krev do žil. 5:4 (2:3, 3:1) Kačka 3x,Šidlich a Ondra B.. Tak aspoň jedno vítězství je doma, díky!        MM

ΛΛ

Výprask doma

22. 1. jsme se chtěli představit doma a bohužel nám to vůbec nevyšlo.
Tréma před rodiči? Malé srdíčko, chuť, moc nominovaných, ale také na omluvu 8 elévů v sestavě (aby zkusili 5+1) ….
Sestava: 9, Pěnda, Mates S., Tom R., Ondra B., Zemik, Pou, Adam, Míša K., Čapula, Filip B., Šidlich, Petr B. a za Kačku zkusila Daniela.
TJ Turnov, na který jsme si věřili, nás vyléčil z podceňování a rozdal první dárky. V první půli jsme se nezmohli na nic a v druhé půli jen odstranili hrozící nulu. 2:13 (0:6, 2:7) Stránský, Šidlich.
Pak přišel nadělovat Jablonec, my sice stačili občas odpovídat, ale pořád byli o polovinu branek před námi. 5:10 (2:5, 3:5) Šidlich 2x, Stránský, Binhák, Pou.
Za to Pantheři nám zase ujeli o parník. Prohra 1:10 (1:4, 0:6), kdy čestným gólem Matěj S. odehnal nulu, se nemusí komentovat. Tak příště!        M

ΛΛ

Divoký západ – Žatec

10 statečných s Tomášem vyjelo do dalekého Žatce 4. 12., aby poměřili síly s místními chasníky.
Klasická sestava – 9, Mates S., Štěpik, Tom R., Ondra B., Zemik, Pou, Adam, Filip B., a Šidlich. Chyběla Kačka, kterou zlobí „kamarád“ cukr.
I přes snahu našich nám pořád nejde moc rychlá kombinační hra. Nepřesnost v nahrávkách, zbytečné pohyby, to vše pouští soupeře do hry. Problémem jsou i ospalé začátky, ale to u všech družstev – nekoncentrovanost do hry.
Kadaň Kati nám dovolili v každé půli vstřelit pouze jeden gól, a to na vítězství nestačí. Prohra 2:5 (1:3,1:2) Bárta, Šidlich.
S Jazzmani jsme odehráli vyrovnanou partii a díky většímu nasazení se nám podařilo těsně vyhrát 4:3 (2:1, 2:2) Šidlich 2x, Stránský, Riemer. Bohužel všemocní Tuleni nám v první půli utekli o tři branky a my neskórovali vůbec, a to byl náš konec nedějí o vítězství. Přestože jsme druhou půli vyhráli 2:1, nestačilo to. 2:4 (0:3, 2:1) Stránský, Šidlich. Ještě se nám zranil Matěj S., po střetu jedním z Tuleňů, ale snad to nebude nic vážného.

ΛΛ

Nevydařený Turnov

Druhým turnajem 5. 11. byl turnaj „Mlžů“ v Turnově.
S Tomášem vyjeli gólman „9“ a zkušení matadoři Kačka, Zemik, Šidlich. Dále Mates, Riemřík, Pou, Adam, Filip, Michal a Štěpán.
Prvním soupeřem byli Pantheři a my dokázali držet krok jen v první půli 3:4, bohužel v druhé půli nám ujel vlak a my nestíhali 1:6. Prohra 4:10.
FBC Liberec black vyučoval ještě tvrději. My v každé půli dokázali vstřelit pouze jediný gól a soupeř nás 2 x oznámkoval „5“. (1:5, 1:5) 2:10.
FBC Liberec grey byl náš poslední soupeř a my se trochu vzchopili. Bohužel jsme opět dokázali vstřelit jen po gólu. Soupeř dokázal 2x po 3. (1:3, 1:3) 2:6.
Jedná se o druhý turnaj hraný 5+1 a my si na to musíme zvyknout a naučit se tento systém využívat.        MM

ΛΛ

Premiérová 5+1 na Aréna

O něco později vyrazili do Liberce Mlži na svůj první ligový turnájek. Letos jsme přihlásili do soutěže družstvo, které bude hrát 5+1, aby se připravilo do budoucna. Na soupisku se vešlo 13 hráčů s Kačkou v čele, ale tu trápila její „sladká“ kamarádka a tak naše Káča nebyla 100% fit.
Prvním těžkým soupeřem byl Florbal Jablonec a po prohrané první třetině 0:1 jsme vstřelili v druhé díky Adamovi vyrovnávací gól na konečných 1:1.
Bitva s Panthery je vždy zajímavá a my opět první půli prohráli 2:4, v druhé jsme ale soupeři nedovolili vstřelit ani branku a sami se trefili 4x. Konečný výsledek nás potěšil a my si připsali první výhru v nové sezóně 6:4.
Na zem nás ale rychle posadil zkušený celek z Teplic, který nám ukázal, jak se hraje 5+1. Prohra 2:15 byla zasloužená (0:7, 2:8).        M

ΛΛ