Přípravka - Články 2014/15

Tabulky z turnajů.

Přípravka vyjela do Liberce

Mnozí z nás 29. 11. už nervozitou nemohli dospat, a tak první ranní ptáčata se sešla před sedmou hodinou u sportovní haly. Trenérka Romana nás přivítala milým úsměvem plným očekávání, co nám ten dnešní turnaj Liberecké ligy přípravek, elévů a mladších žáků přinese a zda se v něm odrazí také kus naší odvedené práce. Postupně přijížděli naši hráči. Máťa Matušů, Tomáš Riemer s rodinou, Štěpán Vaníček s maminkou, Davídek Pěnička s rodiči, Lukášek Saska s tatínkem, Matěj Stránský, Devítka, Filípek Čapek s tatínkem, který nám zároveň dělal řidiče a za to mu patří velký dík. Mezi dalšími se objevil Adam Foltýn s Filipem Bártou v doprovodu babičky a dědy. No a jak si tak stojíme v tom mrazivém ránu, tak na poslední chvíli dorazil i celý rozespalý Matěj Bobek s tatínkem. No a hurá v 7:20 jsme vyrazili směr Liberec. No a jak si tak jedeme kolonou první babi a děda s Adamem, druzí Riemerovi a třetí Petra s Markét. Vidíme za sebou blikat tranzit. Došlo nám, že vše není v pořádku. Zastavili jsme u zastávky ve Stružinci a z kufru tranzita se vykulil rozespalý taťka Bobek. Černý pasažér. Naskočil k Petře a k Markét do auta a frčelo se dál.
Když jsme dorazili do ZŠ Dobiášova, kde se turnaj odehrával, bylo velice málo času na přípravu. Rychle převléknout do dresů, rozcvičit gólmana, rozpohybovat hráče a hurá na hřiště. Jako první nás čekal FBC Liberec Black. Dali jsme si klubový pokřik a šlo se hrát. Nebyl to vůbec lehký soupeř a i když jsme ze začátku měli poměrně velký náskok, Blaci nás dohnali a zápas skončil remízou 5:5. Tady jsme střídali ještě podle rozpisu, který jsme měly s Romanou připravený. Snažily jsme se střídat všechny hráče. Ale bohužel v některých chvílích jsme musely nechat hrát zkušenější hráče, aby pomohli přípravce, která začala trénovat teprve letos. To se neobešlo bez slziček a smutku jednoho z hráčů, ale i o tom je florbal.
Před dalším zápasem jsme měli cca 20 minut. Děti se najedly a nabraly další síly na další boj.
Tady nás čekal opět domácí tým FBC Liberec White. Naši kluci bojovali, ale i přes velkou snahu nás White přehrál 5:4. Nám to ale nevadí, ještě nás čekají dva zápasy a my budeme bojovat.
Nyní máme delší pauzu, a tak pozorujeme našeho dalšího soupeře Mladou Boleslav. Záčínáme mít strach a pomalu pracuje stres. Hoši jsou velmi dobří. Obsazují hráče a soupeře nepustí vůbec do hry. Sází jeden gol za druhým a drtí soupeře. Snažíme se našim klukům poradit jak na ně, na co si mají dát pozor. A už přichází ten okamžik. Nastupujeme na hřiště. V první lajně Matěj Stránský, Matěj Bobek a Devítka. A než se soupeř rozkoukal, už jim Matěj S. vstřelil první gól. Soupeř strnul. To nečekali. Tady už nešlo o sestavu hráčů, ale posílaly jsme kluky na hřiště jak bylo třeba a hlavně, aby si to vyzkoušeli všichni, i když třeba jen na pár minut. Byl to moc hezký vyrovnaný zápas, který skončil remízou 4:4. I soupeřovi trenéři uznale kývli hlavou.
Posledním naším soupeřem byl po krátké pauze FBC Liberec Blue. Opět to byl velmi hezký zápas, kde se projevila i letošní přípravka. Gól si dal Davídek Pěnička a 2 goly Máťa Matušů. Jinak těch neproměněných šancí v tomto utkání bylo z naší strany mraky. Kluci hráli výborně. A v bráně to jistil Filip Čapek. V jedné vyhrocené chvíli nám soupeř lehce zranil Adama Foltýna. Srazili ho k zemi a dostal do hlavy. Byl otřesen a tak po zbytek zápasu fandil z lavičky. Zápas skončil 6:5 pro FBC Lomnice n. P.. Kdo nezaváhal, získal bonus v podobě hranolek od pana Čapka.
Hoši děkujem!!! Všichni hráli výborně, všichni se snažili, a i když někteří hráči nebyli na hřišti příliš dlouho, myslím, že je to veliká zkušenost a věřím, že si kluci z tohoto turnaje odnesli hezký zážitek.
Odměnou byly zlaté medaile pro všechny a nebylo ani důležité kolikátí jsme skončili. (Pro zvědavce to bylo třetí místo.)
Ráda bych poděkovala také trenérce Romaně. Myslím, že nám to skvěle ladilo a samozřejmě všem rodičům, kteří přijeli naše kluky podpořit. Bez nich by to nebylo ono!                          Děkuji a těším se na příští turnaj Petra M.

Fotogalerie

ΛΛ