Přípravka - Články 2015/16

Tabulky z turnajů 15/16.

Neligové zlato

Do Liberce přijaly 24. 4. pozvánku mimo domácích celky z Dubí, Ústí a my.
Nejvíc nás potrápil úvod do turnaje, kdy jsme věnovali těžkému soupeři z Ústí první tři branky. Opět to ale byla nesoustředěná první lajna. Během zápasu jsme se srovnali a zápas dovedli do těsného vítězného konce 5:4.
Celý turnaj jsme pak odváděli standardní výkon, kde se občas blýskla parádní akce, kterých bychom ale mohli předvádět podstatně více. Nad všemi týmy se nám podařilo vyhrát i nad týmem šikovných elévek z Dubí. V posledním zápase se blýskli sourozenci Noskovi – Elišce se po velkém snažení podařilo vstřelit branku a Kuba „Zálesák“ dal dokonce hatrick!
Přestože všichni dostali na konci medaili, ta naše se blýskala o kousek více. Gratuluji a děkuji všem hráčům i rodičům.
Hezký turnaj a dobrá pohoda nám vydržela až do Babylonu do Lomnice, kde někteří dohonili zameškaný oběd       Martin

ΛΛ

Končíme zlatem

3. 4. končí pro přípravku ligová sezóna. Odvedlo se mnoho práce, ale ještě více nás čeká.
Poslední výjezd byl na Dobinu a soupeřům z Lípy a Liberce jsme tentokráte nedali moc šanci, přestože naše hra také nepatřila k tomu nejlepšímu, co umíme. Světlé okamžiky naštěstí přebíjely ty nevydařené chvilky.
Lípa White padla 7:2 (4:1, 3:1).
Lípa Blue dostala o gól méně 6:2 (3:2, 3:0).
Liberec Blue byl obdarován 8:4 (5:2, 3:2).
Liberec Black byl jednoho gólu ušetřen 7:4 (4:3, 3:1).
Celkový součet 28:12 a čtyři výhry nás postavili na stupeň nejvyšší. Gratulujeme všem! Jen pokorně pracovat dál a nenechat se tímto pozlátkem ukolébat …….       Martin

ΛΛ

Pro stříbro do Lípy

V 9ti statečných vyrážíme 20. 3. směr Česká Lípa. Dojíždíme na čas a hned na úvod máme domácí celek White. Soustředěnou hrou se ujímáme vedení v první půli 5:2, povolením pozornosti druhá půle už není taková 3:4 a Lípa nás začíná přehrávat. Naštěstí závěrečná siréna nechává vítězství nám 8:6.
Vyrovnanou bitvu jsme předvedli s Panthery, první půle byla otrkávací 1:2 a pak se začalo střílet 5:4. Zasloužená remíza 6:6 neurčila vítěze.
Domácí Lípa blue hnaná obecenstvem zvítězila v super utkání, které se přelévalo na obě strany. Domácí vyhráli těsně 6:5 (1:2,4:4).
Na závěr si spravujeme chuť proti Blackům a vyhráváme 8:4 (2:1, 6:3).
Obraz hry se pomalu vylepšuje, a kdybychom hráli vice kolektivně, hra by byla o mnoho lepší a soupeři by měli ještě více problémů. Kluci si na to musí přijít sami. Děkujeme za podporu v hledišti a pomoc s dopravou.

ΛΛ

V Liberci bramboroví

Tato mise 6. 3. do Arény se moc nevydařila.
První ospalý zápas jsme odehráli se silnou Lípou blue a bylo to znát. V první půli jsme snad ani nevystřelili na branku a v druhé čestný gól vstřelil Vojta, který stejně jako Eliška zapomněl doma boty. Ach ty hlavy děravý. 1:6 (0:3, 1:3).
Druhý zápas jsme odehráli s Panthery, přestože jsme prohráli, nasazení pomalu roste. Dokonce jsme i první půli vyhráli 1:0. Druhá půle nám zase utekla, mysleli jsme si, že to půjde samo, nešlo. 0:4, takže celková prohra 1:4.
Chuť jsme si spravili až na FBC Liberci blue, i když jsme zase silně polevili v druhé půli. Náskok 3:2 z první nám ale stačil. Druhá půle skončila remízou 1:1. Tak aspoň první vítězství 4:3! (V zápise je sice 5:2, ale po shlédnutí videa to bylo opravdu 4:3.
Poslední zápas opět s Lípou, tentokráte white – bojovali jsme, ale nestačili. 3:5, 3:4 celkově 6:9 tak snad příště. V brance byl opět Jája a i díky němu nejsou rozdíly v gólech až tak veliké. Tým posílila i rychlá Sofča, bohužel je ale znát pauza v tréninku a s holí to není ono. V poslední zápase si se Štěpou dala hattrick. Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a podporou na hřišti.       Martin

ΛΛ

Domácí turnaj bez prohry

Domácí turnaj bez prohry V Lomnici se 21. 2. konal turnaj těch nejmladších v ligové kategorii „Přípravka“. V týdnu už bylo znát drobnou nervozitu a všechny tréninky směřovali k víkendu. K největší změně došlo na postu gólmana, kde Nekolíka vystřídal Jája a uvedl se parádně. Do hry jsme měli čtyři trojičky, které jsme se snažili pravidelně střídat.
První dva zápasy jsme sehráli s FBC Liberec. První na řadu přišel tým Blue a my si góly pěkně rozložili, každý vstřelil někdo jiný. 6:3 (4:1, 2:2) Druhý celek Black nás nechal v první půli střílet a my toho využili, v druhé půli byla hra vyrovnanější. 9:3 (7:1, 2:2). Čtyřmi góly se blýskl Vojta.
Dalším celkem bylo FBC Česká Lípa, které jsme asi zaskočili v první půli, kde nás evidentně podcenilo. V druhé půli hru hráči Lípy vyrovnali a chvílemi nás opět přehrávali. Velmi pěkná dramatická hra skončila tentokráte zaslouženou remízou 8:8. V první půli jsme vedli 5:1, pak Lípa začala snižovat až na dostřel 8:7 a vyrovnat se jí podařilo kousek před koncem. V tomto zápase se střelecky nejvíce dařilo Šolcíkovi, který prostřelil soupeřovic góĺmana také 4x. Fantasticky nás podržel Jáchym, který zneškodnil několik jedovatých střel, když naši hráči v druhé půli trochu polevili a nechali volné soupeře střílet. Moc hezký zápas, okořeněný skvělými fanoušky z Lípy, kteří hnali své svěřence neúnavně za vyrovnáním.
Jako poslední nás čekali Pantheři, kde rodiče také hlasitě podporovali své svěřence z ochozu. Ale ani my se nenechali zahanbit a během turnaje si pro povolený doping formou bubnu a řehtačky dojeli.
Další vyrovnaná partie s větším štěstím pro nás 7:5 (4:3, 3:2). Zde 3x zavěsil Matušák.
Máme tři výhry a jednu remízu. Sice nám tabulka ukazuje druhé místo, ale přesto jsou pro nás „NAŠI“ vítězové!
Super turnájek, se skvělou atmosférou a plným hledištěm. Děkujeme.       Martin

ΛΛ

Stříbrný Benešov

Stříbrný Benešov Na společný turnaj s Libercem do Benešova jsme vyjeli 7. 2. a tím skvěle zahájili jarní prázdniny. Původně jsme měli zaskočit jedním nebo dvěma hráči, ale nakonec nás jelo 5. Fíďa, Šoltik, Jája, Matušák a Štěpik. Nestačil nám s doprovodem trafik a tak ještě vyjel velký Fíďa. Do Benešova utekla cesta rychle, horší bylo najít tu správnou, zastrčenou halu, ale podařilo se.
Na borce v libereckých dresech čekal Děčín, Ústí, domácí Benešov, FBC Draci a Black Angels z Prahy. Se všemi, až na ten poslední celek si naši poradili. Blanka střídala pravidelně trojičky, které se díky jednomu hráči navíc trochu obměňovali, stejně tak jako po každém zápase brankář. Zápas se vždy hrál 2 x 8 minut hrubého času. Sice malé hřiště, ale vyznačená malá brankoviště a u každého hřiště časomíra. Bomba!
Super, svižný turnaj, skvěle organizovaný s celkovým vyhodnocením na konci. Parádní začátek prázdnin. Kluci si odvezli medaile, sladký tvaroh a spousty zážitků…..      Martin

ΛΛ

50% úspěch

V Liberci nám startují dva celky v jeden den. Nejmenší na Dobině a Mlži na Aréně. S dopravou nám ale pomáhají skvělí rodiče, kteří mužstva podporují fanděním a někdy i cennými radami.
První půle turnaje nám moc nevyšla, když jsme nestačili na celek Panthers (lépe řečeno na hráče 22) a prohráli s nimi 6:11 (2:4, 4:7). Vyrovnanější partie už byla s týmem z Lípy, kdy jsme družstvo white pomalu dotahovali. Za prohru 7:9(2:4, 5:5) se nemusíme stydět, hra byla dobrá a my se musíme vyvarovat zbytečných chyb, kdy se zapomeneme vepředu, nezaklekneme do rozehrávky apod.. Druhá půle se nám už líbila více, protože se nám podařilo přehrát oba celky z Liberce. Black 8:6 (4:2,4:4) a Blue 6:1 (3:0, 3:1). Celkově nám to stačilo na pomyslnou bronzovou příčku. M

ΛΛ

Bramborová Dobina

Bramborová Dobina První půle turnaje byla proti České Lípě a tam jsme nenašli recept jak na ni. Matyáš po posledním turnaji se bál jít do střely, (měl prokouslý ret po srážce právě s jedním hráčem z ČL) a ani ostatní nebyli moc aktivní. Proti FBC ČL white jsme dali 2 góly a 8 jich inkasovali. 2:8 (1:4, 1:4). Větší nadílku jsme dostali od ČL blue, kde jsme sice také 2 góly dali, ale 13 jich musel Nekolík tahat z branky. 2:13 (2:9, 0:4) No nedá se nic dělat.
Druhá půle turnaje byla proti Liberci a tam se už začalo dařit. První proti nám nastoupilo Blůčko a tam jsme si s chutí zastříleli. Hattrick zaznamenal Matušák, po dvou gólech přidal Michal a Fíďa, po jednom Petr, Matěj a Vojta. 10:0(5:0, 5:0) Posledním soupeřem letošního roku byl celek Black a zde naši borci opravdu zabojovali a vydali ze sebe vše. Výsledek odpovídal nasazení. 7:7 (4:4, 3:3). Tabulkově nám to stačilo jen na bramborovou medaili.                          Martin

ΛΛ

Osm statečných

Osm statečných Jen Osm statečných se vydalo bojovat do Lípy. Lukáš, Sofča, Čmelda, dvojčata M a P, Tom, Štěpa a hlídač brány Nekolík. Cesta plná mlhy, jelenů, laní a srnek končila na parkovišti u Kauflandu, kde stojí nová sportovní hala v České lípě. Ve skoro 100% doprovodu rodičů, i když někteří ani nevěděli, že jedem právě sem, jsme zabrali šatnu č. 2 a pustili se do příprav na turnaj.
S domácím bílým celkem jsme sehráli vyrovnané utkání 5:5 (3:2, 2:3). Panthery jsme moc pouštěli do hry a sami zapomínali na zadní vrátka 4:6 (1:2, 3:4). Domácí blůčko bojovalo a chtělo se doma ukázat, a to se taky domácím sice těsně, ale podařilo. My přestali hrát po jednom pádu, ale soupeř, byť oslaben, dohrál a zakončil. 3:4 (1:1, 2:3). V zápasech nám chybělo i kousek štěstíčka, protože všichni bojovali a Sofča bruslila na maximum. Kde jsem nepomohl takticky jako trenér, nastoupili s radou rodiče, děkuji za podporu (u Lukáše, M a P, Toma) a u zdravotní pomoci se Sofčou (chlazení po spálení o podlahu). Zápasy byly vyrovnané a pro nás bohužel s horším výsledkem. Jediný zápas, který se nám nevyvedl, a soupeř si s námi dělal, co chtěl, byl s Libercem black, který vyučoval a trestal naše chyby, bohužel jsem jich dělali hodně. 4:10 (1:6, 3:4). Tady už byla vidět i únava a absence některých hráčů. Všech Osm statečných ale musím pochválit, protože i tyto zkušenosti nás posouvají dál. Za odměnu byla navržena cesta na Mladou Boleslav se zastávkou MC D. No budiž!                          Martin

ΛΛ

Stříbrná aréna

Stříbrná aréna Do deštivého rána jsem vypustil 15. 11. kolonu aut s našimi nejmenšími a jejich fanoušky směr Liberec. Sám jsem tentokráte zůstal doma a netrpělivě čekal na zprávy. První zprávy přišly ještě před turnajem s ohledem na parkování a nalezení správného vchodu do haly. Protože na náš tým nečekala žádná šatna, utábořili se naši borci kousek od hřiště.
Zpravodajství zajišťoval tatínek Bohdan včetně bohaté fotodokumentace a péče o gólmana. Na lavičce to řídily Petra s Romčou, podporováni Monikou. Fanoušky a opečovavatele tvořily tentokráte Barochovi, Fiedlerovi a mamky od Lukáše, Čmeldy a další tatínkové Jáchyma a Vojty.
Zprávy chodily a bylo to super: Lípa blue padla 5:4 (4:2, 1:2). Pantheři podlehli 8:5 (6:2, 2:3). S Libercem blue jsme zápas museli dotáhnout když jsme v poločase prohrávali 1:4, vyrovnat, otočit na 5:4 a pak stejně remízovat výsledně 5:5.
V posledním zápase s Lípou white to opět bylo drama, které skončilo plichtou 3:3 (1:0, 2:3). Poslední střela Čmeldy, která skončila sice v síti soupeře, už uznána nebyla. Stejně tak jako vysoká hůl, která skončila v obličeji Matese, a neobešla se bez krve, která rozhodně žádného zdravotníka nevzrušila natož, aby ho vyprovokovala k nějaké činnosti. Jinak byl turnaj pro nás velmi vydařený, protože ani jeden zápas jsme neprohráli. Všichni makali a je vidět, že zrajeme jak víno! Neoficiálně jsme si z Arény odvezli stříbrné umístění!                          Z poznámek sestavil Martin

ΛΛ

Domácí premiéra

Ve vymrzlé hale jsme postavili dvě hřiště. Pořádáme na domácí půdě hned dva turnaje: Starší žákyně a Přípravku.
Přípravka nastoupila skoro v plném počtu (magické 13), přestože někteří borci prázdninové tréninky vynechali. Dodatečně patří pochvala za čtvrteční trénink, který se protáhl, ale byl fakt super a poctivě odmakanej. Stejně dobře se vyvedl i trénink v pátek. (Škoda, že ho využívají jen někteří.)
Bohužel jsem byl na turnaji v sobotu hodně nervózní, dva turnaje připravit, aby vše klapalo, třetí družstvo poslat do Turnova. Rozhodčí, zima v hale, chyby v zápisech, nedojetí jednoho družstva z Liberce atd. atd. …..
Prvním soupeřem byl celek z FBC Liberec. Po první půli, kterou jsme vyhráli 2:1, jsme opět začali míček tahat a kluci místo za tým hráli za sebe. Prohráli jsme 4:5 (2:1, 2:4) svými chybami a turnajovou nezkušeností.
Na druhý Pantherský tým jsme šli s respektem, zvláště byla obávaná šikovná 22, kterou jsem se, ale rozhodli uhlídat. Družstvo se nám podařilo před zápasem dobře motivovat a chuť byla vidět i při hře od gólmana Nekolíka po všechny hráče. Obě půle jsme vyhráli 3:2 a 5:2 a mohli slavit první dobře odehrané vítězství 8:4. Bohužel s posledním soupeřem z Lípy jsme se vrátili do starých kolejí a já chvílemi kvetl jak starý Moskvič. Chyb a tahání bylo hodně. Rozhodla i turnajová nezkušenost, když naše první trojka vyrovnala, ale nepohlídala si okamžitý brejk. Prohra 4:6 (0:2, 4:4).
Pozitivní je, že na rozdíl od prvního turnaje, už výsledky nejsou tak vysoké v náš neprospěch. I v gólové bilanci už jsme kladní. A až nebudeme dostávat góly ze situace, kdy si náš hráč při hře v poli z ničeho nic začne zavazovat boty, bude to ještě lepší.
PS: Omlouvám se za svoji přílišnou nervozitu. Sorry.                          Martin

ΛΛ

Zpátky na zem

Šrumec 18. 10. před halou a kolona aut nasvědčovala o tom, že florbalisti opět někam vyráží. Společně s Mlži jeli na svůj první ligový turnaj a obstojně v doprovodu rodičů.
Bohužel formu jsme nechali někde v Lomnici, v autě nebo před halou.
S realitou jsme se setkali velmi brzy. S Panthery jsme prohráli 2:5 (0:5, 2:0). S Lípou 1:5 (1:3, 0:2). Největší lekci nám uštědřili Blacky 3:16 (3:4, 0:12), kde jsme krok drželi jen do poločasu, pak začala výuka.
Chuť jsme si trošku spravili na nováčcích z Liberce – Blůčku 7:0 (3:0, 4:0).
Po prvním a druhém zápase jsem ještě zkusil něco vyburcovat v šatně, nakreslit a vysvětlit – co děláme špatně, ale moc to nepomohlo. Ani samotná porada hráčů nic nepřinesla.
Chyběly nám nahrávky, střely na branku, rychlost ….
Kluci se Sofčou viděli realitu a k té se teď musíme přiblížit. Jsme na začátku dlouhé cesty a vše doladíme. Před šesti lety také začínali naši současní nejlepší hráči pořádným výpraskem od Blacků na Smržovce.
Po svém odehraném turnaji jsme ještě zůstali v hale a podívali se na poslední zápas našich mladších žáků. Kdo chtěl mohl se poučit a hlavně vidět jak se to má dělat, ale i čeho se vyvarovat. Děkujeme rodičům za podporu a pomoc s dopravou.                          Martin