Starší žáci - Články 2010/11

DDM Sluníčko 16.5.

Starší kluci kteří trénují pod hlavičkou DDM po odsouhlaseném povolení, souhlasili se společným přátelákem. Také tento přátelský zápas doprovázelo termínové přesouvání, ale v pondělí 16.5. jsme byli připraveni.
Postavili jsme mantinely a hra mohla začít. Přestože jsme věděli, že protivník je starší, nebyl to až tak velký handicap. Kluci předvedli bojovný a dobrý výkon. První třetina sice byla z naší strany o hledání, ale od druhé třetiny jsme byli skoro vyrovnaným soupeřem.
I.třetina 5:0, II.třetina 7:6 a III.třetina 3:4.Zápas skončil vítězně pro DDM 15:10.

Zápas jsme ukončili před 19 hodinou.

ΛΛ

Smržovka 12.5.

I přes počáteční potíže s termíny (fotbal se nám plete do čtvrtka) jsme po dvou odložených cestách konečně vyjeli do oblíbené haly na Smržovku. Přivítal nás tým v červeno modrých školních dresech. Domluvené byly ročníky 97-99. Po krátkém rozehrání jsme nastoupili k přátelskému utkání. V brance Petr a do zápasu jsem měl dvě kompletní pětky. Bohužel se nám nedařilo uhlídat jednu útočnou trojici s velmi šikovným útočníkem s bílou čelenkou, který nám nasázel nejvíce branek nebo na ně alespoň přihrál. Hra Smržovky byla rychlá ( na 3 pětky) – rychlé nahození před naši bránu, přihrávka a gól. Na jednoduchou taktiku jsme nedokázali odpovědět. Zbytečné, nepřesné zbavování se míčů, nepřesnosti a pokus o individuální prosazování nám nic nepřineslo. Naše prohra 12:4 byla zasloužená.
I.třetina 4:1, II.třetina 3:2 a III.třetina 5:1. Smržovka 12.5.
Pokud bych měl vybrat dva hráče pro pochvalu (jinak celkově by jich bylo více), tak bych ukázal na Dominika Sekeru a Adama Starého. Obdiv patřil i nastřelené hráčce ze Smržovky, která dostala od vlastního hráče ránu míčkem do obličeje. Přestože to muselo být velmi bolestivé dohrála zápas a jela i nájezd.
Po odehraném zápase zbyl ještě čas a tak jsme otestovali naše gólmany v samostatných nájezdech. Tuto dovednost jsme vyhráli 9:7. Dvě věci které mě ale velice mrzely, bylo nadávání směrem do vlastní obrany. Ono to je jednoduché svést na jednoho, ale jeden proti třem nezmůže nic. ( Přestože si myslím, že Kuba odváděl práci v obraně celkem dobře, zamrzela mě reakce (oprávněná) a odmítnutí dohrát zápas.) Druhou věcí bylo hanlivé pokřikování při odjezdu na hráče soupeře. Pokud neumíme přijmout zaslouženou prohru nezasloužíme si ani vyhrávat ! Byl bych rád kdybychom našli chybu v sobě a pracovali na odstranění – ať už přístupem při tréninku nebo individuálně. Děkuji panu Šidlichovskému za pomoc s dopravou. Martin