Starší žáci - Články 2011/12

Trenérské zhodnocení

Jirka Sekera:
I přesto, že po celou sezónu 11/12 byl kádr starších žáků dost malý a výběr základní sestavy pro mistrovská utkání nebyl jednoduchý (malá konkurence v týmu), podařilo se nám držet krok s celky, které bojovali o přední umístění. Až na pár zbytečně prohraných zápasů se slabšími soupeři, se dá mluvit o docela dobrém florbalu. Trochu mně v našem týmu chybělo o něco větší nasazení a bojovnost. Určitě je co zlepšovat.
Celkově hodnotím sezónu 2011/2012 vzhledem ke konkurenci v soutěži jako velmi úspěšnou a všem hráčům, kteří se podíleli na celkově velmi dobrém umístění, patří mé poděkování.

Pavel Fišera:
Konečné celkové 6.místo v tabulce je dle mne velmi solidním výsledkem letošní sezóny a nebýt ještě několika „zbabraných“ výsledků kdo ví, kde bychom třeba mohli být. Ale to je „kdyby“. Nechci hodnotit práci nás trenérů (to necháme na jiných), ale myslím že v konkurenci zúčastněných týmů je výsledek velmi solidní. V následující sezóně budeme muset hodně pracovat na tom, abychom toto umístění minimálně obhájili.

ΛΛ

Poslední dvojutkání nadstavbové části

K poslednímu dvojzápasu nadstavbové části zajíždíme 15.4. do Liberce, kde nás čekají dva týmy, se kterými jsme v základní časti prohráli.
Jako první nás čeká FBC EVANS Č.Lípa. Zápas se postupně rozjíždí k oboustranně rychlému, útočnému, pohlednému a poměrně vyrovnanému florbalu. Nevyvarujeme se drobných chyb a soupeř je náležitě trestá. Stav postupně narůstá na 3:0 pro soupeře. Do třetího dějství nastupujeme s odhodláním něco s výsledkem udělat. Zrychlujeme a zpřesňujeme hru, vytváříme si dost šancí, ale na gól stále čekáme. Soupeř se dopouští přestupku a z následného samostatného nájezdu Standa přes veškerou snahu gólmana hostí chladnokrevně proměňuje. Jelikož do konce zápasu zbývá jen několik málo minutek, bereme oddechový čas a poté pokračujeme ve hře bez brankáře. Takto vytvořenou přesilovkou snižujeme minutu před koncem na 3:2. Pokračuje v tlaku na soupeře, ale ten již hubené vítězství uhájí. Zase jsme se přesvědčili, že jsme schopni hrát vyrovnané zápasy s týmy z čela tabulky.
K druhému zápasu nastupujeme proti 1.FBC DDM Děčín. Do zápasu vstupujeme s velkým nasazením a s chutí vyhrát. Soupeře válcujeme od začátku přesnou a rychlou kombinační hrou, kde góly na sebe nenechají dlouho čekat. Přehráváme soupeře jasným výsledkem 12:3, kde kluci v poslední třetině zápasu začali sami experimentovat s výměnami hokejek a pozic, kde obránci útočili a útočníci bránili. I na těchto pozměněných pozicích nějaké branky vstřelili.
Domů odjíždíme s pocitem dobře odvedené práce a dobrou náladou, kterou přikrmíme v místním KFC.       P. Fišera

ΛΛ

Zkušební Česká Lípa 31. 3. 2012

K poslednímu dvojzápasu vyjíždíme, po drobných zmatcích v nominaci (omluva Markovi), těsně po poledni do České Lípy, kde nám zbývá odehrát duely s Lovosicemi a FBC Ústí nad Labem. Odjíždíme s klidem jistoty postupu do elitní osmičky, jelikož po nevydařené Krupce nám paradoxně pomohly ještě horší výkony našich pronásledovatelů. I proto s sebou máme na zkoušku dvě nové tváře z mladších žáků, kteří budou příští sezonu reprezentovat "staroše". Přesto že je rozhodnuto, důrazně nakazuji chlapcům rychlou, nátlakovou a důraznou hru v rámci pravidel s častou střelbou.
Lovosice jsou od začátku zápasu zaskočeni naordinovanou hrou našeho týmu kde si postupně tvoříme až čtyřgólový náskok a stav po dvou třetinách je 5:1. Ve třetí třetině však soupeř přidal na rychlosti i důrazu, což projevil i brankově. Díky náskoku ze dvou třetin vítězíme 5:4, ale musím podotknout že to bylo o "fous".
Druhý duel s FBC Ústí n/L začal přesně opačně prvního. Soupeř nás přesnou a rychlou hrou zatlačil na naší polovinu a zasypával Petra v brance velkým množstvím střel. Stav 0:2 po I.třetině byl velmi milosrdný. Ve II.třetině začal soupeř tam, kde minulou přestal a v polovině utkání byl stav 0:4. Z ojedinělého útoku po pěkné kombinaci střílíme branku a najednou se začínají na palubovce dít věci. Kluci zapnou naplno, snad možná ještě někam dále a nátlakovou hrou zasypáváme soupeřovu branku nevídaným množstvím střel. Snižujeme na 2:4 a pokračujeme v obrovském tlaku, kde dalším gólům zabraňují tyčky (asi 4x) a vynikající výkon ústeckého gólmana. Tímto stavem končí II.třetina kde poměr střel je již na naší straně. III třetina nabízí úžasný útočný, rychlý florbal s velkým množstvím krásných akcí na obou stranách. Tři minuty před koncem inkasujeme nešťastný gól, který kluky trochu zlomí a v samém závěru inkasujeme ještě 2x. Konečný stav 2:7 je až příliš krutý vzhledem k předvedené hře. Musím uznat, že co se týká předvedené hry, to byl od týmu starších jeden z nejlepších výkonů v sezoně, kde na výbornou obstály všechny "posily"z řad mladších. Kluci v Lípě předvedli výborný výkon a osobně mi dokázali, že jsou i skvělá parta. Dík        P. Fišera

ΛΛ

Tříbodová Krupka

Časně ráno odjíždíme 24.3. do dosti vzdálené Krupky ,kde nás čeká letošní předposlední dvojzápas s papírově i bodově slabšími soupeři. Ale to nic neznamená, jelikož každý soupeř může překvapit a poslední dobou nás soupeři překvapují poměrně často. V 10.15 nastupují naši staroši proti Jazzmanům z Žatce, důrazně upozorněni na podcenění soupeře, a vyzváni k minimálně 100% výkonu. První třetina je zcela v naší režii, kdy soupeře válcujeme a zasypáváme velkým množstvím střel. Výsledek pouhých 2:0 však neodpovídá dění na hřišti, když musím vyzdvihnout výkon předvedený brankářem hostí, který dával tušit další vývoj utkání. Od poloviny druhé třetiny, po neproměněném našem nájezdu a po dvojnásobném oslabení, kdy nám chybělo pouhých 10s resp. 25s od návratů potrestaných zpět do hry, po inkasované brance se obraz hry zcela otočil a najednou soupeři válcovali nás s tím rozdílem, že to dokázali vyjádřit i gólově. Um, nasazení a chuť do hry se nám velmi rychle vytratila což mne velmi …. , že jsem ani do kabiny po zápase raději nešel! Světlým okamžikem po…… celého zápasu byl výkon Dominika v brance, díky jemuž výsledek 2:4 nevypadal až tak hrozivě.
Druhý zápas s Podbořany jsme nechali plně v režii kapitána týmu a sledovali jsme ho společně s několika diváky z hlediště. Kapitán "KIKIN" společně s "MÁJOU" se role vedení týmu ujali velmi dobře a strhli ostatní k poměrně solidnímu výkonu proti velmi dobře hrajícímu soupeři .Konečný výsledek 4:2, díky nasazení a hry bez větších chyb trochu napravil náladu z prvního utkání. Cestou domů, kdy už vychladly hlavy kluků i trenérů jsme se zastavili v Liberci, kde jsme společně s části týmu mladších shlédli extraligový florbalový zápas.       Pavel Fišera

ΛΛ

Čtyřbodový Turnov

Po měsíční pauze jsme vyrazili 17.3. k dalšímu dvojzápasu do nedalekého Turnova. Marodka a fotbalové povinnosti zapříčinily start pouze jedenácti hráčů. V Turnově nás čekali dva týmy z Teplic a to FBC a DDM. V prvním zápase nás čekal FBC. Hra byla víc než vyrovnaná bojovně naladěná z obou stran a florbalově pohledná. Postupně jsme si dvakrát vytvořili dvoubrankový náskok (2:0 a 4:2) ale po dvou nešťastných "vlastencích" a dvou chybách při hře soupeř trestal. Konečný výsledek 4:4 . Po předvedené hře obou soupeřů je dělba bodů spravedlivá.
Další náš soupeř DDM, proti kterému naši borci nastoupili s představou že se utkání vyhraje samo, nás nenápadnou hrou začal přehrávat a polovině zápasu vedl 3:1. Po obdržené třetí brance a velmi důrazné "promluvě" k týmu se naši hoši probudili a začali hrát rychleji, přesněji a agresivněji což se projevilo i gólově. Během sedmi minut druhé třetiny otočili stav z 1:3 až na neuvěřitelných 8:3.Ve třetí třetině jsme pak ještě dva góly přidali a konečný výsledek 10:3 vyzněl velmi přesvědčivě.
Čtyři body z Turnova jsou dobré a důležité, ale celkový dojem z výkonu hodnotím pouze průměrně.     P.Fišera

ΛΛ

Povinné body

Další florbalové klání nás tentokrát čekalo v České Lípě se dvěma domácími celky. FBC Novoborsko Česká Lípa a FBC Česká Lípa-ZŠ Partyzánská. Oba týmy figurují ve spodní části celkové tabulky, takže naším cílem a úkolem byl plný bodový zisk. S poměrně dobrou náladou jsme dorazili do lipské haly.
V utkání s Novoborskem jsme měli výborný nástup, kde hoši poměrně hezkou kombinační hrou získali brzo výrazného brankového rozdílu a utkání se odehrálo v naši režii a tréninkovém tempu do výrazného výsledku 23:2, kde nám trochu pokazila radost nedůslednost před samým koncem zápasu a obdržení oněch dvou naprosto zbytečných gólů.
Po jednozápasové pauze jsme nastoupili proti "partyzánům" a doufali ve stejný průběh zápasu. Náš soupeř byl ale proti. Sice jsme si vypracovali po dvou třetinách slibný náskok 5:2, o který jsme ale během dvou minut třetího dějství přišli. Soupeř nejen že vyrovnal stav skóre, ale vyrovnal i průběh hry a výsledek byl dlouho otevřený. Podařilo se nám vstřelit rozdílový gól, který se nakonec ukázal jako vítězný a velmi šťastný, protože několik desítek vteřin před koncem zápasu nám soupeř vstřelil branku, kterou rozhodčí pro postavení hráče v brankovišti nakonec neuznal.
Úkol byl splněn, ale k úplné radosti a spokojenosti přece jen něco chybělo. Je stále nutné pečlivým tréninkem a osobním přístupem se zdokonalovat. Pavel F.

ΛΛ

Starší ve Smržovce

Další naše dvojutkání nás přivedlo opět na Smržovku, kde se nám doposud dařilo pouze střídavě. Čekali nás soupeři z Turnova a Liberečtí B (Blue).
Po předchozím velmi vyrovnaném boji s turnovštími, jsme opět čekali vyrovnané utkání plné zvratů. A taky to tak bylo. Poměrně brzy jsme se ujali vedení 3:0 a naše mladíky to opět uspokojilo na což asi soupeř čekal a po několika úderech otočil stav na 3:4. Poté ale souboj dostál velmi pohledného a útočného florbalu z obou stran a po nevídané přestřelce plné zvratů se nám podařilo s velkým kusem štěstí opět zvítězit. Vývoj utkání byl 3:0,3:4,5:4,5:6,7:6. S pocitem dobře odvedené práce jsme čekali v zasněžené Smržovce na papírově jednoho z nejslabších soupeřů. Liberec B vypadal jako lehké sousto k získání dalších bodů. Naši borci soupeře náležitě podcenili a soupeř se po velmi pěkném výkonu dostal až do tříbrankového vedení. Hoši si situaci uvědomili až příliš pozdě, a ač soupeře zatlačili velkou převahou a v posledních minutách i hrou bez brankáře, nepodařilo se nám výsledek byť alespoň vyrovnat. Velkou zásluhu však na tom měl svým vynikajícím výkonem brankář libereckých. Takže po prohře 4:5 jsme odjížděli k domovům s velkou nespokojeností. P.F.

ΛΛ

Cenné 4 body zůstaly doma

Starší žáci v Lomnici Již druhý den zápasů starších žáků na pořádaní u nás v Lomnici vyšel na 10.12. Pořadatelství se ujal Jirka s Pavlem, kterým vše připravil Martin, aby měli co nejméně práce.
První zápas jsme odehráli s SK Bivoj Litvínov a vyhráli 6:1. V zápase dal trenér příležitost všem co dorazili i jako náhradníci, aby si zahráli. Škoda, že toho nevyužili i ti, kteří se diví, že nejsou nominováni.
Od 15 hodin si převzal dozor nad časomírou a zápisy Martin.
Druhý zápas nás čekal až ke konci dne a to od 16,30, ale protože zápasy začaly o něco později a díky gólovým nadílkám v jiných zápasech, posunul se začátek asi o 45 minut. Čekal nás těžký soupeř a to FBC Vipers Most – leader Divize A. Kdo byl přítomen mezi asi 50ti diváky může potvrdit jak dramatický a zajímavý může florbal být, naši borci již prohrávali 4:1, když k obratu zavelel Filip Majer a po celkovém bojovném výkonu byl zápas ukončen remízou 4:4. Zápasu nechybělo nic, dynamika, rychlost, vyloučení na obou stranách a dokonce 30 vteřin před koncem trestné střílení, které Dominik Mach skvěle zlikvidoval. Nemyslím si, že by rozhodčí nějak ovlivnili tento zajímavý zápas a považuji výsledek za spravedlivý.
Po 14 zápasech jsme si upevnili druhé místo v divizi C.
Chtěl bych poděkovat všem co pomohli s pořádáním tohoto náročného dne, i když bych čekal větší účast a možná i trochu větší nasazení bez neustálého přemlouvání.

ΛΛ

Starší žáci v Liberci

Starší žáci v Liberci Další dvojzápas starších žáků se konal v Liberci v hale ZŠ Dobiášova, kde nás čekali další dva velmi nepříjemní soupeři. V prvním zápase jsme nastoupili proti celku TJ Turnov. Kluci natěšeni na zápas se do soupeře zakousli a první třetinu jasně vyhráli 4:1, ve druhé třetině to ze začátku ještě vypadalo na poklidný zápas, což se soupeři ale zjevně začalo nelíbit. Přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a po druhé třetině byl stav 5:6 pro turnovské (ovšem musím podotknout, že za našeho přičinění). Přestávka nám přišla velmi vhod a po uklidnění emocí kluků jsme nastoupili do dějství třetího. Hoši navázali na výkon z třetiny první a zápas po velmi solidním výkonu otočili ve vlastní prospěch do výsledku 8:6.
Po dvouhodinové pauze strávené v obchodním centru NISA jsme se utkali s týmem z Mimoně, který nás v minulém zápase hodně potrápil. Staroši v tomto utkání nenechali nic na náhodě a po výborném oku-lahodícím výkonu přehráli soupeře rozdílem několika tříd a výsledkem 13: 1. S dobrými pocity a pochvalou od trenérů jsme odjeli k domovům. Pavel F

ΛΛ

Starší žáci v Kadani

Je mrazivé časné ráno 12.11., a staroši vyjíždějí spolu s trenéry k dalším mistrovským zápasům. Tentokrát je na řadě nejvzdálenější "výlet", a to do Kadaně. V 6.00 hodin se vydáváme na cestu, která ubíhá navzdory občasných mlh a mrazu poměrně rychle a pohodově. První zastávku (na kávičku trenérům) absolvujeme u benzínky těsně před Lounami. Po deváté hodině bez nijakého bloudění nás uvítá překrásná hala v Kadani, kde již na nás čekali naši soupeři, a to FBC DDM Kadaň a FBC 98DDM Chomutov. Po vyplnění všech organizačních náležitostí jsme nastoupili proti Kadani, kterou jsme po přesvědčivém výkonu přehráli poměrně hladce výsledkem 11:3. Po jednozápasové pauze jsme nastoupili proti již silnějšímu soupeři z Chomutova, kde kluci, dobře naladěni z předchozího zápasu vlétli na soupeře a celkem jasně ho přehrávali, ale to nedokázali vyjádřit více vstřelenými góly, což byl prvotní moment pozdějšího neúspěchu a spolu se silně nepřesvědčivým výkonem sudích to kluci (ale nejen oni) neunesli psychicky. I když bojovali jak mohli a pokusili se výsledek obrátit, kupily se chyby, které soupeř trestal. Konečný výsledek 3:9 pro Chomutov byl pro naše kluky nakonec až příliš tvrdý. I tak byli hoši za předvedený výkon a bojovnost pochváleni. Poté jsme se již vydali na dlouhou cestu zpět k domovu, kde jsme se v jednom z motorestů posilnili pozdějším obědem. Domů jsme dorazili kolem 19té hodiny. Pavel F

ΛΛ

Starší žáci v Turnově

Starší žáci v Turnově Do Turnova jsem jel 30.10. v roli fanouška a z časových důvodů jsem se dostavil až na druhý zápas s celkem FBC ZŠ Mimoň Česká Lípa. (První zápas s celkem FBC Liberec B kluci vyhráli 11:2.)
Zápas s Mimoní nebyl tak jednoznačný a i přes celkový tlak našich se nám nepodařilo nastřílet potřebné góly pro uklidnění. Naši kluci se usídlili v polovině soupeře, ale obrana soupeře odolávala. Brejky od soupeře byli nebezpečné, ale naši svatyni hlídal Dominátor, který v tomto zápase neměl moc práce. Za pomoci vydatného fandění – obzvláště Petry, mojí ženy – se nám podařilo vyhrát 4:1. Výraznými postavami na hřišti, kterých si všimli pochvalně ostatní trenéři byli Mája a Špidla.
Děkuji za hezký sportovní zážitek. Martin M

ΛΛ

Starší žáci na Smržovce

V neděli 16.10. se vydali naši Staroši do Smržovky. O půl osmé jsem předal Trafika, kterého nám zapůjčuje firma Inter Flag s.r.o., Jirkovi Sekerovi. Poprvé s námi vyjel hostující hráč z FBK Jičín David Havránek. Prvním soupeřem byl tým FBC ZŠ Kamenický Šenov Česká Lípa, kde si chlapci zastříleli. Vyhráli s jasnou převahou a rozdílem 18:2, přestože dle vyjádření trenéra mohl být výsledek i vyšší. Šest branek vstřelil Lábus a hattrick dal Kikin.
Druhým soupeřem byl FBC CL Evans Česká Lípa se kterým jsme prohráli 2:6.
Jiné informace nemám. Martin

ΛΛ

Zápasy na domácí půdě

Druhým ostrým startem byly dva zápasy v domácí hale 1.10.. Na tento den připadlo pořadatelství zápasů na náš oddíl.
Prvním naším soupeřem byl tým FBC Liberec Black. S některými hráči jsme se setkávali v loňském roce v mladší kategorii. Zápas jsme zahájili aktivně a už v 10 vteřině vstřelil úvodní branku Tomáš Kutek. Bohužel to byla první světlá chvilka našeho týmu v tomto zápase. Vyrovnání zařídil Marek Žagan v průběhu třetí minuty. První třetinu jsme odehráli svědomitě v obraně a snažili se být aktivní. Třetina skončila 1:1. Další dvě třetiny byly plné chyb, ukvapeného zbavování se míčku a malého nasazení. Jak se pak v hale říkalo: " Hrál Bryxí a Rovenská pětka." Druhá třetina skončila 7:0 a třetí kde jsme byli už odevzdaní 6:0. Góly jsme dostávali zbytečně třeba i z poloviny. Zápas skončil zaslouženou výhrou Liberce 14:1 a to jen díky vynikajícímu Dominikovi v brance.
Abych měl ještě větší starosti odešla časomíra, ale David rychle rozběhl sálovou. Díky tomuto technickému problému jsme nabrali asi 20ti minutové zpoždění.
V druhém zápase nás čekal 1. FBK Campus Jablonec n/N. Na zápas dojeli dvě posily Michal a Marek a v hale se rozhodl i Patrik, že pomůže. Zápas, který začal ve 14:00 byl úplně jiný než ten ranní. Kluci měli chuť vyhrát a podle toho to vypadalo i na hřišti. Nepřehlédnutelný byl Marek Špidlen, který odvedl perfektní výkon a v 11 minutě snižoval na 1:2. Druhá třetina byla rozhodující, nejdříve Bryxík srovnal na 2:2 a pak vstřelil vítěznou branku Tomáš Kutek. V třetí třetině se nám těsný náskok podařilo udržet a my si připsali podruhé v sezóně 3 body.
Chtěl bych poděkovat za pomoc při organizování Davidovi, za zdravotní službu Janě a Martině. Renatě za dovoz Michala a Marka, kteří oživili hru. Poděkování patří i klukům, přestože bych si to představoval bez neustálého přemlouvání, za rovnání mantinelů.

Zápasy na domácí půdě Poděkovat bych chtěl i za naházené dresy na hromadu – asi Váš postoj.
Bylo by dobré, kdyby se kluci zamysleli a pochopili, že tréninky jsou tady pro ně a že do "mistrů", na které si někteří hrají, mají opravdu hodně daleko.

Martin


ΛΛ

První zápasy v Ústí nad Labem

První zápasy Starších žáků Nové družstvo Starších žáků vyjelo na svůj první ostrý start do Ústí nad Labem 17.9.. Cestou jsme nalodili Rovenskou pětku (sedmičku s brankářem) a Pavla. Žluťáka řídil nový trenér Jirka Sekera. Cesta proběhla v pohodě až na drobné střevní potíže Matěje, jeli jsem spodní variantou okolo Mladé Boleslavi. Ústí a navigace nešla moc dohromady a tak jsme chvíli bloudili okolo haly UJEP, ale nakonec jsme ji přece jenom objevili a šťastně dorazili. Čekali nás dva turnaje s domácími ÚSK Slávie A a B.
Po převlečení do nových dresů a drobné rozcvičce jsme nastoupili proti týmu Ústí A, který dopoledne deklasoval Turnov 27:0. Naši nastoupili do turnaje velmi vlažně a než se rozkoukali prohrávali ve čtvrté minutě už 3:0. Po důrazné domluvě začali konečně plnit svoje povinnosti a první třetina skončila 4:0. Bohužel jsme se dostali pouze k jedné střele. Druhá třetina byla sice o bránění, ale díky vlastnímu gólu soupeře jsme ji vyhráli 1:0. Třetí třetinu ovládli opět domácí a my prohráli celkově 8:1. Vyzdvihnout musím výkon Dominátora, díky kterému to dopadlo právě jen  osm :1.
Po přestávce jsme nastoupili proti Ústí B a zápas se vyvíjel pro nás pozitivněji. První třetinu jsme remízovali 1:1, druhou vyhráli 3:0 a třetí 2:3. Kluci vyhráli 7:3 i když počet 15 střel na branku soupeře nebyl vysoký. Pochvala patří Patrikovi, který naservíroval asi 7 podnosových přihrávek Bryxíkovi, který je zatím nevyužil.
První zápasy ukázaly nedostatky na kterých musíme pracovat.
Pro cestu domů jsme zvolili severní variantu přes Liberec, kde jsme se stavili v KFC.

ΛΛ