Starší žáci - Články 2012/13

Starší na Salming Nisaopenu 2013

Ve dnech 31.5 a 1.6 2013 jsme se poprvé zúčastnili tradičního turnaje Nisaopen v Liberci. Po rozlosování soupeřů nám bylo hned jasné, že na turnaji můžeme pouze překvapit, než abychom si dělali nějaké naděje na postup ze skupiny do další fáze turnaje.

Soupeř č. 1 FBC Kladno (loňský čtvrtfinalista) …. hrajeme rychlý, pohledný a do poločasu vyrovnaný zápas. Ve druhé fázi zápasu se začne projevovat větší síla a disciplinovanost soupeře, který potrestá vzniklé hrubky a zvítězí 4:0.

Soupeř č. 2 ASK Lovosice … nám dobře známý soupeř z naší ligy, který nás letos hned dvakrát porazil. Nepříliš pohledný zápas s velkým množstvím chyb na obou stranách. Nakonec utkání plné zvratů a otáčení výsledků, kde šťastnější soupeř vítězí 6:5.

Soupeř č. 3 Pedro Perez Chodov (loňský semifinalista) ….. kluci bojují, nechávají na palubovce vše, možná i něco navíc. V poločase vedeme 2:1. Druhá půle předvádí moc pěkný oboustranně bojovný florbal, kde zkušenější soupeř získává převahu, a když se opět nevyvarujeme hrubých chyb, které chodovští potrestají, prohráváme nakonec 5:3, ale za předvedený výkon se rozhodně nemusíme stydět!!!

Soupeř č. 4 FBC Okříšky (loňský semifinalista) ……. hezké, bojovné a rychlé utkání, hoši se překonávají a v poločase vedeme 1:0. Druhé dějství má stejný průběh jako ty předešlé, a i když se snažíme bojovou hrou i rychlostí, prostě to nakonec na zkušenější tým nestačí a prohráváme 4:2 s tím, že klukům není co vytknout a je i na nich vidět že je ty těsné prohry mrzí.

Soupeř č. 5 FBC Liberec Blue (papírově nejslabší tým skupiny, který ale ovšem velké soupeře potrápil a sehrál velmi vyrovnaná utkání)….. hoši naši nechtějí ponechat nic náhodě a zakousnou se do soupeře rychlostí, tvrdostí i častou střelbou, kterou začneme měnit skóre. Soupeř ale naši hru přijímá a stal se z tohoto posledního zápasu krásný boj o první vítězství v turnaji. Náš náskok byl rychle dotažen a je z toho boj až do posledního hvizdu rozhodčího, kde nakonec šťastnější jsme my a porážíme Blue 6:5.

Co říci nakonec, kluci předvedli, že Lomnice má co do republikového florbalu říci a že se s námi musí počítat. Kromě duelu s Lovosicemi není co k jejich výkonu dodat a náleží jim za to velké poděkování, s jakou turnaj odehráli.
                                                                                                                                                                                                     P.F.

ΛΛ

Poslední účinkování starších v České Lípě

Když píšu poslední, tak pro valnou většinu starších (roč. 1998) to bylo poslední vystoupení vůbec. Do České Lípy jsme vyrazili za odehráním dvou posledních mistráků s tím, že žádný výsledek nám už dle dosažených bodů v sezoně nemůže vylepšit ani pohoršit postavení v tabulce.
K úvodnímu utkání nastupujeme proti týmu Děčína, který na dálku bojuje s Lovosicemi o udržení 5. místa v tabulce. Zápas je velmi vyrovnaný a plný nepřesností z obou stran. Branky padají po chybách na obou stranách, kde nakonec šťastnější tým Děčína vítězí o jedinou branku 6 : 5. V tomto zápase se blýskl svým hattrickem Pavel Fišera.
K druhému zápasu nastupujeme proti domácí JOPĚ jenž bojuje o třetí pozici ligy a zápas před námi jen těsně prohrála s již mistry z Liberce (3:4). Jelikož v tomto duelu již o nic nejde, sestavu si určují kluci sami, takže nezůstal kámen na kameni. Na palubovce se odehrává velmi zajímavé, rychlé, pohledné utkání s vynikajícími akcemi na obou stranách. Po divoké přestřelce, kdy chvílí měli navrch soupeři, poté zase my, utkání graduje. Pár minut před koncem vedeme o dvě branky. Soupeř však mohutným finišem stihne vyrovnat. Konečný výsledek 8 : 8 a předvedená hra musela dobře pobavit dosti přihlížejících diváků.                                                           Pavel F.

ΛΛ

Body z Turnova

Body z Turnova Je sobota 6. 4. 2013 a vyrážíme do nedalekého Turnova k předposlednímu dvojutkání letošní sezony starších. Vzhledem ke kvalitě soupeřů by jakýkoliv bodový zisk byl úspěchem.
Nabuzeni výkonem ze Žatce nastupujeme proti USK Slavii Ústí nad Labem. Po úvodním oťukávání se ujímáme vedení po střele z dálky za pomocí nejistého zákroku soupeřova brankáře. Ústí pak zabere a poměrně rychle otáčí vývoj třemi vstřelenými brankami ve svůj prospěch. Do konce třetiny snižujeme na rozdíl jedné branky. Druhé dějství přináší vyrovnanou hru na obou stranách a po jednom gólu na každé straně. Ve třetí třetině je patrná snaha našich zápas zdramatizovat a otočit v náš prospěch. Dlouho se nám nedaří vstřelit vyrovnávací gól a tak „Kikin“ za vlastní brankou nastupuje k velkému sólu a po velmi rychlém a líbivém slalomu mezi všemi hráči soupeře střílí kýžený vyrovnávací gól. To kluky nabudí k ještě lepšímu výkonu a výsledkem snahy jsou další dva góly v síti soupeře. Body za vítězství jsou milým ale zaslouženým překvapením.
K druhému zápasu nastupujeme proti dalšímu celku z Ústí nad Labem, proti FBC se kterým jsme v minulém měření sil jen těsně a smolně prohráli. Od úvodního hvizdu rozhodčích se hraje oboustranně rychlý a pohledný florbal. První třetina končí smírně po jedné brance na každé straně. Po druhé třetině mají naši soupeři jednogólový náskok, když dokázali zkušeně využít našeho zaváhání v obraně. Do třetí části přidáváme na rychlosti, zasypáváme soupeřovu branku množstvím střel, které bohužel pro nás, nechávají vyniknout brankáře soupeře. Při jednom z ojedinělých výpadů v poslední třetině dostáváme další branku. Do konce moc nezbývá a soupeř si dobře zvládnutou taktickou hrou vítězství pohlídá.
Co závěrem. Popravdě jsem s body z těchto zápasů moc nepočítal, ale starší předvedli velmi solidní výkon a je vidět, že můžeme zahrát vyrovnané zápasy i s týmy z čela tabulky.                                                          Pavel F.

ΛΛ

Podpora menších

Podpora menších Na druhý zápas přijíždíme s elévkama z libereckého turnaje a chceme podpořit náš tým starších. Přes veškerou hlasovou snahu se nám nedaří našim pomoci. Kluci hrají rychlý, pohledný florbal, ale bez emocí. Přestože naši tlačí , dostávají góly z rychlých protiútoků. Aspoň naši mladší viděli, jak rychle se hraje. M

Fotogalerie

ΛΛ

Šest bodíků z Žatce

V 5.45 resp. 6.00 hodin odjíždíme k dalšímu mistrovskému dvojutkání do vzdálenějšího Žatce, kde začínáme již v 9.00 hodin. Cesta uběhla poměrně rychle a po příjezdu do Žatce jsme začali intenzívně shánět velmi dobře ukrytou sportovní halu…….no spíš tělocvičnu, která je součástí místního plaveckého bazénu. Šatna byla příjemná, čistá, ale v takovém labyrintu chodeb, kde jsem měl osobně problémy s orientací a věčně jsem byl někde jinde, než bylo potřeba.
K prvnímu zápasu nastupujeme po menším zdržení (chyběl druhý rozhodčí) proti domácím Jazzmanům, kde si odbývá svůj debut Kuba Švehla z řad mladších žáků a Jarda Bláha na postu brankáře. V úvodní třetině se naše ospalá „mašina“ jen velmi těžce rozjíždí a vedení 1:0 po úvodní třetině není nijak moc přesvědčivé. Po přestávce hoši přidávají na rychlosti a přesnosti a tímto způsobem „dojíždíme“ k poměrně pohodovému vítězství 8:2.
K dalšímu utkání po jednozápasové pauze nastupujeme proti FBC Chomutov, se kterým máme v historii zápornou bilanci. Snažíme se klukům vmést do hlav, že soupeř bude mnohem těžší a rychlejší, nežli ten předešlý. Odkývali vše a než se rozkoukali, prohráváme v čase 0:49 po hrubce obrany. Naštěstí rychle vyrovnáváme a staroši nasazují překvapivě rychlé a důrazné tempo s častou a nevídaně u nich přesnou střelbou. Rychlá a na pohled velmi pěkná oboustranná hra dobře baví poměrně dosti přihlížejících diváků, kteří odměňují zúčastněné zaslouženým potleskem. K naší radosti sázíme soupeři řadu překrásných branek, ať po velmi tvrdé přesné střele nebo po nádherné kombinaci. Velkou zásluhu na konečném výsledku má celý, výborně a bez zbytečných řečí hrající tým, kde je ale potřeba vyzdvihnou vynikající výkon Jardy v brance, Matěje, jenž soupeři zasadil 4 branky a Dominika S., který z pozice obránce střelami z dálky překonal soupeřova brankáře 3x. Předvedená hra s výsledkem 12:2 nás potěšila všechny.
Je vidět, že kluci když chtějí a taky se jim daří, jsou schopni velmi dobře zahrát i v 9 hráčích, když nám z důvodů marodky a jiných sportovních zápasů chyběli někteří hráči ze základní sestavy.
Výlet do Žatce se tedy vydařil a vezeme domů letos poprvé plný bodový zisk a poskakujeme na 7 pozici průběžné tabulky, která by ještě nemusela být konečná.                         Pavel F.

ΛΛ

Lomnická „Trojka ve čtyřech + gólman“ nedala nikomu …………………. šanci

Rovensko V pátek jsem s „Láskou“ (mým kolegou z práce) naložil mantinely a časomíru do Mástra, nezapomněl jsem ani na poháry, kde jsem dolepil štítky. Poháry sehnal Pavel v Hořicích.
Doma jsem připravil lékárničku (zrovna došly PPLkou i chladící sáčky), kabely a ostatní drobnosti. Ráno bylo kruté, ale vyhrabal jsem se z pelechu, došel pro auto a odjel směr Rovensko, kde se konal 1. ročník trojkového florbalu pro starší žáky s povolenou výjimkou 97. Nápad se zrodil v hlavě Pavla a o realizaci se pár měsíců debatovalo. Finálové přípravy vyvrcholily tento týden a v některých případech to bylo šibeniční.
Některé oslovené týmy se ani neozvaly a ke vší smůle i domluvení rozhodčí se smskou omluvili těsně den před turnajem. Ale co …
Do Rovenska jsem dorazil s malým zpožděním, protože jsem ještě u nás v hale zapomněl stojan na časomíru.
Rychle jsme vyndali mantinely a začali dolaďovat hřiště. Jana s Johankou připravovaly občerstvení.
Za Lomnici dorazili 4 borci a gólman Jaroušek, trochu jsem zneklidněl, protože to bude fofr.
Do prvního zápasu kluci vletěli v 9 hodin proti týmu FBC Liberec Blue, který hraje nižší soutěž a nebylo poznat, že jich je jen tak málo. Všichni hráli naplno a góly rozdělovali skoro rovnoměrně. Hlavní silou byl Mája, ale Dominik skvěle vedl kluky v roli kapitána. Pravidelné střídání, týmová hra – prostě paráda. Výsledek se zastavil na 11:4.
Celková hra ve všech utkáních byla značně rychlá a napínavá. To dokázal hned druhý zápas, který mělo Rovensko skvěle rozehraný a v podstatě i vyhraný, ale soupeř ICE MEN byl jiného názoru a ve finiši srovnal skóre na 7:7. Došlo tedy na samostatné nájezdy, kde základní série nerozhodla, až trefa Matěje připsala dva body domácím.
Další zápas byl plný zranění, ale dopadl ve prospěch domácích 7:5 proti FBC Liberec Blue.
Bohužel zápasy byly řízeny ze strany „rozhodčích“ trochu volněji a to vedlo k tomu, že si kluci čím dál tím více ověřovali, kde že jsou ty pomyslné hranice. Na druhou stranu bylo nefér odřeknutí rozhodčích a ti, co se toho zhostili, neměli lehkou úlohu a pískáním se nezabývají. Tady se musí pro příště více jednat dopředu a mít i nějakou zálohu.
Lomnické čekal zápas s týmem FBK ICE MEN Liberec, kde jsme chtěli získat náskok a pošetřit síly na závěrečné derby. Úkol se nám dařilo plnit, ale soupeř byl nepříjemný a dotahoval se. Výsledek 9:6 byl ale zasloužený, přestože „Sněhuláci“ netáli tak jak jsme si představovali.
Posledním celkem, který nám stál v cestě za zlatem, byl domácí celek a jinak spolubojovníci v lize. Obava z toho, že hrají doma a mají zde mnoho odehráno, byla ale zbytečná – lomničtí kluci rozdali karty a nastolili svoje pravidla. Rychlá hra, rychlé vracení a týmový duch udělal své. Gólman se chvílemi z leže díval na svoje spolubojovníky, kteří odvedli skoro bezchybný výkon. Na konci zápasu svítilo na časomíře konečných 13:3. Kluci byli utahaní, ale šťastní. Byla radost je sledovat. Byl to takový světlejší okamžik v letošní sezóně starochů.
Mým úkolem kromě časomíry bylo kluky trošku usměrnit a uklidňovat, aby se nenechali vykolejit a to se podařilo.
Zaslouženě si vybojovali zlato, Rovensko bylo druhé, Sněhuláci třetí a Blůčko tabulku uzavřelo.
Tak uložit, naložit a první ročník je minulostí.                       Martin

Fotogalerie

A pár čísel:

1. ROČNÍK "ROVENSKÉ "TROJKY" 16.2.2013
 
  FBC Rovensko FBC Lomnice FBK ICE MEN Liberec FBC Liberec BLUE Body / Skóre Pořadí
FBC Rovensko   3:13 8:7 (sn) 7:5 5 b / 18:25 2
FBC Lomnice 13:3   9:6 11:4 9 b / 33:13 1
FBK ICE MEN Liberec 7/8 (sn) 6:9   13:4 4 b / 26:21 3
FBC Liberec BLUE 5:7 4:11 4:13   0 b / 13:31 4

"ROVENSKÉ TROJKY" 1.ročník tabulka střelců G A B
 
1. Majer Filip FBC Lomnice 11 12 23
2. Sekera Dominik FBC Lomnice 11 3 14
3. Opočenský Michal FBC Lomnice 7 5 12
4. Abel Kryštof FBC LBC BLUE 6 3 9
5. Hašek Milan FBK LBC ICEMEN 6 2 8
6. Řezáč Dominik FBK LBC ICEMEN 4 4 8
7. Starý Adam FBC Lomnice 4 3 7
8-9. Procházka Matěj FBC Rovensko 4 2 6
8-9. Brenner David FBK LBC ICEMEN 4 2 6
10. Srp Pavel FBK LBC ICEMEN 3 3 6
11. Mikule Kristián FBC Rovensko 5 0 5
12. Fišera Pavel FBC Rovensko 3 2 5
13. Mácha Tomáš FBC LBC BLUE 2 3 5
14. Kutek Tomáš FBC Rovensko 3 1 4
15-16. Janoušek Jan FBK LBC ICEMEN 3 0 3
15-16. Holomoucký Adam FBK LBC ICEMEN 3 0 3
17-18. Švehla Jakub FBC Rovensko 2 1 3
17-18. Jaroš Jan FBC LBC BLUE 2 1 3
19-20. Ryšánek Matěj FBK LBC ICEMEN 1 2 3
19-20. Svoboda Karel FBK LBC ICEMEN 1 2 3
21. Bláha Jaroslav FBC Lomnice 0 3 3
22. Svoboda Stanislav FBC Rovensko 2 0 2
23-24. Ráliš Adam FBC LBC BLUE 1 1 2
23-24. Rousek Lukáš FBC LBC BLUE 1 1 2
25. Král Štěpán FBC LBC BLUE 0 2 2
26-27. Sučelák Martin FBK LBC ICEMEN 0 1 1
26-27. Mach Dominik FBC Rovensko 0 1 1
28-34. Rossman Kryštof FBC LBC BLUE 0 0 0
28-34. Hornych Daniel FBK LBC ICEMEN 0 0 0
28-34. Průša Filip FBK LBC ICEMEN 0 0 0
28-34. Dostál Jan FBK LBC ICEMEN 0 0 0
28-34. Novák David FBK LBC ICEMEN 0 0 0
28-34. Vaňátko Adam FBK LBC ICEMEN 0 0 0
28-34. Moc Václav FBK LBC ICEMEN 0 0 0

ΛΛ

Výprask - Liberec „Dobiášovka“

Do Liberce odjíždíme ke dvojutkání s Turnovem a domácími FBC Liberec.

Proti Turnovu nastupujeme s odhodláním odčinit výsledek z prvního utkání tohoto ročníku. Ze všeho, co jsme chtěli, nám asi nezůstalo ani to odhodlání, jelikož po pár okamžicích zápasu prohráváme o pět branek. Spící tým v čele s gólmanem silně hýbe mojí nervovou soustavou. První třetinu prohráváme 6 : 1. Po pauze hoši zabírají a stav po druhé třetině je 6 : 4. Do třetího dějství jdeme s vidinou otočení výsledku. Vzápětí však inkasujeme a naplno se projeví naprostá nedisciplinovanost našeho týmu, kterou ještě dosti silně podpoří: VELMI !! slabý výkon jednoho z rozhodčích, který svým „super výkonem dokáže velmi dobře ovlivnit vývoj utkání, což nám již několikrát dokázal“. Turnovští se chopí nabídnuté situace a šikovnou hrou svých individualit a rychlostí nám nasází další branky. Konečný stav 13 : 6 hovoří sám o sobě. 13 gólů v naší síti není dílem rozhodčích, ale velmi špatné hry našeho celého týmu. Zápas má tři dějství, kdy je potřeba makat naplno!!!!
(Poprvé také jeden z trenérské dvojice dostává 10 ti minutový trest a sleduje zápas ze schodiště.)

Ke druhému zápasu nastupujeme proti FBC Liberec se změněnou taktikou, ke které nám však chybí rychlost v pohybu našich kluků. Až na velmi vzácné okamžiky (asi dva!) nás soupeř nepustil vůbec k ničemu, a když říkám, že vůbec, tak to platí. Sledovali jsme krásnou, rychlou exhibici soupeře zakončovanou ještě krásnějšími góly. Ani nevím, jestli tento zápas byl pro nás alespoň nějakou školou. Výsledek hovoří za vše! 23:2                        P.F.

ΛΛ

Jen tři body doma

Jen tři body doma Na domácí palubovce se představili starší žáci 13.1., kdy pořádali domácí turnaj. Oproti prvnímu turnaji z října se zlepšila organizace ze strany starších a velký dík za správnost zápisů patří paní Fišerové a Johance, které se tohoto úkolu zhostily. Já jsem tentokráte byl nápomocen pouze při přípravě a rozběhnutí turnaje včetně prvního zápasu kde hráli naši.
Bohužel moc hezký florbal k vidění nebyl. Individualita vítězila nad kolektivní hrou a bohužel hráči, kteří se uvolnili, čekali marně na příhru. Hra – čapni míček a dej gól nebo slepě vystřel - k úspěchu nevede. Ani tři přesilovky, které mohly znamenat obrat, se nevyvedly a dokonce při jedné padl gól do naší sítě. Bojovná týmová hra se objevila až v druhé půli poslední třetiny. Poslední gól z naší strany v osmé minutě bohužel vedl jenom k snížení na konečných 2:3. Co dodat ….
Nedalo mi to a šel jsem se podívat na poslední zápas dne, kde jsme hráli s týmem Jazzmani Žatec. Tým o sedmi lidech v poli jsme přehráli, a jejich bojovnost zlomili definitivně v druhé třetině, kde jsme dali 6 branek. Výsledek 9:1 měl ale dnes po celkovém předvedeném výkonu takovou divnou příchuť.                        Martin

Pavel Fišera:
První zápas nás čekal s Lovosicemi, kterým jsme měli z minula co oplácet.Ve velmi vyrovnaném utkání jsme stále tahali za kratší konec a pověstná trocha štěstí se naklonila k našemu soupeři, který o branku vítězil. Soupeře jsme sice na počet střel překonali, ale na to se nevyhrává.

Dalším naším soupeřem byli borci z Žatce, kterým se v letošní sezoně moc nedaří. Po vyrovnaném prvním dějství v pohodě přehráváme soupeře a získáváme povinné vítězství. Přes poměrně vysokou výhru je však třeba obraz a nasazení naší hry stále zdokonalovat.

V těchto zápasech dostala mezi staršími příležitost opora mladších žáků v podobě Tomáše „Polyse“. Jeho předvedený výkon hodnotím velice kladně.

ΛΛ

0 bodů z Dobiášovky

0 bodů z Dobiášovky Další dva mistrovské duely nás čekaly v Liberci, kde jsme chtěli opět bodovat. K prvnímu zápasu nastupujeme proti Fbc Ústí nad Labem. Hned v úvodu soupeře zaskočíme dvěma rychlými góly, což vede k oboustrannému útočnému florbalu. Oku lahodící zápas s mnoha šancemi na obou stranách se stará i o změny skóre na obou stranách. Vedeme 2:0, soupeř srovnává na 2:2, zvyšujeme na 3:2, soupeř zase srovnává z trestného střílení (faul byl, bohužel soupeř potrestal), bojujeme dál, strháváme vedení opět na naši stranu. 4:3. Krásný oboustranně útočný florbal pokračuje a míček k naší radosti končí v brance Ústí, sice byl z kategorie zvláštních až náhodných, ale zcela regulérní byť odrazem o nohy našeho hráče. Kluci se radují, jdou střídat. Najednou k údivu všech, zdvižená pravice rozhodčího, soupeř pohotově rozehrává do vyprázdněné palubovky, cestou faulem bez míčku sráží našeho jediného bránícího hráče, a pohodlně dává gól. Takže místo 5:3 pro nás je stav 4:4. Rozhodčí tvrdí, že náš gól je dosažen vysokou holí (což viděl pouze on a nikdo jiný v celé hale)!!!!!. Protesty s ironickým úsměvem odmítá, což velmi silně dává zabrat nejen moji nervové soustavě! Pár ostřejších slov padá a proto, asi z tohoto důvodu pan rozhodčí vidí, něco málo přes dvě minuty před koncem další faul na naší straně ohodnocen vyloučením. 30 vteřin před koncem dostáváme branku. Hrajeme bez brankáře, soupeře tlačíme, ale vyrovnat se nám nepodaří. Ústí se raduje z těsného vítězství. Co dodat?? Nikdy nehodnotím rozhodčí, ale to co jsem viděl zde, se nedá přehlédnou a nezmínit se. Být delegátem utkání, tak tito hoši pískali naposled!!! Myslím, že tým jako je Fbc Ústí n/L má takové kvality a nepotřebuje vyhrávat zápasy tímto způsobem. Tímto nechci říci, že by nebyli schopni zápas i ze stavu 5:3 otočit do vítězného konce. Pro mne jsou naši kluci v tomto zápase vítězem a patří jim za to můj „DÍK“.

Další zápas s Lovosicemi nebudu více hodnotit, protože namotivovat chlapce k nějakému výkonu, když vidí, že rozhodovat zápas bude stejná dvojice rozhodčích jako ten předchozí, je velmi těžké. Vyhráváme sice první třetinu jedním gólem, ale pak jen již inkasujeme. Soupeři vychází vše na co mákne a góly do naší branky se jen hrnou. Výsledek není hoden našim kvalitám. Na zápasy jsem se těšil, ale po návratu domů jsem měl chuť se na celý florbal vykašlat. Dnes už mám hlavu chladnou, ale mele se to ve mě stále.
Jestli třeba náhodou čtou tyto články i jiní milovníci florbalu, či trenéři, rozhodčí a třebas i vedení, pak vězte, že pískat kategorii starších žáků už by asi měli rozhodčí, diametrálně kvalitnější s zkušenější, než co bylo předvedeno v našich zápasech v Liberci.                       P.F

ΛΛ

Nominace

Mám smíšené pocity, když se ke mně donesou zprávy o tom zda má smysl jezdit někam několik hodin, když si stejně nezahraju(e). Florbal starších žáků je už opravdovým sportem a bohužel už se nedá dělat jen tak na oko. Mělo by se tvrdě pracovat jak na tréninku tak i individuálně. Komu ujel nebo ujíždí vlak měl by makat dvojnásob. Jen málo „vyvolených“ to má takzvaně od Boha. Nedá se stavět na minulých úspěších. Zde se rodí sportovci a i osobní přístup prozrazuje kdo je opravdový hráč. Každý si může všimnout jak přistupuje k tréninku třeba Mája, Polys nebo Milánek – zde si berte příklad.

ΛΛ

Chomutovské 4 body

Po téměř tříhodinové cestě krásným mrazivým dopolednem stojíme před halou v Chomutově, která svou architekturou vrací čas do dob nechvalně minulých. Interiéry haly však jsou velmi příjemné s dostatkem šaten a prostoru na případné rozcvičení.
K úvodnímu zápasu nastupujeme proti Podbořanům a horší start do zápasu si nelze ani představit. Na tabuli svítí čas 1.47 a prohráváme po „vlastenci“ a nepochopitelné hrubce 0:2. Rychle snižujeme, abychom vzápětí opět inkasovali, opět po „skvělé“ hrubce. Naštěstí se hoši s tímto výsledkem smířit nechtěli a první dějství končí za stavu 3:3. Do druhé třetiny, jakoby nastoupil úplně jiný tým, který velmi líbivou rychlou a kombinační hrou s častou střelbou sází soupeři jednu branku za druhou. Ve třetí části pohodovou hrou kontrolujeme vývoj utkání, které končí pěkným vítězstvím 11:4.
Po jednozápasové pauze na nás čeká domácí tým z Chomutova, který se poměrně rychle ujímá vedení. Pak se na palubovce strhne krásná florbalová bitva, s krásnými akcemi na obou stranách, které nechávají vyniknout brankáře obou týmů. Rychlý, útočný a poměrně i tvrdý florbal skvěle baví přihlížející obecenstvo. Stav po dvou třetinách 3:3. Jedna hrubka a jedno oslabení a soupeř odskakuje na rozdíl dvou branek. Bojujeme a snižujeme na rozdíl branky, čas do konce 2 minuty, bereme oddechový čas, udílíme poslední pokyny, mícháme sestavu a připouštíme možnost hry bez brankáře. Hoši soupeře zatlačí a „Lábus“ střílí vyrovnávací branku 42 vteřin před koncem. Řekl bych, že dělba bodů byla vzhledem k předvedenému výkonu obou družstev spravedlivá. S dobrým pocitem rychle opouštíme prostory haly, protože domů to máme hodně daleko.                                                                                 P.F.

ΛΛ

Čtyři body z Turnova

Čtyři body z Turnova Jako divák jsem vyrazil s rodinkou na florbal starochů do Turnova. Ihned po zaparkování jsme uviděli naše hochy ve vestibulu haly a první zpráva zněla: „O dva body jsme přišli 25 vteřin před koncem zápasu.“ To znamená, že s týmem JOPA Česká Lípa jsme remizovali 5:5, což dle mého názoru není špatné. Tento zápas si odchytal, lepšící se, Oscar celý. Víc nemohu k zápasu napsat, neboť jsem nebyl přítomen, ale rád doplním.
Na další zápas se čekalo poměrně dlouho, nejprve jsme shlédli duel Liberce s Děčínem a potom duel organizátorů s časem. Ztratil se nadepsaný zápis k zápasu. Po půl hodině organizátorům došlo, že by se mohl napsat nový zápis a tak se s 45 minutovým zpožděním mohlo začít hrát.
Myslel jsem si, že vydržím potichu, ale to jsem nezvládl.
Zápas začal ospale a po ojedinělé akci jsme prohrávali 1:0, kluci se ale začali probírat a více běhat. První třetina skončila 2:2. Bohužel naším problémem jsou nepřesné, pomalé a skákavé nahrávky. Další bolístkou je přesná rána z první, kterou se nám skoro nepodařilo vyslat. Neustálé zpracovávání před střelou vede ke ztrátě míčku. Hru jsme si ztěžovali i zbytečnými vyloučeními. Pavel nás konce oslabil na 5 minut a když se k tomu přidal Marek s 2, vypadalo to špatně. Naopak, ale málem skóroval Michal, kdyby tomu nezabránila dobře postavená tyč soupeře. Svojí bojovností a zlepšeným pohybem jsme další třetiny vyhráli 3:0 a tak celkové vítězství 8:2 bylo zasloužené. Zápas odchytal dobře Petr, který vychytal i trestné střílení po Pavlově faulu.
Z Turnova si vezeme tedy 4 body a tak jsme se na chvilku dostali v tabulce na páté místo, i když některým družstvům ještě zbývá odehrát 2 utkání.                                                                                  MM

ΛΛ

Doma v Lomnici

K dalším zápasům nastupujeme v sobotu 6. 10. 2012 v domácí hale, kde zahájíme sérii mistrovských zápasů s DDM Děčín. Poměrně vyrovnaný zápas rozhodl o vítězi dvěma smolnými góly v naší síti na začátku druhé třetiny a to že pověstná dávka štěstí tentokrát stála na straně soupeře. Takže třetí mistrák, třetí porážka.
K dalšímu utkání nastupujeme proti České Lípě Partyzánská B, která ve svém úvodním zápase poráží naše minulé přemožitele z Turnova. Hoši ale bojují a kombinují od začátku a tak k naší velké radosti postupně naskakuje skóre až na konečných 14 : 3, kdy si ve třetí třetině odbyl svoji mistrovskou premiéru třetí brankař Oskar. Výsledek mohl být ještě výraznější, kdyby někteří jedinci nepotřebovali ke vstřelení branky minimálně deset dalších vyložených šancí. Výhrou jsme se odpoutali ode dna ligové tabulky.                                                                                 P. Fišera

Fotogalerie

ΛΛ

Starší v České Lípě

Tak tu máme novou sezónu, jako účastníci elitní dvanáctky libereckého a ústeckého kraje.
Je sobota 22. 9. 2012 a vyrážíme k úvodním mistrákům do městské haly v České Lípě. Krásná, útulná a čistá hala byla příjemným překvapením dne, bohužel tím posledním. Čeká nás Fbc Liberec a Turnov.
Od Liberce se ještě dlouho budeme mít co učit a taky to tak na palubovce vypadalo. Profesorským způsobem jsme postupně dostali pěknou nadílku.
Do druhého zápasu jsme nastoupili s chutí alespoň trochu odčinit dopad prvního zápasu. Po vyrovnané první třetině jsme dostali několik smolných branek ve snaze zvrátit výsledek, jsme kupili stále více základních chyb, které soupeř náležitě potrestal. S celkovým skóre 5:28 jsme potichu a rychle opustili halu. Začátek nám teda vůbec nevyšel.
                                                                                                                                                                           P. Fišera

ΛΛ

EXEL OPEN AIR

Výsledky starší žáci:

Čas Sobota 9.září 2012 Skóre
9:00 FBC Liberec 1 FBC Lomnice n. P. 17:3
10:15 FBC Lomnice n. P. Blackangels 1:3
11:30 USK Slávie Ústí n./L 101. SK Praha 13:0
12:45 FBC Liberec 2 FBC Liberec 3 7:2
14:00 Blackangels FBC Liberec 1 0:14
15:15 FBC Lomnice n. P. 1.Fbk Jablonec n./N.  6:5
16:30 USK Slávie Ústí n./L FBC Liberec 2 10:2
17:45 101. SK Praha FBC Liberec 3 1:1

Čas Neděle 10.září 2012 Skóre
8:00 Blackangels 1.Fbk Jablonec n./N.  4:6
9:15 101. SK Praha FBC Liberec 2 2:11
10:30 FBC Liberec 1 FBC Lomnice n. P. 16:0
11:45 USK Slávie Ústí n./L FBC Liberec 3 11:0

O umístění: Skóre
4A - 4B o 7. místo FBC Lomnice n. P. 101. SK Praha 8:0
3A - 3B o 5. místo Blackangels FBC Liberec 3 7:1
2A - 2B o 3. místo 1.Fbk Jablonec n./N.  FBC Liberec 2 7:3
1A - 1B o 1. místo FBC Liberec 1 USK Slávie Ústí n./L 11:1

Nejužitečnější hráči z jednotlivých týmů:

  • 1.FBK Jablonec n./Nisou                       - Adam Baladka
  • FBC Lomnice nad Popelkou                - Johana Fišerová
  • Blackangels                                             - Ondřej Svatoš
  • FBC Liberec 1                                         - David Horáček
  • USK Slávie Ústí n./L                               - Patrik Šredl
  • 101. Sportovní klub Praha                     - Patrik Zítka
  • FBC Liberec 2                                          - Jakub Rais
  • FBC Liberec 3                                         - Kryštof Rossman

Případný dodaný článek rád zveřejním.                            MM

ΛΛ