Starší žáci - Články 2014/15

Nisaopen 2015 – II. víkend

Nisaopen 2015 – II. víkend K velké radosti všech, dopadl los tak dobře, že se v klidu mohlo jít v pátek do školy.
Po příjezdu na turnaj jsme se podivovali nad urostlými chasníky z jiných družstev. Uvidíme.
Prvním soupeřem na turnaji, byly soupeřky „Vybité baterky“, které naši kluci přejeli v tréninkovém tempu 8:0. Myslím si, že Ondra si na míč sáhl tak možná jednou.
Druhý večerní soupeř byl zahraniční a to FbO Florpédo Bratislava. Naši hráli svoji hru a soupeř se nechal chvílemi vyprovokovat. Nesoustředil se na hru a spíše více diskutoval. Oslabení jsme trestali góly. Zajímavý zápas dopadl 4:1 v náš prospěch.
Tak domů vyspat a zítra nás čeká Ústí.
Další zápasy a postřehy mám jenom zprostředkovaně, neboť jsem byl na celorepublikové florbalové „Valné hromadě“ v Brně.
V zápase proti Florbalu Ústí nás v brance držel Petr, a přestože jsme v druhé půli dělali maximum, abychom napravili ospalou první, stav na konci svítil 6:2 pro Ústí.
Jdeme dál z druhého místa, na post jedničky se vrací 69, do pole máme na výjimku Máru. Mates je unaven, ale jinak je tým komplet a posílá další zahraniční hosty Hurikán Bratislava domů! Výsledek 3:0 nás posouvá do 8i finále zítra proti Plzni.
Časný budíček a v 9:00 nastupujeme proti FBŠ Slavia Plzeň. Kluci bojují a je vidět, že mají zápas více pod kontrolou a i větší vůle po vítězství je na straně Lomnice. Je to tam 3:2!
Bohužel nás teď opouští Polys, který jede na fotbalový zápas, asi nám bude chybět...
Ve čtvrtfinále nás čeká FbC Sokol Předměřice, který nám dává najevo i komentáři svoji nadřazenost, no, uvidíme …. Dvě branky a vedeme dva nula, skvělý. Soupeř snižuje , ale my opět odskakujeme na 3:1. Soupeř je nervózní a my držíme. Několik málo minut do konce a možná se už někteří vidí v semíčku. Soupeř si bere Timeout. Předměřice hrají na 4nej hráče, nasazují vyšší rychlost a je srovnáno. Další gól prochází ze zadu kolem tyče a poslední padá po brejku, když se naši neudrželi v náporu. 5:3, teď to je zklamání po takovém vývoji. Ale jinak super, chválí kluky i Radek za skvělou hru. Předměřice turnaj nakonec vyhrávají a my jsme 5.-8., myslím moc dobrý výsledek!
Tak za rok.      M

ΛΛ

Přebor je náš !

Přebor je náš V neděli 5. 4. se mělo v Turnově rozhodnout, kdo vyhraje „Přebor“. Náš celek byl komplet až na Kubu, který se dovolenkuje na lyžích v Rakousku.
Jediný celek (společně s Turnovem, ale tomu už jsme to vrátili), který nás porazil, nás nechal chvíli v nervozitě, protože ještě 10 minut před zápasem jsme jej v hale neviděli. Dojeli a v plné velikosti a síle.
Zápas to byl super a kluci makali jak dobře namazaný stroj. Na hřišti nechávali všechno a vraceli se na střídačku zpocení, co někdy ani v menším počtu nebývá. Tlačili jsme, bránili rychlým brejkům a nahozením. Skóre otevřel Matušák, který se do sestavy vrátil po zranění kotníku. První třetina 1:0. Ve druhé třetině zavěsil z nulového úhlu při nájezdu Šimon. Na druhý nájezd, za bránění v malém brankovišti, šel Matušák, ale dostal se moc blízko ke gólmanovi a ten ho při střele podkopl. Druhá třetina tedy 1:0. A v poslední třetině zakončil Švehlík. Třetí třetina opět 1:0. Celkově velmi pohledný a odmakaný zápas, plný i neproměněných šancí skončil 3:0. Poměr střel - zápis 20:5, od naší evidence 32:7. Ondra tedy moc práce neměl.
Už toto vítězství nám zaručovalo výhru v soutěži.
Krátký odpočinek a čeká nás poslední zápas v této soutěži. Nastupuje proti nám FBC Liberec, kde jsou i hráči z „A“ nad počet povolený v sestavě. My jsme ale byli informováni a souhlasili jsme s tímto kvalitnějším soupeřem sehrát partii.
Kluci hráli podle Davidových pokynů a dodržovali každý svoje úkoly. Opatrnější první třetina skončila 1:0, kde skóre otvíral Švehlík. V druhé třetině se jiskřilo (spíše modralo), jak by mohl Polys vyprávět, ale skóre jsme navyšovali jenom my Šimon, Švehlík, Martin a Zemik. Druhá třetina 4:0. Ve třetí třetině, jsme bohužel díky celkové nekoncentrovanosti dostali ze standardky celkem laciný skákavý gól, ale soupeře jsme do hry stejně nepustili i když ještě jednou skóroval. My dali tři Polys, Švehlík a poslední gól soutěže napálil Dan! Třetí třetina 3:2. Celkové vítězství 8:2 a pochvala od Libereckého trenéra - to potěší. Děkujeme.               Martin

Fotogalerie

ΛΛ

Liberecký Lup

Protože Trafik jel do Krupky, museli se obětovat někteří rodiče, abychom se všichni dostali do Liberce.
FBC Liberec B nás přivítal tmavou nepřipravenou halou. Kde nás péroval starší správce. Aby těch zmatků nebylo málo, zvoral jsem zápis a napsal FBC Lomnice jako domácí. Takže znova.
Časomíra je asi 15 x10 cm, otočená k střídačce Liberce. Příště si vezmeme raději dalekohled. Organizační katastrofa. Nikdo na rovnání mantinelů, žádná zdravotní služba. Lékárnička s ledem asi dobře schovaná.
Nastupujeme proti domácím a po první třetině vedeme 2:0. Zápas je v naší režii a vyhráváme 8:0.
Druhý zápas je mezi Turnovem a Mimoní – super rychlá hra na obou stranách.
Budeme muset zapnout na vyšší stupeň, jinak cítím problém.
Po přestávce už je tady poslední zápas roku 2014 a derby s Turnovem, který je v tabulce těsně před námi.
Soupeř inkasuje a my diktujeme hru. V první třetině Šimon dává hattrick a jednou nahrává, ze zápasu odstupuje pro bolest v kyčli. Třetinu vyhráváme 5:0. Druhá třetina je vyrovnanější a Turnov o jeden gól snižuje. Třetí třetina je ale opět plně v naší režii a dokončujeme dílo na konečných 10:2. Hattrick si užil i Kuba Švehla. Kluci děkujeme za super předvánoční nadílku.
Přestože aut bylo v Liberci hodně, každý si šel jen za svým a na mě zbyli čtyři jedinci, co by se rádi vrátili do Lomnice. Tak tedy děkuji, omezuji své osobní zájmy, podřizuji se a vyjíždím ihned zpět do Lomnice, protože i kdybych je vzal do obchodu, požadovanou věc bych už do auta nedal.               Martin

Fotogalerie

ΛΛ

Domácí brankostroj

Bohužel na tyto zápasy, které jsme hostili doma, jsem zůstal z florbalových „funkcionářů a trenérů“ úplně sám. Od Radka jsem se před týdnem dozvěděl, že David někde „školí“ a on, že asi také nebude. Tomáš se mi omluvil už dávno, že jede se svými kolegy z práce na Moravu.
Takže mi zůstalo jen přání z e.mailu: „Jinak díky za záskok a užijte si, kdyby něco tak zavolej ….“
V devět hodin jsme se sešli u haly. A během 15 minut jsme měli postaveno hřiště. Rozhodčí byli také na místě a i soupeř z Mostu dojel před půlou.
Kluci se rozcvičili a rozehráli. Sdělil jsem jim sestavu: útoky – Zemik, Šimon, Polys – Matěj, Kuba, Tomáš – Dan, Milan, Méďa a obrana – Tomáš, Kuba – Martin, Tadeáš. Mezi sebou si zvolil za kapitána Polyse.
Organizačně se zapojil do pomoci tatínek Zemika Aleš a přišel i Petr. Oba zasedli k zapisovatelskému stolku s časomírou. Moc jim děkuji. Poprosil jsem i Lukáše s Davidem, ale asi neměli čas.
Díky pomoci Aleše a Petra jsem mohl tedy řídit zápas z lavičky. V deset se začalo. Prvním naším soupeřem byl tým FBC Vipers Most. Hra byla v naší režii. Soupeře jsme přehrávali, ale chyběla nám rychlost, důraz a větší přesnost. Sklouzávali jsme ke stylu hry soupeře.
První třetina 2:0, druhá třetina 3:0. Abych kluky namotivoval vyhlásil jsem výzvu, že pokud to bude 10, koupím pizzu. Kluci s vidinou chutné odměny vlétli do poslední třetiny s chutí a už v první minutě byl stav 7:0 a v půlce poslední třetiny byl úkol splněn. Pizzovou trefu dal Švehlík. I když se kluci ještě snažili, další gól se už nepodařilo vstřelit. Konec 10:0 byl zasloužený. Střely na branku (12:4, 17:3, 13:6) moc Ondru nezaměstnaly.
Slib je slib a tak jsem objednal dle přání kluků 5 pizz, které zmizeli během chvilenky.
V 12:15 jsme nastoupili proti TJ Lokomotiva Louny. Očekávali jsme trochu těžší a rychlejší zápas. Soupeře jsme přehráli naší hrou a kluci chtěli jet naplno. Akce, střídala akci a my soupeře moc do hry nepouštěli. Kluci hráli v pohodě a bylo vidět, že si zápas užívají. Třetiny 6:1, 5:0, 4:0. Střely na branku 18:2, 13:3, 12:7.
Branka soupeře chvílemi zvonila a tím jsme si připomněli, že začala doba předvánoční.
Turnov deklasoval soupeře z Mostu 14:2 a soupeře z Loun 15:2. No uvidíme za 14dní, to bude moc zajímavá bitva s Turnovem.
Přestože jsem kluky poslal po našem zápase domů, zůstalo jich hodně, aby se hala uklidila.
Děkuji všem za pomoc při organizaci a klukům za předvedenou hru. Děkuji i rodičům a fanouškům, kteří si našli cestu do hlediště.               Martin

Fotogalerie

ΛΛ

Turnovský „skoro“ trénink

Pro dalších šest bodů jsme si chtěli dojet 16. 11. do Turnova. V doprovodu několika rodičů, co pomohli s dopravou, jsme po desáté hodině obsadili šatnu a připravili se na první souboj o body s Litvínovem.
Máme dvě pětky a jdeme se podívat, jak hraje Turnov s Chomutovem.
Zůstal jsem v šatně a psal soupisku a docela mě zarazily komentáře okolo chodícího Litvínova. Namyšlení borci, jejichž sprostá slova tady ani raději nebudu psát, jsem nepochopil, protože jsme se ještě nikdy nesetkali a s takovým chováním jsem se osobně setkal poprvé. Trenéra znám ze školení, má dobré názory a tak mě chování svěřenců docela zaskočilo. Inu jiný kraj, jiný mrav ….
Do zápasu jsme šli odhodlaně a věděli, že to nebude jednoduché. První třetina dva nula nám ale dodává klid a my vidíme, že jsou hratelní. Rčení: Pes, který štěká, nekouše - se tady opět potvrdilo!
Zápas se přiostřuje, ale naši kluci jsou na koni a každou chybu trestají. Náskok je čtyřbrankový a teprve teď se daří soupeři vstřelit branku. Druhou třetinu zakončil parádně Šimon, kdy se mu podařil parádní kousek a zasunul s grácií z poza branky. Paráda! Třetina skončila 6:2. Ošetřujeme první zraněné. Poslední třetina byla asi nejtvrdší a to pocítil Tadeáš, lavička ledovala, ale to nás neodradilo od udělení florbalové lekce. Celý tým bojoval a soupeř se skoro ani na naši půli nedostal, o střelách na Ondru ani nemluvě. Výsledek 10:3 soupeř asi nečekal. Statistika střel 28:8 také vypovídá o tom, kde se hrálo.
Druhým soupeřem byl celek z Chomutova, ale zde se jednalo spíše o trénink s mladšími kolegy. Naši kluci nedokázali najít ten správný rytmus a herně přistoupili na hru soupeře. První pětka až moc zbytečně kombinovala, druhá hrála příměji, ale brankový koncert mohl být výraznější. Chyběla snad hladovost? Stav 9:1 (4:1, 1:0, 4:0).
Na závěr ještě dodat, že Bivojové dostali od Turnova lekci 10:1 a tak si místo kance mohli na rameni odnést 20ti brankovou nálož.               Martin

ΛΛ

Šesti bodový Žatec

Odjezd v šest hodin 1. 11. nebyl pro nikoho moc příjemný. Naložili jsme kluky: Pěndu, Ondru a Matěje, Zemika, Simona, Milana , Tomáše a Toma, Tadeáše. Do trafika jsme dali věci a vyjeli do Rovenska pro Kubu, Martina a příležitost dostal i Méďa.
Cesta ubíhala vcelku poklidně, jen hustá mlha a občasný déšť byl řidičům na obtíž. Martin přehlídl sjezd a upaloval dál na Most, i přes tuto zajížďku dojel k Žatci o malinko dříve a počkal na Radka, aby společně nalezli halu. I přes rozkopané cesty v okolí haly se podařilo vedle zaparkovat. Času bylo dost a měli ho „zjevně“ i organizátoři.
Prvním soupeřem byl domácí celek FbC Jazzmani Žatec. Zápas byl takový pomalejší a ze začátku dost ospalý. Radek se snažil přimět kluky k tomu, aby nekopírovali hru soupeře a byli více aktivní. V první třetině jsme se ujali vedení 2:0 (oba góly vstřelil Simon), ale žádné terno to nebylo. Soupeř hned v úvodu druhé snížil. Hra začala být zajímavější a naši přidali na tempu. Podařilo se nám vstřelit tři branky ( Milan, Simon, Kuba Š.). 3:1. Poslední třetí třetina byla opět volnější a oba celky dali po jedné brance. Konečný stav 6:2 se dal hodnotit v celku kladně. Klukům chyběla celková dravost, byla cítit velká nervozita. Nejvíc nervózní byl snad Matěj, který jinak v tréninku a mimo zápas je v pohodě, ale v soutěžních zápasech se mu nedaří najít potřebný klid na hokejku.
Po zápase nás čekala dvouhodinová pauza, ale vzhledem k tomu, že Turnov ještě nebyl zcela kompletní a připraven, podařilo se projednat prohození zápasu a my tedy naskočili rovnou na TJ Mocné Tuleně Podbořany. Sebevědomý tým nám chtěl udělit lekci, ale my po utahané první třetině měli náskok 2:0 (Matušák a Simon) z posledních minut. Ve druhé třetině soupeř sice snížil, ale to byl jediný gól, který se jim podařilo dostat za Ondrova záda. My skórovali třikrát (Milan 2x a Kuba) a soupeř to nesl těžce a přitvrdil, včetně několika málo rodičů, kteří přihlíželi z protějšího břehu hřiště. Ledovat se muselo Simono koleno a hlava Zemika.
Poslední třetina byla tvrdá a my jen říkali klukům, ať se zbytečně nenechají zranit. Tuleňům jsme přidali ještě 4 góly (Zemik, Simon, Méďa a Táďa) a zaslouženě vyhráli 9:1.
Žatec byl štědrý a my si vezeme 6 bodů, super. Díky přesunu zápasu jsme ušetřili minimálně dvě hodiny a tak jsme dojeli i brzo za slunečního svitu domů.               Martin

Fotogalerie

ΛΛ

Domácí body

Před domácími zápasy došlo ke změně v trénincích, zaměřeno bylo na tvrdší a přesnější střelu a došlo také na standardky. Škoda jenom, že kluci z Rovenska jsou závislí na autě, které je momentálně v opravě a autobusové spojení není nebo velmi špatné. Po Lomnici řádí marodka, která na delší dobu vyřadila Fišíka, Petra a asi i Radka.
Před sobotou jsem měl žaludek stažený a upřímně řečeno s velkou nadějí jsem do haly neodjížděl.
Velice mile mě překvapil Tadeáš s Milánkem, kteří nenechali tým ve štychu a dorazili i přes zdravotní potíže. Posilou byl i Polys, který měl tento den volno. Takže jsme kompletní! Bomba. Svoji příležitost dostal i Tomáš Stránský.
Před každým zápasem dostávají nominovaní hráči dopis s rozpisem a nějakými podrobnostmi, bohužel stal se z toho takový samozřejmý zvyk, asi rituál, a přečtení se proto považuje za zbytečné – tomu nasvědčoval i počet přítomných originálních kartiček od zdravotní pojišťovny. (3)
Postavili jsme hřiště, přivítali letos už druhého delegáta a mohlo se začít. Zápasy budou pískat dvě dámy z Hradecka. Kapitánem byl podruhé určen trenéry Pěnda.
Prvním soupeřem byl obávaný tým, Florbal Ústí B. Zápas byl rychlý od začátku a příležitosti byly na obou stranách, ale kromě premiérového faulu, ohodnoceného dvouminutovým trestem pro Tomáše S., se gólově nic nestalo. Šestým hráčem na hřišti byly naše Cheerleaders, které podpořily naše kluky jak při nástupu tak i během celého utkání.
Ve druhé třetině se naši snažili vyvinout větší tlak a to se přetavilo v dvougólový náskok (Polys, Suchyn). Ústí se ovšem nezaleklo, v sedmé minutě snížilo a vteřinu před ukončením druhé třetiny se mu podařilo vyrovnat. Poslední třetina byla dramatická a hezky si pohrávala s nervy diváků. Po třech minutách jsme udeřili a odskočili o gól (Švehlík). Ihned po dalších 45 sekundách Šimon uklidnil a navýšil na 4:2. I přes závěrečný tlak se podařilo Ústí už jenom upravit na konečných 4:3. Super. Gratulace kluci, první 3 body jsou doma. (Střely na branku 10/5, 10/7, 11/4.)
Naše Cheerleaders vystoupily s novým číslem, se kterým pojedou 25. 10. na soutěž! Budeme držet palce.
Druhým soupeřem byl celek FBC Teplice. Naši kluci naladěni z prvního zápasu na soupeře vlétli a v polovině první třetiny to už bylo 4:0 (3 x Šimon a 1 x Suchyn). Soupeř jedenkráte Ondru překonal, ale Tomáš S. na to odpověděl svým premiérovým gólem v soutěži. V druhé třetině jsme udeřili 3x (2x Polys, 1x Švehlík) a soupeř pouze 1x. Poslední třetina už byla taková volnější, soupeř skoro rezignoval a my už také tak netlačili. Výsledné skóre 8:2. (Střely na branku 9/3, 10/3, 7/0.)
Po posledním zápase TJ Turnov x Florbal Ústí B 1:2, jsme sbalili mantinely a vyšli vstříc volnému víkendu …..
Já jedu ještě zítra s Tomášem s elévky do Turnova. Dobrou               Martin

Fotogalerie

ΛΛ

V Liberci „Staroši“ vyšli naprázdno

První zápasy v přeboru starších žáků se odehrály v Liberci na hřištích vedle Arény.
Vzhledem k tomu, že elévkové hrají v České Lípě, museli se starší žáci do Liberce dostat s rodiči. Dopravu zajistil Radek, Martin a rodiče Kuby z Rovenska.
Jako první nás čekal v týdnu vyzkoušený soupeř z Turnova. Kluci na soupeře vlétli bez respektu a během chvíle se nám podařilo odskočit na 2:0. Bohužel to byly jediné branky, co se nám podařilo vstřelit. V druhé třetině se podařilo Turnovu snížit a v poslední třetině, tři minuty před koncem utkání, soupeř vyrovnal a dokonce o dvě branky utekl. Škoda výsledku 2:4. (Střely na branku TZ/L: 6/5, 6/4, 9/9 ze zápisu, dle naší statistiky T/L: 10/6, 12/4, 10/8.)
Po půlhodinové přestávce na nás čekal soupeř FBC ZŠ Mimoň Česká Lípa.
Zápas byl takový zvláštní a herně neflorbalový. Soupeř využíval jednoho moc šikovného hráče (#42 : vstřelil 7 gólů) na koncovce a veškeré střely, náhozy směřovaly k němu. Zde se ukázalo, že náš tým z půlky složený z mladších žáků, nemůže rychle nahnat a smazat fyzický rozdíl. Porážka 4:9 byla až příliš krutá, většina gólů padla z brejků a dva ze standardky. Nutno ještě vyzdvihnout perfektně odvedenou práci gólmana soupeře. Přestože mnohdy reagoval až na poslední chvíli, jeho bleskové reakce kazily náš dojem rádoby vstřeleného gólu. (Střely na branku L/M: 12/4, 11/9, 10/7 ze zápisu, dle naší statistiky L/M: 13/9, 13/7, 13/7.)

Fotogalerie

ΛΛ

Krvavý přátelák

Od haly jsme odjížděli v 17:00 hodin. Martin zapůjčil trafika a zbytek obstaral Tomáš s Alešem. Z Rovenska kluky dovezli Švehlovi.
První třetina byla dle informací asi z naší strany hodně slabá, já dorazil až v půli druhé, (musel jsem dokončit trénink zbytku oddílu), a to se teprve trošinku začal náš výkon zvedat.
Kluci se pokusili náskok zmenšit a pokusit se o zdramatizování. Bohužel i přes větší tlak se nepodařilo překonat turnovského gólmana.
Nejvyrovnanější asi byla třetí třetina, kde jsme už působili jako rovnocenný soupeř.
O drama se postaral Kuba, když se po srážce zvedal a náš Marek ho znovu srazil. Při zvedání si zajel do vlasů a krev na jeho ruce nasvědčovala o zranění. Bleskově kluci z Turnova donesli lékárničku a s Davidem jsme ošetřili ránu, kterou jsme nejprve museli najít. Bylo jasné, že to spraví steh a tak Aleš odjel s Kubou a mamkou od Vojty do nemocnice. Po ošetření zbyla slušná louže na palubovce a „ochotný“ správce haly se moc k úklidu neměl. Vyřešili jsme to sami a dohráli zápas.
Na konci svítil výsledek 4:6. Uvidíme, jestli ještě do neděle něco trenéři naordinují.              Martin