Starší žáci - Články 2015/16

Zranění na Dobině

Žádné dlouhé cestování, jen Dobina nás čekala 9. 4. na předposledním turnaji Stržů.
Jako první se s námi utkali domácí a my jim chtěli oplatit prohru z posledního zápasu. První půle ještě skončila smírně 1:1, a i druhá nenaznačovala žádné velké drama, přestože jsme v 33 vteřině odskočili o gól. Rozhodla až poslední minuta, kdy navýšil Zemik a Šimon ještě 10 vteřin před koncem na konečných 4:1. (1:1, 3:1) V zápase se zranil Honza Z. a tím začalo naše „nožní“ trápení, protože toto zranění nebylo bohužel poslední.
Druhým soupeřem bylo Ústí, které dnes dojelo bez lajny, která hraje za dorost a tak se rýsovala určitá možnost … První půle byla odehraná správně a my v druhé minutě získali i jednobrankové trochu uklidňující vedení. Soupeř ovšem ještě před přestávkou srovnal. Druhá půle byla také vyrovnaná a opět rozhodl konec. Soupeř vstřelil gól a my se pokusili o hru bez brankáře, nebylo na co čekat. Bohužel jsme dostali do prázdné branky. Malou jiskřičku jsme vykřesali po skvělém střídání do standardní situace, ze které vstřelil Matušák branku. Bohužel posledních 24 vteřin si Ústí pohlídalo. 2:3 (1:1, 1:2). V zápase odstoupil Pěnda, který si obnovil zranění kotníku po rychlém změnění směru. Ach jo, smůla – moc jsme pokoušeli štěstí!
Posledním soupeřem byli Kati z Kadaně a ti nás chtěli popravit. Rychlý gól v první minutě nás trochu uklidňuje, ale jen do třetí minuty, kdy Kati srovnávají. Hra je opatrná z obou stran, nikdo nechce udělat chybu, ale nám se daří vstřelit ještě jednu branku. Poslední poločas a my toho máme už dost, do hry nenastupuje už ani Šimon, který se zranil při hře s Ústím. Po zbytečném vyloučení Ondry nabízíme Katům přesilovku a oni ji využívají. Zápas končí remízou 2:2 a po drobném zmatku začínají trestná střílení, kde se štěstíčko přiklonilo k nám, když si gólman popostřčil míček do branky. Vítězíme 3:2 (2:1, 0:1, 1:0).      Martin

ΛΛ

Menší prohra nás zachránila

Lovosice a 13ýho. Ráno se nás sešlo poměrně dost, přestože včera odpoledne to vypadalo, že pojede jen torzo. Šimon prozvracel sobotu a ani dnes mu není dobře a bylo to znát. Nektárek má natažené lýtko, ale naštěstí drží. Martin Jozífek je po nemoci, ale na jeho výkonu to znát nebylo. Spíše jiní vypadali nemocní a bez života. A to někteří pak už ani nechtěli chodit na hřiště …. To komentovat nebudu!
První zápas byl s Libercem a my se nemohli dostat do hry. Vše vázlo: nahrávky, bránění, přechody a střely – tak ty tam ani nebyli. První půli jsme projeli 0:2. V druhé se podařilo upravit Šimonovi na konečných 1:2 a to nás, jak se později ukázalo, zachránilo v prvním koši.
Druhý zápas jsme sehráli s Českou Lípou a naštěstí se střelecky neprosadil nikdo. 0:0 říká o hře vše. Menší prohra s Libercem nás nechala hrát střed tabulky.
Poslední zápas o třetí místo jsme odtrpěli s Děčínem. 1:2 a 1:3 celkově tedy 2:5, ukončilo naši misi do Lovosic. Ty dva góly dal Šimon, ale bylo vidět, že je mu fakt zle. Prostě první koš je asi nad naše síly, uvidíme 9. 4. v Liberci.      Martin

ΛΛ

Domácí zlato

Domácí zlato Domácí turnaj 27. 2., jsme si chtěli pořádně užít a tak jsme formou plakátů už týden dopředu zvali naše příznivce do haly. Soupeři byli zajímaví a tak ani nevadilo, že díky pořádání jde o druhý koš. O zpestření se zase postaraly naše Cheerleaders, které nám ostatní kluby mohou závidět a kluci se chtěli před nimi a plnou tribunou ukázat.
Prvním soupeřem byl tým z nedalekého Jablonce a po ospalejší první půli, jsme se rozstříleli a vyhráli 8:0 (2:0, 6:0). Druhým celkem byl tým FBC Teplice s Kopinou, ale ani ten nenašel recept na naše kluky s pozorným Ondrou v brance. K vítězství 6:1 (3:1, 3:0) nás hnalo i více jak 70 diváků v hledišti. Děkujeme.
Finále se dálo očekávat a my stanuli proti soupeři z Ústí (družstvu B). Do vedení jsme se dostali hned v sedmé vteřině. Houževnatý soupeř rychle srovnal a šel do jednobrankového vedení, které si udržel do konce první třetiny (2:3). My ve druhé srovnali nejprve na 3:3 a pak na 4:4, ke konci šli konečně opět do vedení na 5:4. Druhou třetinu jsme vyhráli 3:1. Poslední třetina skončila nerozhodně 1:1 a my vyhráli celkově 6:5. Vyrovnaný zápas, který držel diváky v napětí až do konce. Kdyby bylo na nás, tak bychom nevylučovali Dana 58 za způsob podání hokejky, ale ….. Děkujeme všem za skvělou atmosféru v hale. Vítězství je doma a za 14dní se těšíme do Lovosic.      Martin

ΛΛ

Zlatá Smržovka

Zlatá Smržovka Smržovka nás přivítala 6. 2. skoro jarním počasím. Díky jiným sportovním aktivitám se nám v týdnu rapidně zúžil kádr a tak jsem poprosil Rovensko o pomoc, přestože se omluvilo z účasti. Naštěstí se ukázalo, že lyžařský výcvik Rovenska probíhá a končí právě několik metrů od haly na Smržovce. Tím byla situace zachráněna.
Prvním soupeřem byl nový sympatický celek z Roudnice nad Labem. Pokud jsme dodržovali a hráli svoji hru, měli jsme ji také pod kontrolou. V každé půli jsme vstřelili po gólu a vyhráli 2:0 (1:0, 1:0). Druhým soupeřem byli Tuleni s panem předsedou pro mládež na střídačce. Celek známe a my chtěli do finále. První gól na sebe nenechal dlouho čekat a my si ho vyndávali z naší branky už v 41 sekundě. Naštěstí to bylo vše co jsme „Mocním tuleňům“ dovolili. V každé půli jsme tentokráte dali po dvou gólech a vyhráli 4:1 (2:1, 2:0). Díky skóre jsme pomohli Roudnici o klid ve středu tabulky. Tuleni budou hrát o udržení.
Nás čeká menší, ale rychle běhající celek z Kadaně. Abychom asi soupeře navnadili, nechali jsme ho vstřelit první a pak i předposlední gól. Mezitím jsme si zahráli a zastříleli my: 4:1, 4:0 a 2:1 – zápas jsme ukončili 10:2. Možná jsme čekali od soupeře i trochu víc.
Děkujeme všem za nasazení a podporu z hlediště. Příště se uvidíme v Lomnici, bohužel v druhém koši (organizujeme), i když první už máme dnešním vítězstvím jistý.      Martin

ΛΛ

Propad v Lípě

Do České Lípy jsme si 23. 1. jeli zahrát s Ústím. Nejprve nás čekalo Áčko a pak i Béčko.
Naši kluci se vrhli do prvního zápasu po hlavě a bohužel zapomínali na zadní vrátka. První půle skončila 0:2, druhá půle ale pokračovala stejně tragicky až do stavu 0:4. Našim dvou pětkám se podařilo zápas ještě trošku zdramatizovat, když snížili na 3:4, ale zranění Šimona ukončilo drobný tlak, co jsme si dokázali vytvořit. Soupeř ještě potrestal poslední chybu v obraně a zakončil zápas výhrou 5:3 (2:0, 3:3). Přestože zápas byl výsledkově ze začátku tragický, kluci odevzdali na hřišti to, na co v současné době mají. V tomto zápase se nedá vyčíst málo bojovnosti nebo chuti něco s výsledkem udělat.
Oba další zápasy ale větší bojovnost, nažhavenost, odhodlání …… postrádaly.
Druhý zápas s Ústím B byl sice výsledkově vyrovnanější, ale herně působil těžkopádněji. Zápas se otáčel a vyvíjel z jedné strany na druhou – vše směřovalo k plichtě. Bohužel šťastné plácnutí, kdy míček podběhl pozdě se vracející obránce a gólman včas nezareagoval, vedlo k těsnému vítězství soupeřů z Ústí 4:3 B (3:2, 1:1).
Poslední zápas jsme si naivně mysleli, že zvládneme v klidu, proti relativně menšímu soupeři. Bohužel jeho vůle byla silnější. První gól jsme sice dali my, ale pak už jsme jen dotahovali. Za stavu 4:4 ve třetí třetině Lípa skórovala, a přestože jsme ještě měli 6 minut, nepodařilo se zápas otočit.Prohra 4:5 (2:2,0:2,2:1) Padáme dolů. Tak na viděnou na Smržovce!      Martin

ΛΛ

Návrat v Ústí

Návrat v Ústí S Radkem odjeli 19. 12. jako podpora do Ústí Matušáci a svůj návrat zde zaznamenal Machajda. Jinak jsme byli dvě kompletní lajny, Zemik je doma nemocný. Z Rovenska tentokráte jel jenom Martin, protože ostatním se moc nechce jezdit na tréninky.
Klíčový turnaj, kde se potřebujeme vrátit do prvního koše se nám rozjížděl velmi pozvolna.
První soupeř byl Florbal Chomutov a přestože jsem měli herní převahu nedařilo se nám brankově prosadit. Skóre otevřel Pěnda a to také bylo vše, co se stalo v první půli. Druhá půle byla vyrovnaná sice na góly 2:2, ale dramatické to bylo jen v 9té minutě. Kdy soupeř snížil na 2:1 (9:04), my jsme navýšili na 3:1 (9:12) a soupeř po trestném střílení upravil na konečných 3:2 (9:47). První výhra je tedy doma.
Druhý zápas také nebyl moc úrodný na góly. Lovosice se moc na naši půli nedostali a my vstřelili díky Polysovi v káždé půli po jednom gólu. 2:0.
Brankostroj se nám podařilo rozjet až proti Ústí B. Třetiny 3:0, 3:1 a 7:1 ukazují, že si soupeř moc nezahrál a nám tam tentokráte padlo skoro vše. Výsledek 13:2 nás posunul opět do prvního koše, kde narazíme v základu na obě Ústí. Máme se tedy 23. 1. v Lípě na co těšit.      Martin

ΛΛ

Nemilosrdná Dobina

Turnaj pro nás vypadal velmi nadějně rozlosován. A všichni jsme hýřili optimismem, kluci také sálali sebevědomým a tak se nebylo čeho obávat. V podstatě vše bylo ideální.
Realita ale nastoupila pozvolna a po ránu tedy přesně v 8:00. Nastoupili jsme proti družstvu FBC JOPA Česká Lípa. Ospalou první půli jsme připisovali časnému vstávání. Ospalost ovšem pokračovala dále a jen trenérské probuzení Nektárka, kdy byl vyprovokován k zařazení druhé rychlosti, vedlo k prvnímu a poslednímu našemu gólu v tomto zápase. Lípa díky rychlým brejkům a bezchybnému zakončení Knesplika, které se mu povedlo dokonce dvakrát a skoro jak přes kopírák, nejenže vyrovnala, ale zaslouženě vyhrála 3:1.
Jako druhý tým nás čekalo Ústí B, ale rozhodně to nejsou žádná „Béčka“ a my si to začali uvědomovat, možná skoro už pozdě. Přeci jen ale kluci ještě měli důvěru, bohužel osmá a devátá minuta ukázala realitu. Poločas 0:2 rozkládal nejenom kluky, ale i všechny okolo. Nasazení poloviční, přihrávky minimální …… Malou naději jsme ještě vyškrtli v třetí minutě druhého poločasu po gólu Matušáka, (který jezdil jak fretka), ale bohužel jiskřička neměla dostatečnou sílu. Konečný stav 1:3 nás posadil na zadek.
Čeká nás Liberec a jak je slyšet mezi kluky sebevědomí je zatím na Dobině. Po vyrovnané třetině 1:1 i to malé štěstíčko uteklo a nemohlo se už na nás dívat. Nevraceli jsme se, Ondra byl sám proti několika a to nás ještě několikrát podržel. Prostě den „Blbec“. Druhá třetina 1:4 (2:5). Třetí třetina startuje naši likvidaci 2:5 …6….7. Realita bolí.
Posledních pět minut a my se probouzíme, začínáme hrát, dáváme 3, dostáváme 8, dáváme 4 a 5. Realita 5:8. Padáme do druhého koše. Tak snad v lepších časech. Pozitivní je snad jedině to, že se druhý koš hraje „jenom“ v Ústí nad Labem.      Martin

ΛΛ

Pořádáme doma 2. koš

Pořádáme doma 2. koš Turnaj je pro nás pořádací a my musíme doma plnit povinnosti hostitele. Tím ztrácíme body, ale je to daň za loňské byť výborné umístění, ale bohužel v nižší soutěži. Překvapením bylo, s jakou se postavili někteří TEPLIČTÍ (DDM), ke kontrole sálové obuvi.?! Já si myslím, že to je normální a pokud někdo má v podrážce kamínky a špínu – nejedná se o boty sálové.
Někteří trenéři z jiných týmů ani sálovky nemají, stejně jako jeden rozhodčí trenky ……. Požadavek na návleky mě také překvapil, ale po konzultaci se o něm ani nebude uvažovat. Do haly jen v sálovkách nebo na boso! Uvidíme jak to dlouho vydrží.
Naši spoluhráči z Rovenska jsou na výletě v Anglii a tak se o úspěch musíme pokusit sami, ale na pomoc máme naše Cheerleaders!
Začínáme s Chomutovem, kdy ještě hraje Polys (musí pak odjet do LB) a nenecháme se překvapit i dobře hrající dvojicí slečen. Vítězství 3:0. (0:1, 02) Za starší žáky poprvé nastupuje Radim a z nováčků dnes nejlépe hrající Nektárek. Honza Tran dostává příležitost dnes podruhé.
Druhým soupeřem nám jsou FBC Teplice. Už bez Polyse se snažíme tlačit, ale góly nepadají. Ty sázíme až v druhé půli a rovnou „bůro“. Ondra vychytal druhou nulu, i když dnes zatím moc práce nemá. Výhra 5:0. (0:0, 5:0)
Finále hrajeme s SK Bivojem z Litvínova. První třetina je poznávací a končí 0:0, další jsou v náš prospěch shodně 2:1. Góly padají i s pomocí protihráčů a dvakrát se blýskl „Jan“, (který si v Ústí zvrtnul nohu), a poslední letí do prázdné branky přes celé hřiště od Tomáše. Výhra 4:2.
Trochu jsme byli zklamáni z rozhodčích, v porovnání s předchozími zápasy. Bylo necháno moc volnosti a jeden rozhodčí nearbitroval skoro vůbec. Zbytečná škoda. Tak příště v 1. koši v Liberci.      Martin

ΛΛ

Přesilovková lekce

Turnaj jsme začali 24. 10. v 10:50 a tak byla jízda do Ústí na pohodu. Prvním soupeřem byl Liberec a na ten si věříme. Rychle prohráváme 1:0, ale s tím se nechceme smířit a Matušák otáčí na 2:1. Bohužel další hra už je o tahání a kluci se nemohou srovnat. Navyšujeme na 3:1. Nepřesnosti rostou a hra je zakončena hrubou chybou, kdy z rohu namažeme soupeři na hokejku, a ten upravuje těsně před koncem na výsledných 3:2. (1:1, 2:1)
Přichází očekávaný zápas s favoritem. Už po 5 vteřinách z první střely po buly dostáváme první gól. Srovnáváme hru a další dvě minuty držíme se soupeřem krok. Suchyn vyrovnává na 1:1. To bylo ale z naší strany v první půli vše. Dostali jsme příležitost díky přesilovce, ale tu v oslabení 300% využil soupeř a nadělil nám po třech gólech. Hrůza. Druhá půle pokračovala ve vraždění neviňátek. Šimon upravil na 2:8, ale to jsme ještě v dalších našich dvou přesilovkách inkasovali po gólu. Výsledné skóre 11:2 ukončilo naše ponížení. Fanoušci nás šetřili, ale pokřik: „Nechte se vyloučit, aby jste dali další gól.“, byl pro nás potupný. (8:1, 3:1)
Mysleli jsme si, že v zápase s Děčínem se zvedneme, ale po prvních 5ti minutách, kdy jsme vedli 2:0 – kluci vypnuli a mysleli si, že to nějak dohrají. Děčín srovnal a pak už se hrálo bez gólů. Došlo na nájezdy a tam pouze Pěnda jednou proměnil, soupeř skóroval 2x a tak na nájezdy vyhrál. (2:2, 0:0, nájezdy 2:1). Horší zápasy z naší strany, bez nasazení, dlouho nepamatuji. Jediný výkon, který si zaslouží pochvalu a kdo dokázal držet se soupeřem „fyzicky“ krok, byl Zemik. Díky Ondrovi, nebyla skóre až tak hrozivá!      Martin

ΛΛ

Smržovské tažení

Starší žáci zahájili svou pouť novou soutěží 28. 9. na Smržovce. Předpis soutěže.
Z Lomnice jsme vyjeli ráno v sedm hodin, abychom byli na místě včas a mohli se připravit. Známou halu, kde jsme ale v posledních sezónách moc nehráli, jsme brali jako dobrý start, zbytek soutěže se pak hraje převážně na vzdáleném divokém západě.
Organizačně byl trošku chaos, ale jinak se Haf snažil o 106!
Prvním soupeřem v sezóně byl domácí urostlý Jablonec, který jsme přehráli (5:0, 3:2) 8:2.
Druhý (běhavější) tým z Kadaně pod vedením Blanky jsme porazili (4:0, 2:2) 6:2.
Díky dvěma vítězstvím, si budeme moci zahrát o postup do prvního koše.
Našim soupeřem byl Flobal ÚStí B. Bohužel jsme si na zápas museli chvilinku počkat, což někteří nesli s nevolí, ale zpoždění nebylo až tak dramatické jednalo se o skluz na hracím dni asi 45 minut. Blanka potřebovala odjet na extraligu žen do Liberce, tak už ráno avizovala, že potřebuje hrát hned po skupinách. Organizátor vyhověl a družstva se domluvila na hře 2 x10 minut.
Od Ústí jsme toho, po pravdě, čekali o mnoho více. V celku snadná práce o postup výš. (5:1, 2:1, 4:1) 11:3.
Spokojeni s kvalitou, nasazením a herním projevem zatím plně nejsme, ale úkol byl splněn. Družstvo jsme měli v plné sestavě, střelecky se dařilo Pěndovi, kterému to tam padalo z všemožných směrů, a z Rovenska byl při chuti Kuťas. Z lavičky vedl náš tým Radek a David.      MM

ΛΛ