Žákyně - Články 2012/13

Hodnocení sezony

Loni v září se prvně pod hlavičkou FBC Lomnice n. P. utvořilo družstvo starších žákyň. Namixoval se tým z Lomnice a Rovenska pod Troskami. Trénovat se začalo začátkem září a za pár týdnů nás čekal první turnaj v Chomutově. Tam děvčata vybojovala skvělé druhé místo (hlavně zásluhou zkušenějších hráček), což bylo pro všechny tak trochu překvapení (byť velmi příjemné).
Bohužel na tento úspěch jsme pak celou sezonu už nedokázali navázat. K vydařeným turnajům patřil ještě ten v Teplicích (4. místo po prohraných samostatných nájezdech) a v Lomnici (pěkné 3. místo po velmi dobrém výkonu).
První sezonu i tak považuji za vcelku vydařenou, nabírali jsme zkušenosti (většina dívek hrála prvním rokem), které je ovšem nutno zúročit v další sezoně.
Velice si ceníme i účast Karolíny Bitnerové v krajských výběrech na turnaji v Brně. Do příští sezony je hodně věcí na zlepšování, ale tímto bychom chtěli povzbudit naše svěřenkyně a popřát hodně pěkných zásahů končící v brance soupeře.
Sportu zdar a florbalu zvlášť!
                                                                                                       Vaši trenéři Ondra a Pepik

ΛΛ

Málkov

24. 3. brzo ráno vyrazila expedice Lomnicko-rovenských florbalistek směrem Málkov, který se nachází kousek za Chomutovem.
Ač vzdáleni 250km jsme začínali turnaj jako první v zápasu s téměř místním Mostem. Začátek byl ze strany našich děvčat ospalý a po prvním poločase byl výsledek 0:2 pro mostečandy. Hned v začátku druhého poločasu se karta obrátila a po několika útočných akcích jsme vedli 4:2. Protivník se však nevzdával a výsledek vyrovnal na konečných 4:4 (jeden gól byl po úderu hokejkou do hlavy Kačky, která okamžitě přestala hrát a druhý po hře soupeře v našem brankovišti – úroveň rozhodčích není opravdu vysoká).
Jako druhý soupeř byl celek Teplic. Byli opravdu dobří a zaslouženě vyhráli 3:1. Jeden bod ze základní tabulky stačil pouze na možnost bojovat o páté místo.
Ve třetím zápase jsme se utkali s týmem Liberce, kterému chyběly nejzkušenější hráčky (již hrají v juniorkách). Brzo jsme se ujali vedení a krásné akce zakončené góly byly pro oko trenéra lahodící. Soupeř však vystrkoval růžky a přesnými střelami z dálky Terezce uštědřil větší počet branek. Nakonec zápas skončil 10:7 pro Lomnici. V tomto turnaji byla vyhlašována také nejlepší střelkyně, kterou vyhrála s devíti brankami naše Karolína.
Ani v posledním turnaji sezóny se nepodařilo zlomit ne zcela dobrou bilanci, ale děvčata musím pochválit za bojovnost, kterou předvedly. Nějaké ty zkušenosti ještě chybí, ale věřím, že v příští sezóně zúročíme ty letošní.      Pepa

ΛΛ

Hradec Králové

V neděli 17. března jsme vyjeli na turnaj do Hradce Králové. Tentokrát jsme hráli jako hostující tým v Královéhradecké a Pardubické lize.
První zápas jsme hráli s Hradcem Králové. Prohráli jsme 1:3, ale nebyli jsme horší tým, jen jsme nedokázali proměnit šance (a to i ty jasně gólové).
Druhý zápas proti Jičínu už byl lepší. Po poločase jsme vedli 4:0. Holky konečně začaly být aktivnější před brankou soupeře, chodily dorážet a clonit brankářce soupeře. Bohužel to trvalo jen jeden poločas, pak se naše útočná fáze vrátila do starých kolejí a druhý poločas skončil 0:0. Celkové vítězství 4:0 nás povzbudilo, neboť nás čekal vítěz minulého turnaje – tým Orlicko-Třebovsko.
Ani proti tomuto týmu jsme v obraně nehráli až tak špatně, ale opět vázl útok. Ke konci zápasu nám soupeřky daly ještě dva góly a nakonec jsme prohráli 1:4. Dvě porážky a jedno vítězství znamenalo konečné čtvrté (poslední) místo. Škoda. Být to obráceně (dvě vítězství a jedna porážka), tak jsme první.
Na závěr bych chtěl dodat, že pokud v útočné fázi žádná z hráček nejde do velkého brankoviště soupeře a stojí jen okolo, góly budeme střílet těžko (což se ukázalo i na minulém turnaji v Liberci).                                               Ondra

ΛΛ

Poprvé poslední

V sobotu 9.2 ráno, po krátké cestě, jsme dorazili do známé haly ve škole zvané „Dobijášovka“. První zápas holky odehrály s domácím Libercem. Ač jsme více času hráli na polovině soupeře, který byl v té nejsilnější sestavě, tak konečný výsledek 0:1 pro Liberec, byl pro nás zklamáním.
Další tým, se kterým jsme bojovali a těsně prohráli, byl Chomutov. Se zapůjčenou druhou pětkou z Teplic nehrál špatně a právem zvítězil 2:1 (bez střel není gólů).
Jako předposlední zápas s Teplicemi děvčata dlouhou dobu druhého poločasu držela výsledek 0:0 a až v posledních minutách soupeř skóroval na konečných 0:1.
V posledním zápase naše svěřenkyně předvedly s favorizovaným týmem České Lípy, že jsou rovnocenným soupeřem a zaslouženě vyhrály 3:2. Toto vítězství stačilo pouze na páté místo. Celkový dojem není úplně optimistický. Závěrem bych rád pochválil obrannou část týmu a vyzval tu útočnou k větší aktivitě. Jen škoda, že s námi nejela Monča a Kačka byla ještě oslabena nemocí.                                                                   Pepa

ΛΛ

Do Dvora nejen do ZOO

Do Dvora nejen do ZOO 24.1. jsme se ráno sešli v 7:30, abychom vyjeli na neznámou nám palubovku. Po necelé hodince jsme přes Pecku dojeli do Dvora Králové a zde po bezchybné navigaci pana učitele dorazili k hale. Krásná velká hala (i s reklamami) je součástí školy. Šatnu děvčata měla společnou s holkami z Mladé Boleslavi. Hřiště ale bylo postaveno obrovské, asi proto aby se nemuselo přelepovat brankoviště. (Zde vidím trochu problém v jednotlivých úrovních soutěže, protože hřiště by měla být obdobná a ne jak se komu zlíbí.)
Rozlosování a začátek turnaje se trochu zbytečně protahoval. První zápas tedy začal až v 9:45 a to zápasem děvčat z Mladé Boleslavy a Deštné a zde se nám zdály soupeřky ještě vyrovnané. Druhým zápasem byl zápas chlapců z Hradce a Zákup, které sice vyřadili naše kluky (na kraji v Jablonci), ale získali si nás svojí bojovností a celkovým přístupem. Hradec padl 3:2 po brance která padla 0,7 vteřin před koncem.
Naše první soupeřky byly z Deštné z Orlických hor, soupeřky hrály obdobný florbal a nechtěly se jen tak vzdát. Naše holky, ale svou bojovností a větší touhou po vítězství, sehrály zápas, který nás držel v příjemné optimistické náladě. Po získaném náskoku 2:1 jsme si zápas pohlídaly a dovedly ho do vítězného konce 4:2.
Z naivního obláčku nás ale velmi rychle sestřelila děvčata z Mladé Boleslavi. Svou hrou nám vrážely jeden hřebík za druhým do pomyslné rakve. Nenašly jsme žádnou odpověď na jejich rychlou, přesnou a taktickou hru. Čas na časomíře se nekonečně vlekl a my chtěli ukončit nejraději po druhé třetině. Na mladoboleslavskou mašinérii jsme byli malí. Podařilo se nám sice dvakrát skórovat, ale lekce skončila 10ti gólovým rozdílem.
Děvčata bojovala a porážku vzala vzpřímeně a s pokorou. Osobně naši cestu považuji ale za obrovský úspěch, florbalu se věnujeme více teprve od října 2012 a být na 6-10 místě v republice je skvělé. Máme se co učit, máme co zlepšovat a to je výzva.
Všechna děvčata zasluhují pochvalu a odvedla kus práce.
V brance Anička, v obraně Alenka, Bája, Kačka, rychlá Nela v útoku Markéta, Kája, Denisa, Bára a Gábina. Škoda, že nám dnes chyběla nemocná Monča.                                                                   Martin

Fotogalerie

ΛΛ

Lomnické drama

Lomnické drama 19.1. si odbyly svoji premiéru holky na domácí půdě. Po dlouhé době má Lomnice opět dívčí sportovní klub v kolektivní hře.
Ráno jsme se sešli u sportovní haly a věděli jsme, že hráčky Chomutova nedorazí. Bylo mnou rozhodnuto, že se odehraje turnaj stylem každý s každým. Po poradě s Blankou a trenérem z České Lípy jsme upravili jenom herní čas na 2 x 8 minut čistého. Hrálo se 5+1 na velkém hřišti 18 x 34 m.
První zápas začal v 9:20 a na turnaji se střídali tři rozhodčí, kteří se zhostili svojí práce více než dobře. Naším prvním soupeřem byl tým z České Lípy, který holky překvapily a v první půli se ujaly vedení 2:0. Česká Lípa pod vedením kapitánky Nikoly se pokusily o obrat a svým tlakem se jim v druhé polovině podařilo vyrovnat, ale naše děvčata se nenechala zaskočit a po skvělém výkonu přidala také dvě branky. Konečný stav 4:2 byl zasloužený. Do druhého zápasu holky skočily ihned po krátké přestávce s celkem FBC Liberec. Liberec reprezentují sice menší hráčky, ale šikovné a rychlé. První půle 2:1 a v druhé už si holky výsledek pohlídaly. Vítězství 4:1 nás optimisticky naladil. Hezký, rychlý zápas. (Mně se moc líbil systém koučování Blanky, která skvěle navigovala svoje holky a neustále je povzbuzovala.)
Do třetího zápasu nastoupily naše holky proti FBC Teplice, které přijely sice trochu později, ale zato v hojném počtu a dobře připravené. Zápas byl vyrovnaný a přeléval se ze strany na stranu. Na počet střel měly naše holky převahu, ale chybělo trošku štěstí. Soupeř měl dobře postavené tyčky u kasy. V druhé polovině k závěru, se po střele soupeřek po nešťastné teči odrazil míček do naší sítě a i přes závěrečný nápor se nám už nepodařilo vyrovnat. Skvěle odehrané utkání plné bojovnosti a nasazení až po závěrečný hvizd. Nedá se nic dělat, první dnešní prohra 1:0. Skvělá atmosféra byla i v hale kam se dostavil velký počet fanoušků našeho FBC.
V dalších zápasech také nebyla nouze o dramatické chvíle a na řadu přišly i nájezdy. Lípa x Liberci 1:0 SN.
Poslední soupeřky dojely až z Mostu a případná výhra by znamenala s velkou pravděpodobností zlato. Holky moc chtěly, ale přestávky a nervozita jim svazovaly ruce. První půli jsme prohrály 0:1. V druhé půli naše holky zabraly a za povzbuzování haly se jim podařilo dvě branky vsítit, ale těch neproměněných šancí , bohužel soupeřky také daly. Stav 2:2 znamenal bod a nájezdy. V první sérii dala Monča a Johanka, první nájezdy dopadly 2:2. Bohužel Monča svůj druhý neproměnila a soupeřky ano. Skvělý sportovní zážitek, který byl napínavý až do konce. Výsledek = 2:3 po SN. Tím holky ukončily turnaj se 7 body. Česká Lípa, která ale už odjela, měla bodů 8. Nás v hale čekaly ještě dva zápasy, které mohly ale ještě vším pořádně zamíchat. Oba závěrečné zápasy vyhrál celek z Teplic a také získal 7 bodů. Bohužel my jsme s Teplicemi prohrály a tak na nás zbyl bronz, který ale měl váhu zlata. Čtvrtý skončil Liberec a pátý Most.
Diváci odměnili všechny hráčky velkým potleskem a my se rozešli po úklidu, po skvěle zvládnutém turnaji domů. Na všech bylo vidět, že si turnaj užili.
Ondra odvedl od září s děvčaty velký kus práce, na střídačce mu dnes pomáhal Pavel F., protože Pepa byl s Kačkou v zahraničí. Škoda, že nemohla dnes startovat Kačka a Nela, ale to by asi jak říkají holky „ Růža“ nepřežila, i když to byla jediná možnost jak se mohly všechny holky v této sezóně ukázat před rodiči a kamarády. Já bych chtěl poděkovat Janě Fišerové a Petře Matušů za pomoc u časomíry a lékárničky a ostatních nečekaných kofolových úrazů. Klukům, hlavně Tadeášovi za skvělou celodenní pomoc u mantinelů patří také velký dík. Tak zas někdy u nás v hale při turnaji. Ahoj ….                                                                  Martin

Fotogalerie

ΛΛ

Zlatá děvčata na Smržovce

Zlatá děvčata na Smržovce 14. ledna jsem se vydal s panem učitelem Čapkem na Smržovku, abychom se pokusili probojovat s holkami do republikové kvalifikace. Myslím si, že naše děvčata soupeřky zaskočila a soupeřky Lomnici podcenily.
Po losu jsme věděli, že budeme hrát první, třetí a pátý zápas. První škola byla Dobiášovka a zde jsme měli respekt hlavně z hráčky číslo 15. Holky se ale do zápasu obuly a byla vidět velká vůle zvítězit. V každé půli jeden gól a překvapení bylo na světě. 2:0 pro ZŠ Lomnici.
Druhým týmem byla Smržovka, která je vždy na vysoké úrovni a prostě florbal „umí“. Jenže dva rychlé góly a holky už svou šanci nepustily. Další zářez 5:1.
Posledním týmem byl tým z České Lípy, ale i ten holky přehrály 4:1.
Pěknou hrou, kde si holky nahrávaly a poctivě bránily, si zaslouženě odvezly zlato a cenný postup z kraje. Kromě holek z našeho  florbalového oddílu si zahrály Markéta a Gábina. Skvělá parta, skvělý zážitek. Tak snad jsem i já trochu přispěl ….                                 Martin
PS: Ručníky budou!

Fotogalerie

ΛΛ

Dívčí Krupka

V neděli 2. prosince jsme vyrazili na turnaj do Krupky. První náš zápas byl nalosován už na 9:40, a tak členové týmu museli vstávat kolem šesté hodiny ranní, což se (spolu s dlouhou cestou) neblaze podepsalo na prvním zápase. Ten jsme hráli s Českou Lípou a začátek zápasu vypadal, že holky se ještě pořádně neprobraly. První poločas jsme prohráli 0:2 a horší než skóre byl náš herní projev. Nedali jsme snad jedinou pořádnou přihrávku a navíc se úplně nedařilo ani tradičním útočným oporám Monče a Kačce. K tomu všemu nám nebyl uznán regulérní gól! Druhý poločas jsme sice hru trochu zlepšili, ale i tak zápas skončil 4:2 pro Českou Lípu (jeden gól nám byl uznán dodatečně).
K druhému zápasu jsme nastoupili až za dvě hodiny. Hráli jsme proti Chomutovu, proti kterému se hraje pouze ve třech hráčkách v poli. Náš výkon opět nebyl optimální, ale aspoň jsme vyhráli 6:5. Bohužel ani tato výhra, která byla dosažená proti týmu, kde pořádně hraje jedna hráčka, není zrovna to, co bychom si představovali. Holky ale zlepšily pohyb a bojovnost, což bylo dobré znamení pro boj o 3. místo.
O bronzové medaile jsme se utkali s Mostem, a pokud náš výkon v předchozích zápasech byl nemastný neslaný, tady to byl pravý opak. Děvčata konečně začala hrát florbal a po poločase jsme vedli 2:0. Vedení jsme bohužel neudrželi, a tak po 20 minutách svítil na ukazateli stav 2:2. Rozhodovaly tedy samostatné nájezdy. V nich jsme měli trochu méně štěstí, a tak na nás zbyla pouze nepopulární „bramborová“ medaile.
Závěrem bych chtěl pochválit všechny holky za výkon proti Mostu, který je příslibem pro příští turnaj, jenž se koná na domácím hřišti v Lomnici.                                Ondra Š.
Fotogalerie

ΛΛ

Turnaj v České Lípě

Turnaj v České Lípě Vyzbrojeni kompletním týmem jsme dorazili na devátou do českolipské haly. Jaké bylo naše překvapení, když jsme spatřili hřišťátko jako dlaň a verdikt rozhodčích – hra 3+1.
První zápas se nám moc nevydařil a soupeř z Liberce náš tým přestřílel 6:3. V dalším klání jsme s trenérem Vipers Most domluvili větší hřiště pro hru 5+1. S větším placem jsme mohli rozvinout útočnou hru a prakticky celý zápas, jenž jsme zvítězili 3:1, byl pod naší kontrolou. Se třemi body v tabulce jsme nakonec obsadili třetí místo (špatné skóre) a na více než boj o páté místo to nestačilo. V zápase s týmem Chomutova , jenž nebyl zcela jednoduchý, děvčata vydřela vítězství 8:4.
Ještě je potřeba mnoho věcí zlepšit. Jinak bych chtěl všechna děvčata pochválit a poblahopřát gólmance Vendulce k jejímu prvnímu a hned vydařenému turnaji a také všem skórujícím hráčkám. Dnes jich bylo již šest: Karolínka(5), Monča(3), Kačka(2), Johanka(2), Barborka(1) a Karolína(1). Což ukazuje vzrůstající tendenci zapojení celého týmu.
                                                                                             Pepa

ΛΛ

Chomutov

První dívčí turnaj První dívčí turnaj v mladé historii FBC Lomnice se konal ve vzdáleném Chomutově. Po tříhodinové jízdě jsme spočinuli před multifunkční halou připomínající kulturák minulé éry našeho státu.
Žluto bílo šedá děvčata byla povolána do souboje s týmem Vipers Most. Z počátku byla hra vyrovnaná a před koncem první půle jsme dokonce vedli 3:2. Tlak Mostu však v druhé polovině vzrostl a méně sehrané svěřenkyně nakonec podlehly 3:5. V druhém zápase s Chomutovem bylo vše zcela jinak. Brzo jsme se ujali vedení a soupeřkám jsme moc prostoru nenechali a tak konečným výsledkem 6:0 se naplnila chuť po vítězství. Z důvodu nejlepší skóre jsme ze základní tabulky postoupili z prvního místa.
Po dohodě z Libercem, který vyhrál druhou tabulku, jsme zahájili finálový zápas ihned po odehrání základních tabulek. Boj s favoritkami byl neúprosný, zprvu děvčata držela krok a v polovině prvního poločasu byl stav 1:1. Tlak soupeřek sílil a do přestávky jsme šli s dvou gólovým mankem. Ač finálový zápas skončil 3:7 ve prospěch soupeřek, tak to žádná ostuda nebyla. Naopak v držení balónku a počtu střel jsme vedli.
Chtěl bych pochválit všechna děvčata za úsilí a odvahu jenž předvedli proti zkušenějším soupeřkám a zvlášť Monču a Kačku za krásné góly.                                                                                  Pepa