Žákyně - Články 2013/14

Výběry starších žákyň v Praze

Do výběrů děvčat za Královehradecký a Pardubický kraj se probojovali naše Kačka Vlková a Karolína Bitnerová.
Turnaji předcházel trénink v Hradci Králové, který nebyl úplně nejvydařenější, a hlavně tam hrála přesilovku děvčata, která se ani soutěže starších žákyň neúčastnila.

Následovalo víkendové soustředění, o kterém nám něco napsala Kačka:
Dne 25.-27. 4. jsme se společně s Karolínou zúčastnily florbalového soustředění v Rokytnici v Orlických horách.
Sraz byl v 17.00-17.30 hod. Když jsme se všichni sešli na místě, strávili jsme nějaký čas v šatně na hale. Hned potom jsme vyrazili na apartmány (které byly mimochodem opravdu pěkné) a tam strávili čas až do večeře. Na večeři jsme se vrátili ke škole, poté následovalo seznámení.
Druhý den jsme vstali a šli na rozcvičku, potom následovala snídaně a asi 2 hodiny volna, přičemž jsme mohli dělat, co jsme chtěli. Po volnu začal náročný trénink zaměřený hlavně na kondici. Začali jsme běháním a zakončili posilováním v posilovně. Následoval oběd, volno a další trénink. Celkově tento den byl velmi náročný, proto nás po večeři a zápase s dorostenkami vzali do sauny. V neděli po probuzení jsme si sbalili své věci a brali je s sebou do haly. Po snídani jsme ještě absolvovali rozcvičku, hráli jsme „pikošky“ a po obědě odjezd domů.


Druhého tréninku v České Třebové se naše holky nezúčastnily.
Historicky první regionální turnaj žákyň se konal v Praze 24. 5..

ΛΛ

Velikonoční Jičín – Turnaj čtyř krajů

Velikonoční Jičín – Turnaj čtyř krajů V neděli 20. dubna jsme vyjeli do Jičína na poslední turnaj sezony. Nejednalo se o běžný ligový turnaj, ale o turnaj čtyř krajů (Ústí, Liberec, Hradec, Pardubice). Když se tento turnaj konal v prosinci v Lomnici, tak jsme ho vyhráli a i tentokrát jsme patřili mezi favority. Protože se přihlásilo pouze šest týmů, systém turnaje byl stanoven tak, že bude hrát každý s každým. Čekalo nás tedy pět zápasů.
První zápas s Jičínem začal naši „klasikou“ – po pár minutách prohráváme 0:2. Po přestávce se naštěstí holky zvedly a celkově jsme zvítězili 7:2. Před druhým zápasem holky upozorňujeme, aby si dávaly pozor na ty začátky zápasů. Na hřišti to ovšem vypadalo, že žádná taktická předzápasová porada neproběhla – s Orlickem-Třebovskem prohráváme 0:4. Teprve potom se holky vzbudily, ale stačilo to jen na vyrovnání. Celkově tedy 4:4.
Další zápas nás čekal s Teplicemi a vypadalo to, že by mohlo jít o lehčího soupeře. Začátek zápasu nám vyšel, soupeře jsme jasně přehrávali a zaslouženě vedli 2:0. Jenže pak nastal zkrat. Jinak se nedají vysvětlit tři góly do naší branky, které pramenily z nekoncentrovanosti hráček. Jeden gól si dokonce daly holky samy přímo z buly!!! V druhé půli jsme srovnávali na 4:4 a měli docela velký závěrečný tlak. Jenže… stačilo jedno vyjetí obránkyně dopředu (správné) a nenahrazení jednou z útočnic (chybné) a 10 vteřin před koncem jsme inkasovali na konečných 5:4 pro Teplice.
Předposlední zápas s Litvínovem byl možná náš nejlepší na turnaji. Zase jsme prohrávali 0:2, ale pak hráčky zapnuly na vyšší rychlost, a i když nám to stačilo jen na remízu 2:2, byl to florbal s nasazením a spoustou soubojů, kdy hráčky obou týmů bojovaly doslova o každý míček a ta remíza byla nakonec zasloužená pro oba týmy. Troufám si tvrdit, že kdyby náš tým hrál s takovým nasazením předchozí zápasy, tak máme před zápasem s Litvínovem 9 bodů (za tři výhry). Ale na kdyby se v životě ani ve sportu nehraje…
Poslední zápas s Hradcem byl naopak náš nejhorší. Hradec nás jasně přehrál 5:2 a to jsme dva góly dali až za stavu 0:5. Nutno říct, že do tohoto zápasu jsme nastoupili bez zraněné Monči a k tomu měly zdravotní problémy další dvě dívky (které ale aspoň část zápasu hrály).
A jak to dopadlo celkově? 1. Litvínov, 2. Orlicko-Třebovsko, 3. Hradec Králové, 4. Teplice, 5. Lomnice, 6. Jičín. Favoritům se tedy moc nevedlo. Většina zápasů byly remízy nebo výhry o jeden gól. Dá se říct, že nevyhrál tým, který nasbíral nejvíce bodů, ale který jich nejméně poztrácel.
Závěrem bych chtěl ještě dodat, že jsem nejprve vůbec nechápal první místo týmu Litvínova. Viděl jsem pár jeho zápasů a musím říct (podle mě), že to byl snad nejméně florbalový tým na turnaji. Jedna šikovnější hráčka (my jich máme víc) a to bylo všechno. Jenže holky z Litvínova šly do všech zápasů naplno, nevypustily jediný souboj, žádný míček pro ně nebyl ztracený. Více než florbalovostí vyhrály maximálním nasazením. A když jsem si to druhý den znovu rekapituloval, říkal jsem si, že je to možná dobře, že vyhrál zrovna takový tým. Můžete to umět s hokejkou, můžete mít skvělou střelu, můžete byt rychlí, ale pokud nejdete do všech soubojů na 100% už od začátku zápasu, tak se někdy vyhrává jen těžko. Naše holky hrát s maximálním nasazením umí, jenže někdy tak začínají hrát až za stavu, kdy prohrávají o několik branek.
I když se nám turnaj úplně nepovedl, i tak se jednalo o úspěšnou sezonu a všem hráčkám a kolegovi Pepovi bych chtěl poděkovat.                       Ondra

Tabulka výsledků

Fotogalerie MR

Fotogalerie FbK Jičín

ΛΛ

Závěrečné zlato

Závěrečné zlato Nedělní turnaj 6. 4. se odehrál na domácí (podle měření neklouzající podlaze). Sraz byl v 8 hodin a my připravili dle dohody větší hřiště na 5+1. Byli jsme připraveni hřiště přestavovat, abychom vyhověli týmům, které chtějí hrát 3+1. O to bylo pro nás velké překvapení, že i Jičín preferoval 3+1. Tak jsme museli hřiště zmenšit.
Problém byl s nominací rozhodčích, ale volba pana Müllera byla skvělá. Dan Brož se přihlásil na službu u časomíry a může se začít.
Derby Lomnice x Jičín slibovalo zajímavou podívanou. Jičín trénoval systém 3+1, ale proti našim připraveným děvčatům to nestačilo. Katka Vlková ukázala svoji střeleckou kvalitu. První půle skončila 5:3, druhá půle už nebyla tak bohatá na góly, padly jen tři. (2:1) Výsledek 7:4 a předvedená hra nasvědčovaly o dobrém vývoji turnaje.
Rovnoměrně rozloženou kanonádu zažil pak Hradec Králové, který se na hříšti spíše hledal. V první půli se skoro nedostal ke střele a naše holky trestaly každou chybu. Výsledek 9:0 vyzýval k předčasnému ukončení zápasu. Děvčata pokračovala v navyšování i po přestávce. Čestný gól Hradce přišel těsně před závěrečným hvizdem, který ukončil zápas za stavu 13:1.
Poslední závěrečný zápas sezóny s Orlicko-Třebovskem si holky užily a proměnily ho ve střeleckou exhibici s cílem, aby si každá připsala zasloužený gól, což se skoro podařilo. V tomto zápasu nedala a trochu štěstíčka chybělo Aleně a samozřejmě skvěle chytající Terka také možnost neměla. Zápas skončil 15:3. (9:0, 6:3)
Na závěr turnaje dostala děvčata účastnický pohár za absolvovanou sezónu.
Po krátkém zaváhání se naše děvčata opět posadila na pomyslný trůn a dokázala svoji letošní nadvládu! Holky děkujeme!
Děkujeme trenérům za skvělou sezónu! Děkujeme fanouškům za podporu a atmosféru v hale.                       Martin

 
  FBK Jičín Body FBC Lomnice n. P. Body IBK DDM Hradec Králové Body FbK Orlicko-Třebovsko Body   Skóre Rozdíl   Body
FBK Jičín - - - 4 7 0 9 2 3 10 2 3 23 11 12 6
FBC Lomnice n. P. 7 4 3 - - - 13 1 3 15 3 3 35 8 27 9
IBK DDM Hradec Králové 2 9 0 1 13 0 - - - 8 2 3 11 24 -13 3
FbK Orlicko-Třebovsko 2 10 0 3 15 0 2 8 0 - - - 7 33 -26 0

Fotogalerie
Celá galerie nafocená panem Miroslavem Reslerem

Video
Celý video kanál

ΛΛ

Dolní Dobrouč – další výzva!

V neděli 23. 3. jsme vyjeli na turnaj do Dolní Dobrouče. Tentokrát se cestovalo společným autobusem s družstvy Jičína a Hradce Králové. Do Dobrouče jsme dorazili před půl devátou, takže jsme měli něco přes půl hodiny na to, abychom se připravili na zápas s domácím týmem Orlicko-Třebovsko. Známe s Pepou naše první zápasy, tak jsme měli trochu obavy, co s holkama udělala dlouhá cesta. Naše obavy byly ovšem brzy rozptýleny a první zápas jsme vyhráli 12:5.
Bohužel, vystřízlivění přišlo hned ve druhém zápase s Jičínem. To, že prohrajeme 2:5, by se dalo ještě snést, ale to jakým způsobem se prohraje, to bylo moc „silné kafe“. Při vší úctě k Jičínu (a tím rozhodně nechci shazovat celkové 1. místo na turnaji), nemyslím si, že hrál florbal, kterým by nás měl porážet. Ale i to stačilo na celkem jasné vítězství. Hlavní problém byl v nasazení – naše hráčky byly všude později, a když je jičínské o hlavu menší hráčky přehrávaly i v osobních soubojích u mantinelu a v brankovištích, nebylo co řešit.
Abychom uhájili aspoň druhé místo (a dobrých 6 bodů), museli jsme vyhrát poslední zápas nad Hradcem. To se povedlo a dívky zvítězily 8:5. Ale… i tady se musím zastavit nad jednou věcí. V prvním poločase skvělá hra a skóre 7:2, ve druhém hrůza 1:3.
Celkově (i vzhledem k absenci Monči) nebyl výsledek v Dobrouči úplně špatný, ale pokud dívky nenajdou tu bojovnost a nasazení, které je zdobily v první části sezony, bude problém na turnaji čtyř krajů v Jičíně (20. 4.) vůbec zasáhnout do bojů o medaile.                       Ondra

  FBK Jičín Body FBC Lomnice n. P. Body IBK DDM Hradec Králové Body FbK Orlicko-Třebovsko Body   Skóre Rozdíl   Body
FBK Jičín - - - 5 2 3 7 0 3 9 5 3 21 7 14 9
FBC Lomnice n. P. 2 5 0 - - - 8 5 3 12 5 3 22 15 7 6
IBK DDM Hradec Králové 0 7 0 5 8 0 - - - 4 10 0 9 25 -16 0
FbK Orlicko-Třebovsko 5 9 0 5 12 0 10 4 3 - - - 20 25 -5 3
ΛΛ

Těsné zlato z Jičína 16.3.

  FBK Jičín Body FBC Lomnice n. P. Body IBK DDM Hradec Králové Body FbK Orlicko-Třebovsko Body   Skóre Rozdíl   Body
FBK Jičín - - - 3 4 0 4 1 3 2 2 1 9 7 2 4
FBC Lomnice n. P. 4 3 3 - - - 1 2 0 4 1 3 9 6 3 6
IBK DDM Hradec Králové 1 4 0 2 1 3 - - - 2 4 0 5 9 -4 3
FbK Orlicko-Třebovsko 2 2 1 1 4 0 4 2 3 - - - 7 8 -1 4

Fotogalerie

Videa

ΛΛ

Útok na přední příčky v Hradci

V neděli 2. 3. jsme vyrazili do Hradce Králové napravit dojem z posledního vystoupení v Jičíně, které se nám moc nepovedlo (byť bylo způsobeno velkou marodkou). Ani tentokrát jsme nebyli kompletní, ale přeci jenom to už nebyl tak katastrofální stav jako v Jičíně.
První zápas jsme hráli proti Jičínu a po urputném boji jsme vyhráli 2:0. Florbal to nebyl moc pěkný, techniku nahrazovala bojovnost a naše holky z toho nakonec vyšly vítězně (s čistým kontem jako bonus).
Druhý zápas s Orlickem-Třebovskem začal katastrofálně. Po pěti minutách „superhrubého!!!“ času (časomíra se nezastavuje ani po gólu), jsme prohrávali 0:4. V tu chvíli jsem si říkal, že nám možná O-T vrátí všechny porážky, které schytalo od nás. Naštěstí se děvčata vzchopila, začala hrát a dvě minuty před koncem zápasu vyrovnala na 4:4. V tu chvíli jsme věřili, že psychicky otřesenému O-T vítězný gól vstřelíme. Bohužel, po chybě v naší rozehrávce jsme naopak inkasovali my. Konečný stav tedy 4:5.
Poslední zápas proti domácímu (a rozjetému) Hradci nebyl jednoduchý. O vedení v zápase jsme se různě přetahovali, ale minutu před koncem za stavu 3:2 pro HK si vzali domácí oddechový čas. Nevím proč, dle mého nesmyslně, protože v té době byli lepší tým. Naopak nám time pomohl, aby si naše nejlepší (a už dost unavené) hráčky odpočinuly. Hradec chtěl poslední minutu už jen taktizovat a jak už to tak bývá, ne vždy se to vyplatí. Naše odpočinuté hráčky Hradec po získání míčku zatlačily a z tlaku vstřelily gól na konečných 3:3.
Nakonec jsme skončili až na celkovém třetím místě, ale i tak to byl signál, že se holky po všech nemocech, zraněních apod. zase dávají dohromady.                                   Ondra

  FBK Jičín Body FBC Lomnice n. P. Body IBK DDM Hradec Králové Body FbK Orlicko-Třebovsko Body   Skóre Rozdíl   Body
FBK Jičín - - - 0 2 0 0 5 0 0 1 0 0 8 -8 0
FBC Lomnice n. P. 2 0 3 - - - 3 3 1 4 5 0 9 8 1 4
IBK DDM Hradec Králové 5 0 3 3 3 1 - - - 2 1 3 10 4 6 7
FbK Orlicko-Třebovsko 1 0 3 5 4 3 1 2 0 - - - 7 6 1 6

Fotogalerie

Videa

ΛΛ

Orion Cup v kategorii starších děvčat z Rovenska

Poskládaný tým z poloviny hráček, jenž hrají za FBC Lomnici (Terka, Kája, Kačka, Johanka, Terka2, Simča, Terka3). V oblastním kole hraném v Turnově se školami z okolí neztratily ani bod a brankářka Terka za svá záda nepustila jediný míček. Z prvního místa postoupily dál do okresního kola.

Okresní turnaj se odehrál taktéž v Turnově. První zápas s Libštátem skončil remízou 1:1 a tak bylo zapotřebí další zápasy vyhrát s co nejvíce vstřelenými brankami. V druhém zápase s Jilemnicí se dařilo a tak skončil vítězstvím pro Rovensko. V posledním utkání s kolegyňkami z Lomice holky svedly nelítostný boj, který skončil ve prospěch Rovenska 3:1. Postup do kraje byl realitou.

O týden později 27. 1. pro  nás v dobře známém prostředí Tip sport arény, z turnajů Nisa open, odehrála děvčata svůj první zápas s Českou Lípou. Toto utkání stálo mnoho sil a nakonec rovenská děvčata podlehla o jeden gól soupeři. V druhém zápase s Libereckou florbalovou školu tzv. Dobiášovkou se dařilo o poznání lépe. Několik změn v sestavě udělalo své. Soupeř byl silný a nekompromisní, ale ani to mu nestačilo a tak podlehl 2:4. V posledním zápase s Velkými Hamry již o nic nešlo z důvodu přechozích vítězství České Lípy ve všech zápasech bylo již o vítězi turnaje rozhodnuto. Velké Hamry dostali výprask a Rovensko tím pádem skončilo na druhém, bohužel nepostupovém místě.

Všechny turnaje naše hrdinky odehrály pouze v šesti, plus gólmanka, což je obdivuhodné. Florbalové hřiště o maximální velikosti pro dospělé, si žádá opravu dobrou fyzičku. Chtěl bych jim popřát mnoho úspěchů v dalších ročnících těchto populárních soutěží a zároveň poděkovat panu učiteli Pavlu Maškovi za osobní přístup ke sportovním aktivitám v Rovenské škole.                                                                                                                  Pepa

ΛΛ

Jičín tentokráte nebyl pohádkový

V neděli 19. 1. jsme vyjeli do Jičína na další turnaj. Tentokrát ovšem s velkou marodkou a omluvenkami, takže nás do Jičína jelo jen sedm. Z těchto sedmi dívek bylo pět zkušených a dva nováčci – Pavlína (hrající zatím za elévy) a Simča (která hraje florbal od listopadu). Taktika byla tedy jasná – většinu času odehraje základní pětka a nové holky budou střídat podle možností a vývoje zápasu.
První zápas proti Orlicku-Třebovsku a naše klasika – než se rozkoukáme, prohráváme 0:2. Pak se teprve holky zvedly, hru vyrovnaly a pár minut před koncem jsme drželi remízu 4:4. Bohužel jsme tento stav neudrželi – trenér O-T poslal na poslední dvě minuty to nejsilnější, co mohl, taktika mu dokonale vyšla a lomnické dívky (v té době už značně unavené) necelou minutu před koncem inkasovaly. Konečný stav 4:5.
Druhý zápas s Hradcem se vyvíjel podobně – bohužel jsme celou dobu dotahovali a nakonec to stačilo jen na výsledek 3:4.
Poslední zápas s Jičínem (1:5) nemá cenu nějak rozebírat. Na hráčkách už byla vidět totální únava (hlavně v druhém poločasu), nehledě k tomu, že už při zápasu s Hradcem z dvou hráček vypadlo, že jim několik dní před turnajem také nebylo úplně dobře.
Celkem tedy z Jičína vezeme tři prohry – první v sezoně. I tak bych chtěl holky pochválit, protože na hřišti nechaly všechno a až se dají všechny stabilní hráčky do pořádku, budeme zase bojovat o nejvyšší příčky.

PS: Z ohlasů od ostatních kolegů trenérů bylo vidět, že si vítězství nad námi cení, ale rozhodně ho nepřeceňují, protože viděli, v jaké jsme situaci. Myslím, že i to svědčí o tom, že děvčata si za letošní sezonu stačila udělat velmi dobré jméno.                                                                          Ondra Š.

  FBK Jičín Body FBC Lomnice n. P. Body IBK DDM Hradec Králové Body FbK Orlicko-Třebovsko Body   Skóre Rozdíl   Body
FBK Jičín - - - 5 1 3 3 2 3 3 3 1 11 6 5 7
FBC Lomnice n. P. 1 5 0 - - - 3 4 0 4 5 0 8 14 -6 0
IBK DDM Hradec Králové 2 3 0 4 3 3 - - - 4 5 0 10 11 -1 3
FbK Orlicko-Třebovsko 3 3 1 5 4 3 5 4 3 - - - 13 11 2 7
ΛΛ

Okrskové a okresní kolo ve florbalu – ZŠ Lomnice

Okrsek

V úterý 14.1. vyjely mladší (6.-7. třída) a starší (8.-9. třída) dívky z naší školy reprezentovat základní školu na okrskovém turnaji do Semil. Starší dívky postoupily na okres, mladší bohužel ne.

Všichni co mě znají, tak vědí, že na rozhodčí si zásadně nestěžuji, tady ale musím udělat výjimku. Pokud budou florbalové akce pískat patnáctiletí nebo šestnáctiletí kluci, kteří možná florbal aktivně hrají, ale pískat neumějí, tak ty turnaje ztratí kvalitu.
Dva příklady za vše – na okrskovém kole při souboji mladších děvčat s Olbrachtovkou ze Semil je naše nejlepší hráčka Monika terčem několika tvrdých ataků od jedné hráčky (neříkám, že všechno byly fauly) až to skončí nataženými vazy v kotníku a stopkou Monice nejen pro okresní kolo (za starší) ale i pro nedělní turnaj v Jičíně (za FBC Lomnice n. P.). Následně nám STEJNÁ hráčka zraní další hráčku a teprve pak je vyloučena do konce zápasu. Zde vidím (i jako učitel) hlavní vinu na svém kolegovi ze Semil (mimochodem pořadateli turnaje), který měl svoji hráčku usměrnit na střídačce. A rozhodčí měli také zakročit dříve. Po druhém zranění (naštěstí ne tak vážném) jsem pak reagoval i já (otázka je, jestli i já jsem neměl být na rozhodčí přísnější).
Druhý příklad je z okresního kola (uznaný gól proti nám), o tom píšu v další části.

Okres

Hned následující den se konalo finále semilského okresu v Turnově. Tam jsem vyrazil už jen se staršími dívkami, a abych předešel problémům ze Semil, hned jsem se u pořadatele informoval, kdo píská a jestli má zkušenosti. Rozhodčí byl klučina (tipuju tak šestnáct let), který s pískáním neměl vůbec žádné zkušenosti. Bez komentáře! Tak jsem ho aspoň upozornil na problémy z okrsku a ať se nebojí pískat ostřejší zákroky.
Ze čtyř týmů, které se zúčastnily okresního finále, byl jeden slabší (Vysoké nad Jizerou) a tři silnější (Lomnice, Rovensko a Studenec). Bylo jasné, že do kraje postoupí jeden ze silnější trojice. První zápas proti Vysokému v klidu vyhráváme i po ospalém výkonu a velké chybě naší brankářky (4:2). Navíc nám nahrává i remíza Studence s Rovenskem.
Potom ovšem smolně remízujeme se Studencem (1:1). Bohužel, nechat útočnici Studence samotnou před naší brankářkou se nám opravdu nevyplatilo a na remíze nezměnil nic ani náš závěrečný tlak. Kvůli lepšímu skóre Studence i Rovenska je jasné, že když poslední zápas vyhrajeme, jsme první, remíza a prohra nás odsouvá až na 3. místo.
Zápas s Rovenskem začínáme úplně jinak, než zněly pokyny na předzápasové poradě a brzy inkasujeme. Nevadí, stále je dost času. Za chvíli ovšem dostáváme další gól, tentokrát z kategorie těžko uvěřitelných. Rozhodčí uznává branku, i když střelkyně gólu stála několik vteřin v našem malém brankovišti. Na můj dotaz k rozhodčímu ohledně brankoviště mi bylo odpovězeno, že si nevšimnul… (mimochodem ve florbalu se za pohyb v soupeřově malém brankovišti uděluje trest na 2 minuty). Nakonec s Rovenskem prohráváme 1:3 a jsme až třetí. Rovensko je první, hlavně díky své produktivitě. Gratulace do Rovenska.
Celkové hodnocení? Holky se snažily, ale rozhodně umí hrát lepší florbal. Nechci říct, že hrály úplně špatně – ve všech zápasech své soupeřky přehrávaly. Ale jak se říká – na střely a na držení míčku se nehraje v žádném sportu a když pořádně netrefíte bránu… Rovensko při vyrovnanosti týmů tyto detaily zvládlo nejlépe a zaslouženě postoupilo do krajského finále.                                                                                                                           Ondra Š.

ΛΛ

Děvčata zahajují doma opět vítězně

Pár dní po Silvestru, hned 4. 1., ještě nacpaní cukrovím, jsme pořádali první letošní turnaj děvčat na domácí půdě.
Prvním zápasem, se sousedícím Jičínem, jsme začali aktivně a brzy jsme vedli 3:1. Soupeř byl, ale velice houževnatý a vůbec se nevzdával. Lomničandy po svátcích neoplývaly nábojem energie a děvčata z Jičína byli všude dřív. 30 vteřin před koncem zápasu jsme prohrávali 6:5 a naši první remízu 6:6 vydřela v posledních vteřinách nejlepší poskládaná trojka.
V dalším zápase se Popelky již probudily a Hradci uštědřili 9 gólů ku 5 inkasovaným. Pro to abychom obhájili další z řady vítězství v turnaji, bylo nutné s Orlickem hrát s minimálním rozdílem 8 branek, což se celkem hravě podařilo. Oslabený tým Orlicka již od začátku nekladl velký odpor, a tak vítězství 12:1 nebylo velkým překvapením.
Konkurenční týmy se evidentně zlepšují a budou i v budoucnu trestat každé naše zaváhání.                 Pepa

  FBK Jičín Body FBC Lomnice n. P. Body IBK DDM Hradec Králové Body FbK Orlicko-Třebovsko Body   Skóre Rozdíl   Body
FBK Jičín - - - 6 6 1 7 3 3 8 1 3 21 10 11 7
FBC Lomnice n. P. 6 6 1 - - - 9 5 3 12 1 3 27 12 15 7
IBK DDM Hradec Králové 3 7 0 5 9 0 - - - 5 4 3 13 20 -7 3
FbK Orlicko-Třebovsko 1 8 0 1 12 0 4 5 0 - - - 6 25 -19 0
ΛΛ

Adventní turnaj

V neděli 1. prosince se v naší hale uskutečnil Adventní turnaj, kterého se zúčastnilo deset týmů ze čtyř krajů (Ústecký, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický). Konkurence byla tedy větší než obvykle, což byla pro naše holky výzva, aby svoji letošní formu potvrdily i proti jiným soupeřům, než které normálně potkáváme.
Celky byly rozděleny do dvou skupin, první dva týmy šly do semifinále, ostatní hrály zápasy o umístění. My jsme měli ve skupině Liberec, Orlicko-Třebovsko, Teplice a Kadaň. První zápas proti Liberci se nám moc nepovedl, z naší strany to byla ospalá hra (což se nám v prvních zápasech stává), i tak jsme ale vyhráli 8:3 (3:2, 5:1). Druhý zápas byl už lepší, holky se probudily a Orlicko-Třebovsko porazili 17:2 (10:2, 7:0) (zápas byl za tohoto stavu předčasně ukončen – výhra o 15 gólů). Ve třetím zápase jsme vyhráli na Teplicemi 9:0 (4:0, 5:0), a pak už následoval jeden z vrcholů dne – souboj s Kadaní.
Tento tým panuje Ústecké a Liberecké lize podobně jako my Královéhradecké a Pardubické. Šlo tedy opravdu o souboj titánů a podle toho vypadal i zápas. Tempo a úroveň zápasu jasně převyšovalo ostatní zápasy a naše holky po tuhém boji zvítězily 8:7. To znamenalo, že jsme postoupili z prvního místa ve skupině a semifinále nám určilo druhý tým skupiny B – Hradec Králové.
Bohužel, kvůli nepřítomnosti rozhodčích museli zápasy pískat trenéři a to se negativně odrazilo při přípravě na semifinále. Já i Pepa jsme pískali zápasy o umístění a hned po skončení těchto zápasů následovalo semifinále. Nebyl čas na taktickou poradu, ani na pořádné rozcvičení (Pepa dokonce na začátku semifinále chyběl na lavičce, protože ještě dopískával zápas).
Do semifinále naše holky nastoupily ospale, prohrávaly jsme a jen s vypětím všech sil jsme zápas otáčely. Hráčky z Hradce vycítily šanci a podle toho to na hřišti vypadalo. Když jsme chvilku před koncem dostali kontaktní gól na 4:3 (2:1, 2:2), bylo z toho drama opravdu až do poslední vteřiny. Nakonec jsme výhru udržely a postoupily do vysněného finále. Tam nás čekal tým Kadaně a všem bylo jasné, že výkon ze semifinále by na výborně hrající holky z Kadaně nestačil.
Po semifinále následovala krátká pauza a šlo se hrát. Finále bylo tedy i o tom, jak kdo ušetřil poslední zbytky sil a podle toho to vypadalo. Tempo hry rozhodně nebylo takové jako při zápasu ve skupině, i tak to ale bylo finále se vším všudy. Holky z Kadaně začaly lépe a v prvním poločase vedly 2:0. Tento stav holky ještě do poločasu vyrovnaly, ale 0,6 vteřiny před koncem prvního poločasu jsme inkasovali. Stav v půli tedy 3:2 pro Kadaň. V druhé půli jsme pak inkasovali ještě jednou a za stavu 2:4 bylo evidentní, že pokud dostaneme ještě jeden gól, asi už nevyhrajeme. I tak jsme ale museli začít trochu riskovat, víc se tlačit do brány soupeře a důsledněji napadat rozehrávku soupeře. To všechno neslo ovoce, stav jsme vyrovnali a nakonec i otočili. Za stavu 5:4 pro nás pak ještě naše brankářka Terka zlikvidovala některé nebezpečné střely soupeře. Zápas nakonec skončil 5:4 (2:3, 3:1) pro Lomnici a my mohli začít oslavovat zasloužené vítězství na turnaji.                                                                          Ondra

ΛΛ

Zlatá Dolní Dobrouč

Nejdelší trasa za turnajem v Královéhradeckém a Pardubickém kraji nás v sobotu 24.11.2013 zavedla do Dolní Dobrouče. Velice nás překvapila prostorná moderní hala v nevelké obci.
První utkání bylo sehráno s týmem místních florbalistek. Soupeřky jsme poměrně lehce přehráli 7:1 (5:0, 2:1), i když v druhé polovině začaly vystrkovat drápky.
Druhý zápas s našimi sousedy z Jičína probíhal poměrně dramaticky. Soupeř není tak silný technicky, fyzickými silami nás ale předčil. Téměř celý zápas jsme hráli nerozhodně a soupeř dotahoval. Konečný stav pro lomnické „Popelky“ 5:3 (2:2, 3:1) byl dost vydřený.
V posledním zápase s hradeckými děvčaty se nedařilo jako obvykle. Velice brzo jsme inkasovali gól, od zatím neporaženého soupeře. Vyrovnání přišlo až na konci prvního poločasu ze standardky. Děvčata bojovala, ale dělala i mnoho chyb a tak jsme s výdechem a úlevou poslouchali konečnou sirénu. Na výsledkové tabuli svítil výsledek 4:2 (1:1, 3:1) pro FBC Lomnice. Podařilo se i na počtvrté obhájit neporazitelnost. Cestu domů jsme si užili ve smyslu oslav a legrace.                                                                         Pepa

  FBK Jičín Body FBC Lomnice n. P. Body IBK DDM Hradec Králové Body FbK Orlicko-Třebovsko Body   Skóre Rozdíl   Body
FBK Jičín - - - 3 5 0 2 4 0 1 0 3 6 9 -3 3
FBC Lomnice n. P. 5 3 3 - - - 4 2 3 7 1 3 16 6 10 9
IBK DDM Hradec Králové 4 2 3 2 4 0 - - - 3 1 3 9 7 2 6
FbK Orlicko-Třebovsko 0 1 0 1 7 0 1 3 0 - - - 2 11 -9 0
ΛΛ

Podvečerní „zlato“ - Zlatý hattrick

V sobotu 16. listopadu jsme přes Rovensko a Libuň vyjeli na další turnaj, tentokrát do Hradce Králové. Dívky potvrdily formu, která je (zatím) provází celým podzimem a po třech výhrách 6:2 (Jičín), 11:3 (Orlicko-Třebovsko) a 7:0 (Hradec Králové) obsadily neoficiální 1. místo.

Zápas s Jičínem jsme na začátku trochu prospali a jen díky nepřesným střelám jičínských hráček jsme neinkasovali. My jsme měli střely přesnější a chvíli před koncem svítil na tabuli stav 6:0 (který tak úplně neodpovídal dění na hřišti). Škoda jen nesoustředěnosti na závěr, kdy jsme dovolili Jičínu dvakrát skórovat (poté, co jsme přežili hodně jejich šancí, je to škoda). Konečný výsledek tedy 6:2 (2:0, 4:2).

Další zápas s Orlicko-Třebovskem byl jednoznačně v naší režii. Dívky si držely stálou územní převahu a nakonec jsme nastříleli 11 branek (byť některé góly šly na vrub mladé a malé brankářce Orlicka-Třebovska, která musí nabrat ještě hodně zkušeností). Nakonec tedy 11:3 (5:3, 6:0).

Poslední soupeř z Hradce nám dělal problémy hlavně první část zápasu, ale ke konci prvního poločasu a celý druhý poločas už na hřišti vládly naše hráčky. Zápas byl kvůli zranění hradecké brankářky ukončen za stavu 7:0 (3:0, 4:0) o minutu a půl dříve (po dohodě trenérů obou družstev).

Nakonec si neodpustím jednu věc, a to sice příhodu s probíhajícím tréninkem v části haly, kde se turnaj konal. Zaprvé, narušovalo to koncentraci hrajících družstev. Nehledě na to, že každou chvíli mohl do hřiště spadnout (a taky spadl) nějaký míč (florbalový, volejbalový…) – podle toho, co zrovna na tréninku dělali. Zadruhé, nebylo místo pro rozcvičení. Když jsme si chtěli půjčit aspoň branku, abychom měli dvě (jednu pro nás a druhou pro rozcvičující se hráčky Jičína), nebylo nám to dovoleno. Nakonec jsme se tedy s týmem Jičína museli střídat. Co to znamená? Trénink má přednost před soutěžními zápasy. Klasický český amatérismus, který ovšem v Čechách panuje ve většině kolektivních sportů. To by se ve Švédsku nestalo :)                                                                         Ondra

  FBK Jičín Body FBC Lomnice n. P. Body IBK DDM Hradec Králové Body FbK Orlicko-Třebovsko Body   Skóre Rozdíl   Body
FBK Jičín - - - 2 6 0 5 2 3 9 2 3 16 10 6 6
FBC Lomnice n. P. 6 2 3 - - - 7 0 3 11 3 3 24 5 19 9
IBK DDM Hradec Králové 2 5 0 0 7 0 - - - 10 2 3 12 14 -2 3
FbK Orlicko-Třebovsko 2 9 0 3 11 0 2 10 0 - - - 7 30 -23 0
ΛΛ

Druhé „zlato“

Letošní druhý turnaj starších žákyň se konal v Jičíně. Dle rozhodnutí výboru ČFbU Hradecko- pardubického kraje se turnaj odehrával dle pravidel 3+1. Ondra sice dovezl děvčata, ale vrátil se rychle do postele bojovat s bacily.
V prvním zápase proti třebovskému týmu jsme téměř celý první poločas hledali recept na dobře hrajícího soupeře. Při pohledu na světelnou tabuli, kde v naší části prosvětlovala „0“ a v té soupeřovi 7, jsme už ani nedoufali. To by ale byla chyba. Téměř nemožné se stalo skutečností. Po prvním vstřeleném gólu do soupeřovy branky se rozjela vítězná série 10 branek a celkové vítězství FBC Lomnice 11:8 ukazuje na obrovskou vůli a bojovnost.
V druhém zápase s Hradcem Králové si rozehraná děvčata poradila se soupeřem hladce 11:3.
Poslední zápas s velice pohyblivým soupeřem z Jičína, díky opravdu pěkným florbalovým akcím, dopadl 10:5 v náš prospěch. Až na náš nový přírůstek (Kristýnku) si všechna děvčata vstřelila branku a to je velice pozitivní ukazatel práce celého týmu. Pomyslné zlato skončilo na bedrech děvčat z Lomnice. Je trochu smutné, že turnajům chybí jakékoliv zakončení.                                                                         Pepa

  FBK Jičín Body FBC Lomnice n. P. Body IBK DDM Hradec Králové Body FbK Orlicko-Třebovsko Body   Skóre Rozdíl   Body
FBK Jičín - - - 5 10 0 8 5 3 7 5 3 20 20 0 6
FBC Lomnice n. P. 10 5 3 - - - 11 3 3 11 8 3 32 16 16 9
IBK DDM Hradec Králové 5 8 0 3 11 0 - - - 4 6 0 12 25 -13 0
FbK Orlicko-Třebovsko 5 7 0 8 11 0 6 4 3 - - - 19 22 -3 3
ΛΛ

Lomnické vítězství

20. října se zahajovala i dívčí sezóna a my přivítali soupeřky na domácí palubovce. Připravili jsme vše podle regulí soutěže a v hale se objevilo pidihřiště 10 x 20 m. Pro starší žákyně docela malý prostor. Po příjezdu Jičína a Hradce se rozběhla diskuze a debata o systému soutěže 3+1, velikosti hřiště apod. Na přání všech zúčastněných jsme hřiště zvětšili a odehráli turnaj systémem 5+1, že se pokusíme ligovou komisy přesvědčit o změně předpisu.
Naše děvčata se doma před plným hledištěm chtěla vytáhnout a jasně udávala ve všech zápasech tempo. Soupeřkám dovolila jen po jednom gólu a raději góly rozdávaly. Jičínu 4, Hradci 5 a pro Orlicko-Třebovsko si nechaly gólů 8.
Zaslouženě si došly pro vítězství. Jedinou drobnou vadou byl velmi kluzký povrch u nás v hale, kde už ani hadry na umytí podrážek moc nepomáhaly.                                                                        MM

  FBK Jičín Body FBC Lomnice n. P. Body IBK DDM Hradec Králové Body FbK Orlicko-Třebovsko Body   Skóre Rozdíl   Body
FBK Jičín - - - 1 4 0 1 2 0 2 4 0 4 10 -6 0
FBC Lomnice n. P. 4 1 3 - - - 5 1 3 8 1 3 17 3 14 9
IBK DDM Hradec Králové 2 1 3 1 5 0 - - - 4 4 1 7 10 -3 4
FbK Orlicko-Třebovsko 4 2 3 1 8 0 4 4 1 - - - 9 14 -5 4
ΛΛ