Žákyně - Články 2014/15

Tabulky z turnajů.

Hodnocení sezóny 2014 / 2015

Jak ale celou sezonu hodnotit?
Sezona pro nás začala debaklem hned v prvním zápase s Turnovem, ale potom byl už náš výkon vzestupný, což jsme potvrdili dobrou hrou a umístěním na turnajích v Krupce a České Lípě a prvními místy na turnajích v Liberci a doma v Lomnici. Proto škoda, že nám poslední turnaj v Ústí nevyšel (byť nám chyběly dvě stabilní hráčky a třetí se zranila během turnaje). Na turnajích bylo vidět, že pokud chceme držet krok s šikovnějšími týmy, musíme hrát poctivě a agresivně (myšleno v dobrém slova smyslu), jinak nás tyto týmy budou přehrávat. Každopádně hráčkám za celou sezonu děkujeme, ale jak jsem psal - bez poctivé práce to nepůjde.                          Ondra

ΛΛ

Zklamání v Ústí

Zklamání v Ústí Poslední turnaj sezony jsme odehráli v Ústí nad Labem. Cesta nebyla nějak strašná (až na tradiční ranní vstávání). Jedna věc ale strašné byla - hala. Aspoň že šatnu jsme měli jen pro sebe.
První zápas s Českou Lípou jsme jasně prohráli 4:10 (3:5, 1:5). Česká Lípa má dobrý tým, navíc jim zachytala brankářka - nebylo co řešit.
Další dva zápasy s Litvínovem (1:2, 3:3, celkově 4:5) a Teplicemi (5:5, 3:5, celkově 8:10) jsme prohráli jen těsně. V zápasech jsme nebyli horší než soupeřky, jen nám trochu chyběl klid v koncovce.
Poslední zápas s Ústím byl naprosté utrpení. Sice jsme brzy vedli 5:1, ale od té doby už hrálo jen Ústí. Náš výkon v posledním zápase sezony byl naprosto neuvěřitelný. Kdyby holky z Ústí vyrovnaly, bylo by to asi spravedlivé. Takhle jsme sotva udrželi náskok a celkově to skončilo 7:6 pro nás (5:3, 2:3). I přes výhru smutné zakončení sezony.                          Ondra

ΛΛ

Čtyři vítězství v Lomnici

Čtyři vítězství v Lomnici V sobotu 21. února jsme hostili další z florbalových turnajů. Tentokrát našimi soupeři byli Česká Lípa, Turnov, Liberec a Ústí nad Labem.
To, že hrajeme doma, nám vždy dávalo výhodu většího odpočinku před prvním zápasem (žádná daleká cesta), tak uvidíme, jak se s tím naše děvčata poperou dnes.
První zápas proti České Lípě je docela těžký – Lípa přivezla novou brankářku, která drží jejich šance v zápase hodně vysoko. I když ono to je jedno – naše holky stejně 9 z 10 střel nezamíří mezi tyče. Nakonec po boji vyhráváme 4:2. Výkon slušný (na první zápas), střelba bídná.
Další soupeř je Turnov, letos skvěle hrající. Minulý turnaj jsme je přehráli agresivní a těsnou obranou a i dnes nám tato taktika nese ovoce. Pár minut před koncem za stavu 4:2 pro nás zkouší Turnov power play. My (trenéři) jsme trochu zaspali se střídáním, zůstává nám tam trojice mladších a Turnov koriguje na 3:4. Na závěr posíláme zkušenou trojici, která si už těsné vítězství nenechala vzít (i přes další power play).
Proti Liberci naskakujeme do zápasu s tím, že jim máme co vracet z turnaje v České Lípě (prohra 6:8), i když víme, že mladé ale velmi šikovné hráčky Liberce nedají nic zadarmo. Nakonec vítězíme 7:2, poté co jsme otáčeli z 0:2 v poločase. Tento výsledek holky nabudil, protože takhle super skóre proti silnému Liberci nečekal asi nikdo.
Poslední zápas turnaje a nás čeká Ústí, dnes také velmi dobře hrající. Rozjeté lomnické hráčky vlétly do zápasu jako uragán, skóre narůstá až na 3:0, hala bouří a najednou výpadek. Jako by si děvčata myslela, že už mají všechno v kapse, opouštějí naši hru, poctivou obranu a najednou přichází drtivý tlak Ústí. Z něho vytěží hráčky Ústí „jen“ dva góly a naštěstí je poločas. O přestávce musíme s Pepou holkám připomenout, že zdaleka není konec, a jestli budou hrát laxně jako za stavu 3:0, tak zápas těžko vyhrají. Holky si berou rady k srdci a druhý poločas přináší nádhernou hru plnou soubojů, střel a kombinací, z něhož nakonec vítězně vzejdou naše holky. Ústí tedy porážíme 7:5.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem holkám za plné nasazení do zápasů (až na část zápasu s Ústím). Vím, 100% nasazení by mělo být pravidlem vždy a všude, ale když ho často nevídáme ani profesionálů v televizi, patří holkám dík. Tři zápasy nám skvěle (jako vždy) chytala Kačka z Rovenska, čtvrtý zápas zvládla Anička (také na jedničku). A nám se podařilo vyhrát domácí turnaj (což se podle mě letos ještě nikomu nepovedlo) a navíc výhra s plným počtem bodů (podle mě též první tým letos – beru to podle turnajů, kterých jsme se zúčastnili).                          Ondra

ΛΛ

Českolipská bitva

Českolipská bitva Naše děvčata vyjela 25. 1. 2015 do České Lípy.
První zápas jsme hráli s týmem FBC Liberec. Po nedůsledné hře a nerozehranosti hráček jsme zaslouženě prohráli 6:8.
Do druhého zápasu jsme proti FBC Chomutov vstoupili s větším nasazením. Po lítém boji jsme remízovali 3:3.
Následně nás čekaly dva nejtěžší zápasy s favority. V třetím zápase s TJ Turnov jsme soupeře zaskočili, dravou a bojovnou hrou. Zvítězili jsme jasným výsledkem 7:2.
V posledním zápase jsme inkasovali po 5-ti vteřinách první gól od domácího soupeře. Ale jak se říká, první vyhrání, z kapsy vyhání. Nenechali jsme se zaskočit a velice aktivní hrou plnou přihrávek a krásných gólů z kombinací jsme zvítězili vysoko 11:3. Naše výsledky nakonec stačily na skvělé druhé místo v turnaji.
Na tomto turnaji jsme objevili novou brankařku z Rovenska - Anežku. Pokud se bude zlepšovat tak jako během tohoto turnaje, tak se naši soupeři mají v budoucnu na co těšit. Chvála je pro celý tým. Takovou bojovnost a suverenitu jako v posledních dvou zápasech jsem již dlouho neviděl.                          Pepa

ΛΛ

Bronzová Krupka

V sobotu 13. 12. jsme vyjeli na letos nejdelší cestu – až do Krupky. V Rovensku jsme naložili Kačku a Terezu (Pepovi nebylo moc dobře, tak zůstal doma) a vyjeli jsme na dalekou cestu na sever až skoro k německým hranicím.
Prvním soupeřem byl Most. Tento celek letos patří spíše mezi slabší a bylo dobře, že jsme ho dostali na první zápas. Holky klasika - Šípkové Růženky - a zápas v pěším (doslova) tempu skončil 7:3 pro nás. Škoda jen dvou posledních gólů. Hlavně gól ze standardky v čase 19:59 opravdu mrzel a holky, které zrovna byly na hřišti, situaci opravdu nezvládly.
Po tomto našem zápase jsem viděl zápas Teplice proti Turnovu a jejich florbal byl o dvě třídy výš než ten náš s Chomutovem.
Další zápas nás čekal Chomutov. S tímto soupeřem jsme letos ještě nehráli, tak byl pro nás velkou neznámou. Na začátku zápasu Chomutov neproměnil přečíslení ve vedoucí gól a my hned z protiútoku skórovali. A to od nás bylo vše. Ano, ve 2. minutě to bylo od našeho týmu vše a skóre se pak zastavilo na konečných 6:1 pro Chomutov. Děvčata sice mohla nějaký další gól přidat, ale když srovnám hru Chomutova a Lomnice, není se co divit. Nepomohlo promíchání trojic, změna taktiky… prostě nic a zasloužená prohra (bohužel).
Poslední dva zápasy nás čekaly výborné Teplice a letos skvělý Turnov. Po zápase s Chomutovem proběhla delší týmová porada, kde jsme si zase museli zopakovat základní pravidla pro úspěch ve florbale. Ne že by to byl problém, ale připomínat to holkám co hrají 3 a více let…
Zápas s Teplicemi jsme měli začít opatrněji (tím myslím hlavně důraz na obranu a klidně víc bořit než tvořit), aby nebylo po pár minutách po zápase. Ale stal se pravý opak, holky pochopily, že musí dost přidat a nakonec Teplice skoro k ničemu nepustily. Celkové skóre 7:1 pro Lomnici. Nutno říct, že Teplicím se zápas moc nepovedl, ale jak se říká, každý hraje to, co mu dovolí soupeř. Velká pochvala pro holky.
Poslední zápas s Turnovem byl pak ukázkou toho, jak k úspěchu ve florbale (aspoň tedy na téhle úrovni) stačí 100% dodržovat základní pokyny. Vedli jsme 2:0 a soupeřky k ničemu nepouštěli. Jednoduchá hra, žádné „šmrdlání“, dodržování základních pokynů – možná ne tak lahodné pro oko diváka, ale účinnost maximální. Bohužel, 10 vteřin před koncem poločasu jsme si jednu věc nesplnili na 100%, k tomu chyba brankářky a už je to jen 2:1. Ale nic se neděje. Holky chválím a říkám, ať hlavně pokračují v předváděné hře. Začíná 2. poločas a my prověřujeme brankářku Turnova ze všech stran, ale brankářka je skvělá, a když už ji překonáme, tak nás párkrát zastaví zmenšovadlo. No a jak to tak bývá: nedáš – dostaneš. A my hned 2x, takže najednou 3:2 pro Turnov. Holky se nevzdaly a otočily na 4:3. Turnov si potom vzal timeout (i když v téhle lize nejde vzít – viz má zkušenost z Liberce) a při hře 4 na 3 vyrovnal. Holky se nevzdaly a minutu před koncem opět skórujeme. Celkově 5:4 pro nás. A zaslouženě! Kdyby to skončilo 8:4, nikdo by se nemohl divit. Kdyby takhle poctivě odehrála děvčata každý zápas, tak bychom teď v tabulce měli o několik bodů více.                          Ondra

ΛΛ

Zlaté holky v Liberci

V sobotu 22. listopadu jsme vyrazili do Liberce, (šest hráček z Lomnice – Simča, Nella, Kačka, Lucka, Monča, Anička a dvě z Rovenska – Kačka a Kristýna), abychom napravili ne úplně povedený dojem z prvního turnaje v Turnově.
Tentokrát nám chytala (výborně) Kačka z Rovenska. První zápas s Českou Lípou byl tvrdý boj o každý centimetr hřiště. Česká Lípa neměla úplně dobrou brankářku, a tak skóre na naší straně rychle rostlo. Nakonec naše výhra 11:4.
Druhý zápas s Mostem byl v našem podání úplně jiný, než ten s Českou Lípou. Lomnické hráčky se nechávaly přehrávat menšími a mladšími hráčkami Mostu, a když se k tomu přidala i nekoncentrovanost u některých hráček a základní chyby ve hře, mohli jsme být rádi za výhru 7:5 (a to si poslední gól daly holky z Mostu samy přímo z buly).
Třetí zápas s Turnovem byl vyrovnaný a skončil zaslouženou remízou 3:3. Na začátku byl trochu lepší tým z Turnova (i když jsme vedli), ale hru jsme vyrovnali a nakonec mohli i vyhrát (škoda, že nám tam z našeho tlaku něco nespadlo).
Poslední zápas proti domácím byl jako na houpačce. Začne zápas a za chvíli vedeme 3:1, pak naše chyby a na konci prvního poločasu a na začátku druhého šestigólová šňůra Liberce a prohráváme 5:7. Naštěstí se holky vzchopily a zápas skončil 11:8 pro Lomnici.
Celkový dojem z turnaje je velmi pozitivní, holky si uvědomily, že florbal je kontaktní sport, a že bez hry tělem se vyhrávat nedá. Bohužel nemáme stálou brankářku a bez kvalitní brankářky se moc úspěšný nedá být (viz týmy Česká Lípa a Ústí nad Labem). V Liberci chytala skvěle Kačka z Rovenska, ale i ona si bude chtít někdy zahrát v poli…
                                                                                                                                                                    Ondra

ΛΛ

Bramborová medaile

Jak to viděl Pepa na místě:

25.10.2014 Turnov
Novou sezónu 2014-15 naše děvčata, oslabena o zkušené, ale již starší spoluhráčky, zahájila v úvodním zápase s Turnovem. Soupeř byl velice aktivní, na rozdíl od FBC Lomnice a tak již po několika minutách jsme prohrávali. Konečný debakl 3:9 jsem dlouho rozdýchával.
Po dusné atmosféře v šatně byl odstartován druhý zápas proti Ústí nad Labem. Aktivnější hrou plnou brankových šancí, často proměněných, jsme po poločase jasně vedli. Výsledek zápasu 10:5 vylepšil náladu v týmu.
S velice dobře hrajícím Libercem remíza 3:3 nebyla ostudou. Poslední zápas s Teplicemi byl opravdu velký boj. Herní převahu měly naše Popelky, avšak nedařilo se proměňovat šance. V posledních 10 vteřinách jsme inkasovali gól, který uzavřel skóre na konečných 4:5 pro celek Teplic.
Za velkou bojovnost hlavně v posledních dvou zápasech musím všechna děvčata pochválit a zároveň vyzvat k zodpovědnému přístupu přípravy v trénincích. Je stále co zlepšovat.                 Pepa

Děvčata bojovala v nedalekém Turnově. A turnaji předcházelo několik drobných otazníků a zádrhelů. Jak se tam dostaneme? Kdo bude chytat?
Vedle ostřílených opor z loňska se nám do sestavy vrátila Lucka Skalická, pevně se v sestavě umístily Kristýna a Pavlína K., post brankařky si naostro vyzkoušela Pavlína Z.. Úplnou premiéru měla Anička, i když si po několika prvních minutách zvrtla nohu.
Děvčata bojovala... ,ale až od poloviny druhého zápasu s Ústím. Ostudná prohra s Turnovem 3:9, výhra nad Ústí 10:5, remíza s Libercem 4:4 (zasloužená a to byl celek evidentně zde nejlepší) a nakonec těsná prohra s Teplicemi 4:5 (5. gól jsme dostali 20 vteřin před koncem po našem obrovském tlaku). Nejlepší náš zápas byl se silnými Teplicemi i přes prohru.
Střelecky se dařilo Alence (5 branek), Pavlíně (4 branky) a po třech dávaly Monika a Lasička s Vlčicí. Dva přidala Kristýnka a jeden si zapsala Lucka. Musíme ale pochválit i ty co nahrály, to je někdy mnohem důležitější.
Čtyři body stačily pouze na předposlední bramborovou příčku.