Žákyně - Články 2015/16

Tabulky z turnajů 15/16.

Poslední bitva?

2. 4. vyjela děvčata naposledy v letošní sezóně na turnaj, který se konal v České Lípě. Účast minima holek a neustálé přemlouvání naznačuje neodvratný konec v této kategorii. Z Rovenska nás podporují už jen dvě dívčiny, sestry Kačka a Kikina, ostatním je to ….., přestože termíny turnajů jsou známé minimálně půl roku dopředu. Nákupy, návštěvy příbuzných a jiné výmluvy jen znevažují práci trenérů a to nemluvím o neúctě k zázemí a servisu. Omluvou je možné neuvědomění si kolik za tím je práce. Nikdo z těchto rodičů, asi pro jiné nic nedělal a neobětoval svůj čas a tak jim to ani nepřijde. Protipólem pak je Kačka a Simča s novou Evčou – pět holek je opravdu málo na tým!
Bohužel se herně nepodařilo navázat na poslední turnovské zápasy.
První zápas s FBC Českou Lípou holky prohrály 6:11 (3:7, 3:4). V druhém zápase nás přehrála děvčata z FBC Bivoj Litvínov 4:11 (2:7, 2:4). Naše holky přehrály slečny z FBK Wings Most 10:7 (4:3, 6:4). V posledním zápase holky vedly 4:1, ale soupeřky z Florbal Chomutov zápas otočily a nás porazily 4:7 (1:1, 3:6).                          Martin

ΛΛ

Zamotaný Turnov

V sobotu 27. 2. jsme jeli na předposlední dívčí turnaj sezony do Turnova. Na posledním tréninku jsme ještě rozebírali chyby z minulého turnaje v Liberci a výsledek? První zápas s Turnovem a debakl 3:13.
Po tomto zápase bylo v kabině cítit velké napětí a zklamání a holkám jsme opět museli připomenout základní věci u kolektivních her (všichni útočí i brání, komunikace atd.).
Možná to zabralo, možná si děvčata hrábla sama do svědomí, další zápas proti České Lípě naplno odpracovaly všechny hráčky a zrodilo se vítězství 9:5. Kačka Stránká nadělila 4 branky, Simona a Anežka po dvou, Kikina jeden – ale bez týmové spolupráce to nejde. Nálada pak byla o poznání veselejší, ale čekal nás ještě velmi těžký soupeř z Liberce.
Poslední zápas s výborným Libercem jsme nakonec vyhráli 9:3. Na začátku jsme vedli 3:0 a najednou se na náš tým přenesla totální euforie, holkám tam padaly i ne úplně povedené střely (na rozdíl od zápasu s Turnovem). Holky bojovaly na 100% a díky tomu se najednou míčky odrážely spíš na naše hokejky než ty liberecké. Skvělý zápas, ale jak se říká: „Jedna vlaštovka jaro nedělá“, a pokud na příštím turnaji nezačneme hrát naplno už od začátku, klidně si místo dvou vítězství můžeme přivézt tři prohry.
Dodatek: Když odcházíme z haly, vidíme, že Česká Lípa vede nad Turnovem 3:1. Jak byl turnaj zamotaný (Turnov nás sice rozdrtil, ale pak prohrál s Libercem; Lípa vyhrála nad Libercem), tak kdyby Turnov v posledním zápase nevyhrál, tak jsme nakonec první! A večer Martin píše, že se to opravdu stalo. Takže díky holky, ale vidíte, že bez tvrdé práce to nejde.                          Ondra

ΛΛ

Liberec a opět bramborová

Liberec a opět bramborová V sobotu 6. 2. 2016 jsme s holkami vyjeli na turnaj do Liberce. Bohužel kvůli velké marodce se nakonec sešlo pouze šest dívek, což znamenalo pouze pět do pole. (4 z Lomnice, 2 z Rovenska.)
Po příjezdu na Dobinu nás mile překvapilo, že jsme dostali k dispozici šatnu (palec nahoru pro Liberec). Při prvním zápase s Českou Lípou šlo ale naše nadšení (moje a Pepovo) rapidně dolů. Holky vůbec nezachytily začátek a na hřišti působily ospale. Nakonec 3:9. Ale ono se není co divit, když je místo florbalu více zajímá, jestli se po turnaji pojede do Nisy, nebo do Glóbusu. A to nemluvím o tom, že nejsou ani schopné dojít si pro míčky na roztrénování (ani po několika upozorněních…).
Druhý zápas vypadal o dost lépe a holkám musíme dát za první poločas s Turnovem za 1. Drželi jsme remízu 2:2 a holky hrály na 100%. Bohužel v druhém poločase holkám došly síly, (pět hráček v poli, z toho dvě úplně nové a jedna ročník 2005), už se neprosadily a naopak po vlastních chybách ještě pár gólů dostaly. Celková prohra 2:6, ale úplně jiný obraz než zápas první.
Poslední zápas s Libercem už jsme působili malinko odevzdaně (i díky rozhodčímu, který pro nás nezapískal dva jasné nájezdy) a zmateně (díky velmi dobré hře Liberce). Nakonec debakl 1:9, ke kterému ale přispěla i celková únava.
Závěrem chci napsat, že pokud budeme na tréninku a při turnajích dále myslet na jiné věci než na florbal, a pokud budeme dělat stále základní chyby, tak se třemi prohrami ze třech zápasů budeme odjíždět i z dalších turnajů. Zde si každá z děvčat musí sáhnout do svědomí sama. Např. po turnaji nikdo z holek nebyl schopen dojít o patro níž k Pepovi (který čekal na zápis) pro klíček od šatny, a tak naše slečny čekaly a čekaly a čekaly... až nakonec po sedmi minutách se Pepy a klíčku dočkaly.                          Ondra

ΛΛ

Další bronz

Holky se rozhodly doma bránit svoji tvrz. U časomíry a na střídačce pomáhal Ondra a tatínek od Sabiny. První dva zápas odkoučoval Pepa, ale pak musel s Kačkou odjet, protože Kačka měla před sebou dlouhou cestu se školou do Anglie.
První soupeřky byly z Turnova a nám se nedařilo na ně najít recept. Byly rychlejší a nám chyběla i bojovnost, působily jsme více odevzdaně. Prohra 1:7 (0:5, 1:2) byla krutá, ale odpovídala první půli, druhá bojovnější půle už jen přinesla čestnou trefu.
Druhý zápas byl o něčem jiném a holky ukázaly, co umí. Přestože máme jen jednu lajnu, která věkově a výškově odpovídá, ostatní to dohánějí nasazením a bojovností. Holky z Lípy jsme porazili 13:7 (7:4, 6:3). Střelecky zde kralovala Kačka, která si připsala 7 branek, ale všechny hráčky nechaly na hřišti vše.
Posledním zápasem s Libercem jsme se museli probít bez Kačky a bohužel ospalá první půle rozhodla o prohře. Martin holky burcoval a ty se odvděčily vždy střelenou brankou, bohužel nápor přišel pozdě a Liberec si náskok zkušeně pohlídal. Výsledek 4:9 (2:4, 2:5).
Je znát vyspělost soupeřek, naše žabky se musí učit a sbírat zkušenosti, ale až takový náskok soupeřky nemají. Jsem rád, že nám přišla pomoct i sestra od Sofči – Sára, která s námi v týdnu trénovala, nechtěla nechat holky ve štychu. Děkuji.                          Martin

ΛΛ

První podzimní dívčí klání - „7 statečných“

„Jenom krátce o turnaji v Ústí nad Labem. Po odchodu zkušených "Pardálek" na konci loňské sezony se náš tým velice omladil. Menší zkušenost části týmu se projevila na herním projevu a tak dvě výhry nad týmy Most 9:1 (3:1, 6:0) a Česká Lípa 13:4 (8:2, 5:2) ze čtyř zápasů beru jako výrazný úspěch. Věkový rozdíl mezi našimi „Benjamínky“ oproti soupeřům jsou až čtyři roky. Závěrečná pochvala za obrovskou bojovnost a hru plnou pěkných akcí patří celému týmu a hlavně mamce Simče.“                        Pepa

PS: Organizačně slabší turnaj s velmi podprůměrným výkonem “paní“ rozhodčí (LH), která asi musí plnit povinnosti klubu. Bohužel to se projevilo na hře, kde se mohlo prakticky cokoliv, nic nebylo zakázané. Je opravdu smutné a zvláště u dívek zarážející, když to rozhodčí nechá dojít tak daleko, aby se hráčky bály jít na hřiště. Jde nám o dívčí florbal a tímto zvláštním přístupem jen s úspěchem přicházíme o další hráčky. On ani přístup ostatních trenérů z „Dálného západu“ o přístupu a logice moc nenasvědčoval. Ono faulovat za stavu 13:2, kdy o nic nejde, je jen o dokazování a zvětšování si svého ega. Nevím komu to co přinese. Na námitku z naší strany se nám dostalo chytré odpovědi: Když nemáte kádr, tak sem nemusíte jezdit!“. Také taktika - zraníme nejlepší hráčku soupeřova týmu (to se netýkalo přímo nás, my jenom pomohli s ošetřením, když to organizátor nezvládal) je jen smutným obrázkem aktuálního stavu „Divokého západu“.                          Martin

ΛΛ